Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικη Σκεψη


atha_g

Recommended Posts

Κοριτσια μου γεια σας!ειχα ξαναγραψει πριν ενα μηνα απ οτι θυμαμαι,μπορει καποιες να με θυμαστε.Ειχα πει οτι δεν θα ξανασυμμετασχω σε συζητηση μπας κ ξεχαστω κ δεν εχω στο μυαλο μου την συλληψη!Τιποτα ομως, τοσο καιρο σας διαβαζω, συμπασχω με τα αγχη κ τις αγωνιες πολλων, κ χαιρομαι με τα θετικα τεστακια των πιο τυχερων κοριτσιων! 

Για να μη μακρυγορω, απο Ιουνιο εχω ελευθερες επαφες χωρις συστηματικο ελεγχο ημερων, συγκεκριμενα τον προηγουμενο μηνα επιδιωξα να μην εχω επαφη σε γονιμες μερες για να μη ξανααπογοητευτω...

Αυτον τον μηνα ειπα να το δω πιο σοβαρα κ με θετικη σκεψη! πηρα τα τεστ ωορρηξιας για να βεβαιωθω οτι την μερα που καταλαβαινω ωορρηξια,εχω!Σημερα λοιπον εδειξε θετικο.Απ τη στιγμη που σημερα εδειξε θετικο υποτιθεται πως αυριο λογικα θα εχω ωορρηξια;Γιατι κατι τετοιο μου ειπε μια φιλη,οτι μετα απο 24 ωρες απ το τεστ.

Οποια γνωριζει θα ηθελα να μου πει, σας φιλω ολες μανουλες κ εν δυναμει μανουλες,κ συγνωμη για το τεραστιο κειμενο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εγω δεν ξερω για τα τεστακια αλλα θα σου ευχυθω να πανε ολα καλα και καλη επυτυχια!!!!

Σ ευχαριστω πααααρα πολυ κοπελα μου, σε διαβαζω αυτες τις μερες σου ευχομαι πραγματικα να σου πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω ξερω να σ απαντησω, δεν τα εχω χρησιμοποιησει ακομα, ειμαι στον πρωτο μηνα προσπαθειων, αλλα ευχομαι απο τη ψυχη μου να δεις συντομα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης! παντως απ οτι εχω δει απο αλλα κοριτσια νομιζω οτι προσπαθεις πολυ λιγο! Μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babybaby είπε:
στις πριν 4 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

ουτε εγω ξερω να σ απαντησω, δεν τα εχω χρησιμοποιησει ακομα, ειμαι στον πρωτο μηνα προσπαθειων, αλλα ευχομαι απο τη ψυχη μου να δεις συντομα θετικο τεστακι εγκυμοσυνης! παντως απ οτι εχω δει απο αλλα κοριτσια νομιζω οτι προσπαθεις πολυ λιγο! Μην αγχωνεσαι!

Σ ευχαριστω πολυ! Κ σε σενα ευχομαι συντομα καλα νεα! Κ σε ολες μας ευχομαι να ξεκουμπιστει το αγχος απο πανω μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   ΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧα!! Αγαπηθειτε!!! Με ρεγουλα, να αγαπηθει κ κανενας αλλος!!!!!!!!!!!!!!

   Αχαχαχαχα!!! Ξεκινησα να τον αγαπαω λεει!!!! Τι γελιο εκανα παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο αγαπη!???

@Rosemary μιας κ που εισαι παλια εδω μεσα, μου λες σε παρακαλω πως μπορω να ειδοποιουμαι οταν σχολιαζετε εσεις; πως γινεται; σαν την γιαγιαδες στο χωριο καταντησα που βλεπουν κινητο κ δεν ξερουν τι να το κανουν!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εγώ ξέρω πολλά να σου πω αλλά από ότι έχω καταλάβει από την στιγμή που θα δεις θετικό μέσα σε 36 ώρες έχει γίνει η ωορρηξία από ότι έχω καταλάβει λέω φυσικά..!  οπότε κάντε πολλές ζουζουνιες σου εύχομαι με το καλό να δεις πολύ σύντομα θετικό τεστ εγκυμοσύνης..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Μονο αγαπη!???

@Rosemary μιας κ που εισαι παλια εδω μεσα, μου λες σε παρακαλω πως μπορω να ειδοποιουμαι οταν σχολιαζετε εσεις; πως γινεται; σαν την γιαγιαδες στο χωριο καταντησα που βλεπουν κινητο κ δεν ξερουν τι να το κανουν!???

   Μολις πατησεις πανω στην "παραθεση" ανοιγει το παραθυρο που απαντας κ κατω-κατω, δεξια επιλεγεις "να ειδοποιουμε για απαντησεις". Ετσι ειδοποιησε με mail. Aν δε θελεις να παιρνεις mail (ειναι λιγο εκνευριστικο), βλεπεις πανω-αριστερα (κοντα στο ονομα σου) ενα κουδουνακι, που σου δειχνει καθε φορα που καποιος σου κανει "like" ή σου κανει παραθεση... (Εγω να ξερεις πηγα να κανω πολλα like σημερα -κ σε εσενα που γελασα τοσο, αλλα κατι εχει γινει κ δεν μου γινεται). Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Από τη στιγμή π θα δεις θετικό τεστ θα έχετε επαφες την ίδια μέρα, την επόμενη κ την παρεπόμενη. Ο γυναικολόγος μ μου το είχε πει. Αν κ για μένα τ καλύτερο να έχετε σε όλο τ κύκλο όσες πιο πολλές επαφές μπορείτε. Μόνο καλό κάνουν οι αγαπούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κοριτσια! Από τη στιγμή π θα δεις θετικό τεστ θα έχετε επαφες την ίδια μέρα, την επόμενη κ την παρεπόμενη. Ο γυναικολόγος μ μου το είχε πει. Αν κ για μένα τ καλύτερο να έχετε σε όλο τ κύκλο όσες πιο πολλές επαφές μπορείτε. Μόνο καλό κάνουν οι αγαπούλες!

Εγώ γιατί διάβαζα ότι με τις καθημερινές επαφές εξασθενεί το σπέρμα και ως προς την ποσότητα και ως προς την ποιότητα και ότι καλό είναι να είναι οι επαφές ανά δύο μέρες; Δεν ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η atha_g είπε:

Σημερα λοιπον εδειξε θετικο.Απ τη στιγμη που σημερα εδειξε θετικο υποτιθεται πως αυριο λογικα θα εχω ωορρηξια;Γιατι κατι τετοιο μου ειπε μια φιλη,οτι μετα απο 24 ωρες απ το τεστ.

Απο την στιγμη που δείχνει το τεστ ξεκιναμε αγαπουλες σήμερα αύριο μεθαύριο και μετά κάθε δύο μέρες.Εύχομαι τα επόμενα τεστ που θα πάρεις να είναι εγκυμοσηνης και χοριακης. Σύντομα μανούλα και καλός ήρθες και πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary έχω λιώσει με την απάντηση σου...και γενικα και σε άλλες συζητήσεις.Νάσαι καλά κούκλα μου που μας φτιάχνεις την διάθεση(γιατί το χρειαζόμαστε η αλήθεια ειναι).Να σου πάνε όλα σούπερ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα είναι σχετικά με τ σπέρμα. Όταν δείξει θετικό τ τεστ όπως είπα για να υπάρχει συνέχεια σπέρμα στη μήτρα. Για τον υπόλοιπο κύκλο λένε μέρα παρά μέρα άλλα δ θα βαλουμε κ πρόγραμμα όπως κάτσει. Όσο πιο συχνά τόσο πιο καλα για να μην γίνεται κ αυτοσκοπός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@Rosemary έχω λιώσει με την απάντηση σου...και γενικα και σε άλλες συζητήσεις.Νάσαι καλά κούκλα μου που μας φτιάχνεις την διάθεση(γιατί το χρειαζόμαστε η αλήθεια ειναι).Να σου πάνε όλα σούπερ!:)

  Ειναι που ξυπνησα κεφατη σημερα..! Σ΄ευχαριστω παρα πολυ παντως!! Κι εσυ να'χεις μονο ευχαριστα να μας λες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, @Rosemary σε χιλιοευχαριστω για την κατατοπιση!

Τωρα γυρησα σπιτι κ σκεφτομαι να τονξανααγαπησω αργοτερα το βραδυ για δευτερη φορα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η atha_g είπε:

Κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, @Rosemary σε χιλιοευχαριστω για την κατατοπιση!

Τωρα γυρησα σπιτι κ σκεφτομαι να τονξανααγαπησω αργοτερα το βραδυ για δευτερη φορα!!!???

 Σταματαααα...!! ειμαστε κ καποιες που εχουμε αραιωσει τις αγαπες μας τελευταια κ μας αναστατωνετε μανταμ...!! Αααααχ... εγω εδω, στην ξηρασια....! Αποτιστος ο κηπος.... (Εντολη γυναικολογου, τι να κανω η δολεια)??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

????εσυ καλα κρατιεσαιδεν σε φοβαμαι, τον καψερο τον αντρα σου σκεφτομαι ???

Περα απ την πλακα υπομονη...σκεψου το κι αλλιως, τι καλααααα....ουτε ξυρισμα χρειαζεσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοινως... ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ! ?❤??????

Ευχομαι συντομα να υα καταφέρεις κοριτσακι μου...προσπαθείς μικρο διάστημα οποτε απολαυσε τις αγαπουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary μετά την γέννα, μετά τον σαραντισμό, βλέπω breaking news σε όλα τα κανάλια "σύζυγος βιάστηκε κατ'εξακολούθησιν από την σύζυγό του"...:mrgreen: Πέρα από την πλάκα, εγώ όσο θήλαζα δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ τις αγαπούλες, είχα κάποιας μορφής ξηρότητα (συγνώμη για την γλαφυρή περιφραφή πρωί - πρωί!) και μου την είχε δώσει πολύ! Φαντάζομαι αυτό δεν συμβαίνει σε όλες τις θηλάζουσες μητέρες, εγώ είμαι το φαινόμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rosemary μετά την γέννα, μετά τον σαραντισμό, βλέπω breaking news σε όλα τα κανάλια "σύζυγος βιάστηκε κατ'εξακολούθησιν από την σύζυγό του"...:mrgreen: Πέρα από την πλάκα, εγώ όσο θήλαζα δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ τις αγαπούλες, είχα κάποιας μορφής ξηρότητα (συγνώμη για την γλαφυρή περιφραφή πρωί - πρωί!) και μου την είχε δώσει πολύ! Φαντάζομαι αυτό δεν συμβαίνει σε όλες τις θηλάζουσες μητέρες, εγώ είμαι το φαινόμενο!!!

Καλημέραααααααααα! Κι εγώ το ίδιο ακριβώς....Και πόναγα και για μήνες κατά την επαφή.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...