Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!εχω αγχωθει λιγο και θελω τη βοηθεια σας!!!ενω στην αυχενικη διαφανεια και papp-a ηταν ολα άψογα λιγο πριν β επιπέδου ο γιατρος μου ειδε ηπια υπερηχογενεια στο εντερο...το ιδιο φανηκε 2 εβδομαδες αργοτερα στην β επιπέδου...χωρις κατι αλλο ανησυχητικο...εχω κανει πριν ενα χρονο για την κυστικη ινωση για το 88%...ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα καταλαβαινεται πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο...να αναφερω πως και οι πιθανότητες για σύνδρομο down ειναι 1:8000 ....τωρα θα κανω εξεταση για το 99%...η ηλικια μου 31 και το κοριτσακι μας απο εξωσωματική...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 47 λεπτά, ο/η Depy86 είπε:

Καλησπέρα σας!!!εχω αγχωθει λιγο και θελω τη βοηθεια σας!!!ενω στην αυχενικη διαφανεια και papp-a ηταν ολα άψογα λιγο πριν β επιπέδου ο γιατρος μου ειδε ηπια υπερηχογενεια στο εντερο...το ιδιο φανηκε 2 εβδομαδες αργοτερα στην β επιπέδου...χωρις κατι αλλο ανησυχητικο...εχω κανει πριν ενα χρονο για την κυστικη ινωση για το 88%...ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα καταλαβαινεται πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο...να αναφερω πως και οι πιθανότητες για σύνδρομο down ειναι 1:8000 ....τωρα θα κανω εξεταση για το 99%...η ηλικια μου 31 και το κοριτσακι μας απο εξωσωματική...

Deppy μου... Λυπαμαι παρα παρα πολυ για το αγχος που περνας... Σε λιγες μερες εχω Β επιπεδου κ μπαινω στη θεση... Φανταζομαι θα αρχισετε να αποκλειετε διαφορα πιθανα σεναρια... Ελπιζω να τα αποκλισετε ολα κ σε λιγο καιρο να κρατησεις στα χερια σου ενα υγιεστατο παιδακι..!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια!!!!ολα να σου πανε καλα!!!ο γιατρος μου που του εχω απίστευτη εμπιστοσυνη γιατι αν δεν ηταν εκεινος δεν θα ειχα φτασει ως εδω ειναι καθησυχαστικος...ελπιζω να μην ειναι τπτ...οτι μπορω απο εξετασεις θα τις κανω να αποκλεισουμε παν ενδεχομενο γτ ξερω δεν κανει καλο ουτε σε μενα ουτε στο μωρακι μου και να ευχαριστηθω την εγκυμοσύνη...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις