Μετάβαση σε περιεχόμενο

θρομβοφιλια?


Recommended Posts

κοριτσια μου Καλημέρα

σημερα το πρωι  ειχα παει σε μεγαλο νοσοκομειο για τις σχετικες εξετασεις. . αποτελεσματα  σε δυο εβδομαδες.  λεφτα τρελλα  (δεν ειμαι ελλαδα δε με καλυπτει ασφαλεια) αλλα ασ βγουν καλες και χαλαλι.....

εδω να πω οτι οι γιατροι μου ειπαν πολυ καλα εκανα και πηγα γιατι το οικογενειακο μου ιστορικο ειναι μαμησετα και κατα πασα πιθανοτητα θα μου δωσουν ασπιρινη προληπτικα ακομα κ αν οι εξετασεις βγουν πεντακαθαρες !!!! μου πηραν πολυ αιμα.  το πληρες πακετο εξετασεων οχι το μικρο .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Papaki2017 είπε:

κοριτσια μου Καλημέρα

σημερα το πρωι  ειχα παει σε μεγαλο νοσοκομειο για τις σχετικες εξετασεις. . αποτελεσματα  σε δυο εβδομαδες.  λεφτα τρελλα  (δεν ειμαι ελλαδα δε με καλυπτει ασφαλεια) αλλα ασ βγουν καλες και χαλαλι.....

εδω να πω οτι οι γιατροι μου ειπαν πολυ καλα εκανα και πηγα γιατι το οικογενειακο μου ιστορικο ειναι μαμησετα και κατα πασα πιθανοτητα θα μου δωσουν ασπιρινη προληπτικα ακομα κ αν οι εξετασεις βγουν πεντακαθαρες !!!! μου πηραν πολυ αιμα.  το πληρες πακετο εξετασεων οχι το μικρο .  

κ εγω εκανα προσφατα....800 ευρω πληρωσα....αλλα θα ειμαι ησυχη οτι ολα εγιναν οπως επρεπε για να ξερω για τομελλον ......με το καλο:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελεσματα @Papaki2017 !!!!

@geozak , 800 ευρώ? ???δεν καλύπτονται με ασφάλεια αυτές οι εξετασεις?????τα αποτελέσματα τι έδειξαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. Ευχαριστω πολυ!!!!! 

που να ακουσεις εγω ποσα πληρωσα αχααχα μακαρι να εδινα κι εγω μονο 800 ευρω οπως στην Ελλαδα... αλλα τι να κανεις ,το ρισκαρεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα δε διαβασα τα προηγουμενασχολια λογω ελειψης χρονου..ειμαι μαμαεξωσωματικβς εις διπλουν λογω θρομβοφιας..( της αυτοανοσης ομως).. Τις εξετασεις στιε βαζει αιματολογος..οι γυναικογοι δεν ειναι ειδικοι κι ας το παιζουν ειδικοι...δυο πολυ καλοι ειβαι η Λευκου( εχει πια ιατρειο στην Αθξνα γιατι ερχοταν απο Θεσ.κη) κ ο Αναγνωστου...νομιζω κ καποιος Δανηηλιδης η καπως ετσι εγω ειχα τη Λευκου..επαιρνα σαλοσπιρ( κ θα παιρνω εφ ορου ζωης) ενεσεις ηπαρινης σε ολη την κυηση κ μετα για 6 βδομαδες ειχα στη γεννα καλτσες ειδικες κ τις φορουσα α 10 μερες μετα κ δωθηλαν οδηγιες για τημ αναισθησια επισκληριδιου στη γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papaki2017 είπε:

@Ε.Γ.Α. σε ευρωπουλα 1500.... ξαναλεω δεν ειμαι ευρωπη.... περαστικα μου ακομα κλαιω αχααχα

Βγηκαν τα αποτελέσματα? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papaki2017 είπε:

οχι ακομα .....εχω μελλον ακομα !!! θα σας ενημερωσω εννοειται !!!! 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! !!!!???εννοείται περιμένουμε!!!!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Papaki2017 , μα καλά. ...πόσα έδωσες? ???? 

@Finally , εσύ πόσα πληρωσες? Από τον εοπυ δε γράφονται? 

ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΑΛΛΑ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΕΔΩΣΑ 300 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2017 at 8:38 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΑΛΛΑ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΕΔΩΣΑ 300 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

Σε αιματολογο θα απευθυνθώ κι εγώ και βλεπουμε.σε ευχαριστω για την απάντηση! Να σου ζησει το θαυματακι σου!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2017 at 12:14 ΠΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σε αιματολογο θα απευθυνθώ κι εγώ και βλεπουμε.σε ευχαριστω για την απάντηση! Να σου ζησει το θαυματακι σου!???

2 θαυματα εχω.....σε διαφορετικες προσπαθειες...κι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και σε σενα τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2017 at 12:44 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

2 θαυματα εχω.....σε διαφορετικες προσπαθειες...κι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και σε σενα τα καλυτερα

Κι εγώ 2 κοριτσάκια έχω χωρίς θέματα στις εγκυμοσύνες! Το τρίτο μας παιδευει!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα... 

η πρωτεινη S βγηκε πολυ χαλια. χαμηλη οσο δε παει. μου ειπαν ειναι επικινδυνο για θρομβους. μου κανανε  μετα και εξτρά αιμοληψία για καρδιολιπίνες. (μα καλα ειναι δυνατον τοσα λεπφτα πληρωσα εκανα πανω απο 10 εξετασεις και δεν εξετασαν καρδιολιπινη????και πληρωσα αλλα 300 ευρω.... αλλα ειπαμε... οχι Ελλαδα...  τεσπα .... ) 

αν καρδιολιπινες δε βγουν καλες μου ειπαν θα χρειαστω αγωγη...δε διευκρινησαν ομως ασπιρινη ή ενεσεις ! 

καμια κοπελα με παρομοια εμπειρια/ ? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki2017 καλημέρα. Εγώ δεν έχω παρόμοια εμεπιρία για να σε βοηθήσω. Έκανα κι εγώ προληπτικά εξετάσεις θρομβοφιλίας και θα παίρνω σαλοσπίρ αλλά η πρωτείνη βγήκε καλή. Έχω δύο μεταλλάξεις ετεροζυγωτίας και ελαφρώς αυξημένη ομοκυστείνη. Ο αιματολόγος μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να πάρω αντιπηκτική αγωγή αλλά μπορώ αν θέλω προληπτικά να πάρω σαλοσπιρ.

Ίσως κάποια κοπέλα έχει παρόμοια με τη δική σου εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona σε ευχαριστω για την ανταποκριση σου

 

εγω ακομα περιμενω τη @@@@καρδιολιπινη  (αντε μην αρχισω τα καντηλια τωρα) οποτε δε ξερω 

παντως εδω ο γιατρος μου ειπε οτι αν παρεςι σαλοσπιρ χωρις καθαρο θεμα θρομβοφιλιας ειναι επικινδυνο και ειχε κ περιστατικα με εγκεφαλικη αιμορραγια του εμβρυου !!!! τι κορακα γινεται πια ????η αθωα ασπιρινη ?????????οπως καταλαβαινεις δε κουνιεμαι και δε παιρνω τιποτα αν δε βγουν τα αποτελεσματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Πρόσφατα μια γνωστή μου μου είπε είχε παλίνδρομη και στη 2η εγκυμοσύνη ο γιατρός της χωρίς να έχει κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας έκανε ενέσεις προληπτικά και της προκάλεσαν αιμοραγία.Τις σταμάτησε και πήγαν όλα καλά με το μωράκι.Ισώς θέλει ψάξιμο και προσοχή τι να πώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Πρόσφατα μια γνωστή μου μου είπε είχε παλίνδρομη και στη 2η εγκυμοσύνη ο γιατρός της χωρίς να έχει κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας έκανε ενέσεις προληπτικά και της προκάλεσαν αιμοραγία.Τις σταμάτησε και πήγαν όλα καλά με το μωράκι.Ισώς θέλει ψάξιμο και προσοχή τι να πώ!!!

ΕΜΕΝΑ η αιματολογος μου ειπε οτι οι αντιπηκτικες ειναι για την εγκυο και το σαλοσπιρ για τοεμβρυο....αυτη ειναι η αληθεια ειπε.....κ μαλιστα μου φωναξε οταν της ειπα πως διεκιψα το σαλοσπιρ οταν εκανα ενεσεις,,αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2017 at 9:52 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

ΕΜΕΝΑ η αιματολογος μου ειπε οτι οι αντιπηκτικες ειναι για την εγκυο και το σαλοσπιρ για τοεμβρυο....αυτη ειναι η αληθεια ειπε.....κ μαλιστα μου φωναξε οταν της ειπα πως διεκιψα το σαλοσπιρ οταν εκανα ενεσεις,,αυτα

Εννοείτε θα ακολουθείς τις συμβουλές του αιματολόγου.Η κοπέλα που ανέφερα της έδωσε γυναικολόγος τις ενέσεις και πιστεύω οι γυναικολόγοι δεν είναι ειδικοί!!!!Επίσης ξέρω αυτό που λες ότι η θεραπεία θέλει συνδιασμό σαλοσπίρ και ενέσεις.Μόνο του κάτι δε βοηθά και έχουμε ακούσει περιπτώσεις που  εδίναν μόνο το ένα!!!Προσωπικά δε θα έπερνα τίποτα αν πρώτα δεν είχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας!!!Εύχομαι όλες οι εγκυμοσύνες να πηγαίνουν καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εννοείτε θα ακολουθείς τις συμβουλές του αιματολόγου.Η κοπέλα που ανέφερα της έδωσε γυναικολόγος τις ενέσεις και πιστεύω οι γυναικολόγοι δεν είναι ειδικοί!!!!Επίσης ξέρω αυτό που λες ότι η θεραπεία θέλει συνδιασμό σαλοσπίρ και ενέσεις.Μόνο του κάτι δε βοηθά και έχουμε ακούσει περιπτώσεις που  εδίναν μόνο το ένα!!!Προσωπικά δε θα έπερνα τίποτα αν πρώτα δεν είχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας!!!Εύχομαι όλες οι εγκυμοσύνες να πηγαίνουν καλά!!!!!

ευχαριστω @marillia.......με το καλο ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...