Μετάβαση σε περιεχόμενο

2ο μωρακι μετά από πρώτη επιτυχημένη εγκυμοσύνη


Sofilia

Recommended Posts

Γειά σε ολα τα κορίτσια !!!Και καλό χειμώνα να έχουμε όλες με υγεία πάνω από όλα στο σπιτικο μας και στις οικογενειες μας και με πολλά θετικά τεστ που θα οδηγησουν και θα φέρουν στον κόσμο πολλά στρουμπουλα μωρακια στις γυναίκες που τα περιμένουν με λαχτάρα. .....

Η ερώτηση μου απευθύνεται στις μανούλες που δυσκολευτήταν να συλλαβουν το πρώτο τους μωρακι αλλά τελικα το συνέλαβαν φυσιολογικα .....Όσες έχετε και 2ο μωράκι δυσκολευτηκατε και στο 2ο; βεβαια παίζει ρόλο και η ηλικία φαντάζομαι που έγιναν όλα.....

Θα ήθελα να διαβάσω τις εμπειρίες σας.....

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τον χρονο σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Sofilia εγώ έχω ένα παιδάκι που συνέλαβα με το 2ο μηνα προσπαθειών και τωρα προσπαθώ 2μιση χρόνια για το 2ο.........Οπότε δε νομίζω να παίζει και πολύ ρόλο. Εκτός βέβαια αν υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα Sofilia εγώ έχω ένα παιδάκι που συνέλαβα με το 2ο μηνα προσπαθειών και τωρα προσπαθώ 2μιση χρόνια για το 2ο.........Οπότε δε νομίζω να παίζει και πολύ ρόλο. Εκτός βέβαια αν υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα........

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απάντηση......

Σας εύχομαι σύντομα να σας δώσει ο Θεός ένα αδερφάκι για το παιδάκι σου και να πολλαπλασιαστεί ακόμα πιο πολύ η αγάπη σας και η ευτυχία στο σπίτι σας...

Ναι κατάλαβα τι λες...  προφανώς και αν υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα εκεί αλλάζουν όλα τα δεδομένα ξέρεις τι συμβαίνει και κινείσαι αναλόγως... προσωπικά για το πρώτο μου παιδάκι προσπαθούσαμε ενα μιση χρονο. Είχα κάνει σαλπιγγογραφία εγώ και σπερμοδιάγραμμα ο συζυγός δεν είχε βρεθεί κάτι. ... Βέβαια καποια δεδομένα αλλάζουν χρόνο με τον χρόνο. 

Όλα παίζουν λοιπόν...και όλα είναι θέλημα Θεού... ας γίνει ότι καλύτερο για την κάθε γυναίκα όποτε είναι να γίνει και όποτε  θέλει ο Θεός να γίνει.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Καλημερααααα!! Εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου (οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια) εχω ομως δυο πολυ καλες φιλες οπου η μια προσπαθουσε περιπου 2,5 χρονια, τελικα εκανε ενα μπεμπαρο κ οταν το νινακι της ηταν 8 μηνων, "τουπ" ηρθε κ η 2η εγκυμοσυνη χωρις καν να το προσπαθει... Η αλλη φιλη μου μετα απο αρκετες αποβολες, εκανε ενα υγιεστατο παιδακι κ τωρα που το μικρο της ειναι 2 ετων, ετοιμαζεται να γεννησει το 2ο!!! Κ να σκεφτεις οτι την περιοδο που εγινε η συλληψη, θηλαζε!!

   Εχω ακουσει οτι αν μια γυναικα μεινει εγκυος, ειναι πιο ευκολο το επομενο διαστημα να ξαναμεινει....κατι σαν να ενεργοποιειται ο οργανισμος της..! Δεν ξερω ομως αν αυτο ειναι μια απλη φημη... Οπως κ να 'χει ευχομαι συντομα το μικρουλη σου να αποκτησει το αδερφακι του!!

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ στο πρώτο μου έμεινα έγκυος μετά από 5  μήνες και τον πρώτο που ήξερα πότε έχω ωορρηξία. Τώρα είμαι στον 4ο μήνα και συνεχίζω τις προσπάθειες. Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει πόσο γρήγορα έμεινες έγκυος την πρώτη φορά με τις επόμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Καλημερααααα!! Εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου (οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια) εχω ομως δυο πολυ καλες φιλες οπου η μια προσπαθουσε περιπου 2,5 χρονια, τελικα εκανε ενα μπεμπαρο κ οταν το νινακι της ηταν 8 μηνων, "τουπ" ηρθε κ η 2η εγκυμοσυνη χωρις καν να το προσπαθει... Η αλλη φιλη μου μετα απο αρκετες αποβολες, εκανε ενα υγιεστατο παιδακι κ τωρα που το μικρο της ειναι 2 ετων, ετοιμαζεται να γεννησει το 2ο!!! Κ να σκεφτεις οτι την περιοδο που εγινε η συλληψη, θηλαζε!!

   Εχω ακουσει οτι αν μια γυναικα μεινει εγκυος, ειναι πιο ευκολο το επομενο διαστημα να ξαναμεινει....κατι σαν να ενεργοποιειται ο οργανισμος της..! Δεν ξερω ομως αν αυτο ειναι μια απλη φημη... Οπως κ να 'χει ευχομαι συντομα το μικρουλη σου να αποκτησει το αδερφακι του!!

  

Mε το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου..... να περάσει γρήγορα ο καιρός που θα σε φέρει κοντά στην μέρα που θα πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.....

Ναι τελικά όλα παίζουν.. έχω ακούσει και εγώ διάφορα κατα καιρούς.... Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και η κάθε περίπτωση επίσης.. όσο αφορά για τον θηλασμό.. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ....δεν ειναι αντισυλληψη.... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την ευχή και την απάντηση!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Εγώ στο πρώτο μου έμεινα έγκυος μετά από 5  μήνες και τον πρώτο που ήξερα πότε έχω ωορρηξία. Τώρα είμαι στον 4ο μήνα και συνεχίζω τις προσπάθειες. Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει πόσο γρήγορα έμεινες έγκυος την πρώτη φορά με τις επόμενες.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σου εύχομαι σύντομα με ένα ακόμα νινάκι στην κοιλίτσα σου.... :)

Ναι ίσως δεν έχει να κάνει ... όπως είπα και πιο πάνω.. τελικά όλα παίζουν.... και όλα είναι θέλημα Θεού.. 

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...