Μετάβαση σε περιεχόμενο
Νινα85

Συμπτώματα ωορρηξίας;;;

Recommended Posts

Κορίτσια....έχω μια απορία....όπως επίσης και ΣΠΩ....ψευτοαδιαθέτησα στις 24/10 (άλλαξε ο κύκλος μου και δεν είχα κανονική περίοδο),τις 3 τελευταίες μέρες ξεκίνησα να παίρνω τη θερμοκρασία μου για να τεστάρω αν μπορώ να σιγουρευτώ έτσι για τις μέρες που έχω ωορρηξία...και ήταν ανεβασμένη η θερμοκρασία μου,δλδ 36,9 την μία μέρα και την άλλη 37,σήμερα ήταν 36,2.Επίσης το στήθος μου είναι πολύ ευαίσθητο και λίγο νωρίτερα με έπιασαν πόνοι περιόδου (τα συμπτώματα της περιόδου τα έχω και στην ωορρηξία).Είναι δυνατόν να έχω ωορρηξία τόσο γρήγορα;;;Και αν έχω καταλάβει σωστά και ισχύει η ωορρηξία...σήμερα και αύριο είναι οι γόνιμες μέρες μου,σωστά;;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κανε αγκαλιτσες με τον αντρουλη σου και μη σκεφτεσαι συμπτωματα!!!!!!!!!θα τρυπωσει τοτε το σπορακι στην κοιλιτσα!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι πονάει η κοιλιά μου....πώς να κάνω αγκαλίτσες....όλα του γάμου δύσκολα κ η νύφη....δεν!!!

• Like 1

Κορίτσι μου, θα σε συμβούλευα λόγω σπω, να επισκεγθείς τον γυναικολόγο σου, όταν έχουμε σπω, πολλές φορές δεν έχουμε ωορρηξία και τότε κάνουμε μεγάλους κύκλους, επίσης όταν έχουμε ωορρηξία αυτή δεν είναι σταθερή (εξού και ο άστατος κύκλος). Άρα αφού κάνεις προσπάθειες, καλώ είναι να παρακολουθήσετε μερικούς κύκλους με υπέρηχο, για να δεις αν κάνεις, πότε περίπου κάνεις, και αν υπάρχουν αλλαγές στις κύστες μετά από αμηνόρροια.

• Like 1

Νινα, μαλλον δεν ειναι ωορρηξια αυτο που εχεις αυτες τις μερες... Θα το διαπιστωσεις βεβαια βλεποντας αν θα αδιαθετησεις ή οχι σε περιπου 12 μερες.

Η ωορρηξια γινεται λιγο πριν ανεβει η βασικη θερμοκρασια μας κ οχι τη μερα που ανεβαινει! Στη συνεχεια η θερμοκρασια παραμενει ανεβασμενη μεχρι λιγο πριν την περιοδο. Για να κανεις σωστα τις μετρησεις πρεπει να ισχυουν διαφοροι παραμετροι οπως σταθερη ωρα μετρησης (πρωινη μετα τον υπνο) κ καλυτερα με μετρηση απο το στομα.

Δες αυτο-νομιζω θα σε βοηθησει πολυ!

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=56:2010-06-16-09-21-42&catid=20:2010-06-11-16-47-10&Itemid=154

@Νινα85 αυτό με την θερμοκρασία δεν το ξέρω.. Αλλά καλό είναι πάντα να υπολογίζεις τον κύκλο σου με τον μεγαλύτερο ως σήμερα πάρε και τεστακια ωορρηξίας. 

• Like 2

Μια χαρά.. με σπω δεν έχεις μεγάλο πολύ κύκλο εγώ είχα κάνει κύκλο μέχρι 117 ημέρες με τα τεστ θα βρίσκεις ποτέ κανείς και θα έρχεστε σε επαφή.. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

•    Μικρη τι κανεις???
    • Εμένα μου ήρθε μετά από 5-6μερες που η περίοδος μου ερχετε οποτε θέλει ίσως κ κάθε 2μηνο η και 3μηνο οποτε κανε υπομονή λίγο πιστεύω κοντοζυγώνει !!!
    • Ναι όντως πολλά αλλά γ ακόμα μια φορά θα το ανέβουμε το βουνό...ο γιατρός μ είπε αν θέλω να κάνω την έμβρυο μεταφορά δν παίζει ρόλο σ αυτή τη φάση η ενδομήτριοση .αλλα είναι κάθετος στο να κάνω διέγερση για καινούργια έμβρυα αν δεν την αφαιρέσω...οποτε θα δούμε ...κ πρέπει λέει να φτάσει κ στο κατάλληλο μέγεθος ακόμα έχουμε λίγο!
    •    Ναι! Μου ειπε κ να περπαταω μια ωρα την ημερα αλλα δεν ξερω αν μου το ειπε γι αυτο...    Τι κανεις κατα τα αλλα...? Εγω ολη μερα ειμαι καλα, αλλα το βραδυ (ακομα κ μετα απο το πιο ελαφρυ φαι) δυσανασχετω πολυ... Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι, να στριψω, ποναω κ λιγο στα μπροστινα πλευρα..  Σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα κιλα... Εχω παρει ηδη 8.. Πραγματικα δε μου φαινονται αλλα νομιζω οτι ειναι πολλα για τη βδομαδα που ειμαι (25η)... Επισης αρχισαν κ οι καουρες!!
    • Τι τέλειααααα!!!! Κι εμείς σε λίγο καιρό θα ξέρουμε!!!
  • Νέες συζητήσεις