Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κινήσεις εμβρύου


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Λιτσούλι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Είμαι στις 18 εβδομάδες κ κάποιες ώρες δεν 'ακουω' το μωρό.... Να ανησυχώ??? 

Οχι,καθολου..

επειδη τ περασα κ εγω αυτο τ σταδιο..κ ξερεις κλαμα κ κακο καθε φορα...τζαμπα η στεναχωρια μ..τ μικρα μας σ αυτη τν εβδομαδα ειναι μ τς ωρες τς...ή π θ παιζουν ποδοσφαιρο ή π θ μας γραφουν τελειως...!

μ τ καλο τ μωρακι σ...

α κ σ λιγες μερες 19+..

θ ζουζουνευει πιο πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Οχι,καθολου..

επειδη τ περασα κ εγω αυτο τ σταδιο..κ ξερεις κλαμα κ κακο καθε φορα...τζαμπα η στεναχωρια μ..τ μικρα μας σ αυτη τν εβδομαδα ειναι μ τς ωρες τς...ή π θ παιζουν ποδοσφαιρο ή π θ μας γραφουν τελειως...!

μ τ καλο τ μωρακι σ...

α κ σ λιγες μερες 19+..

θ ζουζουνευει πιο πολυ!!!

Έτσι κ εγω κλάμα κακό.... Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Να ναι πάντα υγιή κ χαρούμενο!! Όλα τα καλά εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λιτσούλι είπε:

Έτσι κ εγω κλάμα κακό.... Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Να το χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Να ναι πάντα υγιή κ χαρούμενο!! Όλα τα καλά εύχομαι 

Ευχαριστωωω!!!

τωρα ειμαι 21 εβδομαδες...

τν περιμενω κ εγω τν μπεμπουλα μ.. μ τ καλο ν μας ερθουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια αισθηση να κοβουν βολτες τα μωρακια στην κοιλιτσα!!!!!! Εγω θυμαμαι και οι δυο οι δικες μου ξεκινουσαν το χορο οταν ξαπλωνα να ξεκουραστω!!!!

@Λιτσούλι , μην ανησυχεις!!!!!θα κοιμαται τις στιγμες που δεν το ακους!!!!!απολαυσε κοιλιτσα και μη μου αγχωνεσαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι ωραια αισθηση να κοβουν βολτες τα μωρακια στην κοιλιτσα!!!!!! Εγω θυμαμαι και οι δυο οι δικες μου ξεκινουσαν το χορο οταν ξαπλωνα να ξεκουραστω!!!!

@Λιτσούλι , μην ανησυχεις!!!!!θα κοιμαται τις στιγμες που δεν το ακους!!!!!απολαυσε κοιλιτσα και μη μου αγχωνεσαι!!!!!!

@Ε.Γ.Α. Αχ! Προσπαθώ όσο μπορώ να μην αγχωνομαι.. Πολλές φορές σκουνταω τη κοιλιά μου...Να δω αν θα μου ρίξει καμία... Το ταλαιπωρω το παιδί μου!!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Monday, October 30, 2017 at 3:19 ΜΜ, ο/η Λιτσούλι είπε:

@Ε.Γ.Α. Αχ! Προσπαθώ όσο μπορώ να μην αγχωνομαι.. Πολλές φορές σκουνταω τη κοιλιά μου...Να δω αν θα μου ρίξει καμία... Το ταλαιπωρω το παιδί μου!!!!! ? 

Να δεις αυτό μόλις γεννηθει πως θα σε ταλαιπωρεί! !!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Να δεις αυτό μόλις γεννηθει πως θα σε ταλαιπωρεί! !!!!?????

Χαχα αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!!!!!!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/31/2017 at 10:36 ΠΜ, ο/η Fainareti είπε:

@Λιτσούλι εγω σε δυο μέρες θα ειμαι στη 17η και δεν εχω καταλάβει απλά τίποτα!! 

  Οι περισσοτερες παντως το πρωτο τους μωρακι δεν το εχουν νιωσει μεχρι την 16η που εισαι... Σε 1-3 βδομαδες ομως, θα αρχισει τα τσαλιμακια του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ήρθες πανω στην ώρα ειλικρινά που το σκεφτόμουν έντονα!!! Άντε να αρχίσει τα τσαλιμάκια του να τρελάνει την μανούλα!!!Θα το καταλάβω έντονα λετε στην αρχή;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Rosemary ήρθες πανω στην ώρα ειλικρινά που το σκεφτόμουν έντονα!!! Άντε να αρχίσει τα τσαλιμάκια του να τρελάνει την μανούλα!!!Θα το καταλάβω έντονα λετε στην αρχή;;;;

  Δε θα το καταλαβεις εντονα... Σαν εσωτερικο  χαδι θα ειναι..! Σαν μπουρμπουλιθρα μεσα στην κοιλιτσα σου..! Οι περισσοτερες πρωταρες νομιζω το νιωθουν κοντα στην 19η...

   Παντως για την πρωτη φορα που θα το νιωσεις, πιστευω οτι παιζει ρολο η συγκεντρωση σου...  Εγω το ενιωσα στην 17η. Πιστευω οτι αν δε μου εδεινε οδηγιες ο γιατρος, θα το ενιωθα αργοτερα... Κ τι εννοω: Λιγες μερες πριν το νιωσω ειχα παει στον γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι το μωρο μου κινειται πολυ εντονα κ τις επομενες μερες θα το νιωσω σιγουρα αρκει να συγκεντρωθω σε αυτο..! Μου ειπε λοιπον, να αφιερωνω το απογευματοβραδο ενα τεταρτακι, ξαπλωνοντας, χωρις να κανω τιποτα, χωρις να παιζει καν η τηλεοραση... "συγκεντρωσου σε ο,τι συμβαινει μεσα σου", μου ειπε..! Λιγες μερες μετα λοιπον, ενιωσα αυτην την πεταλουδα να φτερουγιζει!! Ηταν πολυ απαλο..! Απο τοτε το ενιωθα  καθε μερα μονο ομως οταν συγκενρωνομουν.. αν μιλουσα ή ημουν απορροφημενη με κατι αλλο δεν ενιωθα τιποτα... Οσο περναει ο καιρος βεβαια, αρχισα να το νιωθω κ οταν εβλεπα ΤV, τωρα ποια... ακομα κ οταν πλενω πιατα κλωτσαει το αλογακι μου!

   Τα καλυτερα ερχονται Fainareti Σε λιγο θα νιωσεις οτι δενεσαι παρα πολυ μαζι του..! Θα ακουει κ την φωνη σου!! Εγω μολις κλωτσαει, ξερω οτι ειναι ξυπνιο κ αρχιζω να τραγουδια κ τα γελια για να παιρνει οσα περισσοτερα ερεθισματα γινεται!! Σπιρτο θα το κανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Δε θα το καταλαβεις εντονα... Σαν εσωτερικο  χαδι θα ειναι..! Σαν μπουρμπουλιθρα μεσα στην κοιλιτσα σου..! Οι περισσοτερες πρωταρες νομιζω το νιωθουν κοντα στην 19η...

   Παντως για την πρωτη φορα που θα το νιωσεις, πιστευω οτι παιζει ρολο η συγκεντρωση σου...  Εγω το ενιωσα στην 17η. Πιστευω οτι αν δε μου εδεινε οδηγιες ο γιατρος, θα το ενιωθα αργοτερα... Κ τι εννοω: Λιγες μερες πριν το νιωσω ειχα παει στον γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι το μωρο μου κινειται πολυ εντονα κ τις επομενες μερες θα το νιωσω σιγουρα αρκει να συγκεντρωθω σε αυτο..! Μου ειπε λοιπον, να αφιερωνω το απογευματοβραδο ενα τεταρτακι, ξαπλωνοντας, χωρις να κανω τιποτα, χωρις να παιζει καν η τηλεοραση... "συγκεντρωσου κ ο,τι συμβαινει μεσα σου", μου ειπε..! Λιγες μερες μετα λοιπον, ενιωσα αυτην την πεταλουδα να φτερουγιζει!! Ηταν πολυ απαλο..! Απο τοτε το ενιωθα  καθε μερα μονο ομως οταν συγκενρωνομουν.. αν μιλουσα ή ημουν απορροφημενη με κατι αλλο δεν ενιωθα τιποτα... Οσο περναει ο καιρος βεβαια, αρχισα να το νιωθω κ οταν εβλεπα ΤV, τωρα ποια... ακομα κ οταν πλενω πιατα κλωτσαει το αλογακι μου!

   Τα καλυτερα ερχονται Fainareti Σε λιγο θα νιωσεις οτι δενεσαι παρα πολυ μαζι του..! Θα ακουει κ την φωνη σου!! Εγω μολις κλωτσαει, ξερω οτι ειναι ξυπνιο κ αρχιζω να τραγουδια κ τα γελια για να παιρνει οσα περισσοτερα ερεθισματα γινεται!! Σπιρτο θα το κανω!!!

Εισαι σκέτη ψυχοθεραπεία!!!!! Μόνο αυτο εχω να σου πω!  θα το δοκιμάσω και εγω αυτό με τεταρτάκι  συγκέντρωσης, αύριο μπαίνω στη 17η.  2 μέρες μόνο τώρα νοιώθω τσιμπιες χαμηλα στην κοιλιά αλλά ίσως είναι επειδή κοντεύω στη μέρα που θα είχα περίοδο  σκέφτομαι. Είχες εσύ ποτέ κάτι αντίστοιχο;;

Πόσο χαρά μας δίνουν αυτά τα πλασματάκια ομως, και βασικά εγω σαν πρωτάρα εχω πάθει σοκ με το θαύμα αυτό που συμβαίνει μέσα μας, και παράλληλα πόσα έχουν αλλάξει πάνω μου και μέσα μου σαν άνθρωπος. Πολύ ευτυχία!! μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι το τέλος...ουφ αυτό το άγχος δεν φεύγει ποτέ!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Εισαι σκέτη ψυχοθεραπεία!!!!! Μόνο αυτο εχω να σου πω!  θα το δοκιμάσω και εγω αυτό με τεταρτάκι  συγκέντρωσης, αύριο μπαίνω στη 17η.  2 μέρες μόνο τώρα νοιώθω τσιμπιες χαμηλα στην κοιλιά αλλά ίσως είναι επειδή κοντεύω στη μέρα που θα είχα περίοδο  σκέφτομαι. Είχες εσύ ποτέ κάτι αντίστοιχο;;

Πόσο χαρά μας δίνουν αυτά τα πλασματάκια ομως, και βασικά εγω σαν πρωτάρα εχω πάθει σοκ με το θαύμα αυτό που συμβαίνει μέσα μας, και παράλληλα πόσα έχουν αλλάξει πάνω μου και μέσα μου σαν άνθρωπος. Πολύ ευτυχία!! μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι το τέλος...ουφ αυτό το άγχος δεν φεύγει ποτέ!!!  

    Κι εγω πρωταρα ειμαι παντως (εχω ξαναμεινει εγκυος αλλα δεν ειχαν προχωρησει καθολου)!! Τσιμπιες νιωθω κατα καιρους, αλλα εχω παρατηρησει οτι μου συμβαινουν οταν μεγαλωνει η κοιλια μου..! Βγαζω συχνα φωτο για να βλεπω την εξεληξη της κ βλεπω  οτι μπορει για 3 δβομαδες να φαινεται ιδια η κοιλια μου κ μεσα σε μια βδομαδα να μεγαλωνει οσο δε μεγαλωσε ολο τον μηνα!! Τις πιο εντονες τσιμπιες τις ειχα την 14η βδομαδα... Τωρα ειμαι 22 κ επιτελους φαινομαι εγκυος !! Εσενα σου πεταχτηκε καθολου κ κοιλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

    Κι εγω πρωταρα ειμαι παντως (εχω ξαναμεινει εγκυος αλλα δεν ειχαν προχωρησει καθολου)!! Τσιμπιες νιωθω κατα καιρους, αλλα εχω παρατηρησει οτι μου συμβαινουν οταν μεγαλωνει η κοιλια μου..! Βγαζω συχνα φωτο για να βλεπω την εξεληξη της κ βλεπω  οτι μπορει για 3 δβομαδες να φαινεται ιδια η κοιλια μου κ μεσα σε μια βδομαδα να μεγαλωνει οσο δε μεγαλωσε ολο τον μηνα!! Τις πιο εντονες τσιμπιες τις ειχα την 14η βδομαδα... Τωρα ειμαι 22 κ επιτελους φαινομαι εγκυος !! Εσενα σου πεταχτηκε καθολου κ κοιλιτσα?

Ντρέπομαι που το λεω αλλά εμένα έχει γίνει κοιλάρα σαν του οβελίξ!!!!!! ειλικρινά εγω έλεγα οτι απλά δεν νομίζω να φαίνεται οτι είμαι έγκυος, και βγάζω μια φωτογραφία και εχω πραγματικά τεράστια κοιλιά..κρεμάω και τα χέρια μου πάνω της για να καταλάβεις..ακουμπάς και φλυτζάνι...και πιάτο....χρήσιμα πράγματαα...χααχχαχχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Ντρέπομαι που το λεω αλλά εμένα έχει γίνει κοιλάρα σαν του οβελίξ!!!!!! ειλικρινά εγω έλεγα οτι απλά δεν νομίζω να φαίνεται οτι είμαι έγκυος, και βγάζω μια φωτογραφία και εχω πραγματικά τεράστια κοιλιά..κρεμάω και τα χέρια μου πάνω της για να καταλάβεις..ακουμπάς και φλυτζάνι...και πιάτο....χρήσιμα πράγματαα...χααχχαχχχαχα

   Πας καλα μαρσυ???? Κ γιατι ντρεπεσαι?? Εγω ντρεπόμουν πριν που δε φαινοταν σαν κοιλια εγκυμοσυνης αλλα σαν......μπυροκοιλια!!! Σαν να ειχα φαει 10 πιατα φασολια κ να μην ειχα βγαλει ουτε μια "πρτς"!!! Αφου ειχα δει τυχαια εναν παλιο φιλο που ειχα καιρο να δω κ μου ειπε "συγγνωμη που θα σ΄το πω αλλα νομιζω οτι εχεις αφεθει κ εχεις κανει λιγη κοιλια"!! Τι κοιλια ρε, του λεω??? Στον 5ο μπηκα!!! Απο το να νομιζουν οτι παχυνα καλυτερα να βλεπουν οτι ειμαι εγκυος!! Βεβαια, εχουν γινει κ λιγο πιο τσουμπωτα τα μπουτια μου... Αυτο που δε μου αρεσει ομως ειμαι η λεκανη μου... Απο περιφερεια γινεται περιφερειακη οδος..! Θα χασω μετα τη γεννα κοιλια κ κιλα κ η μεγαλη λεκανη θα παραμεινει εκει   :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι βρε rosemary το λες αυτο? δε μαζευει κ η λεκανη αν οχι σε 9 μηνες σε ενα χρονο το πολυ ?  εφοσον χασεις και τα κιλα ,αστερι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Πας καλα μαρσυ???? Κ γιατι ντρεπεσαι?? Εγω ντρεπόμουν πριν που δε φαινοταν σαν κοιλια εγκυμοσυνης αλλα σαν......μπυροκοιλια!!! Σαν να ειχα φαει 10 πιατα φασολια κ να μην ειχα βγαλει ουτε μια "πρτς"!!! Αφου ειχα δει τυχαια εναν παλιο φιλο που ειχα καιρο να δω κ μου ειπε "συγγνωμη που θα σ΄το πω αλλα νομιζω οτι εχεις αφεθει κ εχεις κανει λιγη κοιλια"!! Τι κοιλια ρε, του λεω??? Στον 5ο μπηκα!!! Απο το να νομιζουν οτι παχυνα καλυτερα να βλεπουν οτι ειμαι εγκυος!! Βεβαια, εχουν γινει κ λιγο πιο τσουμπωτα τα μπουτια μου... Αυτο που δε μου αρεσει ομως ειμαι η λεκανη μου... Απο περιφερεια γινεται περιφερειακη οδος..! Θα χασω μετα τη γεννα κοιλια κ κιλα κ η μεγαλη λεκανη θα παραμεινει εκει   :twisted::twisted::twisted:

Είσαι θεά τέλος!!!!χαααχαχχααχχαχαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...