Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιο ζευγαρι αντιμετωπισε αζωοσπερμια κι αν υπηρξε θετικη εκβαση της εξωσωματικης (χωρις σπερμα δοτη).

Ευχαριστω.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

Καλημερα

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιο ζευγαρι αντιμετωπισε αζωοσπερμια κι αν υπηρξε θετικη εκβαση της εξωσωματικης (χωρις σπερμα δοτη).

Ευχαριστω.

Καλημέρα Βουλκανια έχω δεν γνωρίζω σίγουρα θα βρεθούν ζευγάρια που αντιμετώπισαν τέτοιο θέμα και θα σ ενημερώσουν και Θ ανταλλάξτε γνώμες. Εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο σε ότι και αν κάνετε και σύντομα μανούλα  😘😙

Να εισαι καλα κοριτσαρα μου. Ευχαριστω πολυ. Δεν ειναι για μενα ειναι για αγαπημενο φιλικο ζευγαρι που αντιμετωπιζει αυτο το θεμα. (Εγω εχω διδυμα 11 μηνων)

Με αωοσπερμια ειχαμε παει εμεις στην αρχη στην πρωτη εξωσωματικη δεν ειχαμε κανενα προβλημα ολα καλα δεν πηραμε απο δοτη τιποτα μετα πηρε κατι βιταμηνες και εφτιαξε !!!αν και καποια στιγμη μας ειπανε και λαθος αποτελεσματα και ηταν ολα καλα!!!ελπιζω να σε βοηθησα!

Love30 ευχαριστω.  Πως με 0 σπερματοζωαρια εφτιαξε με βιταμινες? Κι οταν λες εφτιαξε τι ακριβως εννοεις? Στην εξωσωματικη δεν κανατε βιοψια ορχεος για να βρεθει σπερμα? 

Οχι γιατι δεν ηταν 0 ηταν μαλλον ασθενοσπερμια αλλα τα γραφουν μαζι αυτα γι'αυτο !!!πηγανε και σε καποιο αλλο να ξανακανουνε εξετασεις?

Καταλαβα. Τοτε δεν μιλαμε για αζωοσπερμια. Ναι εχει μετρηθει δυο φορες σε εξειδικευμενα κεντρα.

Ενας φιλος μας εκανε βιοψια πηρανε σπερμα ειχανε και στην καταψυξη και κανανε την πρωτη φορα δυο κοριτσακια και κετα ξαναπηγανε και κανανε ενα αγορακι δυο φορες και εχουν τρεια παιδακια!

στις On 25/10/2017 at 1:58 ΜΜ, ο/η Vulcania είπε:

Να εισαι καλα κοριτσαρα μου. Ευχαριστω πολυ. Δεν ειναι για μενα ειναι για αγαπημενο φιλικο ζευγαρι που αντιμετωπιζει αυτο το θεμα. (Εγω εχω διδυμα 11 μηνων)

Καλημέρα δεν γνώριζα δεν πειράζει φίλη μας και αυτή. Να σου ζήσουν ταγγελουδια σου. 

• Like 1

στις On 25/10/2017 at 1:30 ΜΜ, ο/η Vulcania είπε:

Καλημερα

Ευχαριστω.

Καλησπέρα @Vulcania ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια...εκανε σπερμοδιαγραμμα σε 3 διαφορετικά κέντρα... Και όλα έδωσαν το ίδιο αποτέλεσμα 0!!!!δεν υπάρχει σπερμα και η κινητικότητα είναι 0...ο ανδρολογος του μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος φυσιολογικά ούτε μια στο ένα εκατομμύριο...θα πάμε με εξωσωματική αν βρεθεί σπερμα στη βιοψία ορχεων, αλλιώς πάμε σε τράπεζα σπέρματος...ευτυχως στη βιοψία βρήκαν σπερμα και έτσι βρίσκομαι στη 2η προσπάθεια... 

στις On 25/10/2017 at 4:13 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Με αωοσπερμια ειχαμε παει εμεις στην αρχη στην πρωτη εξωσωματικη δεν ειχαμε κανενα προβλημα ολα καλα δεν πηραμε απο δοτη τιποτα μετα πηρε κατι βιταμηνες και εφτιαξε !!!αν και καποια στιγμη μας ειπανε και λαθος αποτελεσματα και ηταν ολα καλα!!!ελπιζω να σε βοηθησα!

Αλήθεια @love30?ειχατε αζωοσπερμια κ έστρωσε;πως;τι κάνατε;κ εμένα έτσι είναι κ κάναμε βιοψία για την εξωσωματικη .κανεις δν μας είπε για βιταμίνες η θεραπεία ..μπορείς σε παρακαλώ ν μ εξηγήσεις;

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις