Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις On 28/12/2017 at 2:22 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

@NikhNikh γτ ζητάς συγγνώμη κοπέλα μου, δεν υπάρχει λόγος!! Ναι, είμαι έγκυος και μάλιστα σε διδυμάκια!!!!!! ???

Τι τέλεια νέα είναι αυτά προς την εκπνοή του χρόνου ????Όλα καλά θα πάνε το μεγάλο βήμα έγινε!!!!Ας ελπίσουμε ότι το 2018 θα έχουμε κι άλλα χαρμόσυνα νέα από όλες!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@zoi.ko σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες το 2018 να είναι η χρόνια που θα πραγματοποιηθεί αυτό το όνειρο για το οποίο παλεύουν και αγωνιούν καθημερινά!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εγώ όταν είχα κάνει εμβρυομεταφορα με φρέσκα η περιοδος μου είχε έρθει ακριβώς μερικά δευτερολεπτα πριν πάρω την αρνητική χοριακή ??, όταν έκανα με κατεψυγμένα μου ήρθε μετά απο 4-5 μέρες.. Όσον αφορά την υστεροσκοπηση και εγώ είχα κάνει το 2016 και επειδή δεν είχαμε βρει απολύτως τίποτα ο γιατρός δεν μου πρότεινε να ξανακάνουμε και γενικά δεν κάναμε απολύτως τίποτα, έριξε την αποτυχία στην ατυχία μας!!! Στον δεύτερο κύκλο εξωσωματικης άλλαξα γιατρό και πριν την εμβρυομεταφορα (με κατεψυγμενα) έκανα ένα scratching ενδομητριου (πολύ πιο οικονομικό απο την υστεροσκοπηση &ουτε νάρκωση δεν χρειάζεται) το οποίο προτείνεται συνήθως μετά απο δυο τουλάχιστον αποτυχίες εμφύτευσης με καλά εμβρυα και λένε οτι αυξάνει τις πιθανότητες επιτυχίας... Στην δίκη μου περίπτωση έδωσε θετικό αποτέλεσμα!! 

Αχ @Mariloux  & @babybaby μου μακαρι αυτο το scratching να ειναι το κλειδι της  επιτυχιας ! 

Προς το παρον θελω να αδιαθετησω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεα μου κοριτσια : μολις μαθαμε οτι θα πρεπει να προβουμε σε διατομη διαφραγματος μητρας.... εχει καποια απο σας εμπειρια ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδε ο γιατρός σου στο dvd της επέμβασης που του έστειλες; Είχες διάφραγμα και ο προηγούμενος γιατρός δεν το είχε διορθώσει στην υστεροσκόπηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Το είδε ο γιατρός σου στο dvd της επέμβασης που του έστειλες; Είχες διάφραγμα και ο προηγούμενος γιατρός δεν το είχε διορθώσει στην υστεροσκόπηση;

Ακριβώς αυτο αναρωτιεμαι κι εγω ρε κοριτσια.... έχω τρελαθει.... απο αυτα που διαβαζω : στο διαφραγμα οφειλονται αποβολες, προωροι τοκετοι... υποτιθεται οτι καναμε την αφαιρεση τοτε του πολυ μικρου πολυποδα γιατί προσπαθουσαμε για εγκυμοσυνη ... ειναι δυνατον να το βλεπει στην υστεροσκοπηση και να μην το διορθωνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ακριβώς αυτο αναρωτιεμαι κι εγω ρε κοριτσια.... έχω τρελαθει.... απο αυτα που διαβαζω : στο διαφραγμα οφειλονται αποβολες, προωροι τοκετοι... υποτιθεται οτι καναμε την αφαιρεση τοτε του πολυ μικρου πολυποδα γιατί προσπαθουσαμε για εγκυμοσυνη ... ειναι δυνατον να το βλεπει στην υστεροσκοπηση και να μην το διορθωνει.... 

Ναι γι αυτό σε ρωτάω κι εγώ επειδή έχω διαβάσει ότι ευθύνεται για όλα αυτά. Είναι δυνατόν να το είδε και να μην έκανε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Κοίτα από την άλλη, χίλιες φορές να είναι αυτός ο λόγος που ψάχνεις και μόλις διορθωθεί να μείνεις αμέσως εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@zoi.ko σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες το 2018 να είναι η χρόνια που θα πραγματοποιηθεί αυτό το όνειρο για το οποίο παλεύουν και αγωνιούν καθημερινά!!! ??

Μακάρι!!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι απο Ροδο, και ο πρωτος ειναι ο γιατρος μου εδω στη Ροδο, ενω ο δευτερος ειναι ο εξωσωματικος μου στην Αθηνα (ο πρωτος μου συστησε τον δευτερο)... λογω αποστασης καποια πραγματα οπως εξετασεις, προετοιμασια για την εξωσωματικη κτλ τα κανουμε εδω στη Ροδο... γενικοτερα ομως τον εμπιστευομουν, ειναι πολυ καλος γιατρος... σημερα ομως δικαιως νομιζω αναρωτιεμαι και απογοητευομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα αν τον εμπιστεύεσαι θα σου πρότεινα να μιλήσεις ευθέως μαζί του, να πεις έγινε το και το και ήθελα να μου εξηγήσετε γιατί δεν το διορθώσατε κτλ. Ποτέ δε ξέρεις, μπορεί να σου εξηγήσει κάτι που αγνοούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Από τον υπέρηχο δεν φαίνετε; το διάφραγμα; να αρχίσω να ανησυχώ; γιατί έκανα κι εγώ υστεροσκοπηση το 2016 για αφερεση πολυποδα..!! 

@Scooby! μου θέλει πολύ υπομονή κοπέλα μου και να μην το βάζεις κάτω..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh νομιζω δεν φαινεται στον υπερηχο, γι αυτο προτεινουν και ζητουν να γινει υστεροσκοπηση.... ισως ομως ο δικος σου γιατρος αν διαπιστωνε την υπαρξη διαφραγματος να στο διορθωνε... ο δικος μου δεν ξερω γιατι δεν το εκανε... δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του.... νομιζω ομως οτι το διαφραγμα ειναι κατι που φαινεται πολυ καθαρα κ αμεσως στην υστεροσκοπηση.... δλδ δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα του τυπου μηπως δεν το βρηκε ή δεν το ειδε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@NikhNikh νομιζω δεν φαινεται στον υπερηχο, γι αυτο προτεινουν και ζητουν να γινει υστεροσκοπηση.... ισως ομως ο δικος σου γιατρος αν διαπιστωνε την υπαρξη διαφραγματος να στο διορθωνε... ο δικος μου δεν ξερω γιατι δεν το εκανε... δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του.... νομιζω ομως οτι το διαφραγμα ειναι κατι που φαινεται πολυ καθαρα κ αμεσως στην υστεροσκοπηση.... δλδ δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα του τυπου μηπως δεν το βρηκε ή δεν το ειδε.... 

@NikhNikh δεν ξερω μηπως τιθεται και θεμα ταυτοχρονης αφαιρεσης πολυποδα και διατομης διαφραγματος.... αυτο που εμενα με προβληματιζει ειναι γιατι ο γιατρος μου δεν αναφερθηκε ποτε σ αυτο .... θα μπορουσε να μου πει οτι υπαρχει αυτο καί καποια στιγμη πρεπει να το διορθωσουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κι εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση, γιατί δεν το ανέφερε. Όντως νομίζω ότι το βλέπουν πανεύκολα με την υστεροσκόπηση, με τον υπέρηχο δε νομίζω.

@Scooby! το ξέρω έχεις δίκιο, κι εγώ ένιωθα άσχημα όταν στα έγραφα αυτά τα λόγια, απλώς ήθελα κάτι να σου πω, να καταλάβεις ότι σε σκεφτόμαστε. Δυστυχώς δε μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω για να βοηθήσω, μακαρι να μπορούσα κάπως. Το ξέρω και θα κλάψεις και θα στενοχωρηθείς και θα απογοητευτείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κι εμένα εντόπιση μου έκανε πως και δεννειπε τίποτα ή πως δεν το διόρθωσε.; μίλησε μαζί του δεν θα το άφηνα έτσι.. σου εύχομαι σύντομα να έρθει..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
Ελπίζω ο νέος χρόνος να μας δώσει πολλές ευτυχισμένες στιγμές!
@Scooby! Εγώ αδιαθέτησα παραμονή ακριβώς πριν την αλλαγή του χρόνου. Οπότε πάμε δυνατά για ένα νέο έτος ΓΕΜΆΤΟ γερά μωρά και ευτυχισμένες οικογένειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2017 at 11:09 ΜΜ, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ειμαι απο Ροδο, και ο πρωτος ειναι ο γιατρος μου εδω στη Ροδο, ενω ο δευτερος ειναι ο εξωσωματικος μου στην Αθηνα (ο πρωτος μου συστησε τον δευτερο)... λογω αποστασης καποια πραγματα οπως εξετασεις, προετοιμασια για την εξωσωματικη κτλ τα κανουμε εδω στη Ροδο... γενικοτερα ομως τον εμπιστευομουν, ειναι πολυ καλος γιατρος... σημερα ομως δικαιως νομιζω αναρωτιεμαι και απογοητευομαι... 

Το βλεπουνε απο τον υπερηχο ειχα και εγω φυσηκα και σεν το ειδανε στις τρεις εξωσωματικης ουτε οι πολοι γιατροι που πηγα παρα μονο στο πανεπυστιμιακο στη Λαρισα οπου εκανα και την επεμβαση διαφραγμα και καρδιοσχυμη μυτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...