Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, έχει παρει καμία χάπια serpafar?

Καλησπέρα εγώ τα πήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα εγώ τα πήρα. 

Καλησπερα @NikhNikh, λοιπόν να σου τα πω αναλυτικά. Για αρχή έχω σταθερό κύκλο και κάνω ωορρηξία κανονικά. Ο γιατρός μας είπε να πάρω τα χάπια απο την 3 η μέρα του κύκλου για πέντε μέρες δυο την ημέρα. Ο λόγος ήταν για να κάνω περισσότερα ωάρια και να έχω περισσότερες πιθανότητες. Τα πήρα και πήγα για υπέρηχο την 8η μέρα. Μου είπε οτι βλέπει  2 αλλα ειναι ακόμα νωρίς και να πάω σε 4 μέρες. Όταν πήγα μου είπε οτι ωορρηξία θα έκανα σε 2 μέρες. Λοιπόν εγώ αισθάνομαι πονάκια στην ωορρηξία, την 14 μέρα που λες, δεν ένιωθα τίποτε. Περνάει η 14 η 15 και την 16 το πρωι κάνω ένα τεστακι, και μου δείχνει την μια γραμμή λίγο πιο άχνη. Την ίδια μέρα το βράδυ αρχίζουν τα πονάκια. Την επόμενη επαναλαμβάνω το τεστ και οι δυο γραμμές ίδιες...άρα η ωορρηξία θα γινόταν μέσα στις επόμενες 36 ώρες. Να σημειώσω οτι ο άντρας μου έπρεπε να φύγει ταξίδι όποτε οτι προσπαθήσαμε ήταν μέχρι το πρώτο τεστ. Και τέλος είχα 5 μέρες καθυστέρηση κάνω τεστ την 2 η αρνητικό την 4η λέω ας κάνω χορικά, αρνητική κ αυτή. Κάποια στιγμή βλέπω κάτι σε ελαφρύ καφέ, λέω επιτέλους. .. Και δεν ήρθε φυσιολογικά αδιαθέτησα την χθες και μέχρι σήμερα έχω αίμα μόνο όταν σκουπιζομαι. Διάβασα διαφορά για το serpafar και έχω αγχωθεί.Ειχες και εσυ τέτοια συμπτώματα? Συγνώμη για  το τεράστιο μήνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o μετά από την 8η ημέρα ξανά πήγες για υπέρηχο στην 12η ημέρα μετά από εκεί δεν ξανά πήγες; και πόσο ήταν τα ωάρια; σε έναν δεν έχει έρθει ακόμη η περιοδος οπότε δεν ξέρω να σου πω μπορεί να είναι απλά μια διαταραχή ή από το φάρμακο. Εμένα ετσι ήταν η περιοδος πριν 2 χρόνια δλδ μόνο στο σκούπισμα αλλά ήταν απλά μια διαταραχή τότε δεν επερνα καν φάρμακα. Εγώ με το serpafar δεν έκανα ωορρηξία αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο. Απλά μου εξήγησε σε κάθε υπέρηχο που έκανα ανα 4 ημέρες ότι περιμένουμε να δούμε να το πω αυγουλακι και ότι για να σπάσει πρέπει να πάει κάπου στα 17. Αλλά δεν είδαμε ποτέ. Το αυγουλακι αυτό. Αν δεις ότι δεν έρχεται κανονικά καλό ειναι να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου που σε παρακολουθεί. Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι.; τι έχεις διαβάσει για το serpafar ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o μετά από την 8η ημέρα ξανά πήγες για υπέρηχο στην 12η ημέρα μετά από εκεί δεν ξανά πήγες; και πόσο ήταν τα ωάρια; σε έναν δεν έχει έρθει ακόμη η περιοδος οπότε δεν ξέρω να σου πω μπορεί να είναι απλά μια διαταραχή. Εμένα ετσι ήταν η περιοδος πριν 2 χρόνια δλδ μόνο στο σκούπισμα αλλά ήταν απλά μια διαταραχή τότε δεν επερνα καν φάρμακα. Εγώ με το serpafar δεν έκανα ωορρηξία αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο. Απλά μου εξήγησε σε κάθε υπέρηχο που έκανα ανα 4 ημέρες ότι περιμένουμε να δούμε να το πω αυγουλακι και ότι για να σπάσει πρέπει να πάει κάπου στα 17. Αλλά δεν είδαμε ποτέ. Το αυγουλακι αυτό. Αν δεις ότι δεν έρχεται κανονικά καλό ειναι να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου που σε παρακολουθεί. Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι.; τι έχεις διαβάσει; 

@NikhNikh δε μου είπε διαστάσεις αυτή τη φορά. Ήταν τόσο αισιόδοξος που μου είπε αν έρθει που δεν πιστεύω πάρε με τηλ. Τον πήρα, διότι έχουμε έρθει στη μαμά μου. Του το είπα και μου είπε να μη τα πάρω αυτο το μήνα καθόλου και όταν γυρίσω να πάω απο εκεί. Διάβασα οτι έχουν παρενέργειες και μπορεί να σου απο ρυθμίσουν τον κύκλο, σε περίπτωση που τα πάρεις ενώ εχεις σταθερό κύκλο, οτι κάποια απο τα ωάρια μπορεί να μη σπάσουν και να γίνουν κύστες.. Και αλλα καθόλου ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o αυτά τα έχω διαβάσει κι εγώ. Κατάλαβα καλό είναι να σε δει όπως σου είπε και στο τηλ. Ο γιατρός σου. Καλό είναι να μην διαβάζεις στο internet αυτά θα διαβάσουμε πάρα πολλά και στο τέλος δεν θα κάνουμε τίποτα εμένα μου είχε πει ότι θα το κάνουμε εναλλάξ κάθε κύκλο μια θα περνώ μια όχι αλλά δεν μας έκατσε οπότε τώρα θα δούμε. Καλό είναι όταν τα πέρνεις να σε βλέπει με υπέρηχο κάθε φορά. Σου εύχομαι σύντομα να έχει ευχάριστα νέα..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o αυτά τα έχω διαβάσει κι εγώ. Κατάλαβα καλό είναι να σε δει όπως σου είπε και στο τηλ. Ο γιατρός σου. Καλό είναι να μην διαβάζεις στο internet αυτά θα διαβάσουμε πάρα πολλά και στο τέλος δεν θα κάνουμε τίποτα εμένα μου είχε πει ότι θα το κάνουμε εναλλάξ κάθε κύκλο μια θα περνώ μια όχι αλλά δεν μας έκατσε οπότε τώρα θα δούμε. Καλό είναι όταν τα πέρνεις να σε βλέπει με υπέρηχο κάθε φορά. Σου εύχομαι σύντομα να έχει ευχάριστα νέα..!!! 

Μακάρι να ειναι ετσι @NikhNikh, απλώς θα ειμαι πίσω 29 και αυτός ειναι ο λόγος  που αγχώνομαι περισσότερο. Μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o μην αγχώνεσαι αν είσαι κάπου που έχει εκεί γυναικολόγο μπορείς να πας να κάνεις ένα υπέρηχο απλά να δεις. Και να μιλήσεις με τον γιατρό σου τη σου είπε. Και να σε καθοδήγηση. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι τίποτα απλά μια διαταραχή από το φάρμακο αλλά δεν είναι και ειδικός για να σου πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o μην αγχώνεσαι αν είσαι κάπου που έχει εκεί γυναικολόγο μπορείς να πας να κάνεις ένα υπέρηχο απλά να δεις. Και να μιλήσεις με τον γιατρό σου τη σου είπε. Και να σε καθοδήγηση. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι τίποτα απλά μια διαταραχή από το φάρμακο αλλά δεν είναι και ειδικός για να σου πω. 

@NikhNikh σε ευχαριστω ! Αυτο θα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2017 at 2:40 ΜΜ, ο/η babybaby είπε:

ΚΑλησπερα κοριτσια.

Καλημέρα! Τώρα μπαίνω απτην Παρασκευή! Συγχαρητηρια κοριτσακι μου! Χάρηκα τοοοοοοοοοοσο πολύ! Να σου πάνε όλα κατευχήν και περιμενουμε τα σημερινά αποτελέσματα της χοριακής! Και πάλι συγχαρητήρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Μια χαρούλα ήταν και η χθεσινή χοριακή μου, τριπλασιάστηκε, φτου φτου!! Αύριο θα κάνω μια τελευταία!

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟ! ΑΝΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑΚΟΥΜΕ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟ! ΑΝΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑΚΟΥΜΕ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ, ευχαριστώ όλα τα κορίτσια από καρδιάς! Είναι πολύτιμη η παρέα και η βοήθειά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Μια χαρούλα ήταν και η χθεσινή χοριακή μου, τριπλασιάστηκε, φτου φτου!! Αύριο θα κάνω μια τελευταία!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΠΗΓΕΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

ναι κοριτσακια μου ολα καλα τριπλασιαστγκε παλι κ μ εκλεισε ο γιατρος ραντεβου για 3/1 για τον πρωτο υπερηχο!

Τελεια❣️❣️❣️ Θα ξεκινησει υπεροχα η νεα χρονια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου @NikhNikh και @eriv τι γλυκιες που ειστε! με συγκινησατε! Ευχομαι ολοψυχα μεσα στο 18 να ακουσετε κι εσεις καρδουλααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19 Δεκεμβρίου 2017 at 12:21 ΠΜ, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o τίποτα. Σου εύχομαι τα καλύτερα και να μην είναι τίποτα και να έρθει πολύ σύντομα...! 

@NikhNikh πήγα σήμερα στην γυναικολόγο και μου έκανε υπέρηχο όλα καλα μου είπε κανένα πρόβλημα απο τα χάπια! Λες και έφυγε βουνό απο πάνω μου!!! ??? Σ ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o  τίποτα..!! Η καθυστέρηση από τι φταίει; σου είπε;

@NikhNikh το χάπι μου προκάλεσε ορμονική διαταραχή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elena o α κατάλαβα...!!! Οπότε επηρεάζει στην περίοδο. Σου εύχομαι με τον νέο χρόνο να σου έρθει ένα ή και παραπάνω μωράκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o α κατάλαβα...!!! Οπότε επηρεάζει στην περίοδο. Σου εύχομαι με τον νέο χρόνο να σου έρθει ένα ή και παραπάνω μωράκια..

@NikhNikh και ένα και δυο και τρία μη σου πω! Καλοδεχούμενα! Σ ευχαριστω και ανταποδίδω την ευχή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...