Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μ καλημέρα! Δεν ξέρω τ με έχει πιάσει πολύ αρνητικοτητα εκπέμπω!!, χάχα... 

Δεν είναι πολύ καιρό π προσπαθούμε αλλά μ έρχονται διαφορά! 

Για παράδειγμα να ρώτησα κάτι? 

Αν είσαι όλη μέρα στο πέρα δώθε αν η δουλεια είναι έτσι παίζει ρόλο επηρεάζει κάπου? Δηλαδή φοβάμαι μέχρι κ αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Κοριτσάκια μ καλημέρα! Δεν ξέρω τ με έχει πιάσει πολύ αρνητικοτητα εκπέμπω!!, χάχα... 

Δεν είναι πολύ καιρό π προσπαθούμε αλλά μ έρχονται διαφορά! 

Για παράδειγμα να ρώτησα κάτι? 

Αν είσαι όλη μέρα στο πέρα δώθε αν η δουλεια είναι έτσι παίζει ρόλο επηρεάζει κάπου? Δηλαδή φοβάμαι μέχρι κ αυτό! 

Καλημέρα! Θετική σκέψη χρειάζεται και υπομονή! Γνώμη μου: δεν παίζει ρόλο αυτό που ρωτάς για τη δουλειά! Εκτός αν έχει να κάνει με βάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! δεν παίζει κανένα ρόλο ότι κάνεις καθημερινά αυτό θα κάνεις δεν θα σε επηρεάζει αυτό το αν αν είναι έτσι καμία μας δεν θα έπρεπε να κάνει τίποτα μόνο ξαπλα. Οπότε μην σε αγχώνει αυτό κάτσε να διασκεδάσεις τώρα στης γιορτές...και θα δεις θα έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! @Scooby! μου υπάρχουν και οι μέρες που δεν νιώθουμε καλα, θα περάσει θα δεις!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά, βασικά αν μπορείς να μην σκέφτεσαι και καθόλου ακόμα καλύτερα!!!! ?? Εγώ πιστεύω πως όλα είναι στο μυαλό μας, τίποτα δεν επηρεάζει μια πιθανή εγκυμοσύνη, αν είναι να γίνει θα γίνει!! Η εμπειρία μου τουλάχιστον αυτό μου έχει δείξει!! Εγώ μετά την πρώτη εξωσωματική έκατσα ξάπλα όλη την ώρα για να μην συμβεί τίποτα κακό και τελικά πήρα μια ωραιότατη αρνητική χοριακή, στη 2η πήγα στη δουλεια (βρεφονηπιαγωγος) απο την επόμενη κιολας μέρα & βάρη σήκωνα και έσκυβα και κουραζόμουν και τελικά έμεινα έγκυος!! Παρτο χαλαρά και όλα θα ερθουν στην ώρα τους!!! Ευκολο να το λέω, το ξέρω, αλλά δυστυχώς δεν ειναι στο χέρι μας!!! Μην αφηνεις τη ζωη σου να περνάει με στεναχώρια και κακές σκέψεις, να απολαμβάνεις κάθε μέρα σαν να μην υπάρχει άλλη!!!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1000 δικια στη @Mariloux.

@Scooby! ειναι ακριβως οπως σου τα λεει. οταν ημουν εγκυος με πηγαιναν και με εφερναν για να μην οδηγησω. ετρωγα καθε μερα ασπραδια, εκανα οτι μπορεις να φαντασεις. η καταληξη οχι καλη. η αδερφη μου και 2 φιλες μου που ημαστε μαζι εγκυος....δουλευαν, περπατουσαν, μπηκαν σε αεροπλανα κ βαπορια και τωρα εχουν τα μωρα τους. γλυκια μου αν ειναι να παει καλα θα παει. δεν εννοω να σηκωνεις βαρη. αλλα ολα με μετρο. και η προσοχη ακομη. χαμογελα μας λιγακι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τόσο ωραία να τα ακούς κ να τα λες! Αλλά να τα κάνεις? Χάχα πάρτε ένα χαμόγελο ☺! Θέλω τόσο πολύ να μην σκέφτομαι αλλά πάντα σκατα κάτι σκέφτομαι κ είμαι χάλια με ρίχνει πολύ δηλαδή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Είναι τόσο ωραία να τα ακούς κ να τα λες! Αλλά να τα κάνεις? Χάχα πάρτε ένα χαμόγελο ☺! Θέλω τόσο πολύ να μην σκέφτομαι αλλά πάντα σκατα κάτι σκέφτομαι κ είμαι χάλια με ρίχνει πολύ δηλαδή! 

Αυτά που λες εσύ τα σκέφτομαι κι εγώ. Εγώ όμως είμαι σε χειρότερη φάση γιατί, ενώ κανονικά είμαι υπάλληλος γραφείου, λόγω υπερβολικού φόρτου είμαι όλη μέρα αποθήκη και σηκώνω βάρη... Το σκέφτομαι συνέχεια και κάνω ό,τι μπορώ να το αποφύγω, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό... Πάντως έχω ακούσει από κορίτσια εδώ στο φόρουμ ότι μέχρι να επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη δεν παθαίνει ακόμα κάτι το έμβρυο από την καθημερινότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρένθεση, την 23η μερα του κύκλου (9η ημέρα μετά την ωορρηξία μου) είχα έντονους πόνους περιόδου (κοιλιά και μέση) τόσο που έλεγα πάει θα αδιαθετήσω νωρίτερα. Τώρα έχουν περάσει (25η μέρα - 11η ημέρα μετά την ωορρηξία), αλλά σήμερα όλη μέρα έχω σουβλίτσες χαμηλά κυρίως στη δεξιά πλευρά, και νιώθω σαν κάτι να με τραβάει κάπως δε μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, κυρίως όταν κινούμαι ή τεντώνομαι. Λέτε να είναι κάτι καλό; Αχ κορίτσια μου δε θέλω να το ελπίσω και μετά να απογοητευτώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Παρένθεση, την 23η μερα του κύκλου (9η ημέρα μετά την ωορρηξία μου) είχα έντονους πόνους περιόδου (κοιλιά και μέση) τόσο που έλεγα πάει θα αδιαθετήσω νωρίτερα. Τώρα έχουν περάσει (25η μέρα - 11η ημέρα μετά την ωορρηξία), αλλά σήμερα όλη μέρα έχω σουβλίτσες χαμηλά κυρίως στη δεξιά πλευρά, και νιώθω σαν κάτι να με τραβάει κάπως δε μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, κυρίως όταν κινούμαι ή τεντώνομαι. Λέτε να είναι κάτι καλό; Αχ κορίτσια μου δε θέλω να το ελπίσω και μετά να απογοητευτώ..

Μη δίνεις σημασία σε καθε τι γιατι θα μουρλαθείς.....Πλησιάζει απότι βλέπω η μέρα που θα μάθεις οπότε υπομονή και σκέψου όλα τα άσχετα να ξεκολλάει το μυαλό.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @babybaby έτσι και εγώ υποτίθεται υπάλληλος φαρμακείου αλλά έχει κ αποθήκη οπότε άστα να πάνε! Σκέφτομαι να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα! Να μην σκέφτεσαι τίποτα κ να πάνε όλα καλά εύχομαι κοριτσάκι μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααα.... Είμαι 3 ημέρες πριν την περίοδο και δεν άντεξα... Είπα να κάνω ένα από τα τεστάκια μου (είχα παραγγείλει και πολλά και καθόντουσαν και με προκαλούσαν). Ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό που έκανα, ξέρω ότι μπορεί να φάω τα μούτρα μου, αλλά κάτι με έπιασε και το έκανα. Το θέμα είναι ότι αυτό που βγήκε έχει μια αχνή αχνή γραμμούλα (που δεν είμαι τρελή και δεν τη βλέπω μόνο εγώ αλλά και ο άντρας μου που κάθε άλλο παρά φαντασιόπληκτος σαν εμένα είναι!). Από τη φωτό δε φαίνεται σχεδόν καθόλου επειδή είναι πολύ αχνή. Κορίτσια λέτε; Είναι ακόμα νωρίς οπότε αν είναι κάτι φαντάζομαι ότι από μεθαύριο θα κοκκινίσει περισσότερο. Δε θέλω να ξεσηκώνομαι άδικα, άλλα έχω ξανακάνει το συγκεκριμένο τεστάκι και κανονικά δε φαίνεται τίποτα μα τίποτα τις άλλες φορές. Αυτό φαίνεται ακόμα κι αν δεν είσαι σε κατάλληλο φως. Τι να κάνω; Να χαρώ; Ή όχι ακόμα;;;;; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο....

test.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε @babybaby βλέπω και εγώ αυτήν την αχνή γραμμουλα!!!! ❤❤❤ Δεν θέλω να σε ξησηκωσω αλλά νομίζω οτι κάτι καλό έρχεται!!! Μήπως αν εκανες το τεστ με πρωινά ουρά να έβγαινε πιο σκούρα; Αχ τι ωραία εικόνα είναι αυτή που μας έστειλες τώρα!!!! Ας φύγει αυτός ο χρόνος αφήνοντας μας το ομορφότερο δώρο της ζωής!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Καλε @babybaby βλέπω και εγώ αυτήν την άχνη γραμμουλα!!!! ❤❤❤ Δεν θέλω να σε ξησηκωσω αλλά νομίζω οτι κάτι καλό έρχεται!!! Μήπως αν εκανες το τεστ με πρωινά ουρά να έβγαινε πιο σκούρα; Αχ τι ωραία εικόνα είναι αυτή που μας έστειλες τώρα!!!! Ας φύγει αυτός ο χρόνος αφήνοντας μας το ομορφότερο δώρο της ζωής!!! 

Αλήθεια τη βλέπεις;;; Δεν είμαι τρελή;;;; Το θέμα είναι πως φοβάμαι αυτές τις evaporation lines που έχω διαβάσει στο ιντερνετ, αλλά 1. εμένα βκήκε μέσα στο πρώτο λεπτό αυτή η γραμμή, 2. είναι ψιλοροζ κι όχι τελείως γκρι και 3. στα προηγούμενα που είχα κάνει δεν υπήρχε... γαμώτο θα σκάσω! λέτε να χαίρομαι τσάμπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybabyΚι εγώ την βλέπω και ψάχνω να βρω την δικιά μου άχνη γραμμουλα να σου δείξω... 

εγω είχα και μπόλικα κι έκανα σε διάφορες φάσεις.... 

κανε αύριο το πρωί με πρωινά ουρά!!!! 

Ολα καλά σου εύχομαι :) 

IMG_4485.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσιααααααααα.... Είμαι 3 ημέρες πριν την περίοδο και δεν άντεξα... Είπα να κάνω ένα από τα τεστάκια μου (είχα παραγγείλει και πολλά και καθόντουσαν και με προκαλούσαν). Ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό που έκανα, ξέρω ότι μπορεί να φάω τα μούτρα μου, αλλά κάτι με έπιασε και το έκανα. Το θέμα είναι ότι αυτό που βγήκε έχει μια αχνή αχνή γραμμούλα (που δεν είμαι τρελή και δεν τη βλέπω μόνο εγώ αλλά και ο άντρας μου που κάθε άλλο παρά φαντασιόπληκτος σαν εμένα είναι!). Από τη φωτό δε φαίνεται σχεδόν καθόλου επειδή είναι πολύ αχνή. Κορίτσια λέτε; Είναι ακόμα νωρίς οπότε αν είναι κάτι φαντάζομαι ότι από μεθαύριο θα κοκκινίσει περισσότερο. Δε θέλω να ξεσηκώνομαι άδικα, άλλα έχω ξανακάνει το συγκεκριμένο τεστάκι και κανονικά δε φαίνεται τίποτα μα τίποτα τις άλλες φορές. Αυτό φαίνεται ακόμα κι αν δεν είσαι σε κατάλληλο φως. Τι να κάνω; Να χαρώ; Ή όχι ακόμα;;;;; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο....

 

τη βλέπω και εγω!!!! Να εχεις συγκρατημένη αισιοδοξια αλλα πραγματικά τη βλεπω! Πηγαινε παρς ενα clear blue που θεωρειται ακομα πιο αξιοπιστο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λευτέρης είπε:

@babybabyΚι εγώ την βλέπω και ψάχνω να βρω την δικιά μου άχνη γραμμουλα να σου δείξω... 

εγω είχα και μπόλικα κι έκανα σε διάφορες φάσεις.... 

κανε αύριο το πρωί με πρωινά ουρά!!!! 

Ολα καλά σου εύχομαι :) 

IMG_4485.JPG

Σε ευχαριστω πολυ! Σε ποια μέρα είναι το δικό σου; Γιατί εσένα φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα είναι η αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την βλέπω, την βλέπω, την βλέπω είναι αχνή ροζ!! Είμαι σίγουρη, δεν με γελάνε τα μάτια μου!! Κράτα την ψυχραιμία σου, να σκέφτεσαι θετικά και αν θες να μην σε φάει η αγωνία μπορείς αύριο να κανεις μια χοριακή, είναι η πιο σίγουρη εξέταση ή κάνε άλλο τεστ σε μια δυο μέρες να δεις αν θα σκουρυνει η γραμμη!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Την βλέπω, την βλέπω, την βλέπω είναι άχνη ροζ!! Είμαι σίγουρη, δεν με γελάνε τα μάτια μου!! Κράτα την ψυχραιμία σου, να σκέφτεσαι θετικά και αν θες να μην σε φάει η αγωνία μπορείς αύριο να κανεις μια χοριακή, είναι η πιο σίγουρη εξέταση ή κάνε άλλο τεστ σε μια δυο μέρες να δεις αν θα σκουρυνει η γραμμη!!!  

Ναι ενοείται σιγά μην αντέξω έτσι! Θα κάνω πάλι ένα το πρωί με πρωινά ούρα. Αν είναι τελείως αρνητικό προφανώς θα σημαίνει ότι αυτή ήταν evaporation line και χάρηκα τσάμπα. Αλλά αν βγει και πάλι έτσι θα τρέξω για χοριακούλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Σε ποια μέρα είναι το δικό σου; Γιατί εσένα φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα είναι η αλήθεια...

Ναι μωρε έψαχνα την άλλη αλλά δεν την βρίσκω, αυτή είναι τη μέρα που περίμενα περίοδο. Το πρώτο τεστ που έκανα που βγήκε σαν το δικό σου ήταν μια μέρα πριν την μέρα που περίμενα.... 

Τι καλά... εψαχνα και τις δικές μου τώρα  για να σου βάλω και συγκινήθηκα.... 

αχ όλα καλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα τα πρωινά ούρα δείχνουν καλύτερα, φανταζομαι για να βγήκε τώρα αχνουλα αύριο θα βγει λίγο πιο έντονη λόγω μεγαλύτερης συγκέντρωσης της χοριακης!! ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby  η φωτο είναι σαν το αχνό θετικο μου με καθυστέρηση εμένα παρακαλώ 2 ημερών και τώρα κάνω Αυχενική όπου ναναι φαίνεται η αχνη γραμμή!!!με το κάλο κάνε κ αύριο θα'ναι λίγο πιο σκούρα κ.παει λέγοντας ???????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...