Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Elena o & @NikhNikh έχω και εγώ Χασιμότο απο 12 ετών αλλά στα 17 σταμάτησα να παίρνω χάπι και απο τότε δεν έχω ξαναπάρει, κάνω εξετάσεις κάθε 6μηνο και ο ενδοκρινολογος μού έχει πει οτι στη φάση που βρίσκεται τώρα είναι μια χαρά!! Έχω μόνο υψηλά αντισώματα (τα ΑΝΤΙ Tpo), όλες οι άλλες τιμές είναι στα φυσιολογικά όρια!! 

Εγώ δεν έχω έχω οζο στον θυροιδη και μου τον αποριθμιζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τους τελευταίους 2 μήνες ήρθε ακριβώς στην ώρα της,τον προπροηγούμενο με 2 μέρες καθυστέρηση,αλλά τον προηγούμενο μήνα έσπασε μία κύστη που είχε μεγαλώσει λίγο,είδα και το αιματάκι στις 1/12....έχουν πεταχτεί και κάτι φλέβες στο στήθος το οποίο έχει πρηστεί κιόλας πάρα πολύ....όλα αυτά και να μην είμαι έγκυος;;;Δεν μπορεί ρε γαμώτο....αυτή τη φορά θα είναι θετικό το τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Τους τελευταίους 2 μήνες ήρθε ακριβώς στην ώρα της,τον προπροηγούμενο με 2 μέρες καθυστέρηση,αλλά τον προηγούμενο μήνα έσπασε μία κύστη που είχε μεγαλώσει λίγο,είδα και το αιματάκι στις 1/12....έχουν πεταχτεί και κάτι φλέβες στο στήθος το οποίο έχει πρηστεί κιόλας πάρα πολύ....όλα αυτά και να μην είμαι έγκυος;;;Δεν μπορεί ρε γαμώτο....αυτή τη φορά θα είναι θετικό το τεστ!!

Κι εγώ σου το εύχομαι ολόψυχα! Δε σα ξέρω κι όμως σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου... Και χθες σκεφτόμουν τι να γίνεται με τη Νινα, ελπίζω να μην αδιαθέτησε, άντε να μας πει τα ευχάριστα. Άντε να μας πεις αύριο τέλεια νέαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κι εγώ σου το εύχομαι ολόψυχα! Δε σα ξέρω κι όμως σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου... Και χθες σκεφτόμουν τι να γίνεται με τη Νινα, ελπίζω να μην αδιαθέτησε, άντε να μας πει τα ευχάριστα. Άντε να μας πεις αύριο τέλεια νέαα!!!

Σε ευχαριστώ......άντε να σας τα πω,να μου τα πείτε!!!!

Μπορεί να μην γνωριζόμαστε όπως λες,αλλά πραγματικά κ εγώ πολλές στιγμές της ημέρας σκέφτομαι κάποιες κοπέλες από εδώ.....άλλωστε δεν παίζει ρόλο η "φάτσα"....όλες έχουμε έναν κοινό πόθο,μια κοινή προσπάθεια και ελπίδα!!!

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!;!;;!!!:!:!:!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας το εύχομαι να μας πείτε ευχάριστα όλες..!!! Σήμερα μου δόθηκε μια ευκαιρία που δεν το ήξερα να γνωρίσω μια γυναίκα που έχει κάνει πολλά ένα απο αυτο είναι να είναι δίπλα σε γυναίκες που δυσκολεύονται να κάνουν παιδιά και να είναι και δίπλα σε παιδιά που το έχουν ανάγκη μου έδωσε ενα κουράγιο μια αισιοδοξία αυτή η γυναίκα που με έκανε να σκεφτώ πολλά πράγματα πράγματα για το αύριο που θα μου ξημερώσει.! Και μου έμαθε ένα πράγμα ότι στην ζωή μας θα έχουμε πολλά εμπόδια όπως και ένα αυτό θα είναι η μητρότητα για κάποιες γυναίκες εκεί έξω.. Μια ειμαι κι εγώ..!! Και για αυτό το κάθε εμπόδιο πρέπει να το περνάμε από πανό να μην το αφήνουμε για αύριο το τώρα είναι που μετράει.! Για αυτο κορίτσια ψιλά το καιφαλι μας και συνεχίζουμε τον αγώνα πως την μητρότητα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@NikhNikh πολύ καλή αρχή κοριτσάκι μου! Νομίζω θα είναι ωραί να απασχολείσαι με κάτι! Εμένα με βοηθάει η δουλειά γιατί το μυαλό ξεφεύγει!

@Elena o δεν είμαι γιατρός.... αλλά ήμουν στην ενδοκρινολόγο (μεγάλο μαιευτήριο) πριν μια βδομάδα και μου έλεγε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 2. Εγώ έμεινα έγκυος με 3. Το επιθυμητό είναι το 2!!! Μην σε αγχώνει. Η TSH πέφτει άμεσα. Παίρνω χάπι πολλά χρόνια και τον έχω ρυθμίσει πολλές φορές. Για το 1,9 που γράφεις σου αύξησε τη δόση?

@babybaby και @Νινα85 τα έχουν πει πολλές κοπέλες.... τα συμπτώματα είναι τα ίδια! Δυο φορές έμεινα έγκυος ... και τις 2 περίμενα να έρθει από μέρα σε μέρα. Σε αυτό που λες @babybaby ότι πλέον πονάς πιο πολύ.... είναι ίσως επειδή το έχεις στο μυαλό. Και εγώ το ένιωθα. Όταν δεν προσπαθείς για μωράκι....η περίοδος είναι απλά αναγκαίο κακό. Δεν ασχολούμαστε μαζί της!

 

@Dim83 ναι για αυτο, αλλα ήταν η δεύτερη εξέταση, πριν απο δυο μήνες που είχα κάνει ήταν 1,43 και τώρα ανέβηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Κι εγώ σου το εύχομαι ολόψυχα! Δε σα ξέρω κι όμως σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου... Και χθες σκεφτόμουν τι να γίνεται με τη Νινα, ελπίζω να μην αδιαθέτησε, άντε να μας πει τα ευχάριστα. Άντε να μας πεις αύριο τέλεια νέαα!!!

Μακάρι!!!! @Νινα85 μακάρι να έχουμε ωραία νεα αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Elena o εγώ έναν. Αλλά μικρός. Σου είπε να κάνεις παρακεντιση; 

Όχι @NikhNikh, ειναι μέσα στα όρια και μίκρυναν λιγάκι τώρα με το χάπι... Τον ειδα ευχαριστημένο οσον αφορά αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρα..

@Athena D. πρωινή πρωινή.. σε βλέπω.. 

Ναι...Δουλευω πολυ πρωι ...Πινω καφεδακι τωρα και διαβαζω τα νεακια σας.Ανυπομονω για τα ευχαριστα!Κι εσυ πρωινη;;; Πηγε ωραια χτες στη δουλεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ναι...Δουλευω πολυ πρωι ...Πινω καφεδακι τωρα και διαβαζω τα νεακια σας.Ανυπομονω για τα ευχαριστα!Κι εσυ πρωινη;;; Πηγε ωραια χτες στη δουλεια;;

Ααα κατάλαβα.. Ναι μια χαρά πήγε απλά λίγο κουραστικά.. Εγώ τώρα πάω για υπνο.. χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Καλη ξεκουραση!!!!Καλη νυχτα και καλη συνεχεια!!!

Σε ευχαριστώ.. Κι σε εσένα καλή δουλίτσα.!Καλή συνέχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...