Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλα @NikhNikh , όπως και σε όλες μας . Πολύ με συγκίνησαν αυτά που έγραψες ...

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Για να μην παρεξηγηθώ όταν είπα για να μην κάνετε τεστ μόνο μετά από καθυστέρηση το λέω γιατί τους 3 με 4 πρώτους μήνες που προσπαθούσα έκανα κι εγώ αλλά μετά από μια καθυστέρηση η με τα από αλλαγή στο κύκλο μου τότε έκανα και επερνα φυσικά το αρνητικό μόνο μια φορά πήρα θετικό και την άλλη μέρα αδιαθετισα οπότε είχε κάνει λάθος το τεστ μετά από αυτή την φορά δεν ξανά έκανα γιατί ήταν πεταμένα λεφτά.. Και δεν είναι και οικονομικά. Εγω πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό και η ιδέα πριν έρθει η κυρία με τα κόκκινα ότι α αυτό μπορεί να σινδιαζετε με εγκυμοσύνη για αυτό κορίτσια λίγο υπομονή.. ξέρω όλες μας το θέλουμε και ειδικότερα το 1ο καιρό που νομίζουμε πως θα έρθει άμεσος είναι λίγες η τυχερές κοπέλες που τους ήρθε με την μια η μέσα σε 3 και 4 μήνες που προσπαθουνε και σας εύχομαι να είστε μια απο αυτε που της ήρθε τόσο εύκολα και σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..!!!! Κορίτσια όταν δεν είχα περίοδο κάθε φορά πριν πάρω το φάρμακο με έστελνε ο γιατρό μου για β-χοριακη αλλά πάντα ήξερα το αποτέλεσμα και όταν βλέπεις το χαρτί να γράφει αρνητικό σπάει κάθε ελπίδα κάθε τι Ναι μεν μετά από 2 με 3 β-χοριακη Το πέρνεις απόφασή ότι έτσι είναι και ιδικά που ξέρω ότι εγώ θα γίνω με δυσκολία μαμα.. εσείς είστε στην αρχή ακόμη..!! Και σας εύχομαι να μην νιώσετε ποτέ μα ποτέ πως είναι να ξέρεις ότι δύσκολα θα μείνεις έγκυος.. Σας εύχομαι σε όλες σας μέσα στο 2018 να έχετε φουσκωμένες κοιλιτσες και όχι με 1 αλλά με 2 μωράκια..!!! Ξέρω κοπέλες που κάναν πολλές εξωσοματικες και όμως τα κατάφεραν η θα τα καταφέρουν..!!! Για αυτό κορίτσια μετά από την 1η ημέρα καθυστέρησης τεστακια.. το αποτέλεσμα είναι που σας ρίχνει ψυχολογικά..!!! Έχω κλάψει πολλές φορές που είχε έρθει περιοδος τον 1ο καιρό αλλά μετά που έχασα την περίοδο κατάλαβα πόσο βλάκας ειμουν να το πω γιατί γιατι την έχασα από την ψυχολογία μου και τα άγχη μου και τώρα να το αποτέλεσμα να μην ξέρω πότε θα έρθει να πρέπει κάθε φορά να πιγενω να κάνω β-χοριακη  για να πάρω το φάρμακο.. να πω και κάτι άλλο μιας και σας ζαλισα δεν μαρεσ2ι που όταν πάω κάπου όπως σε συγγενής να μου λένε τι ακόμη εσείς εμείς είμαστε στο 2ο η 3ο παιδάκι η να βλέπω παλιές φυλές μου μα έχουν 2 και 3 παιδάκια. Δεν μ'αρέσει να με βλέπουν για μια που δεν κάνει παιδιά και όμως είμαι μια που δεν κάνω παιδιά εύκολα δυστυχώς γεννήθηκα έτσι να μην είναι εύκολο. Αλλά δεν το βάζω κάτω. Για αυτο κορίτσια με ψηλά το κεφάλι αν έρθει τώρα η περιοδος δεν πειράζει είναι ο επόμενος ξέρω ξέρω ανιπομονοιτε και λογικό είναι...!!! Για αυτο σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν με όποιο τρόπο και ας είναι αυτός να έχουν πολύ σύντομα ευχάριστα και του χρόνου τα Χριστούγεννα στηνναγγαλια σας το θαύματακι που θα σας αλλάξει όλοι την ζωή που θα σας κάνει την νύχτα ημέρα και την ημέρα νύχτα που θα σας αγχώνει αλλά θα σας κάνει να χαμογελάτε στο κάθε βήμα που θα κάνει θα είστε πιο συγκινημένες από ποτέ κάθε λέξη του κάθε μαμα και μπαμπά που θα πει θα είναι ένα χαμόγελο κάθε φορά που θα κοιτάτε τα ματάκια θα είναι ένα ταξίδι στην αγάπη και στην ευτυχία ένα όμορφο ταξίδι.. Και θα είναι γεμάτο συναισθήματα χαράς..  από την ημέρα που θα γεννηθεί θα είναι το πιο όμορφο ταξίδι προς την μητρότητα..!!! Για αυτο κορίτσια Κάντε πολλές αγαπούλες και ευχαριστηθείτε και όταν πρέπει να έρθει θα έρθει με την καλύτερη είσοδο... ξέρουν ποτέ θα έρθει και πως θα έρθει...!!!! Για όλες έχει παιδάκια δεν υπάρχει δεν θα έρθει υπάρχει ότι θα έρθει ένα και παραπάνω παιδάκια στην οικογένεια..!!! Όποιος τρόπος και ας είναι αυτό το μόνο που θα μπει ένα παιδάκι φτάνει..!!! Σας κούρασα και ζητώ συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο..!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικα @Mariloux μπορώ να σας πω. Αλλά πριν από αυτό να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου στις 18 να έχεις ευχάριστα νέα και του χρόνου τα Χριστούγεννα να έχεις το μωράκι σου. Στην πρώτη εγκυμοσύνη προέκυψε πρόβλημα πλακουντιακής ανεπάρκειας. Αγνώστου αιτίας. Η δεύτερη απλά δεν πήγε καλά από την αρχή με σχετικά χαμηλή χοριακή και μικρές αυξήσεις. Είδαμε μόνο σάκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8@Νινα85 δεν παίζει ρόλο αν με την προιν ο δεν έκανε Παιδί ότι είναι και στιρος.. Δεν το λένε αν θα το πουν μετά από ποπ η πίεση εγώ πλέων τα βράδυα που καθόμαστε στο τζάκι κάνουμε διαφορές τέτοιες συζητήσεις και βλέπω τη μου λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

8@Νινα85 δεν παίζει ρόλο αν με την προιν ο δεν έκανε Παιδί ότι είναι και στιρος.. Δεν το λένε αν θα το πουν μετά από ποπ η πίεση εγώ πλέων τα βράδυα που καθόμαστε στο τζάκι κάνουμε διαφορές τέτοιες συζητήσεις και βλέπω τη μου λέει. 

Άσε....δεν μιλάνε με τίποτα...με το τσιγκέλι του τα βγάζω!!Αν και τώρα που περιμένουμε να δούμε είναι πάρα πολύ χαρούμενος,μου χαιδεύει την κοιλιά...με χαμογελάει ενώ δεν τον κοιτάζω....Παναγία μου κάνε το θαύμα σου να τους κάνουμε ευτυχισμένους....τόσα που περνάνε και αυτοί κ όλα στα σιωπηλά και εμείς....στην γκρίνια και στο άγχος!!!Σας το'πα;;;Δεν είμαι και πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Νινα85 γιατί δεν είσαι καλα

Μία κρυώνω,μία ζεστένομαι,άσε το στήθος...από στητό κοντεύει να φτάσει στον αφαλό!!Εκτός αυτού....έφαγα τσικι-τσικι φτου με ντονατ σοκολάτα και φράουλα και κοκα κόλα.....συγνώμη κορίτσια,αλλά νομίζω οτί θα ξεράσω βατράχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

Μία κρυώνω,μία ζεστένομαι,άσε το στήθος...από στητό κοντεύει να φτάσει στον αφαλό!!Εκτός αυτού....έφαγα τσικι-τσικι φτου με ντονατ σοκολάτα και φράουλα και κοκα κόλα.....συγνώμη κορίτσια,αλλά νομίζω οτί θα ξεράσω βατράχια!!!

Εγώ λαχτάρισα και έφαγα κρουασάν με σαρδέλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ λαχτάρισα και έφαγα κρουασάν με σαρδέλα 

Με έχεις ξεπεράσει κατά πολύ....πάω να βγάλω τα βατράχια μου βόλτα!!!χαχαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Απολογούμαι εξαρχής για το μακροσκελές κείμενο. Σας διαβάζω μήνες και είναι σαν να σας ξέρω. Είστε όλες τόσο γλυκές. Η καθεμία με το χαρακτήρα της. Είναι ωστόσο η πρώτη φορά που γράφω. Το θέλησα αρκετές φορές αλλά δίστασα. Δεν θα ήθελα να σταθώ στη δική μου ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ιστορία. Θα σας πω απλά ότι τους τελευταίους 13 μήνες έζησα μια εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 30η βδομάδα και στη συνέχεια μια αποβολή στην 7η. Το να μαζέψω (να προσπαθήσω τουλάχιστον) τα κομμάτια μου...μονόδρομος. Σε όλο αυτό το διάστημα είστε σχεδόν αποκλειστικά οι μόνες που μου δίνετε κουράγιο. Παρόλο που οι ιστορίες μας διαφέρουν, ο σκοπός είναι ο ίδιος. Παίρνω πραγματικά κουράγιο από την υπομονή και επιμονή σας. Δεν θα ήθελα να αναφερθώ προσωπικά στην κάθεμια σας, ωστόσο @karen θα ένιωθα άσχημα αν δεν σου πω πόσο πολύ σε εκτιμώ και υποκλίνομαι στη δύναμη σου. Και φυσικά σε ολα τα κορίτσια. Τις μικρούλες @Scooby!, @NikhNikh, την @Athena D., την @peacock, τη @Mariloux και όλα τα άλλα κορίτσια. Απλά  αυτά τα ονόματα μου ήρθα πρώτα στο μυαλό. Καμιά φορά αισθάνομαι μπροστά σας "λίγη" όταν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε. Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω σήμερα είναι το μήνυμα της @NikhNikh. Κορίτσια μου έχει απόλυτο δίκιο. Μην φθείρεστε κάθε μήνα. Και επίσης να σας πω ότι καλά τα test και οι χοριακές (ακόμα και οι υψηλές) αλλά αυτά είναι μόνο η αρχή. Ένα θετικό τεστάκι ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν σημαίνει πάντα και μωράκι στην αγκαλιά. Σας εύχομαι ολόψυχα υγεία πάνω από όλα και έπειτα να αποκτήσετε αυτό που τόσο επιθυμείτε. Σας φιλώ όλες.

   Ποσο δυσκολο ειναι αυτο που εζησες..? Εχω στο ιστορικο μου 3 αποβολες (ολες τους νωρις). Νομιζω ομως πως το να χανεις το παιδακι σου τον 7ο μηνα....με ξεπερνα... Μα ειναι παιδι.... Μου φαινεται αδιανοητο. Τωρα μπαινω αισιως στην  28η βδομαδα κυησης..! Αυτη την φορα παμε καλα...! Κοιμαμαι κ ξυπναω με την εικονα της... Εχω δεθει ηδη μαζι της... Δεν μπορω πραγματικα να φανταστω τον πονο σου... Ουτε εγω που ειχα απελπιστει με τις 3 αποβολες.. Τρεμω μηπως μου παθει κατι...

   Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γινεις συντομα μανουλα κ να ζησεις πλημμυρισμενη απο ευτυχια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου @Rosemary όλα θα σου πάνε τέλεια. Θέλω να πιστεύω ότι τα πράγματα στο τέλος πάνε καλά! Απλά μερικές φορές ο δρόμος είναι δύσβατος. Να μην κάνεις άσχημες σκέψεις και να ονειρεύεσαι τη στιγμή που θα ΤΗ δεις πρώτη φορά! Θα είναι μαγικά πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Απολογούμαι εξαρχής για το μακροσκελές κείμενο. Σας διαβάζω μήνες και είναι σαν να σας ξέρω. Είστε όλες τόσο γλυκές. Η καθεμία με το χαρακτήρα της. Είναι ωστόσο η πρώτη φορά που γράφω. Το θέλησα αρκετές φορές αλλά δίστασα. Δεν θα ήθελα να σταθώ στη δική μου ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ιστορία. Θα σας πω απλά ότι τους τελευταίους 13 μήνες έζησα μια εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 30η βδομάδα και στη συνέχεια μια αποβολή στην 7η. Το να μαζέψω (να προσπαθήσω τουλάχιστον) τα κομμάτια μου...μονόδρομος. Σε όλο αυτό το διάστημα είστε σχεδόν αποκλειστικά οι μόνες που μου δίνετε κουράγιο. Παρόλο που οι ιστορίες μας διαφέρουν, ο σκοπός είναι ο ίδιος. Παίρνω πραγματικά κουράγιο από την υπομονή και επιμονή σας. Δεν θα ήθελα να αναφερθώ προσωπικά στην κάθεμια σας, ωστόσο @karen θα ένιωθα άσχημα αν δεν σου πω πόσο πολύ σε εκτιμώ και υποκλίνομαι στη δύναμη σου. Και φυσικά σε ολα τα κορίτσια. Τις μικρούλες @Scooby!, @NikhNikh, την @Athena D., την @peacock, τη @Mariloux και όλα τα άλλα κορίτσια. Απλά  αυτά τα ονόματα μου ήρθα πρώτα στο μυαλό. Καμιά φορά αισθάνομαι μπροστά σας "λίγη" όταν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε. Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω σήμερα είναι το μήνυμα της @NikhNikh. Κορίτσια μου έχει απόλυτο δίκιο. Μην φθείρεστε κάθε μήνα. Και επίσης να σας πω ότι καλά τα test και οι χοριακές (ακόμα και οι υψηλές) αλλά αυτά είναι μόνο η αρχή. Ένα θετικό τεστάκι ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν σημαίνει πάντα και μωράκι στην αγκαλιά. Σας εύχομαι ολόψυχα υγεία πάνω από όλα και έπειτα να αποκτήσετε αυτό που τόσο επιθυμείτε. Σας φιλώ όλες.

Καλημερα κοπελα μου!Καλως ηρθες στην παρεα μας !Εδω θα βρεις σιγουρα μια αγκαλια να πεις τον πονο σου και τα αγχη σου.Ετσι ξεκινησαμε ολες και καποιες ειμαστε χρονια εδω μεσα..Εσενα σ ευχομαι να μην χρειαστει και να εισαι και παλι γρήγορα εγκυούλα!

Λυπαμαι για τα μωρακια που εχασες και συμπασχω πραγματικα γιατι ξερω πως ειναι .Λιγο πολυ ολες εδω μεσα ειχαμε τουλαχιστον μια παλινδρομη!Αυτο όμως δεν σημαινει οτι δεν θα συνεχίσουμε να το παλευουμε και να ελπίζουμε...Χρειαζεται να θρηνήσει κανεις ,να βιωσει τον πονο του και μετα να ανασυνταχθεί και να προχωρησει μπροστα!

Οσο για το θετικο τεστακι ,σιγουρα δεν σημαινει παντα ενα μωρακι στην αγκαλια ,ομως η αρχη ειναι το ημισυ του παντός!!!!Για αυτο ελπιζουμε ,αγωνιζομαστε ,ονειρευόμαστε,και ας απογοητευομαστε και ας θυμώνουμε καποιες φορες...Το πολυπόθητο θα γινει καποια στιγμη ,θα δεις!!!!!Και τοτε η τοση θα χαρα θα μας κανει να ξεχασουμε καθε χάπι ,κάθε ένεση καθε τεστκαι χοριακη! Η χαρα θα τα περιλούσει όλα και θα τα εξαφανισει.Μόνο χαρα και αγαπη θα υπαρχει.

Καλη δυναμη στις προσπαθειες σου και θετικη σκεψη!Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, καλημερα @Dim83 και καλως ηρθες στην παρεα μας!

@Νινα85 εφτασε η μεγαλη μερα που  Δ Ε Ν  περιμένεις!!!!! Εύχομαι να   Μ Η Ν   έρθει σήμερα!!!!

@NikhNikh ωραία τα λες, να το γράψεις το βιβλίο! Εγώ που είμαι και φανατική της λογοτεχνίας θα το πάρω σίγουρα πάντως, ειδικά αν είναι και αληθινή ιστορία!

@Scooby! να μπαίνεις όσο πιο συχνά μπορείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια....καλημέρα και καληνύχτα!!!!

Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ χθες....πήγα σήμερα και μίλησα για δουλειά και την πήρα!!!!....και καθίστε να δείτε γέλιο που τώρα θα είμαι και έγκυος!!!!

@babybaby Αχχχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου....άντε να δούμε τί κάναμε τον Νοέμβρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Κορίτσια....καλημέρα και καληνύχτα!!!!

Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ χθες....πήγα σήμερα και μίλησα για δουλειά και την πήρα!!!!....και καθίστε να δείτε γέλιο που τώρα θα είμαι και έγκυος!!!!

@babybaby Αχχχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου....άντε να δούμε τί κάναμε τον Νοέμβρη!!!

Ela!!!!!Ολα τα καλα να ερθουνε μαζι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... εγω νυστάζω είναι βάρη το πάπλωμα... @babybaby κι εμένα μ'αρέσει η λογοτεχνία.. το σκέφτομαι να πω την αλήθεια.. Αλλά πρώτα έχω σκεφτεί ένα άλλο αν θα γράψω. Πάντως αν θες ένα βιβλίο με μια ιστορία από μια γυναίκα που προσπαθούσε να κάνει παιδί πες μου να σου πω Πιο είναι το αγόρασα πρόσφατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό σκ... Εύχομαι να σας αγαπάνε και να σας προσέχουν οι άντρες σας ανεξάρτητα από το αν είστε έγκυες ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλό σκ... Εύχομαι να σας αγαπάνε και να σας προσέχουν οι άντρες σας ανεξάρτητα από το αν είστε έγκυες ή όχι. 

Εθιξες μεγαλο ζητημα!Αυτο ειναι το σπουδαιοτερο ολων!Να ειναι καλη η σχεση αναμεσα στο ζευγαρι ,να υπαρχει αγαπη και σεβασμος και κοινη πορεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έθιξα μεγάλο θέμα γιατί από χθες είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη... Πόση αχαριστία, πόση αδικία, πόση αδιαφορία μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...