Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

@Sakira καλός ήρθες στην παρέα μας κα ο από κάθε κείμενο έχει μια καρδιά πατάς εκεί πανό 2 φορές. Και μπροστά από κάθε όνομα βάζεις το @ Και κολλημένα πατάς το όνομα. :) σε ευχαριστώ κι σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι δεν έχει τύχει να διαβάσω αν έχεις παιδάκι η είσαι εγκυουλα η περιμένεις για αυτό πουβευχομαι τα καλύτερα.. 

Oxi den exw prospatho n kano makari n mas ertheiii.. euxaristw poluuu ??

Den mou emfanizi kamia kardia emenaa tha to psakso to thema.3 mhnes einai pou balame gia paidaki ..ayto pou me parakseneuei einai oti o giatros mou me evale k ekana ena swro eksetaseis salpigkografia ormonologikes k. Allles ston antra mou spermatodiagrama.esena sou edwse toses eksetasèis?sugnwmh pou s rwtaw??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@NikhNikh με συγκινησες σε ευχαριστουμε για το κειμενο σου. Να εισαι παντα θετικη οπως τωρα και θα ερθει το μωρακι σου και θα βρει μια πολυ γλυκια και επιμονη μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα. Κορίτσια πιστεύω να μην με παρεξηγήσετε; 

Γιατι να σε παρεξηγησουμε; ισα ισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sakira σου εύχομαι σύντομα να έρθει.. έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις μου έχουν πάρει τόσο αίμα που δεν ξέρω κι εγώ χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Sakira σου εύχομαι σύντομα να έρθει.. έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις μου έχουν πάρει τόσο αίμα που δεν ξέρω κι εγώ χαχαχα 

Se rwthsa giati otan to sizitaw m kopeles pou eidh exoun paidia k kseroun k mou lene einai para polu nwreis gia eksetasis...sou exei dwsei k esena xapi n pineis?egw entometaksi peiga ston gunaikologo mou n mou dwsei kamia vitamini k autos m gemise m ena swro eksetasis xaxxaxx????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Απολογούμαι εξαρχής για το μακροσκελές κείμενο. Σας διαβάζω μήνες και είναι σαν να σας ξέρω. Είστε όλες τόσο γλυκές. Η καθεμία με το χαρακτήρα της. Είναι ωστόσο η πρώτη φορά που γράφω. Το θέλησα αρκετές φορές αλλά δίστασα. Δεν θα ήθελα να σταθώ στη δική μου ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ιστορία. Θα σας πω απλά ότι τους τελευταίους 13 μήνες έζησα μια εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 30η βδομάδα και στη συνέχεια μια αποβολή στην 7η. Το να μαζέψω (να προσπαθήσω τουλάχιστον) τα κομμάτια μου...μονόδρομος. Σε όλο αυτό το διάστημα είστε σχεδόν αποκλειστικά οι μόνες που μου δίνετε κουράγιο. Παρόλο που οι ιστορίες μας διαφέρουν, ο σκοπός είναι ο ίδιος. Παίρνω πραγματικά κουράγιο από την υπομονή και επιμονή σας. Δεν θα ήθελα να αναφερθώ προσωπικά στην κάθεμια σας, ωστόσο @karen θα ένιωθα άσχημα αν δεν σου πω πόσο πολύ σε εκτιμώ και υποκλίνομαι στη δύναμη σου. Και φυσικά σε ολα τα κορίτσια. Τις μικρούλες @Scooby!, @NikhNikh, την @Athena D., την @peacock, τη @Mariloux και όλα τα άλλα κορίτσια. Απλά  αυτά τα ονόματα μου ήρθα πρώτα στο μυαλό. Καμιά φορά αισθάνομαι μπροστά σας "λίγη" όταν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε. Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω σήμερα είναι το μήνυμα της @NikhNikh. Κορίτσια μου έχει απόλυτο δίκιο. Μην φθείρεστε κάθε μήνα. Και επίσης να σας πω ότι καλά τα test και οι χοριακές (ακόμα και οι υψηλές) αλλά αυτά είναι μόνο η αρχή. Ένα θετικό τεστάκι ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν σημαίνει πάντα και μωράκι στην αγκαλιά. Σας εύχομαι ολόψυχα υγεία πάνω από όλα και έπειτα να αποκτήσετε αυτό που τόσο επιθυμείτε. Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sakira τι χάπι σου έδωσε; καλά εμένα μου έδωσε λόγο οτινπροσπαθω και 3 χρόνια και μέσα σε αυτά καθεβφορα που πάω με ένα σορό εξετάσεις φεύγω. Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Dim83... Καλώς ήρθες στην παρέα μας χαίρομαι πολύ που μοιράστηκες μαζί μας την ιστορία σου, η καθεμία απο μας κουβαλάει το δικό της γολγοθά, αλλά λυπάμαι πάρα πολύ για την εξέλιξη των κυήσεων σου, έχω βιώσει και εγώ μια παλινδρομη την 8η εβδομάδα και μπορώ να φανταστώ πόσο πολύ πονάς όταν έφτασες σχεδόν ως τα τελειώματα και δεν κράτησες το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! Σίγουρα είναι ενας πόνος που δεν ξεχνάς ποτέ, αλλά ελπίζω ο χρόνος να τον απαλύνει και να γιατρέψει τις πληγές που σου άφησαν οι απώλειες!! Εχεις απόλυτο δίκιο σε όσα γράφεις πρέπει να απολαμβανουμε τη ζωή και να μην καταλήξουμε να γίνει "εμμονή" μια πιθανή εγκυμοσύνη μας, να μην ζουμε κάθε μέρα σκέφτοντας αν θα τα καταφέρουμε ή όχι.. Σίγουρα ένα θετικό τεστ δεν θα μας εγγυηθεί ένα μωρακι αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά, να είμαστε αισιόδοξες & απο εκει και πέρα τίποτα δεν είναι στο χέρι μας, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να έχουμε πίστη και να προσευχόμαστε να πάνε όλα καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Sakira τι χάπι σου έδωσε; καλά εμένα μου έδωσε λόγο οτινπροσπαθω και 3 χρόνια και μέσα σε αυτά καθεβφορα που πάω με ένα σορό εξετάσεις φεύγω. Χαχαχα 

Filiko oksi mou edwse vitamini einai..?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @NikhNikh μπορεί ο καιρός π προσπαθούμε να έχει μεγάλη απόκλιση..κορίτσι μ θέλω να σ πω τόσα πολλά! Πρέπει ν είμαστε δυνατές ν κερδίσουμε αυτό π θέλουμε να μη λες αποκλείεται γίνονται θαύματα! Πίστη πρέπει να έχουμε!υγεία κ δύναμη! Θα γίνουν όλα! Είμαι πολύ πεσμένη αυτές τις μέρες γιαυτό κ δεν έγραφα συχνά! Αλλά δεν γίνεται να το κάνω αυτό συνέχεια κουραστικά κ εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 λυπάμαι πολύ κοπέλα μου..!!!  Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου και ξανάρθει σύντομα ένα μωράκι και να έρθει στην αγκαλίτσα σας..!!!! Καλός ήρθες στην παρέα μας.. Η κάθε κοπέλα έχει και κάτι διαφορετικό αλλά ποτέ δεν χάνουμε το κουράγιο. Χαίρομαι παντός που ένα μνμ μου σε έκανε να μας γράψεις. Εγω με όλα αυτά που ήθελα να γράψω θα έγραφε μέχρι αύριο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux ακριβώς αυτό. Λυπάμαι αν όπως το έγραψα καταλάβατε ότι πρέπει συνεχώς να φοβόμαστε. Δεν ήθελα να εννοηθεί αυτό. Πρέπει φυσικά να είμαστε αισιόδοξες. Αλλά ταυτοχρόνως και προσγειωμένες. Άλλωστε όπως μου έχουν πει οι (πολλοί) γιατροί... οι πολλές εγκυμοσύνες πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 κορίτσι που είσαι έλα για καφέ να με ανεβάσεις! 

Χυμό βασικά δεν κάνει να πίνεις τώρα καφέ :* :* :* χαχα

Στο εύχομαι κορίτσι μ να είναι η τυχερή! Ο τυχερός μήνας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby!  Λογικό μου φενετε να κουράστηκες.. για αυτο κάτσε χαλάρωσε απόλαυσε της στιγμές και θα δεις θα έρθει. Και να έρθει μια περιοδος δεν έγινε και η καταστροφή του κόσμου..δεν βάζουμε το κεφάλι Κάτω..

Κορίτσια σκεφτείτε και τους άντρες σας συντρόφους σας πως νιώθουν και αυτή να σας βλέπουν.. Δεν είναι το καλύτερο για αυτούς.. στεναχοριουντε πιο πολύ από εμάς αλλά δεν το δείχνουν αλλά απογοητεύονται με τον εαυτό τους για αυτό δεν είμαστε μόνες μας έχουμε τους άντρες μας. Το βλέπω από τον δικό μου άντρα αν με δει να στεναχωριέμαι ο ίδιος νιώθει χάλια που δεν μπορεί να μου προσφέρει αυτό που θέλουμε και νομίζω ότι φταίει εκείνος ενώ δεν φταίει ξέρετε πόσες φορές τον έχω δει να βλέπει παιδάκια και να θέλει κι εκείνος και πόσες φορές του έχει ξεφύγει η λέξη πόσο θέλω ένα παιδάκι κι εγώ το μόνο που να κάνω είναι μέσα μου να πονάω παραπάνω που δεν μπορώ να του το προσφέρω.. Και όταν ακούει και από τον γιατρό μου διαφορά και διστάζει να με ρωτήσει.. γι'αυτό αυτό πρέπει να είμαστε δυνατές γιατί η άντρες μας δεν θα μας το δηξουν ποτέ πως νιώθουν ακριβώς..!!! Δεν είμαστε μόνες μας σε αυτό τον αγώνα για ένα παιδάκι.. σε όλο αυτό συμμετέχουν 2 άνθρωποι κορίτσια δεν έχω πει ποτέ από τότε που έχασα τον μπαμπά μου δεν ειμουν στα καλά μου και δεν το έβλεπα εγώ το είδε εκείνος όμως και έκανε τα πάντα για να με βλέπει όπως πριν δλδ να χαμογελάω να κάνω όλα τα πιραγματα που του έκανα όταν εκείνος γιρναγε από την δουλειά με νεύρα. Κορίτσια γιαναυτο πρέπει να μας βλέπουν καλά η άντρες μας και αισιόδοξη γιατί σαν άντρες έχουν της φοβίες τους..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sakira καλώς ήρθες στην παρέα!! Η αλήθεια είναι πως και εμένα μου φαίνεται αρκετά νωρίς για να κανεις εξετάσεις, μπορείτε να προσπαθήσετε λίγο ακόμα, αλλά αν μπορείς να τις κανεις γιατί όχι; Το φυλλικό οξύ είναι πολύ καλό, ενδείκνυται για να αποτρέπει χρωμοσωμικες ανωμαλίες του εμβρύου σε περίπτωση εγκυμοσύνης!!! 

Βρε κορίτσια μου αυτός ο περιορισμός με τα like πρέπει να αλλάξει!! Αμάν πια δεν μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα, καταπιεζομαστε όπως λέει και η @Νινα85... χαχα

@NikhNikh συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα έχεις πει!!! Πόσο δίκιο έχεις... 

@Dim83 θα ηθελες να μοιραστείς μαζί μας το λόγο της απώλεια σου; Αν νιώθεις καλα και θες, βέβαια!!! Προσωπικά θεωρώ πως πιο πολύ οι κοπέλες που έχουν βιώσει αποβολές είναι προσγειωμένες, αν δεν το έχεις βιώσει δεν το σκέφτεσαι καν... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κάτι πρέπει να γίνει με τα like αααα τα κορίτσια τα καινούρια ακόμη δεν τους εμφανίζει την καρδιά μετά από τα 20 μνμ θα τους εμφανιστεί.. Τώρα το θυμήθηκα.. καπια με ρώτησε πως πατάνε και δεν της εμφάνιζε την καρδιά δεν θυμάμαι πια..! Συγγνώμη πεινάω και δεν θυμάμαι. Αχαχα τι να πω που εμένα τα like είναι 666 ένα like θέλω να φύγει δεν μ'αρέσει το 666 χαχα εγώ μπορώ μάλλον 1 έδωσα τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισχύει,τις πρώτες μέρες δεν μου εμφάνιζε τις φατσούλες....αλλά και τις τελευταίες 2 μέρες νομίζω μου τα έχει περιορίσει,μπορεί να είναι και η ιδέα μου!!Βαριέμαι......γιατί δεν περνάνε αυτέ οι μέρες;;;;Ξεκίνησα να πλέξω ένα μικρό κουρτινάκι που ήθελα και από τα νεύρα μου βγήκε ολόκληρη κουβέρτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τους άντρες μας @NikhNikh έχεις απόλυτο δίκιο....πιο βαριά τις παίρνει τις αρνητικές χοριακές ο καλός μου παρά εγώ,αλλά δε το δείχνει,ίσα-ίσα που μου δίνει και κουράγιο,αλλά το βλέπω στα μάτια του!!!Μια φορά που του ξεκίνησα συζήτηση μου είπε ότι νιώθει ότι φταίει εκείνος,γιατί είναι λέει στείρος (χωρίς να έχει κανει εξετάσεις) γι'αυτό και δεν έκανε και παιδί με την πρώην γυναίκα του!!Και έτσι όπως το είπε....σαν να έχει χάσει όλο του τον αντρισμό!!!Είχα φρικάρει τελείως μετά από αυτή μας τη συζήτηση....ποιά εγώ....που πάντα έχω μια λύση για όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...