Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Diwni στην Καρδίτσα κλασικά.!! Δεν αλλάζουμε.. αχαχα! 

@Νινα85 να ρωτήσω κάτι αν έχεις κύκλο 32 ημερών πως έκαναν ωορρηξία την 14η ημέρα; από όσο ξέρω αφερουμε 14 ημέρες από την ημέρα που περιμένουμε. Σε εμένα κύκλο 37 ημερών αν έκανα ωορρηξία θα ήταν την 22η με 23η ημέρα του κύκλου μου.

Δεν σίγουρο ότι αφαιρούμε 14 μέρες,όπως δεν είναι και σε κάθε μήνα την ίδια μέρα του κύκλου η ωορρηξία,γιάυτό κάνουμε τα τεστ ή τον υπέρηχο στον γιατρό....για να ξέρουμε ακριβώς...εγώ πάντως θα κάνω αγκαλίτσες απόψε και αύριο πάλι άλλο ένα τεστ ωοορηξίας και ο Θεός βοηθός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν σίγουρο ότι αφαιρούμε 14 μέρες,όπως δεν είναι και σε κάθε μήνα την ίδια μέρα του κύκλου η ωορρηξία,γιάυτό κάνουμε τα τεστ ή τον υπέρηχο στον γιατρό....για να ξέρουμε ακριβώς...εγώ πάντως θα κάνω αγκαλίτσες απόψε και αύριο πάλι άλλο ένα τεστ ωοορηξίας και ο Θεός βοηθός!!!

Ααα οκ..!!! Δεν τα ξέρω και καλά.. Κάντε αγκαλίτσες πολλές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Νινα85 από όσο γνωρίζω και έχω διαβάσει από κορίτσια πρέπει να είναι την ίδια ώρα κάθε φορά που κάνεις το τεστ.

Την ίδια ώρα το έκανα,όπως λέει το τεστ μεσημέρι και χωρίς να έχω πιει πολλά υγρά....ή άργησε να εμφανιστεί πάλι η γραμμούλα ή ανίχνευσε λίγο χθες επειδή είχε αρχίσει η ωορρηξία μου κ έπεφτε ήδη η ορμόνη....όπως κ να έχει...αγκαλίτσες και δώσε πόνο...μόνο που είδα τον καλό μου χθες τόσο χαλαρό και αισιόδοξο που του είπα ότι είχα μία αχνή γραμμούλα,άρα κάνω ωορρηξία....νιώθω πιο δυνατή από ποτέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Ααα οκ..!!! Δεν τα ξέρω και καλά.. Κάντε αγκαλίτσες πολλές. 

Θα κάνουμε...θα κάνουμε....άντε κουκλίτσα μου να πάτε κ εσείς το ταξιδάκι σας,να γεμίσετε μπαταρίες και να αναπτερωθεί το ηθικό σας...κ όχι μόνο αυτό!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά την ωορρηξία η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες. Άντε +- μια. Εγώ με τα τεστ ήξερα ακριβώς ποτέ θα αδιαθετησω. Όταν έβγαινε θετικό σε 14 μέρες αδιαθετουσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Μετά την ωορρηξία η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες. Άντε +- μια. Εγώ με τα τεστ ήξερα ακριβώς ποτέ θα αδιαθετησω. Όταν έβγαινε θετικό σε 14 μέρες αδιαθετουσα. 

Νομίζω είναι ανάλογα τον κύκλο και τον οργανισμό...αλλά κ έτσι ακριβώς να είναι για όλες,τότε αύριο έχω ωορρηξία....οπως το υπολογίζω και το δίνει και το τεστ...πάντως θα κάνω αγκαλίτσες απόψε κ αύριο ένα τεστάκι να δω τί θα δείξει,ο 1ος μήνας είναι που το χρησιμοποιώ,παίζω ακόμα.Αν δεν τα καταφέρουμε αυτό τον μήνα λογικά θα το χρησιμοποιήσω καλύτερα τον επόμενο...αν και θα ήθελα τα Χριστούγεννα που έχει τα γενέθλιά του ο καλός μου και γιορτάζουν κ οι πατεράδες μας να τους κάνω ένα αξέχαστο δώρο...το θέλουν όλοι πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! Γεια σου Scooby κλείσαμε για Καρδίτσα να δουμε τους κουμπάρους μας αλλά θέλαμε να πάμε τώρα το Δεκέμβριο αλλά δεν μας έκατσε η ημερομηνίες και θα πάμε τον Ιανουάριο 4 μέρες που μας έκατσαν η ημέρες έτσι. Τουλάχιστον δεν θα έχω περίοδο όταν θα πάμε..!! Χαχα λέμε να πάμε και μια μονοήμερη μέσα στον Δεκέμβριο στο μύλο των ξωτικών. Θα φανεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σίδερο! 

Νίνα ετσι είναι. Αν κανεις ωορρηξια σήμερα κ αδιαθετεις μετά από 20 μέρες πχ κπ θέμα, κυρίως ορμονικο υπάρχει. Όταν στο χρόνο προσπαθειών ξεκινήσαμε τ ψάξιμο μαζί με τις εξετάσεις έκανα κ παρακολούθηση ωορρηξίας ακριβώς γι αυτό τ λογο. Μ είπε ο γιατρός μ αν αδιαθετησω πχ στις 10 η στις 18 μέρες μετά θα πρέπει να τ ψάξουμε λίγο παραπανω.

Αφού ξεκίνησες τώρα τ τεστ σιγά σιγά θα τ βρεις. Σου εύχομαι βέβαια να μην τα ξανά χρησιμοποιήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα μολις μπηκα! 

@Rosemary σε ευχαριστω τοσο πολυ, ησουν κατατοπιστικοτατη! Σημερα εκανα το πρωτο μου τεστακι (απο περιεργεια για το πως ειναι, καθως ειμαι ακομα στην 4η μερα μου(!!)) και εδειξε μια πολυ πολυ αχνη δευτερη γραμμουλα (ωστοσο στις οδηγιες εδειχνε πως ακομα κι αν εμφανιστει αχνη ειναι αρνητικο και μονο αν ειναι εντονη ειναι θετικο), παρολ αυτα μου εκανε εντυπωση, εστω και η αχνη αυτη.

@NikhNikh καλα να περασετε, τι ωραια! απο που το πηρες; θελουμε κι εμεις ταξιδακι με 80%!!!

@Diwni θα προσπαθουμε και καθε μερα αν βγαινει (γιατι τις καθημερινες ειναι δυσκολο γαμωτο)

Ρε κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη και στενοχωρημενη. Σχεδον σε καθε επαφη εχω πονο. Μεχρι πριν κανα-εναμιση χρονο νομιζα πως ειναι ψυχολογικο, μετα μειναμε μαζι με τον αντρα μου και ηρεμησα και δε δικαιολογουνταν κι αρχισα να το ψαχνω σε γιατρο. Κι εκεινος μου ελεγε να χαλαρωσω να ειμαι ηρεμη, δεν πολυ εδινε σημασια, τελικα πριν 2 μηνες που εκανα υστεροσκοπηση με επιασε ο γιατρος και μου μιλησε και μου ειπε οτι εχω πολυ στενο κολπο εκ γενετης, σκεφτειτε οτι δυσκολευτηκε να αφαιρεσει το πολυποδακι (!). Και μου ειπε πως θα δυσκολευτουμε στον τοκετο (ωστοσο ειναι υπερ μονο του φυσιολογικου ως το τελος). Γιατι σας τα λεω ολα αυτα; Επειδη νιωθω πως δε γινεται καλα η διεισδυση και πολυ φοβαμαι οτι τωρα που προσπαθουμε για μωρο ισως δε γινεται σωστα η διαδικασια. Τι να πω... Κριμα ειναι να μη γινεται γι αυτο το λογο.. 

Συγγνωμη που σας κουρασα αλλα ειμαι πολυ στενοχωρημενη και ηθελα να το μοιραστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ δ νομίζω να επηρεάζει. Αν τ σπέρμα μπει στον κόλπο και είναι φυσιολογικό θα τ βρει τ δρόμο του. Σ αυτό βοηθούν κ τα κολπικα υγρά. Το μόνο κακο είναι ότι λογο πόνου φαντάζομαι πως δ απολαμβάνεις πάντα τις επαφές σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby δεν μας κούρασες. Δοκιμάστε άλλες στάσεις μπορεί να μην πονάς. Κι εγώ στης αρχές είχα μια ενόχληση αλλά μας είπαν να αλλάξουμε στάση και έτσι κάναμε. Δοκίμασε το η πάρε λιπαντικό..λι εγώ δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια!

@NikhNikh χρησιμοποιουσαμε φυτικο λιπαντικο (έλαιο καρύδας - μου το είχε συστήσει η δερματολογος) το οποιο βοηθουσε παρα πολυ, απλα οταν αρχισαμε τις προσπαθειες το σταματησα γιατι διαβασα οτι μπορει να καταστρεψει το σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@babybaby υπάρχουν και λιπαντικά που δεν επηρεάζουν το σπέρμα δες στο hometest θυμάμαι που το κοίταγα μια μέρα.

α ωραια θα μπω να το ψαξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby και εγώ δεν πιστεύω ότι επηρεάζει...μόνο που φαντάζομαι θα είναι ενοχλητικό για σένα. Ούτε στην γέννα επηρεάζει, καμία σχέση ο κόλπος σου τώρα, με την ώρα της γέννας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@babybaby και εγώ δεν πιστεύω ότι επηρεάζει...μόνο που φαντάζομαι θα είναι ενοχλητικό για σένα. Ούτε στην γέννα επηρεάζει, καμία σχέση ο κόλπος σου τώρα, με την ώρα της γέννας. 

Καλά ναι, εννοοείται πως εκείνη την ώρα μεγαλώνει κατά πολύ ο κόλπος, ανοίγει, απλά είπε ο γιατρός πως θα είναι κάπως πιο δύσκολο και θα πρέπει περίπου ένα τρίμηνο πριν να κάνω ασκήσεις kegel και μασάζ με λάδι στο περίνεο για να μη σκιστεί τελείως και να μη χρειαστεί περινεοτομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα γιατί όντως το σπέρμα βρίσκει το δρόμο του μην ανχωνεσαι με τετοια η αν σε τρώει μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου! Κ εμένα μ ανχωσες τώρα γιατί εμένα έδειξε μια άχνη λίγο έντονη γραμμή κ την επόμενη καθόλου! Τι σημαίνει ότι δεν έγινε ωορρηξία? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@babybaby δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα γιατί όντως το σπέρμα βρίσκει το δρόμο του μην ανχωνεσαι με τετοια η αν σε τρώει μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου! Κ εμένα μ ανχωσες τώρα γιατί εμένα έδειξε μια άχνη λίγο έντονη γραμμή κ την επόμενη καθόλου! Τι σημαίνει ότι δεν έγινε ωορρηξία? 

 

Πόσα τεστ έχεις κάνει;....έγω έκανα 2,ένα χθες (14η μέρα του κύκλου) με αχνή γραμμή και ένα σήμερα που στα 5' δεν είχε καθόλου γραμμή.Το άφησα για να δω και μετά από μισή ώρα είχε πάλι μια αχνή γραμμή κ αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κάνει 5 αν θυμάμαι καλά αλλά δεν θυμάμαι τι μέρα του κύκλου! Μια κοπέλα εδώ μ είπε πως μπορεί να ήταν η άχνη η ωορρηξία μ τι να πω στεναχβωρεθηκα τώρα ποιος ξέρει χαμένος κ αυτός ο μήνας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! οχι βρε, μην αγχωνεσαι, πιθανον εξαρταται απο το καθε τεστ! Εμενα ετσι γραφουν οι οδηγιες του δικου μου τεστ, σε καποιο αλλο μπορει ακομα και η αχνη γραμμη να ειναι θετικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...