Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις Just now, ο/η babybaby είπε:

Και θα γινει, θα το δεις! Γιατι προσπαθεις πολυ και το θελεις πολυ και στο τελος θα τα καταφερεις! Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται;

Θα ειναι θαυμα κοριτσι μου αν γινει.Ειμαι στα 45 και προσπαθουμε τωρα και 2 χρονια...με μια αποτυχημενη εξωσωματικη.Τωρα δοκιμαζουμε ξανα μονοι μας ,αλλα νομιζω τσαμπα κοπος...Δεν υπαρχει κανενα θεμα ,παρα μονο η ηλικια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Έχω μύτη λαιμό δεν μπορώ να καταπιώ...κ μια αδυναμία άλλο πράγμα...! Σ ευχαριστώ πολύ! Ναι άσε σχολαω 5 τις καθημερινές κ δεν μπορώ να ξαπλώσω γιατί νιώθω πως θα χάσω όλη τη μέρα... Κ έτσι δεν κάθομαι καθόλου κουράστηκα πολύ... 

Καταλαβαινω, δικιο εχεις.. και δουλευεις δλδ  μερες τη βδομαδα χωρις αλλο ρεπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Το όνειρο σου να γίνει συντομα πραγματικότητα στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

@NikhNikh άσε κ άργησα φέτος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Θα ειναι θαυμα κοριτσι μου αν γινει.Ειμαι στα 45 και προσπαθουμε τωρα και 2 χρονια...με μια αποτυχημενη εξωσωματικη.Τωρα δοκιμαζουμε ξανα μονοι μας ,αλλα νομιζω τσαμπα κοπος...Δεν υπαρχει κανενα θεμα ,παρα μονο η ηλικια μου

Τι να πω, εγω γενικα πιστευω στα θαυματα! Μην τα παρατησετε σε καμια περιπτωση... Κριμα θα ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

@Athena D. Το όνειρο σου να γίνει συντομα πραγματικότητα στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

@NikhNikh άσε κ άργησα φέτος... 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κοπελα μου!Κι εσυ οτιιιιιιιιιι επιθυμεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Τι να πω, εγω γενικα πιστευω στα θαυματα! Μην τα παρατησετε σε καμια περιπτωση... Κριμα θα ειναι...

Μακαρι μακαρι γλυκια μου!!!!!!!!!!Αυτο το θαυματακι περιμενουμε ολες εδω μεσα!!!!Αντε να ερθει με τον Αη Βασίλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! Περαστικά..!! 

@Athena D. σου εύχομαι συντομα να έρθει..! Ο γιατρός σου δεν σου έδωσε τίποτα να σε βοηθήσει η να κάνετε σπερματεγχυση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Scooby! Περαστικά..!! 

@Athena D. σου εύχομαι συντομα να έρθει..! Ο γιατρός σου δεν σου έδωσε τίποτα να σε βοηθήσει η να κάνετε σπερματεγχυση ;

Καναμε εξωσωματικη αλλα ειχα μονο ενα ωοθυλάκιο  που δεν μεγαλωσε και δεν προχωρησαμε. Εξωσωματικη και γρηγορα μας ειπε.Τιποτα αλλο .Τα άλλα είναι λέει ήπιες λύσεις που σε εμενα δεν βοηθανε...Τι να πω..Τον ρωτησα για τιποτα φαρμακα αλλα  ήταν αρνητικός.Αφου λεει δεν εχουν αποτελεσμα οι ενέσεις θα εχουν τα φαρμακα;;Τωρα το παλεύουμε μονοι μας και καθε μηνα εχω το μαρτύριο με τα τεστ και τις χοριακες...Κάθε φορα λέω δεν θα ξανακανω ,αλλα πέφτω στην παγίδα και παίρνω τεστ και κανω χοριακες...Ασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Έχεις πάρει και 2η γνώμη; εγώ πιστεύω ότι σε μερικές πιάνουν τα φάρμακα και σε μερικές η ένεσης. Μην με παρεξηγήσεις που είπα για 2η γνώμη. 

Έχεις πολυκυστικες ωοθήκες; δεν έχει τύχει να σε διαβάσω σε άλλα που γράφεις συγγνώμη. 

Καλε μην κάνεις τεστ απλά περίμενε να έχεις καθυστέρηση και μετά. 

Που σου εύχομαι να μην ξανά έρθει για μήνες..!! Η κυρία με τα κόκκινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να εχεις δικιο..Να πρεπει να παρω και μια αλλη γνωμη.Δεν εχω πολυκλυστικες.Ειχα ενα υπεροχο κυκλο μολις πριν ακομα ενα χρονο.Το θεμα ειναι η ηλικια μου Στα 45 ,το εργοστασιο δεν παραγει πια...τερματιζει χαχχαχχ και αχχχχχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Athena D. Έχεις πάρει και 2η γνώμη; εγώ πιστεύω ότι σε μερικές πιάνουν τα φάρμακα και σε μερικές η ένεσης. Μην με παρεξηγήσεις που είπα για 2η γνώμη. 

Έχεις πολυκυστικες ωοθήκες; δεν έχει τύχει να σε διαβάσω σε άλλα που γράφεις συγγνώμη. 

Καλε μην κάνεις τεστ απλά περίμενε να έχεις καθυστέρηση και μετά. 

Που σου εύχομαι να μην ξανά έρθει για μήνες..!! Η κυρία με τα κόκκινα.

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!Κι εσυ οτι αγαπα και λαχταρα η καρδια σου!!!!!!!Εσυ σε ποια φαση βρισκεσαι;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. κατάλαβα τα καλύτερα σου εύχομαι..  Εγώ είμαι στην φασει που ψάχνουμε ωορρηξία για σπερματεγχυση αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο. Και πήρα φάρμακα για ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. αυτό μη το κάνεις εμένα μου έδωσε κάποια αλλά με παρακολούθηση θέλει προσοχή για τι υπάρχουν περιπτώσεις υπερδιέγερση ωοθηκών.. το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι με έδωσε να ξανά αρχίσω και inofert. Γιατί δεν κάνεις παρακολουθήσει ωορρηξίας; κάτι βρε παιδί μου εγώ είμαι 23 και είχε ότι από μόνη δεν μπορώ και μου είπε για σπερματεγχυση. Εσένα γιατί έτσι; αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Athena D. αυτό μη το κάνεις εμένα μου έδωσε κάποια αλλά με παρακολούθηση θέλει προσοχή για τι υπάρχουν περιπτώσεις υπερδιέγερση ωοθηκών.. το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι με έδωσε να ξανά αρχίσω και inofert. Γιατί δεν κάνεις παρακολουθήσει ωορρηξίας; κάτι βρε παιδί μου εγώ είμαι 23 και είχε ότι από μόνη δεν μπορώ και μου είπε για σπερματεγχυση. Εσένα γιατί έτσι; αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Με ξεσηκωσες τωρα.Αντε μπραβο να ξυπνησω λιγακι γιατι παρακοιμηθηκα μ φαινεται.Θα παω αυριο κιολας να δω τι γινεται...Καταρχην εχω 12 μερες καθυστερηση.Να το ελεγξω ,και να του ζητησω να δω τι μπορω να κανω με τα δεδομενα που εχουμε ,εφοσον ο αντρας μου δεν θελει να κανουμε αλλη εξωσωματικη. Ο γιατρος επιμενει με εξωσωματικη ,αλλα ο αντρας μου δεν θελει πλεον αλλους γιατρους.Τα ειχα γραψει πριν 2 μηνες ,με παρηγορησατε ,μου δωσατε τις συμβουλες σας και να ειστε καλα.Ομως το θεμα παγωσε και εχουν περασει 2-3 μηνες σε αδρανεια...Τουλαχιστον να δω τι μπορω να κανω εστω και ετσι..Δεν σου κρυβω οτι ειμαι πολυ απογοητευμενη με τον αντρα μου ,που δεν θέλει να κινηθούμε διαφορετικα και πιστευει οτι θα τα καταφερουμε μονοι μας ,αλλα πια εχω πατωσει ψυχολογικα να βλέπω καθε μηνα το ιδιο σκηνικο...Θ ακανω λοιπον κατι απο μονη μου γλυκο μου κοριτσι και  σευχαριστω πολυ που με ξεσηκωσες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Κι εμένα δεν ήθελε να ακούσει αλλά κάτσαμε κάτω με τον γιατρό μου και του εξηγήσαμε καπια πράγματα όπως και έκατσα και του εξήγησα πολλά και να ξεκολλήσει από αυτά.. δεν είναι κακο..! Κάτσε να μιλήσετε.. να του εξηγήσεις.. εγώ του ξεκαθάρισα γιατί κι εμένα μου είπε να το αφήσουμε λίγο και να πάμε φυσιολογικά και του το ξεκοψα του είπα εγώ δεν περιμένω άλλο και τον έβαλα σε σκέψεις και ήρθε το άλλο πρωί και μου είπε θέλω να προχωρήσουμε με βοήθεια..! Σου εύχομαι σύντομα να έρθει..! Πάντως πάρε και μια 2η γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι απο την καρδια μου να τα  καταφερεις συντομα και να πανε ολα καλα !Σε ευχαριστω πολυυυ για τις συμβουλες σου και απο αυριο θα κινηθω αναλογα προς πασα κατευθυνση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikhΈλα ντε έχουμε απαρτίααα,! Χαχαχ άσε κ τσάι κ καραμέλες κ ότι θες δεν με νοιάζει να είμαι βραχνιασμενη αυτόν πόνο δεν τον αντέχω με τίποτα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Μπορει να εχεις δικιο..Να πρεπει να παρω και μια αλλη γνωμη.Δεν εχω πολυκλυστικες.Ειχα ενα υπεροχο κυκλο μολις πριν ακομα ενα χρονο.Το θεμα ειναι η ηλικια μου Στα 45 ,το εργοστασιο δεν παραγει πια...τερματιζει χαχχαχχ και αχχχχχ!

Συνομηλικη κ συνονόματη! Αφού δεν είχε αποτέλεσμα ηδιεγερση κ αν έχετε καλο σπέρμα, πάρτε βιταμινουλες κ οι δυο κ προσπαθήστε στον φυσικό σου κύκλο με παρακολούθηση. πάρε κ δεύτερη γνωμη οπως λεει η φίλη μας βρες έναν γιατρό να σε κατευθυνει με βάση το ιστορικό σου και τα δεδομένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν απο 2 εβδομάδες περίπου είχα και εγώ τέτοια συμπτώματα αλλά έχω σωθεί με ένα σιροπακι που λέγεται Santasapina, είναι θαυματουργό, μέσα σε μια μέρα ηρέμησε ο λαιμός μου!!! Είναι φυτικό προϊόν, κάθε φορά με έχει σώσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh ναι πίνω κάθε τόσο θα ξαναφτιάξω πάλι θα βάλω κ μέλι! Τι να κάνουμε θα περάσει..

@Mariloux ναι το έχω ακούσει αυτό το σιρόπι είναι όντως όλοι αυτό λένε θα το πάρω αύριο να υπάρχει κιολλας...

Έχει βάλει κ πολύ κρύο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...