Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι μας τα σύστησε, Ελλάδα 205 το φθηνότερο(οι 180 κάψουλες-3μηνες θεραπεια) από Γερμανικό site τα βρήκα 105!

δες τα wellman conception κοριτσάκι μου.. κι εμεις παραγγειλαμε profertil απο γερμανια ιουνιο-αυγουστο.. δεν ειδαμε αποτελεσμα... ο ενδοκρινολογος μας συστησε τωρα αυτα και μας ειπε οτι τα profertil ειναι απλα ακριβα χωρις λογο.. τα ιδια συστατικα εχουν..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

δες τα wellman conception κοριτσάκι μου.. κι εμεις παραγγειλαμε profertil απο γερμανια ιουνιο-αυγουστο.. δεν ειδαμε αποτελεσμα... ο ενδοκρινολογος μας συστησε τωρα αυτα και μας ειπε οτι τα profertil ειναι απλα ακριβα χωρις λογο.. τα ιδια συστατικα εχουν..

 

Σ'ευχαριστώ! Εσείς τι θέμα είχατε αν δεν ειμαι αδιακριτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Σ'ευχαριστώ! Εσείς τι θέμα είχατε αν δεν ειμαι αδιακριτη?

Ολιγοασθενοσπερμια κ κάναμε την πρώτη (και αποτυχημένη) εξωσωματική τον Οκτώβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ολιγοασθενοσπερμια κ κάναμε την πρώτη (και αποτυχημένη) εξωσωματική τον Οκτώβριο.

Λυπάμαι για την έκβαση....Σπερματέγχυση δεν κάνατε καθόλου? Κατευθείαν εξωσωματική? Εμείς πάρα πολύ χαμηλό όγκο σπέρματος!:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Λυπάμαι για την έκβαση....Σπερματέγχυση δεν κάνατε καθόλου? Κατευθείαν εξωσωματική? Εμείς πάρα πολύ χαμηλό όγκο σπέρματος!:cry:

κάναμε δυο, πεταμένα λεφτά ... Μόνο αν είναι πολύ καλο το σπέρμα έχεις λόγο να μπεις σ' αυτή την διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !!!!! Και εγω ειχα ρωτησει για σπερματεγχυση αλλα μου ειπανε και οι δυο γιατροι που δεν ειχανε να κανουνε με εξωσωματικη να πεις μηπως το ειπανε για να παρουνε χρηματα πως ειναι πεταμενα λεφτα !!!! Εδω τα βαζεις γονιμοποιημενα ετοιμα και δεν περπατανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου @love30 τελικά και εγώ εκεί κατέληξα... Μετά βέβαια από 2 αποτυχημένες προσπάθειες, οτι είναι πεταμένα λεφτά.

Υπάρχει βέβαια κάποιο ποσοστό επιτυχίας.. μην απογοητεύσουμε και τις κοπέλες που θα κάνουν.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα προσπαθήσουμε με τα χάπια μήπως δούμε...προκοπή και θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια με σπερματέγχυση. Έτσι λέμε δηλαδή...Βλέποντας και κάνοντας! Είπα να μην πάω κατευθείαν για εξωσωματική δεδομένου ότι έχουμε ήδη ένα παιδάκι με φυσιολογική σύλληψη. Λέτε να τα κάνω όλα τσάμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι η σπερματεγχυση έχει τα ποσοστά στο να προσπαθείς φυσιολογικά δλδ φυσιολογικά έχεις επιτυχία μέσα σε 1 χρόνο 90% Όπως και αν κάνω 6 σπερματεγχυσεις μέσα στο χρόνο θα έχω 90% επιτυχία. Κάθε σπερματεγχση έχει το ποσοστό 20% τον μήνα όπως και φυσιολογικά που είναι 18 με 20% το μήνα.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα φυσηκα και υπαρχουν πολλες γυναικες που πηγανε ολα καλα και με την πρωτη ετσι με σπερματεγχυση!!!! Μην τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 συμφωνώ υπάρχουν πολλές κοπέλες που τα κατάφεραν έτσι όπως για κοπέλες που έχουν ΣΠΩ είναι μια βοήθεια καλή γιατί είμαστε από μόνες μας δύσκολο να μείνουμε έτσι έχουμε λίγο παραπάνω να το πω καλύτερα αποτελέσματα. 

Δεν φέρνω αντίρρηση σε αυτά που είπατε για τα λεφτά ότι είναι πεταμένα λεφτά. Αλλά για καπια κοπέλα σαν εμένα είναι κα το πω μια σωτήρια μια ελπίδα πιο κοντά Στο όνειρο.! Εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω μπει στην διαδικασία ποτέ για εξωσωματική αλλά αν δεν πετύχει καμία σπερματεγχυση τότε Ναι θα στραφώ προς εξωσωματική και ας με τρομάζει να πω την αλήθεια.! 

Φυσικά λέω την γνώμη μου κάθε κοπέλα έχει διαφορετική γνώμη και είναι δεκτο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 με τρομάζει το άγνωστο να το πω με τρομάζει όλοι η διαδικασία και ειδικότερα να πω είναι η Επιτροπή.! Και όλα τα μετά..! Δεν το έχω ψάξει καθόλου μόνο τα δικαιολογητικά έχω δει και ξέρω.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki μου κριμα λυπαμε!!!! Αντε δυνατα τωρα στον επομενο κυκλο!!!

@NikhNikh το μετα ok γιατι ειναι οι ενεσεις που σε καποιους δεν αρεσουν σε κανεναν δηλαδη αλλα λεμε τωρα!!!!αλλα για την επιτροπη γιατι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki μου λυπάμαι.. πάμε δυνατά για τον επόμενο..!! 

@love30 Δεν ξέρω γιατί με τρομάζει η Επιτροπή μάλλον αυτό που με τρομάζει είναι η απόρριψη είναι αυτό το όχι δεν γίνεται να το πω. Η απορρίψει με τρομάζει στο να έρθω λίγο πιο κοντά και να μου πουν δεν γίνεται δεν περνάς αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 βιαζόμαστε μου φαίνεται..χαχα κάτσε να δουμε Τι θα δούμε πρώτα έτσι και μετά βλέπουμε για εξωσωματική είπαμε να κάνουμε και της 6 σπερματεγχυσεις και βλέπουμε..! Ας έρθει οπότε θέλει πλέων δεν θα κάτσω να σκάσω υπάρχουν πολλές λύσεις..!! Όλα τα παράθυρα είναι ανοιχτά μα όλα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Αρνητική χοριακή, τιμή 4,5.

Όχι ότι δεν το περίμενα, απλά θα μου άρεσε να έπεφτα έξω....τώρα εν αναμονή της περιόδου!!!

Ελπίζω η επόμενη να είναι η τυχερή... Κουράγιο και μετά που έρθει η ακατανόμαστη ξανά προς τη δόξα τραβα.. :rolleyes:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 σίγουρα έχεις πολλές πιθανότητες από την στιγμή που έχεις ήδη ένα παιδάκι φυσιολογικά.. ίσως και το άγχος σου οτι δεν έρχεται άμεσα το 2ο να μην βοηθάει και να πας σε σπερματέγχυση.. 

 @NikhNikh είναι οτι πιο κοντινό σε φυσιολογική σύλληψη και όπως το λες εφόσον δεν υπάρχει χοντρό πρόβλημα εκει σε πάει ο γιατρός αρχικά. Μην σκέφτεσαι την εξωσωματική, να σκέφτεσαι μονο την σπερματέγχυση που θα κάνεις τώρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...