Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@NikhNikh αντε καλα είναι εγώ έχω να πάω διακοπές κ να κάτσω να ηρεμισω έχω ξεχάσει από ποτέ!

@OLY10 τώρα τ απογευματάκι θα τις πάρω αντε να δούμε! Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Scooby! εμείς δεν μπορούμε έστω να μην κάνουμε μια φορά το χρόνο κάποιο ταξίδι.. να έχω και με κάποιον να μιλήσω να περάσουμε καλά με παρέα γιατί εκεί που μένω ούτε φίλες έχω ούτε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τότε καλά κάνεις να πηγαίνετε οπότε μπορείτε! 

Πήρα τις εξετάσεις 17.1 για ωχρινικη φάση νομίζω ότι είναι καλα... 

Η φερριτινη μ είναι χάλια 6.8!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Ε τότε καλά κάνεις να πηγαίνετε οπότε μπορείτε! 

Πήρα τις εξετάσεις 17.1 για ωχρινικη φάση νομίζω ότι είναι καλα... 

Η φερριτινη μ είναι χάλια 6.8!

Καλημέρα! Η προγεστερόνη σου είναι σουπερ! Μπράβο! Τώρα για τη φεριτινη δεν ξερω να σου πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σεις κορίτσια να ρώτησω κάτι? Πίνω inofert π έχουν μέσα Φολικό είναι δυνατόν να έχω τόσο χαμηλή φερριτινη.? Θα τις πάω αύριο στον παθολόγο βέβαια αλλά φοβήθηκα λίγο, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Scooby! που κολλάει  το φιλικό με την φερριτινη; τι σχέσει έχουν; δεν ξέρω για αυτό ρωτάω γιατί στον παθολόγο;

Τοφιλικο βοηθαει γενηκα τα του αιματος..στον παθολογο να παει να δειξει τις τιμες φερριτινης για να δει τι θα της πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Τοφιλικο βοηθαει γενηκα τα του αιματος..στον παθολογο να παει να δειξει τις τιμες φερριτινης για να δει τι θα της πει!

Αααα κατάλαβα οκ. Νόμιζα ότι τα βλέπει ο γυναικολογος αυτά. Συγγνώμη δεν το ήξερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η ωορηξια παίζει να γινει και προς το τέλος του κύκλου; Εχει κάποια τέτοια εμπειρία; Διότι ειμαι στη 16 μερα κύκλου με κυκλο 27-32 και σπάνια 34 μερες. Βάζω Βασκλορ (προγεστερονη) κολπικά υποτίθεται 18-22 μερα του κύκλου που έχουν περάσει οι γόνιμες. Παρακολουθώ την ωορηξια μου με τεστακια αυτο το μηνα. Πολυ φοβαμαι οτι δε θα κάνω κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Scooby! Καλά είμαι εγώ. Περιμένω τι μέρες να μην έρθει η περίοδος μου. Βασικά μετράω τις μέρες για να κάνω τεστ... 
Εσύ ξεμπέρδεψες με τις εξετάσεις σου; Είναι όλα καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα δεν περιμένω... Ακόμα δεν έχει εμφάνιστει η κυρία! Τελείωσα με τις πρώτες πήγα στον παθολόγο μ έδωσε σίδηρο κ σήμερα θα πάω να γράψω τις υπόλοιπες...! 

Πήρα να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια κ μ είπαν από το Αλέξανδρα να κάνω κ καλλιέργεια κολπικόυ υγρού! Να την έχω μαζί μ γιατί όμως? 

Ευχομαι να μας ξεχάσει κ να μην χρειαστεί να κάνουμε τίποτα έχω φοβηθεί πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν φεύγει ποτέ το άγχος ή ο φόβος. Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Εγώ ξεκινάω filicine σήμερα. Και έχω ξεκινήσει και διατροφή με πολλά φρούτα λαχανικά γιατί έχω θέμα κιλών. 

Καλά αποτελέσματα! Και μακάρι να μην έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω είμαι κ πολύ ανχοτικη γενικά θα δούμε! Πάντως όταν μπαίνεις στ τρυπακι με τις εξετάσεις αυτόματος γίνονται όλα χειρότερα! Χαχαχ τι να κάνουμε τουλάχιστον να ξέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Γειά σας κορίτσια και μακάρι να μην έρθει σε καμία! Η @Xoris τι έκανε με την ωορρηξια??

Κοριτσιιι!! Τι καλα που με θυμήθηκες.. Σευχαριστω ?. Το άφησα διότι με άγχωσε. Αρχές Φλεβάρη εχω το τεστ ΠΑΠ. Θα προτείνω στο γιατρο να κάνω ακομα ενα κυκλο κλομιφαινης μετα απο αυτη τη περιοδο μου. Αν και προσπαθούσα να το αποφύγω γιατι έβαλα κιλα. Εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! καλησπέρα.Συνήθως καλλιέργεια κολπικου υγρού κανείς αν έχεις ενοχλήσεις τσούξιμο κλπ.Εμένα ο γιατρός μου κάνει μαζί με το τεστ ΠΑΠ.Ίσως στη ζήτησαν για να αποκλείσουν το ενδεχόμενο κάποιου μικροβιου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Κοριτσιιι!! Τι καλα που με θυμήθηκες.. Σευχαριστω ?. Το άφησα διότι με άγχωσε. Αρχές Φλεβάρη εχω το τεστ ΠΑΠ. Θα προτείνω στο γιατρο να κάνω ακομα ενα κυκλο κλομιφαινης μετα απο αυτη τη περιοδο μου. Αν και προσπαθούσα να το αποφύγω γιατι έβαλα κιλα. Εσυ;; 

Καλά έκανες αφού σε άγχωσε. Εξάλλου μια και έχεις τεστ ΠΑΠ θα σου κανει και υπέρηχο και θα συζητήσετε ό,τι σε προβληματίζει. Η κλομιφαίνη σε επηρέασε στα κιλά? Κουβεντιασε το μαζί του και θα σου πει. Εγώ είχα πάει για τεστ και γενικό έλεγχο τον Δεκέμβριο όπου ευτυχώς όλα καλά και μου είχε πει να μην ασχοληθώ με τεστάκια (αν και τον παράκουσα). Κατά τα λοιπά Κυριακή περιμένω να αδιαθετήσω και βλέποντας και κάνοντας. Μέχρι το καλοκαίρι μου είπε να μην τον ξαναενοχλήσω και να συνεχίσω να κάνω τις προσπάθειες μου νορμαλ. Θα δείξει.....(Που να του πω ότι βρήκα στο ιντερνετ μια μέθοδο που λέγεται Sperm meets egg, να με δουλεύει για αιώνες....Δε θα του το πω καθόλου. Βασικά καποιος θα πρέπει να μου κόψει το ιντερνετ για το καλό μου :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλά έκανες αφού σε άγχωσε. Εξάλλου μια και έχεις τεστ ΠΑΠ θα σου κανει και υπέρηχο και θα συζητήσετε ό,τι σε προβληματίζει. Η κλομιφαίνη σε επηρέασε στα κιλά? Κουβεντιασε το μαζί του και θα σου πει. Εγώ είχα πάει για τεστ και γενικό έλεγχο τον Δεκέμβριο όπου ευτυχώς όλα καλά και μου είχε πει να μην ασχοληθώ με τεστάκια (αν και τον παράκουσα). Κατά τα λοιπά Κυριακή περιμένω να αδιαθετήσω και βλέποντας και κάνοντας. Μέχρι το καλοκαίρι μου είπε να μην τον ξαναενοχλήσω και να συνεχίσω να κάνω τις προσπάθειες μου νορμαλ. Θα δείξει.....(Που να του πω ότι βρήκα στο ιντερνετ μια μέθοδο που λέγεται Sperm meets egg, να με δουλεύει για αιώνες....Δε θα του το πω καθόλου. Βασικά καποιος θα πρέπει να μου κόψει το ιντερνετ για το καλό μου :P )

Θα μπω να το ψάξω!! Ναι πρήστηκα πολυ και λίγο εναλλαγές στη διάθεση.. με ψιλό επηρέασε εμενα αν και αλλες κοπέλες τη δέχτηκαν μια χαρα. Πάντως λειτουργεί. Εμενα μου χάρισε μια παλινδρομη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγώ δεν έχω τίποτα από αυτά κ δεν της είπα κ κάτι μόνο ραντεβού ήθελα να κλείσω κ εκείνη μ το είπε! Θα ρωτήσω και το γιατρό μ σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι εγώ δεν έχω τίποτα από αυτά κ δεν της είπα κ κάτι μόνο ραντεβού ήθελα να κλείσω κ εκείνη μ το είπε! Θα ρωτήσω και το γιατρό μ σήμερα! 

Ναι ρώτησε τον μάλλον είναι καθαρά για προληπτικούς λόγους!Άντε καλά αποτελέσματα περιμένουμε νέα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! στο ζητάνε προληπτικά γτ μπορεί να έχεις κπ μικροβιο κ να μην σε επηρεάζει άλλα με τ σκιαγραφικο δηλ τ υγρό π πάει στις σάλπιγγες να μεταφερθεί από τ κόλπο η τ τράχηλο στις σάλπιγγες κ να σ δημιουργήσει πρόβλημα. Θέλουν να είναι καλυμμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...