Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απόξεση-Σάκος που δεν μεγαλώνει


Margo84

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.Δυστυχώς δεν προχωρήσαμε όπως επιθυμούσαμε.Η χοριακή μου ανέβηκε 3860 αλλά ο δάκος μικρούλης.Με 2 υπερήχους και καμία εξέλιξη.Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε απόξεση και μάλιστα σύντομα για να μην αφήνουμε ξένο σώμα μέσα στη μήτρα.Η αλήθεια είναι όυι μέχρι τελευταία στιγμή είχα μία ελπίδα αλλά γκρρμίστηκε μόλις είδα τον υπέρηχο μπροστά μου.Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Δυστυχώς δεν προχωρήσαμε όπως επιθυμούσαμε.Η χοριακή μου ανέβηκε 3860 αλλά ο δάκος μικρούλης.Με 2 υπερήχους και καμία εξέλιξη.Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε απόξεση και μάλιστα σύντομα για να μην αφήνουμε ξένο σώμα μέσα στη μήτρα.Η αλήθεια είναι όυι μέχρι τελευταία στιγμή είχα μία ελπίδα αλλά γκρρμίστηκε μόλις είδα τον υπέρηχο μπροστά μου.Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?

Εμένα ο σάκος μεγάλωνε κανονικότατα αλλά ήταν άδειος κ τις 2 φορές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου @Margo84 πολύ λυπάμαι! Δεν μου έχει τύχει, δεν ξέρω τι να σου πω!

Κουράγιο γλυκιά μου, εύχομαι σύντομα να έχεις πιο ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου μου συνέβη εμένα το ίδιο πριν ένα εξάμηνο περίπου!! Μπορεί να θέλει το χρόνο του, δεν χρειάζονται βιαστικές αποφάσεις!! Εμένα η χοριακή είχε φτάσει γύρω στις 10.000 μοναδες αλλα είχαμε μια αργή εξέλιξη απο την αρχή της εγκυμοσύνης!! Τελικά δεν ακούσαμε καρδιακό παλμό και αποφασίσαμε οτι δεν προχωράει τη στιγμή που είδαμε το σάκο να μικραίνει και τη χοριακή να πέφτει, όχι όμως πιο πριν!!! Επίσης θεωρώ οτι είναι πολύ λίγες οι μονάδες για να κανεις απόξεση, εγώ με τις τριπλάσιες σχεδόν μονάδες απέβαλα φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ημουν στην πεμπτη εβδομαδα και ειδε ο γιατρος πως ο σακος ειναι μηκρος εκανα χωριακη επεφτε οποτε!!!!! Σταματησα και τα φαρμακα γιατι ηταν απο εξωσωματικη οποτε περιμενα να αδιαθετησω και βλεπιυμε οποτε απο τη στιγμη που υρθε ειναι ολα καλα και δεν θα κανω τιποτα ετσι μου ειπε ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ειστε σιγουρη οτι δεν μπορειτε να αποφυγετε την αποξεση? Τουλαχιστον αν περιμενατε λιγο να δειτε αν πεφτει μονη της η χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/25/2017 at 1:13 ΠΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Margo84 ,μήπως πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?  Δηλαδή μεγαλώνει η χοριακή αλλά έχει σχηματιστεί μόνο σακος?

ΕΓΑ δεν αρκει να μεγαλωνει η χοριακη. Αν μεγαλωνει παρα πολυ αργα κ αντι να διπλασιαζεται σε 2-3 μερες ανεβαινει κουτσα κουτσα κατι δε παει. Βεβαια δε σταματας ετσι γρηγορα μια εγκυμοσυνη αλλα αν επαψε να μεγαλωνει κ το ευβρυο κ αντι 6 βδομαδων ειναι τεσσαρων νομιζω οτι δεν υπαρχει επιστροφη. δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila..! είπε:

ΕΓΑ δεν αρκει να μεγαλωνει η χοριακη. Αν μεγαλωνει παρα πολυ αργα κ αντι να διπλασιαζεται σε 2-3 μερες ανεβαινει κουτσα κουτσα κατι δε παει. Βεβαια δε σταματας ετσι γρηγορα μια εγκυμοσυνη αλλα αν επαψε να μεγαλωνει κ το ευβρυο κ αντι 6 βδομαδων ειναι τεσσαρων νομιζω οτι δεν υπαρχει επιστροφη. δυστυχως.

Ναι , καταλαβα....καμια φορα ομως η φυση ξερει καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι , καταλαβα....καμια φορα ομως η φυση ξερει καλυτερα....

   E.Γ.Α. μου, πως εισαι εσυ?? Εκανες χοριακη?? Ευχομαι πολυ πολυ καλα αποτελεσματα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   E.Γ.Α. μου, πως εισαι εσυ?? Εκανες χοριακη?? Ευχομαι πολυ πολυ καλα αποτελεσματα..!!

εκανα και περιμενω τα αποτελεσματα το απογευμα!!!!!!!Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!Συνεχεια στο μειλ μου μπαινω μηπως μου εχουν στειλει τις απαντησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

     Ειμαι σιγουρη!! Το εχω περασει αυτο το αγχος κ ειναι απεριγραπτο... Δεν ξερεις αν ειναι καλο ή κακο..! Νομιζω παντως οτι με βαση τα τεστακια σου, θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...