Μετάβαση σε περιεχόμενο
Margo84

Απόξεση-Σάκος που δεν μεγαλώνει

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.Δυστυχώς δεν προχωρήσαμε όπως επιθυμούσαμε.Η χοριακή μου ανέβηκε 3860 αλλά ο δάκος μικρούλης.Με 2 υπερήχους και καμία εξέλιξη.Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε απόξεση και μάλιστα σύντομα για να μην αφήνουμε ξένο σώμα μέσα στη μήτρα.Η αλήθεια είναι όυι μέχρι τελευταία στιγμή είχα μία ελπίδα αλλά γκρρμίστηκε μόλις είδα τον υπέρηχο μπροστά μου.Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?

• Sad 4

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 3 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Δυστυχώς δεν προχωρήσαμε όπως επιθυμούσαμε.Η χοριακή μου ανέβηκε 3860 αλλά ο δάκος μικρούλης.Με 2 υπερήχους και καμία εξέλιξη.Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνουμε απόξεση και μάλιστα σύντομα για να μην αφήνουμε ξένο σώμα μέσα στη μήτρα.Η αλήθεια είναι όυι μέχρι τελευταία στιγμή είχα μία ελπίδα αλλά γκρρμίστηκε μόλις είδα τον υπέρηχο μπροστά μου.Είχε καμία παρόμοια εμπειρία?

Εμένα ο σάκος μεγάλωνε κανονικότατα αλλά ήταν άδειος κ τις 2 φορές... 

• Sad 1

Γλυκιά μου @Margo84 πολύ λυπάμαι! Δεν μου έχει τύχει, δεν ξέρω τι να σου πω!

Κουράγιο γλυκιά μου, εύχομαι σύντομα να έχεις πιο ευχάριστα νέα!

@Margo84 ,μήπως πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?  Δηλαδή μεγαλώνει η χοριακή αλλά έχει σχηματιστεί μόνο σακος?

Κορίτσι μου μου συνέβη εμένα το ίδιο πριν ένα εξάμηνο περίπου!! Μπορεί να θέλει το χρόνο του, δεν χρειάζονται βιαστικές αποφάσεις!! Εμένα η χοριακή είχε φτάσει γύρω στις 10.000 μοναδες αλλα είχαμε μια αργή εξέλιξη απο την αρχή της εγκυμοσύνης!! Τελικά δεν ακούσαμε καρδιακό παλμό και αποφασίσαμε οτι δεν προχωράει τη στιγμή που είδαμε το σάκο να μικραίνει και τη χοριακή να πέφτει, όχι όμως πιο πριν!!! Επίσης θεωρώ οτι είναι πολύ λίγες οι μονάδες για να κανεις απόξεση, εγώ με τις τριπλάσιες σχεδόν μονάδες απέβαλα φυσικά 

Εγω ημουν στην πεμπτη εβδομαδα και ειδε ο γιατρος πως ο σακος ειναι μηκρος εκανα χωριακη επεφτε οποτε!!!!! Σταματησα και τα φαρμακα γιατι ηταν απο εξωσωματικη οποτε περιμενα να αδιαθετησω και βλεπιυμε οποτε απο τη στιγμη που υρθε ειναι ολα καλα και δεν θα κανω τιποτα ετσι μου ειπε ο γιατρος!

Κοπελα μου ειστε σιγουρη οτι δεν μπορειτε να αποφυγετε την αποξεση? Τουλαχιστον αν περιμενατε λιγο να δειτε αν πεφτει μονη της η χοριακη

στις On 10/25/2017 at 1:13 ΠΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Margo84 ,μήπως πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?  Δηλαδή μεγαλώνει η χοριακή αλλά έχει σχηματιστεί μόνο σακος?

ΕΓΑ δεν αρκει να μεγαλωνει η χοριακη. Αν μεγαλωνει παρα πολυ αργα κ αντι να διπλασιαζεται σε 2-3 μερες ανεβαινει κουτσα κουτσα κατι δε παει. Βεβαια δε σταματας ετσι γρηγορα μια εγκυμοσυνη αλλα αν επαψε να μεγαλωνει κ το ευβρυο κ αντι 6 βδομαδων ειναι τεσσαρων νομιζω οτι δεν υπαρχει επιστροφη. δυστυχως.

• Sad 3

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila..! είπε:

ΕΓΑ δεν αρκει να μεγαλωνει η χοριακη. Αν μεγαλωνει παρα πολυ αργα κ αντι να διπλασιαζεται σε 2-3 μερες ανεβαινει κουτσα κουτσα κατι δε παει. Βεβαια δε σταματας ετσι γρηγορα μια εγκυμοσυνη αλλα αν επαψε να μεγαλωνει κ το ευβρυο κ αντι 6 βδομαδων ειναι τεσσαρων νομιζω οτι δεν υπαρχει επιστροφη. δυστυχως.

Ναι , καταλαβα....καμια φορα ομως η φυση ξερει καλυτερα....

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι , καταλαβα....καμια φορα ομως η φυση ξερει καλυτερα....

E.Γ.Α. μου, πως εισαι εσυ?? Εκανες χοριακη?? Ευχομαι πολυ πολυ καλα αποτελεσματα..!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

E.Γ.Α. μου, πως εισαι εσυ?? Εκανες χοριακη?? Ευχομαι πολυ πολυ καλα αποτελεσματα..!!

εκανα και περιμενω τα αποτελεσματα το απογευμα!!!!!!!Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!Συνεχεια στο μειλ μου μπαινω μηπως μου εχουν στειλει τις απαντησεις!

Ειμαι σιγουρη!! Το εχω περασει αυτο το αγχος κ ειναι απεριγραπτο... Δεν ξερεις αν ειναι καλο ή κακο..! Νομιζω παντως οτι με βαση τα τεστακια σου, θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @NikhNikh μου ευχαριστω πολυ δεν φαίνεται αυτό π μ έστειλες μην παιδεύεσαι όμως δεν πειράζει... Όλα είναι για όλους χάχα 
    • Συγγνώμη που απάντησα εγώ στην @Scooby!ενώ ρωτήσε την @babybaby..
    • @Scooby! σπερμστοδοσγραμμα και καλιεργιες στο Ρέα απλά να ξέρεις ότι της καλιεργιες της πληρώνεις και ας είναι γραμμένες..  Προγεννετικο έκανα κι εγώ τώρα αυτά περιλαμβάνει βαριόμουν να τα γράψω πολλά αυτά αχαχα  Πιστεύω να φαίνονται. 
    • Πολύ ωραία τα περιγράφεις!!Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!!:) Βλέπω ότι όντως βιάζεται να μεγαλώσει, κιόλας δοντάκια το θηρίο!!!:)Εμείς πριν 20 μέρες που πήγαμε στη γιατρό είχαμε 68εκ. ύψος αλλά μόνο 7200 γρ. βάρος. Δεν είναι βέβαια αδύνατος. Εμάς ξεκίνησε πολύ ζωηρό παιδάκι, μας γέλασε από τη 10η μέρα νεογνό και γέλαγε με την καρδιά του πολύ νωρίς. Όμως δεν κάνει τόσες κινήσεις όσο το δικό σου μωράκι. Στέκεται μπρούμυτα για αρκετή ώρα και κάνει προσπάθειες μπουσουλήματος. Επίσης στον πωπό του κάθεται άλλες φορές και άλλες πέφτει μπροστά.  Ήθελα να σε ρωτήσω επίσης, φάγατε καθόλου ρυζάλευρο? Παρατηρώ μια δυσκολία στα κακά από εκείνη τη μέρα που ξεκινήσαμε.... Δηλαδή κάνει ανά 3 μέρες κακά και όχι κάθε μέρα όπως έκανε. Είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα κι εσείς; Από βδομάδα θα ξεκινήσουμε λαχανικά, ελπίζω να στρώσει το εντεράκι.:)
    • @babybaby τι περιλάμβανε ο προγγενιτικος? Στον έγραψε να φανταστώ? 
  • Νέες συζητήσεις