Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• @KONSTANTIA μου το ξερω για αυτο και προσπαθώ να αποφεύγω όσο γίνεται τις επισκέψεις! Τι να πω!!! Όσο δεν το κόβει, εκείνη θα χάνει!!! Και κλασσικά λεει την γνωστή απάντηση : εγω 4 μεγάλωσα έτσι και τίποτα δεν πάθανε!!  και εγω καπνίζω και η μητέρα μου ειναι καπνίστρια, παθητική δεν είχα γίνει ποτέ, εκτός απο οταν ερχόταν καμία φορα κοντά μου και μύριζαν τα μαλλιά της, οπότε απο την αρχή ήμουν σίγουρη και όντως έτσι έγινε, οτι δεν θα κάπνιζε ποτέ μπροστά στο παιδι και γενικά στο πατρικό μου ενώ ειναι καπνιστές, δεν καπνίζουν μεσα στο σπίτι ποτέ, οπότε δεν εχω θέμα με μυρωδιές!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μόλις γέννησα μετα απο 3 μήνες ξεκίνησα παλι να καπνίζω, τωρα που ειμαι παλι έγκυος εννοείτε το εχω κομμένο αλλα ελπίζω να μην το ξεκινήσω ξανά!!!! 
    • καλωσηρθες! συντομα με μωρακι!!!
    • Η πεθερά σου @Mama2015 οφείλει να σέβεται πρώτα από όλα το παιδί σου - και εγγόνι της - και σε δεύτερο χρόνο εσένα και τον γιό της. Κρίμα, είναι θλιβερές τέτοιες προκλητικές συμπεριφορές που το χειρότερο - ή το καλύτερο, όπως το δει κανείς - γίνονται αντιληπτές από το 3χρονο παιδάκι σας και θα το ξενερώσουν κάποια στιγμή, όταν θα αρχίσει να συνδυάζει τα γεγονότα.
    • Κοριτσι μου εγω που την μεγάλη την γέννησα σε ιδιωτικό είχα πάρει μια μεσαία για εμενα και μια μικρή για την μικρή αλλα δεν μου χρειάστηκαν ούτε το μισά. Τωρα θα γεννήσω σε δημόσιο και λέω να πάρω την μεσαία που είχα και πριν και επειδή εχω ΠΗΤ 14/08 κι ολα θα ειναι καλοκαιρινά, πιστεύω θα χωρέσουν άνετα!!!! Βρε κορίτσια εγω δεν βολεύτηκα καθόλου με νυχτικιες τοτε και φορούσα φόρμα με κοντομάνικο μπλουζάκι (θηλαζα και παλι με βόλευαν) και είχα και μεγάλη αιμορραγία.... τωρα πήρα καλοκαιρινές πιτζάμες με παντελόνι παλι!!!! 
    • @KONSTANTIA @maria1405 Έτσι θα γίνει εν τέλη.. Κωνσταντίνα μου φυσικά και. Ε ενοχλεί πάνω απ ολα οτι γίνεται παθητική καπνίστρια αλλα δεν μπορω να πω και οτι η κίνηση του καπνίσματος ειναι καλή για ενα κοριτσάκι 3 ετών.. ΑΣΕ ΑΣΕ οταν έρχεται στο σπίτι να δεις, που επειδή ηταν δικό της αυτο το σπίτι συνήθησε να καπνίζει μεσα και τωρα δεν μπορεί παρα μόνο στο μπαλκόνι και γίνεται χαμός, μια φορα ήρθε να μου κρατησε8 την μικρή που είχα μια δουλειά και οταν μπήκα σπίτι ηταν με το τσιγάρο στο χέρι μεσα στο χωλ μου!!!! Δεν φαντάζεσαι τι έγινε μετα.. ΑΣΕ που έπρεπε μετα να κατεβάσω κουρτίνες, να πλένω καλύμματα, να ξεσκονίσω τα παντα και ολα αυτά μεσα στο κατα χειμωνο!!!!!!  Μαρια μου της το εχει θέσει ο άντρας μου αυτο οτι αν δεν σταματήσει να καπνίζει μπροστά στο παιδι δεν θα την ξανακρατησει και λεει οκ, και κάθε φορα που παω το μεσημέρι να την πάρω την κραταει απο το χέρι και με το αλλο εχει αναμένο το τσιγάρο.. για αυτο και τον χειμώνα πήγαμε όλες και όλες 3 φορές, Χριστούγεννα Πάσχα και μια γιορτή.. μόνο τωρα το καλοκαίρι παμε κάθε Κυριακή που ειναι σε χωριό και όλη μέρα ειναι έξω η μικρή και παίζει έξω και οχι σε κλειστό χώρο!!!
  • Νέες συζητήσεις