Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άκαρπες προσπάθειες 3 χρόνων


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η karen είπε:

Αντε με το καλό να δούμε τι θα σου πει. Ξέρω ότι απογοητεύτηκες  αλλά θέλω να σαι δυνατή και να στηρίζετε ο ένας τον άλλο Δύσκολο για έναν άνδρα να το δεχτεί μέσα σου να σαι δίπλα του και να τον προσέχεις .??Ελπίζω να υπάρχει λύση και να μην χρειαστεί να μπείτε σε άλλες διαδικασίες. 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ και σε σας εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι που θα σας αποζημιώσει για όλη την ταλαιπωρία! Το απόγευμα θα έχω νέα απτο γιατρό και θα σας ξαναπω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μόλις γύρισα από γυναικολόγο! Μου είπε ότι αρμόδιος είναι ουρολόγος-ανδρολόγος. Όπως και το ήξερα και έχω κλείσει ραντεβού γιαυριο το απόγευμα. Ωστόσο μου είπε κάποια πράγματα......Αρχικά θα δούμε αν αντιμετωπίζεται φαρμακευτικά το θέμα αν και λιγο δύσκολο. Ύστερα μου είπε ότι πρέπει να απευθυνθούμε σε κάποιο ειδικό κέντρο για σπερματέγχυση. Μου είπε ότι κατά τη γνώμη της πρέπει να την κάνω Αθήνα ανεπιφύλακτα γιατί είμαι από επαρχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Λοιπόν μόλις γύρισα από γυναικολόγο! Μου είπε ότι αρμόδιος είναι ουρολόγος-ανδρολόγος. Όπως και το ήξερα και έχω κλείσει ραντεβού γιαυριο το απόγευμα. Ωστόσο μου είπε κάποια πράγματα......Αρχικά θα δούμε αν αντιμετωπίζεται φαρμακευτικά το θέμα αν και λιγο δύσκολο. Ύστερα μου είπε ότι πρέπει να απευθυνθούμε σε κάποιο ειδικό κέντρο για σπερματέγχυση. Μου είπε ότι κατά τη γνώμη της πρέπει να την κάνω Αθήνα ανεπιφύλακτα γιατί είμαι από επαρχία!

Για εμένα προσωπικά μην μπεις καθόλου σε διαδικασία σπερματεγχυσης να πας κατευθείαν σε εξωσωματική  αν δεν υπάρχει φυσικά αποτέλεσμα από μόνοι σας. Θεωρώ χάσιμο χρόνου και άδικα λεφτά και με ελάχιστα ποσοστά επιτυχίας και στην τελική ποια διαφορά από το να κάνεις επαφές μόνοι σας μόνο η επεξεργασία σπέρματος. Θα περιμένω νέα σου από ουρολόγο αύριο τα φιλιά μου και μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάμε σήμερα τελικά σε ουρολόγο το απόγευμα. Δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω ειλικρινα......Σευχαριστώ πάντως.......Θα σας ενημερωσω το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2017 at 7:25 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Κορίτσια πήραμε το σπερμοδιάγραμμα..........όγκος 0,4ml με φ.τ.2,5ml. Όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά και κινητικότητα και όλα......κλαψ!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πιστεύω ότι η ποσότητα στο κάθε σπερμοδιάγραμμα δεν είναι η ίδια. Εμένα ο άντρας μου στο πρώτο του σπερμοδιάγραμμα είχε ποσότητα 3,2 ml και στο δεύτερο 0,8 ml... Οπότε μην απογοητεύεσαι. Όλοι περνάμε το δικό μας πρόβλημα. Και εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια και τίποτα ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο ουρολογο. Αυτος μας τα ειπε καλυτερα. Πολλά νερά για 3 μηνες, πολλά λαχανικά και φρουτα και μετα αν δεν,profertil. Ξέρει καμια σας γιαυτό?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Λοιπον κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο ουρολογο. Αυτος μας τα ειπε καλυτερα. Πολλά νερά για 3 μηνες, πολλά λαχανικά και φρουτα και μετα αν δεν,profertil. Ξέρει καμια σας γιαυτό?

 

Βοηθάει στη γονιμοποίηση και ικανότητα σπέρματος μετά από τρίμηνη χρήση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η karen είπε:

Βοηθάει στη γονιμοποίηση και ικανότητα σπέρματος μετά από τρίμηνη χρήση 

Καλημέρα! Αυτό μας είπε κι αυτός για 3 μήνες να το παίρνει αλλά πρώτα να προσπαθήσουμε λίγους μήνες με διατροφή κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Αυτό μας είπε κι αυτός για 3 μήνες να το παίρνει αλλά πρώτα να προσπαθήσουμε λίγους μήνες με διατροφή κλπ

Ενισχύει η διατροφή βοηθάει αλλά καλύτερα θα ταν να τα ξεκινήσει και παράλληλα να κάνει την διατροφή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2017 at 1:46 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Ενισχύει η διατροφή βοηθάει αλλά καλύτερα θα ταν να τα ξεκινήσει και παράλληλα να κάνει την διατροφή. 

Καλημερα ναι κι εγω  αυτο πιστευω απλα ειπα να τον αφησω αυτο το μηνα να ηρεμησει και να ξεαγχωθει λιγο.......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημερα ναι κι εγω  αυτο πιστευω απλα ειπα να τον αφησω αυτο το μηνα να ηρεμησει και να ξεαγχωθει λιγο.......

 

Καλημέρα.. Εννοείτε θέλει και η ψυχολογία τον χρόνο της και το άγχος. Μόλις νιώσετε έτοιμοι ξεκινάτε μην πιέζετε τους εαυτούς σας. Όλα καλά να σας πάνε και με ευχάριστα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Σευχαριστώ πάρα πολύ. Εσύ πώς τα πας?

 

Δυστυχώς δεν μου παν καθόλου καλά. Εγώ χθες αδιαθετησα πέμπτη έχω ραντεβού με γιατρούς και θα συνεχίσω με δανεικά ωάρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η karen είπε:

Δυστυχώς δεν μου παν καθόλου καλά. Εγώ χθες αδιαθετησα πέμπτη έχω ραντεβού με γιατρούς και θα συνεχίσω με δανεικά ωάρια 

Καλημέρα κοπέλα μου, καλά κάνεις και προχωράς μ'αυτόν τον τρόπο. Εύχομαι ό,τι καλύτερο και σύντομα να έρθει αυτό για το οποίο παλεύεις.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...
στις On 26/10/2017 at 7:18 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Λοιπον κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο ουρολογο. Αυτος μας τα ειπε καλυτερα. Πολλά νερά για 3 μηνες, πολλά λαχανικά και φρουτα και μετα αν δεν,profertil. Ξέρει καμια σας γιαυτό?

 

Τα profertil τα ειχε παρει και ο αντρας μου καλα ειναι! Αλλα για το κεντρο στην Αθηνα να το ψαξεις καλα παρα πολη καλα!!!! Οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι!!!!!! .?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η love30 είπε:

Τα profertil τα ειχε παρει και ο αντρας μου καλα ειναι! Αλλα για το κεντρο στην Αθηνα να το ψαξεις καλα παρα πολη καλα!!!! Οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι!!!!!! .?

Μόλις τα παρέλαβα! Ξεκινάμε από σήμερα λοιπόν! Και βλέπουμε θα σας ρωτήσω εννοείται χαχα τώρα που σας βρήκα! Δεν πολυ-ελπίζω στις βιταμίνες αλλά έτσι για να πούμε ότι το κάναμε κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Μόλις τα παρέλαβα! Ξεκινάμε από σήμερα λοιπόν! Και βλέπουμε θα σας ρωτήσω εννοείται χαχα τώρα που σας βρήκα! Δεν πολυ-ελπίζω στις βιταμίνες αλλά έτσι για να πούμε ότι το κάναμε κι αυτό!

   ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2017 at 11:38 ΠΜ, ο/η Melpomene είπε:

Κάρεν μου, όλες οι άλλες εξετάσεις μας είναι καλές από ότι μου λένε. Αλλά πραγματικά έχω αρχίσει να αμφισβητώ πολύ τους γιατρούς. Να σκεφτείς ότι πριν ακόμα ξεκινήσουμε προσπάθειες για παιδί έκανα προγεννητικό έλεγχο και μετά από ένα χρόνο προσπαθειών επισκέφτηκα ξανά την πρώτη γυναικολόγο μου, η οποία τώρα ανακαλύπτω ότι δε μου ζήτησε να κάνω βασικές ορμονολογικές εξετάσεις, όπως η fsh ας πούμε, και εννοείται πώς ούε και την άμη. Όλα αυτά τα ανακάλυψα πριν 5 μήνες που άλλαξα γιατρό. Η πρώτη μου έλεγε ότι όλα είναι καλά και ότι έχω άγχος!

Τέλος πάντων, μετά από 2 χρόνια προσπαθείών είχα μια φυσική σύλληψη (αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία-τυχαίο;) που κατέληξε σε παλίνδρομη, δηλ. πέρσι το καλοκαίρι.

Εσύ πώς τοαντιμετωπίζεις; Εννοώ εξωσωματική ή κάτι άλλο και με ποιά φάρμακα; 

Να δεις σαλπιγγες κ αιματολογικοανοσολογικα..εγω μετα απο 4 κ 6 χρονια εκανα τα δυο παιδια μου με εξωσωματικες λογω αυτοανοσων που δε γνωριζα..ελεγξε κ θυροειδη..το σπερμοδιςγραμμα ειναι το απλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...