Μετάβαση σε περιεχόμενο
eva18092014

Υψηλή χοριακή η κανονικη???

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ,ειμαι καινουρια στο φορουμ.

θα ηθελα να μου πειτε αν η χοριακη μου ειναι αυξημενη και αν καποια εχει την ιδια χοριακη:confused:

τελευταια περιοδος 15/09 και στις 18/10 εκανα χοριακη 2146,5.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Συγχαρητηρια!! Ειχα την ιδια απορια οταν πηρα την χοριακη μου.. Την 31η ημερα του κυκλου μου ηταν πανω απο 1400 οποτε την 33η (την ημερα που εκανες εσυ δλδ χοριακη) λογικα θα ηταν γυρω στις 2500!! Στην αρχη σκεφτηκα πως εχω διδυμα αλλα τελικα κλεινω τον 5ο μηνα κ εχω ενα υγιεστατο νινακι!! Πηρα ανησυχη τηλ τον γιατρο μου κ μου ειπε "ποτε δε μας αγχωνει η πολυ υψηλη χοριακη, οσο υψηλοτερη, τοσο καλυτερα. Μας αγχωνει μονο η χαμηλη που δεν ανεβαινει καλα"..

Η δικη σου χοριακη σημαινει οτι αυξανοταν πολυ καλα απο την στιγμη της εμφυτευσης.. Επισης εχω την εντυπωση οτι εχεις κυκλο κατω των 28 ημερων (ισως κανω κ λαθος αλλα καπως ετσι τα εχω κατανοησει). Να δεις που θα εχεις κ μια τεραστια τιμη προγεστερονης (που δειχνει ποσο "γερη" ας το πουμε ειναι η εγκυμοσυνη σου)!!

Καλη αρχη!!!

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις