Μετάβαση σε περιεχόμενο

ψηφιακο τεστ εγκυμοσύνης


Ε.Γ.Α.

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

μίλησα ναι, μου είπε είναι αρνητικό και δεν έχει νόημα να με βάζει σε αυτή τη διαδικασία ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eriv είπε:

μίλησα ναι, μου είπε είναι αρνητικό και δεν έχει νόημα να με βάζει σε αυτή τη διαδικασία ξανά.

eriv μου πραγματικά λυπάμαι...ευχομαι μελλοντικά να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Monday, October 30, 2017 at 4:03 ΜΜ, ο/η eriv είπε:

@Ε.Γ.Α. δυστυχώς όχι καλό. Είναι χαμηλή η τιμή 4,6. Ο μικροβιολόγος είπε ότι έκανα νωρίς την εξέταση αλλά τώρα μου είχε πει ο γιατρός.

Σε ποια μερα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Χτες ηταν 9η μερα απο εμβρυομεταφορα! 

Νωρίς δεν είναι για να δείξει? Φυσικά ο γιατρός ξέρει καλύτερα απλά νόμιζα ότι δείχνει πιο μετά. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα έχω 2 γιατρούς που συνεργάζονται.. αυτός που μου έκανε την εξωσωματική μου είπε να σταματήσω τα χάπια και να μην ξανακάνω την εξέταση. Ο άλλος μου είπε να κάνω ένα κόπο να συνεχίσω τα χάπια και να ξανακάνω την εξέταση Παρασκευή. 

Και ο μικροβιολόγος το είπε οτι είναι λίγο νωρίς για την εξέταση και από τη στιγμή που δεν είναι 0 και υπάρχει τιμή να ξανακάνω...

Τι να σου πω κ εγώ... ότι μου λένε κάνω ! 

απλά δε θέλω να ξεσηκώνομαι πολύ γιατί ήδη έφαγα τα μούτρα μου χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε μωρο μου ειναι οντως χαμηλη. Για ψυχολογικους λογους εγω θα τα συνεχιζα μεχρι να κανω επαναληπτικη. Στο παρελθον ειχα χοριακη 3,5 (με 3ης μερας), συνεχισα τα φαρμακα, εκανα επαναληπτικη οπου ειχε πλεον μηδενισει. Και αδιαθετησα ενδιαμεσα. Δεν εγινε τιποτα να ξανακανεις σε 2 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Θα την ξανακάνω για να αποκλείσω στην τελική και το παραμικρό ενδεχόμενο.

Αναγκαστικά θα συνεχίσουμε, δεν έχουμε άλλη επιλογή !! :)

Να πάνε όλα καλά και σε σένα !! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

Ρε μωρο μου ειναι οντως χαμηλη. Για ψυχολογικους λογους εγω θα τα συνεχιζα μεχρι να κανω επαναληπτικη. Στο παρελθον ειχα χοριακη 3,5 (με 3ης μερας), συνεχισα τα φαρμακα, εκανα επαναληπτικη οπου ειχε πλεον μηδενισει. Και αδιαθετησα ενδιαμεσα. Δεν εγινε τιποτα να ξανακανεις σε 2 μερες.

Ουφ το ξέρω μωρέ :blush: αλλά έχω μέσα μου αυτό το "αν..." οπότε τουλάχιστον να πω οτι τέλος that's it μάζεψε τα κομμάτια σου και προχώρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

έτσι θα γίνει !

Πέφτουμε λίγο μετά από την αποτυχία, δεν γίνεται αλλιώς άνθρωποι είμαστε, αλλά μετά το παλεύουμε πάλι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/28/2017 at 5:03 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Σας ενημερώνω απλά ότι τη χοριακη δε θα την κάνω δευτέρα αλλά πεμπτη οπότε αναμονή και πάλι! Εννοείται θα σας πω τα αποτελέσματα είτε είναι θετικά είτε όχι. ...!!!!

@eriv , τη Δευτέρα περιμένουμε !!!!!!!!

@Ε.Γ.Α. Πέμπτη σήμερα !!! πήγες;;;;; τι έγινε ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eriv είπε:

@Ε.Γ.Α. Πέμπτη σήμερα !!! πήγες;;;;; τι έγινε ;;;; 

Αγάπες μου, δεν έκανα χοριακη γιατί δυστυχώς το ένστικτο μου ήταν σωστό. .... μετά από κάποιες μέρες καφέ υγρών την τρίτη αδιαθετησα κανονικότατα.  Άλλη μια βιοχημικη δηλαδή. Ευτυχώς δεν με έχει πάρει από κάτω γιατί το περίμενα. ...έχω και τα κοριτσάκια μου όποτε όλα καλά! !!!βέβαια επειδή αυτή ήταν η δεύτερη βιοχημικη θα το κοιταξω να δω αν συμβαίνει κάτι όπως θρομβοφιλια ας πούμε. Δεν ήξερα ότι η θρομβοφιλια μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά. Οι δύο πρώτες μου εγκυμοσυνες ήταν μια χαρά. Δε χρειάστηκα κάτι και πίστευα έτσι θα είναι και η τρίτη! !!αλλά πραγματικά νιώθω τυχερή που έχω δύο κουκλιτσες σπιτι μου και αν έρθει τελικά άλλο ένα μικρούλι εννοείται θα χαρούμε πάρα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αγάπες μου, δεν έκανα χοριακη γιατί δυστυχώς το ένστικτο μου ήταν σωστό. .... μετά από κάποιες μέρες καφέ υγρών την τρίτη αδιαθετησα κανονικότατα.  Άλλη μια βιοχημικη δηλαδή. Ευτυχώς δεν με έχει πάρει από κάτω γιατί το περίμενα. ...έχω και τα κοριτσάκια μου όποτε όλα καλά! !!!βέβαια επειδή αυτή ήταν η δεύτερη βιοχημικη θα το κοιταξω να δω αν συμβαίνει κάτι όπως θρομβοφιλια ας πούμε. Δεν ήξερα ότι η θρομβοφιλια μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά. Οι δύο πρώτες μου εγκυμοσυνες ήταν μια χαρά. Δε χρειάστηκα κάτι και πίστευα έτσι θα είναι και η τρίτη! !!αλλά πραγματικά νιώθω τυχερή που έχω δύο κουκλιτσες σπιτι μου και αν έρθει τελικά άλλο ένα μικρούλι εννοείται θα χαρούμε πάρα πολύ! 

   Λυπαμαι παρα πολυ... Να κοιτας τις 2 ζουζουνες σου κ να περνεις χαρα κ κουραγιο...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   Λυπαμαι παρα πολυ... Να κοιτας τις 2 ζουζουνες σου κ να περνεις χαρα κ κουραγιο...!!

Όχι βρε!!!όλα καλά! !!ξέρει η φύση τι κάνει! Προφανώς δεν ήταν τώρα η ώρα του....ΘΑ έρθει όμως! !!!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όχι βρε!!!όλα καλά! !!ξέρει η φύση τι κάνει! Προφανώς δεν ήταν τώρα η ώρα του....ΘΑ έρθει όμως! !!!☺☺☺

Μπράβο κορίτσι μου...θα έρθει....και να σου ζήσουν και οι ζουζούνες...είναι ευλογία τα κορίτσια...μέχρι να μπουν στην εφηβεία βέβαια!!!χχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...θα έρθει....και να σου ζήσουν και οι ζουζούνες...είναι ευλογία τα κορίτσια...μέχρι να μπουν στην εφηβεία βέβαια!!!χχαχαχα

Άσε....δε σκέφτομαι από τώρα την εφηβεία γιατί θα αρχίσω τα υπογλωσσια!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Άσε....δε σκέφτομαι από τώρα την εφηβεία γιατί θα αρχίσω τα υπογλωσσια!!!!!????

Ο πατέρας τους να δεις!!!χαχαχα

Αστεία κάνω έτσι;;;Εμείς είμαστε 3 κορίτσια και οι 2 είχαμε πολύ ήρεμη εφηβεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αγάπες μου, δεν έκανα χοριακη γιατί δυστυχώς το ένστικτο μου ήταν σωστό. .... μετά από κάποιες μέρες καφέ υγρών την τρίτη αδιαθετησα κανονικότατα.  Άλλη μια βιοχημικη δηλαδή. Ευτυχώς δεν με έχει πάρει από κάτω γιατί το περίμενα. ...έχω και τα κοριτσάκια μου όποτε όλα καλά! !!!βέβαια επειδή αυτή ήταν η δεύτερη βιοχημικη θα το κοιταξω να δω αν συμβαίνει κάτι όπως θρομβοφιλια ας πούμε. Δεν ήξερα ότι η θρομβοφιλια μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά. Οι δύο πρώτες μου εγκυμοσυνες ήταν μια χαρά. Δε χρειάστηκα κάτι και πίστευα έτσι θα είναι και η τρίτη! !!αλλά πραγματικά νιώθω τυχερή που έχω δύο κουκλιτσες σπιτι μου και αν έρθει τελικά άλλο ένα μικρούλι εννοείται θα χαρούμε πάρα πολύ! 

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου και η επόμενη να ειναι και η τυχερή !!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...