Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Αυτό τον μήνα δεν εκανά τεστακια είπα να το αφήσω ετσι...!!! Θα περιμένω κάνα δυο μέρες ακόμα και θα κάνω χοριακη κατευθείαν καθώς δουλεύω σε μικροβιολογικο για να είμαι κ 100%σίγουρη εκτός αν με προλάβει η περίοδο! !!
    • @Maroulli αν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία, πχ. με τεστ, μπορείς να υπολογίσεις πότε (δεν) περιμένεις. Αλλιώς θα υπολογίσεις καθυστέρηση με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου. (Τώρα βέβαια αν είσαι ανυπόμονη, θα μπορούσες να κάνεις ένα τεστάκι αύριο πρωί πρωί- σου βάζω ιδέες, χιχιχι).
    • Θα συμφωνήσω με ρη φίλη @KONSTANTIA πως μέχρι ρ χρόνο είναι καλα. Μετα κ δική μ προσωπική άποψη είναι ότι είναι υπερβολή. Το μωρό τρεφεται πλέον κανονικα κ η μαμά είναι πάντα μαμά είτε θηλάζει είτε οχι. Εμένα προσωπικά θα με ανησυχούσε τι μνήμες θα είχε τ παιδί μ από 2 2.5 χρόνων κ δ θέλω οι πρώτες τ αναμνήσεις να είναι τ στήθος τ δικό μου. Επίσης θεωρώ ότι είναι σαν να γυρνάς ρ παιδί πίσω σε στάδιο. Η εικόνα δηλαδή τ παιδιού στο στηθος παραπέμπει σε μωρο. Από τη μια θέλουμε να μαθει να τρωει, να κάνει πραγματα κτλ, να βλέπουμε την εξέλιξη του κ απο την άλλη τ βάζουμε στο στήθος με τ παραμικρό λες κ είναι βρέφος. Φυσικά δ υπάρχει σωστό ή λάθος σε οτιδήποτε επιλέγει μια μανούλα να κάνει κ κάνεις δ είναι άξιος να κρίνει. Όλες μας θέλουμε τ καλύτερο για τα παιδιά μας. Εσύ θα κάνεις αυτό π θέλεις κ αε εκφράζει. Στο μωρο σ μόνο οφέλη μπορείς να δώσεις σαν μανούλα είτε θηλαζεις είτε οχι.
    • @thalaki μου πόσο κρίμα που ήρθε η ανεπιθύμητη... Δεν πειράζει, δεν πτοούμαστε κορίτσι, μικρή είσαι, σταθερό κύκλο έχεις, θα το πιάσεις σύντομα το σπόρι! Λοιπόν την ίδια απορία είχα κι εγώ τον προηγούμενο μήνα, γιατί μου έβγαινε ότι ωορρηξία έκανα τη μέρα του θετικού τεστ. Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ: 1) η ωχρινική φάση να διήρκεσε 12-13 ημέρες και όχι 14. 2) αν το τεστ έδειξε θετικό πχ. το απόγευμα, δεν μπορείς να ξέρεις αν η ορμόνη ήταν ήδη ανεβασμένη από το πρωί, οπότε το βράδυ δεν είναι απίθανο να έγινε η ωορρηξία.  
    • Δεν ξέρω βρε κορίτσι έχω χάσει λίγο την μαπλά γτ εγώ έπαιρνα αντισύλλιπτικα και τα σταμάτησα τον Ιούλιο από κει και πέρα η περίοδος πέρα από τον πρώτο μήνα ήταν από 28 με 31 δεν ξέρω θα δείξει έχω αγχωθει αρκετά δεν θέλω να δω περιοδο...
  • Νέες συζητήσεις