Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυσφορία και ανεβασμένοι παλμοί!


Recommended Posts

Είμαι ένα βήμα πριν πάρω το γιατρό και θέλω τη γνώμη σας!!!

Καποιες φορές μέσα στη μέρα ανεβαίνουν πολυ οι παλμοί μου, νομίζω οτι καρδιά μου έχει φτάσει στο λαιμό...Το βράδυ όταν ξαπλώνω (ανάσκελα για αρχη),τις τελευταίες μέρες βουλώνει η μύτη μου και με πιάνει εντονη δυσφορια .νομιζω παθαινω κρίση πανικου..help!Σας συμβαινει εσας κατι παρομοιο;

Α!να πω κιόλας ότι είμαι 17w 3d.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Μην αγχωνεσαι παιδι μου..! Η μυτη ειναι λογικο να βουλωνει κ επειδη κυλαει πιο........δυναμικα το αιμα νιωθουμε κ πιο εντονους παλμους...

   Παρ'ολ'αυτα επειδη με την καρδια δεν παιζουμε, μετρα για αρχη με ενα ηλεκτρονικο πιεσομετρο την πιεση σου (που δειχνει κ τους παλμους ή τυχον αρρυθμιες)... Αν δεν εχεις, πηγαινε σ'ενα φαρμακειο να σου την μετρησουν... κ γενικοτερα καλο ειναι να την μετρας 2-3 φορες την εβδομαδα (εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να την μετραω απο την 16η βδομαδα).. Παντως παρε κ ενα τηλ τον γιατρο σου για να σε καθοδηγησει πιο σωστα..

   Τωρα αν προκειται για κριση πανικου................εκει θελει δουλεια....ζητα βοηθεια κ απο τον συντροφο σου να σε χαλαρωνει οποτε το παθαινεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Είμαι ένα βήμα πριν πάρω το γιατρό και θέλω τη γνώμη σας!!!

Καποιες φορές μέσα στη μέρα ανεβαίνουν πολυ οι παλμοί μου, νομίζω οτι καρδιά μου έχει φτάσει στο λαιμό...Το βράδυ όταν ξαπλώνω (ανάσκελα για αρχη),τις τελευταίες μέρες βουλώνει η μύτη μου και με πιάνει εντονη δυσφορια .νομιζω παθαινω κρίση πανικου..help!Σας συμβαινει εσας κατι παρομοιο;

Α!να πω κιόλας ότι είμαι 17w 3d.

Minime...μηπως έχεις αγχωθεί πολύ??? Μήπως λέω μήπως έχεις το μυαλό σου όλη μέρα στην ταχυπαλμία??? Η μύτη είναι απόλυτα φυσιολογικό να βουλώνει.  Το έχω Κ εγώ από την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης και είμαι στην 22η εβδομάδα.  

Έχεις τόσο ευχάριστα πραγματα να σκεφτείς για το μωράκι σου... απασχόλησε το μυαλό σου με όλα τα ευχάριστα που σε περιμένουν ❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Δεν έχω στο μυαλό μου την ταχυπαλμια απλά όταν μου συμβαίνει νομίζω ότι κάτι παθαινω..Είμαι υπερβολικη λες, ε;?

Θα ξεκινήσω να τη μετράω Rosemary,ευχαριστώ για τις συμβουλές! 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι μένα κλείνει η μύτη μου το βραδυ και ταχυπαλμιες έχω πολλές φορές. Ρώτησε το γιατρό σου να σε ηρεμήσει δεν κάνει να αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Minime είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Δεν έχω στο μυαλό μου την ταχυπαλμια απλά όταν μου συμβαίνει νομίζω ότι κάτι παθαινω..Είμαι υπερβολικη λες, ε;?

Θα ξεκινήσω να τη μετράω Rosemary,ευχαριστώ για τις συμβουλές! 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!???

Το μυαλό σου δεν το έχεις στην ταχυπαλμία... απλά λειτουργεί υποσυνείδητα. Με την εννοια οτι σε απασχολει (απασχολεί το μυαλό) το γεγονος οτι εχεις ταχυπαλμία ακομη κ τη στιγμή που δεν έχεις. Αν υπάρχει παθολογικό ζήτημα θα το είχες γενικότερα.  Βέβαια καλό είναι να συμβουλευτεις το γιατρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πιεση σου να την μετρας οπωσδηποτε 2 φορες/βδομ οπως κ ολες οι εγκυουλες. Αν τυχον παρατηρησετε αυξηση επικοινωνειτε αμεσα με τον γιατρο σας για να ελενξετε τυχον προεκλαμψια. Επισης καλο θα ειναι να μετρατε κ 2 φορες/βδομ τα σακχαρα σας νηστικη κ μετα τα γευματα για αποφυγη διαβητη κυησης που ειναι αρκετα συχνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...