Μετάβαση σε περιεχόμενο
Maray

Υπάρχει πιθανότητα για αρνητικό τέστ και εγκυμοσύνη;;

Recommended Posts

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθούμε για μωράκι. Κάνω θεραπεία για διέγερση ωοθηκών και έρχομαι σε επαφή προγραμματισμένα σύμφωνα με το γυναικολόγο μου. Η τελευταία μου περίοδος ηταν 17/09 και ο κύκλος μου μετά τη θεραπεία έχει σταθεροποιηθεί ακριβώς στις 32 μέρες. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση, έκανα σήμερα το πρωί τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση το τέστ να είναι λάθος; Κάθε μήνα απογοητεύομαι πολυ :( 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 1 ώρα, ο/η Maray είπε:

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθούμε για μωράκι. Κάνω θεραπεία για διέγερση ωοθηκών και έρχομαι σε επαφή προγραμματισμένα σύμφωνα με το γυναικολόγο μου. Η τελευταία μου περίοδος ηταν 17/09 και ο κύκλος μου μετά τη θεραπεία έχει σταθεροποιηθεί ακριβώς στις 32 μέρες. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση, έκανα σήμερα το πρωί τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση το τέστ να είναι λάθος; Κάθε μήνα απογοητεύομαι πολυ :( 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι με τον άντρα σου?? Έχω ακούσει ότι υπάρχει περίπτωση το τεστ να κάνει λάθος. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις λίγες μερούλες ακόμα και αν δεν σου έρθει περίοδος να ξανακάνεις ακόμα ένα. Μην απογοητεύεσαι!!! 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Αυτό είπα και εγώ να περιμένω ακόμα λίγες μέρες, αλλά δεν αντέχω αυτή την αγωνία κάθε μήνα!! 

• Like 1

Αν ήταν καθυστερημένη συλληψη μπορεί να μην έδειξε ακόμα το τεστ. Κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη και πάνω απ όλα πρέπει να αποβαλλεις το άγχος! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά εμένα οι εγκυμοσύνες ήρθαν όταν πραγματικά δεν το περίμενα! 

• Like 1

Ε

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maray είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Αυτό είπα και εγώ να περιμένω ακόμα λίγες μέρες, αλλά δεν αντέχω αυτή την αγωνία κάθε μήνα!! 

Εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια. Ξέρεις πόσα αρνητικά τεστ έχω δει??  Πόσες φορές έχω στεναχωρηθεί?? Όμως ακόμα έχω ελπίδες μέσα μου παρά το πρόβλημα που υπάρχει.. Εσύ τι θεραπεία κάνεις??

στις πριν 1 ώρα, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ε

Εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια. Ξέρεις πόσα αρνητικά τεστ έχω δει??  Πόσες φορές έχω στεναχωρηθεί?? Όμως ακόμα έχω ελπίδες μέσα μου παρά το πρόβλημα που υπάρχει.. Εσύ τι θεραπεία κάνεις??

Φαντάζομαι πως νιώθεις πραγματικά.  Θέλει αρκετή δύναμη και κουράγιο. Εγώ κάνω τη θεραπεία με τα χαπια φεμαρα. Τα σταμάτησα για 2 μήνες και παρατηρήσαμε πως χωρίς δεν κάνω ωορηξία. Έχω κάνει και αναλύσεις, οι οποίες έδειξαν μικρή ποσότητα ωαρίων αλλά η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σε βοήθησει και να αποκτήσεις το μωράκι σου :) 

• Like 1

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αν ήταν καθυστερημένη συλληψη μπορεί να μην έδειξε ακόμα το τεστ. Κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη και πάνω απ όλα πρέπει να αποβαλλεις το άγχος! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά εμένα οι εγκυμοσύνες ήρθαν όταν πραγματικά δεν το περίμενα! 

Ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει. Δευτέρα πρωί θα πάω για χοριακή και θα σας ενημερώσω. Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια :))) 

• Like 1

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maray είπε:

Φαντάζομαι πως νιώθεις πραγματικά.  Θέλει αρκετή δύναμη και κουράγιο. Εγώ κάνω τη θεραπεία με τα χαπια φεμαρα. Τα σταμάτησα για 2 μήνες και παρατηρήσαμε πως χωρίς δεν κάνω ωορηξία. Έχω κάνει και αναλύσεις, οι οποίες έδειξαν μικρή ποσότητα ωαρίων αλλά η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σε βοήθησει και να αποκτήσεις το μωράκι σου :) 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Θα περιμένω να μου πεις καλά αποτελέσματα την Δευτέρα από την χοριακή σου!! :x

στις πριν 4 ώρες, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ε

Και να συνεχίσεις  να έχεις ελπίδες και αισιοδοξια Βολτίτσα  . @Maray  με θετικά αποτελέσματα  γλυκιά μου  😙😘

στις πριν 15 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και να συνεχίσεις  να έχεις ελπίδες και αισιοδοξια Βολτίτσα  . @Maray  με θετικά αποτελέσματα  γλυκιά μου  😙😘

:x :x :x :x :x :x :x

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις