Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κίνδυνος αποβολής;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλεια...λόγω τεχνικού προβλήματος θα πάρω την απάντηση αύριο.....τόσες μέρες έκανα υπομονή...πόσο δύσκολο μου φαίνεται ένα 12ωρο ακόμα!!!Κάθε εμπόδιο για καλό λέει ο λαός;;;....πάω για δίδυμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Τέλεια...λόγω τεχνικού προβλήματος θα πάρω την απάντηση αύριο.....τόσες μέρες έκανα υπομονή...πόσο δύσκολο μου φαίνεται ένα 12ωρο ακόμα!!!Κάθε εμπόδιο για καλό λέει ο λαός;;;....πάω για δίδυμα!!!!

Δεν μπορούσαν να στο πουν από το τηλ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Βγήκαν οι απαντήσεις.....δεν τα καταφέραμε ούτε αυτή τη φορά.....

Τοτε να πας οπωςδηποτε σε εναν γιατρο γιατι δεν ειναι λογικο να εχεις μισο μηνα καθυστερηση. Αν εχεις τοσο μεγαλο θεμα με τον κυκλο σου πρεπει να ξερεις την αιτια κ να το λυσεις γιατι μπορει να δυσκολευτεις να μεινεις εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μηπως τελικα αυτο το αιμα ηταν περιοδος? Στο ειχα γραψει κ σε πιο παλια απαντηση οταν ειπες πως ο αντρας σου δεν ηθελε να κανεις χοριακη κ σε ρωτησα αν θεωρει αυτο το αιμα περιοδο. Ισως γι αυτο παιρνεις πολλες αρνητικες χοριακες. ισως μπερδευεσαι. αν εχεις τοσο πολυ μικρη ροη που να μην τη θεωρεις περιοδο παλι να το ψαξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πολυκυστικές ωοθήκες σε μικρό βαθμό και πτώση και κάμψη της μήτρας,είναι δύσκολο να μείνω έγκυος την πρώτη φορά.Στην περίοδο έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ,για 4 μέρες είχα απλά λίγα καφέ υγρά στο χαρτί μόνο και τις τελευταίες λίγα κιτρινωπά....αυτό δεν μου το έχει ξανακάνει....γι'αυτό ενθουσιάστηκα.Τον Ιούλιο έκανα τεστ ΠΑΠ και υπέρηχο και ήταν όλα κανονικά,από την άνοιξη έχουμε πει να το ψάξουμε περισσότερο....τί να πω;;.....η αρνητική χοριακή δεν συνηθίζεται,αλλά πού θα πάει....έχει ο Θεός!!Παντώς σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και εύχομαι γρήγορα να πάρουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε και να κρατήσουμε όλες στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι...θα έρθει κ θα είναι δύσκολο κ ιδιόρρυθμο σαν τους γονείς του...δείχνει ήδη την ιδιαιτερότητά του!!!Χαχαχαχα

Ήδη ψάχνω για τεστ ωορρηξίας...θα πάρω την κατάσταση στα χέρια μου...ήρθε η ώρα!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. @Νινα85 ξέρω ακριβώς πως νιώθεις ιδικά με της χοριακη έχω κάνει και έχω απογοητευτεί πολλές φορές καλό είναι να μετρά καθυστέρηση από τον μεγαλύτερο κύκλο που έκανες. Όπως διάβασα έχεις περίπου ανά 30 ημέρες αλλά με μεγάλες καθυστερήσεις οπότε να υπολογίζεις να την μεγαλύτερο κύκλο που έχεις κάνει.. Ναι βοηθάνε πολύ τα τεστ από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις πολύ καλά νέα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Αχ ναι...θα έρθει κ θα είναι δύσκολο κ ιδιόρρυθμο σαν τους γονείς του...δείχνει ήδη την ιδιαιτερότητά του!!!Χαχαχαχα

Ήδη ψάχνω για τεστ ωορρηξίας...θα πάρω την κατάσταση στα χέρια μου...ήρθε η ώρα!! ???

   Καλημερα!! Αν εχεις πολυκυστικες κ δεν εχεις σταθερο κυκλο, ισως σε βοηθησουν τα τεστακια... Θα βρεις κ πολυ οικονομικα στο ιντερνετ.. Οσο για την καμψη που λες οτι εχεις, αυτο νομιζω δεν πρεπει να σε αγχωνει-εχω κι εγω κ ο γιατρος μου ηταν ξεκαθαρος οτι δεν παιζει κανενα ρολο στην συλληψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Έχω πολυκυστικές ωοθήκες σε μικρό βαθμό και πτώση και κάμψη της μήτρας,είναι δύσκολο να μείνω έγκυος την πρώτη φορά.Στην περίοδο έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ,για 4 μέρες είχα απλά λίγα καφέ υγρά στο χαρτί μόνο και τις τελευταίες λίγα κιτρινωπά....αυτό δεν μου το έχει ξανακάνει....γι'αυτό ενθουσιάστηκα.Τον Ιούλιο έκανα τεστ ΠΑΠ και υπέρηχο και ήταν όλα κανονικά,από την άνοιξη έχουμε πει να το ψάξουμε περισσότερο....τί να πω;;.....η αρνητική χοριακή δεν συνηθίζεται,αλλά πού θα πάει....έχει ο Θεός!!Παντώς σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και εύχομαι γρήγορα να πάρουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε και να κρατήσουμε όλες στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!! :x:x:x

Νίνα μου καλημέρα  μην στεναχωριέσαι για την μια ακόμη αρνητική χοριακη σου.Πινεις τίποτα για τις πολυκυστικες όπως τα ινοφερτ βοηθάνε πολύ.  Δεν έχεις κάνει έναν ορμονολογκο έλεγχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karen μου,δεν μου έχει πει ο γυναικολόγος μου για τα inofert και πρώτη φορά τα άκουσα εδώ προχτές....αν θυμάμαι καλά είναι συνδυασμός φυλλικού οξέως κ ακόμα μίας βιταμίνης....έλεγα να ξεκινήσω πολυβιταμίνες μαζί με τον καλό μου γιατί είχα θέμα παλιά και με τη βιταμίνη D,άσωτη ζωή και τα βρήκα μπροστά μου!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από εξετάσεις μόνο παπ και υπέρηχο...είναι μικρές οι κύστες μου κ μου είπε ο γιατρός ότι αν κάνω παιδί θα διορθωθούν μόνες τους......πρέπει να το πάρω λίγο δυναμικά το θέμα,αλλιώς θα με πάρει αυτό από κάτω,θέλω να το προσπαθήσω με απλά βοηθήματα κ αν δεν έρθει το μωράκι,τότε να πάω στο γιατρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ που είχα το ίδιο θέμα πριν γεννήσω, όταν ο κύκλος μου ξεπερνούσε τις 42 ημέρες ήξερα ότι δεν έχω ωορρηξία, πράγμα που είχα επιβεβαιώσει πολλές φορές και υπερηχογραφικά. Μου έδωσε αγωγή ο γιατρός μου μια φορά για να κάνω ωορρηξία και έμεινα έγκυος και όντως μετά την γέννα δεν είχα καμία κύστη πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/26/2017 at 9:26 ΠΜ, ο/η ditaki είπε:

Πάντως εγώ που είχα το ίδιο θέμα πριν γεννήσω, όταν ο κύκλος μου ξεπερνούσε τις 42 ημέρες ήξερα ότι δεν έχω ωορρηξία, πράγμα που είχα επιβεβαιώσει πολλές φορές και υπερηχογραφικά. Μου έδωσε αγωγή ο γιατρός μου μια φορά για να κάνω ωορρηξία και έμεινα έγκυος και όντως μετά την γέννα δεν είχα καμία κύστη πια. 

Είχες και τριχοφυία;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ditaki Κ εγώ που είμαι ξανθιά,οι τρίχες βγαίνουν μαύρες!!!!

Σε παρακαλώ....πες μου ότι μαζί με τις πολυκυστικές εξαφανίστηκαν κ οι τρίχες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά εγώ ξανθιά δεν έχω θέμα με τις τρίχες πάλι καλά. Μόνο κακο έχω κορίτσια τα σπιρακια ιδικά όταν είναι να έρθει η άτιμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...