Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κίνδυνος αποβολής;;;


Recommended Posts

Γειά σας!Εδώ κ ένα χρόνο προσπαθούμε με τον καλό μου να κάνουμε παιδάκι,εγώ είμαι 32 ετών κ εκείνος 38....ήρθαμε σε επαφή τις γόνιμες μέρες σύμφωνα με τις συμβουλές του γυναικολόγου μου κ περίμενα περίοδο πριν 10 μέρες,αντ΄αυτής έχω ζαλάδες,ναυτίες,υπνηλία,αυξημένη κούραση....και τις τελευταίες 3 ημέρες βλέπω λίγο αίμα σε μερικές από τις επισκέψεις μου στην τουλέτα και μερικές ώρες πονάω ααρκετά.Λόγω του ότι δεν έχω σταθερό κύκλο κ έχουμε απογοητευτεί αρκετά με τις αρνητικές χοριακές,περιμένουμε να αυξηθούν οι μέρες καθυστέρησης.....όμως έχω αρχίσει να φοβάμαι με το αίμα και τους πόνους μήπως κάνω κακό στο μωρό μας.....είναι φυσιολογικά συμπτώματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Γειά σας!Εδώ κ ένα χρόνο προσπαθούμε με τον καλό μου να κάνουμε παιδάκι,εγώ είμαι 32 ετών κ εκείνος 38....ήρθαμε σε επαφή τις γόνιμες μέρες σύμφωνα με τις συμβουλές του γυναικολόγου μου κ περίμενα περίοδο πριν 10 μέρες,αντ΄αυτής έχω ζαλάδες,ναυτίες,υπνηλία,αυξημένη κούραση....και τις τελευταίες 3 ημέρες βλέπω λίγο αίμα σε μερικές από τις επισκέψεις μου στην τουλέτα και μερικές ώρες πονάω ααρκετά.Λόγω του ότι δεν έχω σταθερό κύκλο κ έχουμε απογοητευτεί αρκετά με τις αρνητικές χοριακές,περιμένουμε να αυξηθούν οι μέρες καθυστέρησης.....όμως έχω αρχίσει να φοβάμαι με το αίμα και τους πόνους μήπως κάνω κακό στο μωρό μας.....είναι φυσιολογικά συμπτώματα;;;

Γεια σου Νίνα μου εύχομαι ότι καλύτερο το πιο πιθανό είναι να ναι αίμα εμφύτευσης μη σε αγχώνει αλλά σίγουρα μιλά με τον γυναικολόγο σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ήξερες ότι ήταν οι γόνιμες μέρες σου αφού έχεις άστατο κύκλο?

14-16 μέρες μετά την ωορρηξία μας έρχεται περίοδος. Άρα κάτι δεν έχεις υπολογίσει καλά και είτε έχεις όντως καθυστέρηση και μπορεί να είσαι έγκυος και θα πρέπει να λάβεις τα απαραίτητα συμπληρώματα,  είτε είχες άλλη μέρα ωορρηξία και είναι εμφύτευση ή θα σου έρθει περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένοντας να αυξηθούν οι μέρες καθυστέρησεις ίσως κάνεις κακό στο νινί σου, κάνε μια χοριακή και αν είναι ανεβασμένη πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου για να σου δώσει τις απαραίτητες οδηγίες. Εύχομαι μεγάλη χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κάνε ένα απλό τεστ αν δεν θέλεις να πας για χοριακη και μην αφήνεις να περνάνε έτσι οι μέρες.Και αν είσαι????.....και αν θα πρέπει να πάρεις κάποια φάρμακα για να γατζωθει καλα το σπορακι σου????.... Όσο το καθυστερείς τόσο ψυχοφθόρο για σένα γίνεται.Αυτά.Εύχομαι να σου έρθουν όπως εσύ επιθυμείς. Καλημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Γεια!! Ηθελα να σε ρωτησω, πρωτον πως ξερεις οτι το αιμα που εχεις εδω κ 3 μερες δεν ειναι αιμα περιοδου κ δευτερον πως ξερεις ποσες μερες καθυστερηση εχεις? εκανες καποιο τεστ υπερηχο?

   Παντως αν εισαι εγκυος, κ εχεις αιμα, πρεπει φυσικα να το μαθεις αμεσα για να το αντιμετωπισεις σωστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Πως ήξερες ότι ήταν οι γόνιμες μέρες σου αφού έχεις άστατο κύκλο?

14-16 μέρες μετά την ωορρηξία μας έρχεται περίοδος. Άρα κάτι δεν έχεις υπολογίσει καλά και είτε έχεις όντως καθυστέρηση και μπορεί να είσαι έγκυος και θα πρέπει να λάβεις τα απαραίτητα συμπληρώματα,  είτε είχες άλλη μέρα ωορρηξία και είναι εμφύτευση ή θα σου έρθει περίοδος.

Ditaki μου καλησπέρα η γυναίκα είχε στις γόνιμες μέρες με βάση τον γυναικολόγο λογικά θα την παρακολουθούσε με υπερηχογράφημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως έχω κύκλο 30 ημερών,αλλά πολλές φορές μπορεί να αργήσει μερικές μέρες....σήμερα είναι η 11η μέρα καθυστέρησης.Κατά την περίοδό μου έχω πολύ αίμα κ αρκετό πόνο,εγώ αίμα βλέπω μόνο στο χαρτί κ όχι πάντα,γι΄αυτό λέω ότι δεν έχει έρθει....νόμιζα ότι όταν γίνεται εμφύτευση έχει λίγες σταγόνες αίμα και για μία ή δύο μέρες μόνο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Συνήθως έχω κύκλο 30 ημερών,αλλά πολλές φορές μπορεί να αργήσει μερικές μέρες....σήμερα είναι η 11η μέρα καθυστέρησης.Κατά την περίοδό μου έχω πολύ αίμα κ αρκετό πόνο,εγώ αίμα βλέπω μόνο στο χαρτί κ όχι πάντα,γι΄αυτό λέω ότι δεν έχει έρθει....νόμιζα ότι όταν γίνεται εμφύτευση έχει λίγες σταγόνες αίμα και για μία ή δύο μέρες μόνο......

Κάνε ένα τεστάκι που είναι πιο εύκολο!!Γιατί αν είσαι εγκυούλα μπορεί να χρειαστείς προγεστερόνη ή τι άλλο θα σου πει ο γυναικολόγος σου!!Εύχομαι να είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια....κ εσείς ότι επιθυμείτε εύχομαι,αλλά κ όλες όσες προσπαθούμε να καταφέρουμε τελικά να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας...ό,τι κ αν περάσουμε μέχρι να το καταφέρουμε....γυναίκες είμαστε,απ'τη φύση μας φτιαγμένες δυνατές....καλή μας επιτυχία λοιπόν και θα σας από Δευτέρα τα νέα μου......λέω καλύτερα να κάνω χοριακή να είμαι σίγουρη....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11 μέρες καθυστέρηση είναι πάρα πολλές!!! Θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να διαπιστώσεις αν είσαι έγκυος με χοριακή ή έστω με ένα τεστ... καλύτερα να απογοητευτείς ,αν δεν είσαι ,πάρα να διακινδυνεύσεις το σποράκι σου μη λαμβάνοντας την κατάλληλη αγωγή που θα σου προτείνει ο γιατρός σου...Σου εύχομαι να δεις μια τεράστια χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μενα πρωτα πρεπει να δεις αν εισαι εγκυος κ μετα να ανοιξεις αρθρο με τιτλο ¨κινδυνος αποβολης". Για να μιλαμε για αποβολη πρεπει πρωτα να μιλαμε για εγκυμοσυνη. Παααρα πολλες οι μερες καθυστερησης σου κ απορω που εχεις αντεξει κ περιμενεις τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι καλή με τους τίτλους....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Lila..!,αλλά ειδικά την ημέρα που ξεκίνησα το άρθρο ήμουν μπερδεμένη,φορτισμένη....ήθελα απεγνωσμένα μια γυναικεία γνώμη....ο λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα χοριακή είναι γιατί ο καλός μου δεν θέλει ακόμα.....έχει στενοχωρηθεί πάρα πολύ με τις προηγούμενες χοριακές που φοβάται να το περάσει ξανά....άλλη μία αρνητική χοριακή....χθες τον έπεισα μετά από ακόμα μία συζήτηση ότι δεν πρέπει να την καθυστερήσουμε άλλο κ ότι πρέπει να είμαστε δυνατοί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν είμαι καλή με τους τίτλους....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Lila..!,αλλά ειδικά την ημέρα που ξεκίνησα το άρθρο ήμουν μπερδεμένη,φορτισμένη....ήθελα απεγνωσμένα μια γυναικεία γνώμη....ο λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα χοριακή είναι γιατί ο καλός μου δεν θέλει ακόμα.....έχει στενοχωρηθεί πάρα πολύ με τις προηγούμενες χοριακές που φοβάται να το περάσει ξανά....άλλη μία αρνητική χοριακή....χθες τον έπεισα μετά από ακόμα μία συζήτηση ότι δεν πρέπει να την καθυστερήσουμε άλλο κ ότι πρέπει να είμαστε δυνατοί....

 Εσύ μπορούσες από μόνη σου να την κάνεις ρε κορίτσι μου τι γίνετε σε περίπτωση εγκυμοσύνης ?Δεν αγωνιάς δεν έχεις άγχος τόσες μέρες καθυστέρηση? Και όλα αυτά να μην στεναχωρηθεί  ο καλός σου? Καταλαβαίνω ναι δύσκολο μετά από συνεχόμενες  αρνητικές και ψυχολογία 0.Μιλάς σαν να είσαι βέβαιη για μια αρνητική χοριακη.Γιατί να θέτεις σε κίνδυνο το έμβρυο σου σε περίπτωση που υπάρχει εμφυτευση? Τι περιμένεις δεν μπορώ να σε καταλάβω .Μη μου θυμώσεις  ????και ένα απλό τεστ πάλι θα έδειχνε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία....είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είμαι έγκυος (αυτό μπορεί να οφείλεται και στη λαχτάρα μου)....όμως εδώ και 2 μήνες δεν εργάζομαι και το εργαστήριο είναι μακριά....δεν μπορώ να πάω μόνη μου,χώρια που πάντα κάθε μας κίνηση πρώτα τη συζητάμε και μετά πράττουμε μαζί....χθες βράδυ επιτέλους συμφώνησε να πάμε τη Δευτέρα το πρωί.

Δεν είναι δυνατόν να σου θυμώσω...γι'αυτό ζήτησα τις συμβουλές σας,γιατί φοβήθηκα με τα υγρά,ενώ προσέχω τη διατροφή μου,έχω σχεδόν αντικαταστήσει τον καφέ με εγχύματα τα οποία βοηθούν στην σύλληψη και κάθε μέρα εννοείται φυλλικό οξύ.Πάντως έχουν μειωθεί ευτυχώς,αλλά κ εγώ δεν κάνω δουλειές,μόνο μεγειρεύω κ ελπίζω τη Δευτέρα να πάρω τη χαρά που λαχταράω ένα χρόνο τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν είμαι καλή με τους τίτλους....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Lila..!,αλλά ειδικά την ημέρα που ξεκίνησα το άρθρο ήμουν μπερδεμένη,φορτισμένη....ήθελα απεγνωσμένα μια γυναικεία γνώμη....ο λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα χοριακή είναι γιατί ο καλός μου δεν θέλει ακόμα.....έχει στενοχωρηθεί πάρα πολύ με τις προηγούμενες χοριακές που φοβάται να το περάσει ξανά....άλλη μία αρνητική χοριακή....χθες τον έπεισα μετά από ακόμα μία συζήτηση ότι δεν πρέπει να την καθυστερήσουμε άλλο κ ότι πρέπει να είμαστε δυνατοί....

Μηπως ο αντρας σου εχει κουραστει με τις προηγουμενες χοριακες? Εννοω, μηπως δεν μετρας σωστα τις καθυστερησεις σου η μηπως ο αντρας σου θεωρει το αιμα που βλεπεις οτι ειναι περιοδος κ γι αυτο δε θελει να κανεις?Παρολα αυτα συμφωνω με την Karen. Θα μπορουσες νσ κανεις κ μονη σου εστω κ ενα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στενοχωρήθηκε πολύ.....γι'αυτό δεν ήθελε....φοβάται την πιθανότητα να μην μπορεί να κάνει παιδιά....ήθελε το χρόνο του μάλλον.Πλέον μου σταμάτησαν τα κεφέ υγρά κ η περίοδος πουθενά....αύριο το πρωί καρφί για χοριακή!!!:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Νινα85 είπε:

@karen Κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία....είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είμαι έγκυος (αυτό μπορεί να οφείλεται και στη λαχτάρα μου)....όμως εδώ και 2 μήνες δεν εργάζομαι και το εργαστήριο είναι μακριά....δεν μπορώ να πάω μόνη μου,χώρια που πάντα κάθε μας κίνηση πρώτα τη συζητάμε και μετά πράττουμε μαζί....χθες βράδυ επιτέλους συμφώνησε να πάμε τη Δευτέρα το πρωί.

Δεν είναι δυνατόν να σου θυμώσω...γι'αυτό ζήτησα τις συμβουλές σας,γιατί φοβήθηκα με τα υγρά,ενώ προσέχω τη διατροφή μου,έχω σχεδόν αντικαταστήσει τον καφέ με εγχύματα τα οποία βοηθούν στην σύλληψη και κάθε μέρα εννοείται φυλλικό οξύ.Πάντως έχουν μειωθεί ευτυχώς,αλλά κ εγώ δεν κάνω δουλειές,μόνο μεγειρεύω κ ελπίζω τη Δευτέρα να πάρω τη χαρά που λαχταράω ένα χρόνο τώρα...

Σου εύχομαι ότι καλύτερο και με μια θετική χοριακη να μας έρθεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Σε ευχαριστώ πολύ!!!Karen μου,σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να τα καταφέρεις την επόμενη φορά και όχι ένα μωράκι,αλλά να σου χαρίσει ο Θεός δύο ζουζούνια.....πραγματικά σε θαυμάζω για τη δύναμη ψυχής που μπορείς και βγάζεις και στην ζωή,αλλά και στο forum!!Τα λέμε αύριο....φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

@karen Σε ευχαριστώ πολύ!!!Karen μου,σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να τα καταφέρεις την επόμενη φορά και όχι ένα μωράκι,αλλά να σου χαρίσει ο Θεός δύο ζουζούνια.....πραγματικά σε θαυμάζω για τη δύναμη ψυχής που μπορείς και βγάζεις και στην ζωή,αλλά και στο forum!!Τα λέμε αύριο....φιλάκια!!!

Να σαι καλά βρε ΝΙνα μου και ευχαριστώ για τις ευχές σου. Θα περιμένουμε τα νέα σου.  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Μόλις γύρισα....μετά τις 18:30 θα βγουν τα αποτελέσματα.....πού να ξυπνήσω πιο νωρίς...έχω κάνει τη νύχτα μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...