Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β χοριακη κ χαμηλή προγεστερονη!


ΒΟΥΛΑ21

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!

τι να πω με το θρίλερ μου  κ εγώ!

ενω το Σάββατο ειχα χοριακη 1600 σήμερα Πέμπτη πηγε μόνο 3700 κ η προγεστερονη έπεσε από 134 στα 50!!!!

ειμαι 6 προς 7 εβδομάδα ...μήπως ξέρετε κάτι γ τα νούμερα αυτά;από την αρχή η χοριακη με το σταγονόμετρο!μηπως μετά την 6 εβδομάδα δεν πάει τόσο πάνω;τι να πω...το Σάββατο πάω κ για υπέρηχο...έχουμε δει μόνο σάκο μέσα στη μήτρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου το ιδιο προβλημα ακριβως ειχα κ εγω πέρυσι τετοια εποχη! Χοριακη που ανεβαινε κούτσα κούτσα και χαμηλη προγεστερονη! Επαιρνα 800mg προγεστερονη και ολα πηγαν μια χαρα και τωρα εχω το μωρακι μου διπλα μου να μου κανει χαρες! Ευχομαι να ακουσετε συντομα καρδουλα και να πανε ολα πολυ πολυ καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Θα λυθουν ολα σου τα ερωτηματα με τον υπερηχο.... Ελπιζω πραγματικα να πανε ελα καλα..!! Φανταζομαι παιρνεις προγεστερονη ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αυτο ακριβως επαθα και εγω ενω ειχε φτασει στα 900 και κατι επεσε στα 397,6 και σημερα πηγα ξανα για χωριακη !αλλα μου ειπανε πως μπορει να μην ειναι καλη η χωριακη αλλα η εγκυμοσυνη να εξελισετε κανονικα!!ευχομε να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημερα αυτο ακριβως επαθα και εγω ενω ειχε φτασει στα 900 και κατι επεσε στα 397,6 και σημερα πηγα ξανα για χωριακη !αλλα μου ειπανε πως μπορει να μην ειναι καλη η χωριακη αλλα η εγκυμοσυνη να εξελισετε κανονικα!!ευχομε να πανε ολα καλα!!!

Κοριτσι μου, ευχομαι πραγματικα να σου παει καλα η κυηση... Αλλα αυτο με την χοριακη σου το ειπε ο γιατρος σου? Φανταζομαι οτι το λενε μη κ τυχον υπαρχουν διδυμα κ φυγει το ενα... Ελπιζω να δεις ενα υγιεστατο εμβρυακι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνηθως αυτο που λενε οι γιατροι ειναι εφοσον ανεβαινει η χοριακη, ολα καλα, ακομη και να μη διπλασιαζεται ακριβως σε 2-3 μερες, ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος! Το να πεφτει ομως δεν ειναι καλο σημαδι... 

Love30 λυπαμαι... ελπιζω η επομενη φορα να ειναι και η τυχερη σου!

ΒΟΥΛΑ21 στειλε μας αυριο να μας πεις τι εγινε στον υπερηχο! Ελπιζω να ακουσεις τον πιο ομορφο ως τωρα ηχο της ζωης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΒΟΥΛΑ21 είπε:

Καλησπέρα!!!!

τι να πω με το θρίλερ μου  κ εγώ!

ενω το Σάββατο ειχα χοριακη 1600 σήμερα Πέμπτη πηγε μόνο 3700 κ η προγεστερονη έπεσε από 134 στα 50!!!!

ειμαι 6 προς 7 εβδομάδα ...μήπως ξέρετε κάτι γ τα νούμερα αυτά;από την αρχή η χοριακη με το σταγονόμετρο!μηπως μετά την 6 εβδομάδα δεν πάει τόσο πάνω;τι να πω...το Σάββατο πάω κ για υπέρηχο...έχουμε δει μόνο σάκο μέσα στη μήτρα....

Γεια σου Βούλα... Για να μην αγχώνεσαι σε σχέση με τη χοριακη σου προτείνω να μπεις στο διαδικτυακό προφίλ της μαιας Konstantinas Nousia.. τα εξηγεί εν συντομια ολα πολυ αναλυτικά.. Όπως θα παρατηρήσεις από τις 2000 μοναδες η χοριακη δε διπλασιάζεται με την ιδια δυναμική... Δηλαδή χρειαζονται πολλές φορές ακόμη και 96 ώρες  (δηλ 4 μερες) για να υπάρξει διπλασιασμός..!!! Παραλληλα θα σου πρότεινα να περιμένεις τον υπέρηχο  ο όποιος πιστεύω πως θα σου λύσει πολλές απορίες!!!! Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!!! Α!!! Και όπως χαρακτηριστικά ειπε η Rosemary σου προτείνω να πάρεις προγεστερόνη ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ!!!! Είναι θαυματουργή και εχει σωσει πολλά μωρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά!

σας ευχαριστω τόσο για τα λόγια σας!

ευτυχως  ειχα πολλές δουλειές σήμερα κ πέρασε η ώρα...οποτε όντως αύριο θα δείξουν όλα με το υπέρηχο!εννοειται θα σας ενημερώσω!

προγεστερονη παίρνω φουλ!800 τη μετα κ κολπικά!

@love30...λυπάμαι πολύ που κατέβηκε κ άλλο η χοριακη...γενικά πρέπει να είμαστε παντα Προετοιμασμένοι για όλα...ξέρω δύσκολο...αλλά έτσι είναι η ζωή!κ ψυχραιμία για τις επόμενες προσπάθειες...τα λέω να τ ακούω κ εγώ!χιχιχι

@Vivi.Nik. Αχ πολύ με ενθαρρύνεις ..μακαρι να χω κ εγώ happy end!!!να σου ζήσει το μωράκι σου με υγεία!!!!

@Gelie μου σε αυτό στηρίζομαι κ εγώ...έχω διαβάσει άπειρα ..κ έτσι λένε οι περισσότεροι μετά από κάποιες μονάδες δεν διπλασιάζεται τόσο...τι να  να πω θα δείξει!!!!

Θα σας ενημερώσω αύριο!!!!

φιλια πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δυστυχως δε προχώρησε το εμβρυακό...ο σάκος είχε υπολείμματα εγκυμοσύνης κ όχι έμβρυο γ αυτό απ την αρχή πήγαινε κάπως!

περιμενω να μπω γ απόξεση!!!

ειναι η δεύτερη αποτυχημένη  εγκυμοσύνη...πρέπει να ψάξουμε κ άλλο με εξετάσεις...ίσως κ προεμφυτευτικο ελενχο...γνωρίζετε γ αυτό κάτι;γτ κάτι δε πάει καλά με χρωμοσώματα...αλλά θα ξεκουραστώ γ αρκετό καιροοοοοο!!!!!

ευχαριστω πολύ όλες σας κ ευχομαι κάποια στιγμή να επανέλθω κ με κανένα ευχάριστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα21 λυπαμαι, που δεν ειχες ευχαριστα νεα τελικα... Αφου τυχαινει ομως για 2η φορα, συμφωνω να το ψαξεις λιγακι παραπανω για χρωμοσωμιακο ελεγχο... Μπορει να ειναι κ τυχαιο, αλλα ποτε δεν ξερεις! Ηρεμια, υπομονη, εξετασεις αν χρειαστουν και θα ερθει σε ολες το πολυποθητο μωρακι ? Ευχομαι ο, τι καλυτερο! Και προπαντως οχι αγχος! Το λεω εγω που, οταν το πηρα αποφαση, οτι δε μπορω να συλλαβω φυσιολογικα και σταματησα να το σκεφτομαι, τσουπ! Ηρθε ο μπεμπης!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΒΟΥΛΑ21 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχως δε προχώρησε το εμβρυακό...ο σάκος είχε υπολείμματα εγκυμοσύνης κ όχι έμβρυο γ αυτό απ την αρχή πήγαινε κάπως!

περιμενω να μπω γ απόξεση!!!

ειναι η δεύτερη αποτυχημένη  εγκυμοσύνη...πρέπει να ψάξουμε κ άλλο με εξετάσεις...ίσως κ προεμφυτευτικο ελενχο...γνωρίζετε γ αυτό κάτι;γτ κάτι δε πάει καλά με χρωμοσώματα...αλλά θα ξεκουραστώ γ αρκετό καιροοοοοο!!!!!

ευχαριστω πολύ όλες σας κ ευχομαι κάποια στιγμή να επανέλθω κ με κανένα ευχάριστο!!!

Όχι βρε κορίτσι μου και περίμενα νέα σου λυπάμαι. Κοίτα να ξεκουράσεις τον οργανισμό σου κανε εξεταστικές να δεις τι ευθύνεται όπως θρομφοβιλια καρυοτυπο Κυστική ινώση μην βιαστείς για προεμφυτευτικο έλεγχο..Τα φιλιά μου και την αγάπη μου μάλλον παλιό μήνας ήταν αυτός ο Οκτώβρης  για πολλές μας κακός και άτιμος.... Σου στέλνω απέραντη δύναμη και αισιοδοξία  ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΒΟΥΛΑ21 πολη στεναχορεθηκα κατσε να υρεμησεις να ξεκουραστεις και με την υσηχια σου κανε οτι εξετασεις δεν εχεις κανει εως τωρα και σου ευχομε να εχεις συντομα ευχαριατα νεα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...