Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγάλος υπερηχος..


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Minime είπε:

Στις πόσες εβδομάδες κανατε/ή εχετε κλεισει να κανετε,μεγάλο υπερηχο;;;

Αν εννοεις τν β επιπεδου ..εχω ν τν κανω στις 24 οκτωβριου...

κ θ ειμαι ακριβως 21 εβδομαδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τον β επιπέδου εννοούσα! Εγώ έχω κλείσει γιαόταν θα είμαι 20 και 2..Και αγχωθηκα γιατί παντού διαβαζα για 22 εβδομάδων και...

Οπότε με έπιασε ένα άγχος και λεω κάτσε να πάρω γνώμες! Ευχαριστώ πολύ!Να σου πάνε όλα κατ ευχην! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Minime είπε:

Ναι τον β επιπέδου εννοούσα! Εγώ έχω κλείσει γιαόταν θα είμαι 20 και 2..Και αγχωθηκα γιατί παντού διαβαζα για 22 εβδομάδων και...

Οπότε με έπιασε ένα άγχος και λεω κάτσε να πάρω γνώμες! Ευχαριστώ πολύ!Να σου πάνε όλα κατ ευχην! 

ευχαριστω πολυ κοριτσι μ..κ σ εσενα ευχομαι τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Εγω θα τον κανω 23η βδομαδα.. Παντως ξερω οτι γινεται μεταξυ 21ης και 25ης βδομαδας... Εσυ μολις θα εχεις μπει στην 21η... Η γιατρος σου ειπε να τον κανεις τοτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι...βασικά για άλλους λόγους με βολεύει η συγκεκριμένη μέρα και κάνεις δεν μου είπε όχι..Αλλά μετά που το έψαξα λίγο αγχωθηκα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Ναι...βασικά για άλλους λόγους με βολεύει η συγκεκριμένη μέρα και κάνεις δεν μου είπε όχι..Αλλά μετά που το έψαξα λίγο αγχωθηκα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

   Παντως καλυτερα να ρωτησεις αν θα ηταν καλυτερα να την κανεις πιο αργα... Το λεω γιατι οσο πιο καλοσχηματισμενα ειναι τα οργανα, τοσο πιο σαφης κ αντιπροσωπευτικη κ η εικονα του υπερηχου... Μια ημερομηνια ειναι κ αλλαζει.. Μη διστασεις να ρωτησεις.. Ειναι πολυ σημαντικη εξεταση κ καλο θα ειναι να την κανεις την ιδανικη στιγμη!! Αλλωστε μπορει να ειναι κ η ημερομηνια που εκλεισες αυτη η ιδανικη μερα! θα σου απαντησει ο γιατρος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2017 at 11:07 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

   Εγω θα τον κανω 23η βδομαδα.. Παντως ξερω οτι γινεται μεταξυ 21ης και 25ης βδομαδας... Εσυ μολις θα εχεις μπει στην 21η... Η γιατρος σου ειπε να τον κανεις τοτε??

ο γιατρος μου ειπε να την κανω μεχρι 24 οκτωβριου..τοτε θ ειμαι 21 εβδομαδες...  εγω ηξερα 20-24 εβδομαδες..ετσι μ ειπε ο γιατρος μ...   λετε ν τν παρω ν μ τ αλλαξει.?     αλλα ρ κοριτσια δν ξερω αν αντεχω αλλη μια εβδοαμδα...εχω πεθανει απο τ αγχος μ κ μετραω αντιστροφα μεχρι τν τριτη σαν τς φανταρους.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 22/10/2017 at 2:05 ΜΜ, ο/η katerinant95 είπε:

ο γιατρος μου ειπε να την κανω μεχρι 24 οκτωβριου..τοτε θ ειμαι 21 εβδομαδες...  εγω ηξερα 20-24 εβδομαδες..ετσι μ ειπε ο γιατρος μ...   λετε ν τν παρω ν μ τ αλλαξει.?     αλλα ρ κοριτσια δν ξερω αν αντεχω αλλη μια εβδοαμδα...εχω πεθανει απο τ αγχος μ κ μετραω αντιστροφα μεχρι τν τριτη σαν τς φανταρους.... 

Κατερινα πως πήγε ο υπερυχος;

Εγώ τελικά άλλαξα ημερομηνία..Θα τον κάνω 22+2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έκανα 2 φορές β επιπέδου.  Μια φορά στις 21 εβδομάδες Κ μια φορά στις 24 εβδομάδες.  Αυτό γιατί την πρώτη φορά το έκανα στον γυναικολόγο μου ο οποίος δεν είναι πιστοποιημένος... Στον οποίο διήρκησε 2 μιση ώρες... το έμβρυο το έκανε φύλλο και φτερό. Είχε εντοπίσει και κάτι το οποίο δεν ήταν σημαντικό.  Τη 2η φορά πήγα σε πιστοποιημένο εμβρυολογο σε πολυ γνωστό κέντρο στη Θεσσαλονίκη... περιττό να πω ότι με ταλαιπώρησε παρά πολύ! Πατούσε την κοιλιά μου για να γυρίσει το έμβρυο.  Δεν είχε καλή θεση... Και ζήτημα να το κοίταξε μιση ώρα.  Αυτό μια χαρά... εκείνο μια χαρά... του είπα κ για το πρόβλημα που είχε εντοπίσει ο γυναικολόγος... Δεν υπάρχει πλέον είπε... Και αυτό.  165 ευρώ Κ χάρηκα πολύ Γεια σας.... 

Ευτυχώς το μωρό είναι καλά.  Πάντως στο γυναικολόγο μου το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο Κ ένοιωσα όλη τη μαγεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lini καμια φορα οι πιστοποιημενοι δεν ειναι κ λεπτομερεις....δεν ξςεω γιατι βιαζονται λογω πειρας κ τους ξεφευγουν πραγματα.....εγω στη κορη μου πηγα σε εναν πολυ γνωστο στο κολωνακι ...μου τον ειχαν συστησει φιλες αν κ ο γυναικολογος μου ηθελε καποιον αλλο....ο οποιος δυστυχως δεν ειχε διαθεσιμο ραντεβου.....με κοιταξε μιση ωρα και ολα καλα......οταν εμεινε εγκυος η αδερφη μου που μενει τουρκια ηθελε να κανει α επιπεδου ελλαδα την συστησα κ.γω λοιπον σε αυτον που πηγα ......αμ τι το θελα;;;;;;;ολα καλα τους ειπε......φυγαν τα παιδια ενθουσιαμσενα κ τουρκια για καλη μας τυχη ο τουρκος γυναικολογος επεμενε να την.κανουν κ εκει την εξεταση....κ.αποκαλυφθηκε προβλημα στη καρδουλα....οζι σοβαρο αλλα που ηθελε παρακολουθηση ομως!!! φαναταστειτε πως ενιωσα οταν με.κλαματα με.πηρε η αδερφη μου ....πηρα λοιπον τον εν.λογω γιατρο κ του τα εψαλλα κ.μου λεει μισο κυρια μου να.βαλω τοβιντεο να.δω ξανα την.εξεταση γιατι αυτα δε γινονται.....και με.πηρε μετα να μου ζητησει συγνωμη οτι οντως δε το ειδε αλλα με παρακολουθηση δε πιστευει να.ειναι κατι σοβαρο......ακουσον!!!!!ευτυχως ολα πηγαν καλα ο μικρος μας εγινε ενος τον εχουν.δει οι καλυτεροι παιδοκαρδιολογοι και το προβλημα.πλεον αποκατασταθηκε.....αλλα φαναταστειτε να μην το ξεραμε εστι ωστε να τον παρακολουθει σταθερα παιδοκαρδιολογος!!!!!σε αυτην την εγκυμοαυνη πηγα σε αυτον που επεμενε ο γυναικολος μου ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2017 at 8:42 ΜΜ, ο/η Stelvan είπε:

Lini καμια φορα οι πιστοποιημενοι δεν ειναι κ λεπτομερεις....δεν ξςεω γιατι βιαζονται λογω πειρας κ τους ξεφευγουν πραγματα.....εγω στη κορη μου πηγα σε εναν πολυ γνωστο στο κολωνακι ...μου τον ειχαν συστησει φιλες αν κ ο γυναικολογος μου ηθελε καποιον αλλο....ο οποιος δυστυχως δεν ειχε διαθεσιμο ραντεβου.....με κοιταξε μιση ωρα και ολα καλα......οταν εμεινε εγκυος η αδερφη μου που μενει τουρκια ηθελε να κανει α επιπεδου ελλαδα την συστησα κ.γω λοιπον σε αυτον που πηγα ......αμ τι το θελα;;;;;;;ολα καλα τους ειπε......φυγαν τα παιδια ενθουσιαμσενα κ τουρκια για καλη μας τυχη ο τουρκος γυναικολογος επεμενε να την.κανουν κ εκει την εξεταση....κ.αποκαλυφθηκε προβλημα στη καρδουλα....οζι σοβαρο αλλα που ηθελε παρακολουθηση ομως!!! φαναταστειτε πως ενιωσα οταν με.κλαματα με.πηρε η αδερφη μου ....πηρα λοιπον τον εν.λογω γιατρο κ του τα εψαλλα κ.μου λεει μισο κυρια μου να.βαλω τοβιντεο να.δω ξανα την.εξεταση γιατι αυτα δε γινονται.....και με.πηρε μετα να μου ζητησει συγνωμη οτι οντως δε το ειδε αλλα με παρακολουθηση δε πιστευει να.ειναι κατι σοβαρο......ακουσον!!!!!ευτυχως ολα πηγαν καλα ο μικρος μας εγινε ενος τον εχουν.δει οι καλυτεροι παιδοκαρδιολογοι και το προβλημα.πλεον αποκατασταθηκε.....αλλα φαναταστειτε να μην το ξεραμε εστι ωστε να τον παρακολουθει σταθερα παιδοκαρδιολογος!!!!!σε αυτην την εγκυμοαυνη πηγα σε αυτον που επεμενε ο γυναικολος μου ......

Σ ποιον πηγες τν μια κ σ ποιον τν αλλη φορα;

αν επιτρεπεται κιολας..

απλα εχω ακουσει παλι παρομοια ιστορια κ θελω ν δω αν ειναι οι ιδιοι κ τλκ αυξανονται τ λαθη..

@Minime Μια χαρα!!

ολα τελεια!!

εχουμε 180% κ οχι απλα 80% μπεμπα..!!

ενα κοριτσακι υπερδραστηριο απο τν αρχη μεχρι κ σμρ...

τ μονο κακο(γ εμενα) οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλα μ καλυπτει τν τραχηλο,κ κατα πασα πιθανοτητα παμε γ καισαρικη...

επειδη ηδη μπαινω στον 6ο σ τρεις ημερες..

ωστοσο ειπε πως ισως ανεβει μεχρι ν μπω στο μηνα μ..

μ οριστικοποιησαν κ οι δυο (πιστομποιημενος,κ ο γυναικολογος μ) μεχρι 10 Μαρτιου..

αν ομως παω μ καισαρικη κ ολα ειναι καλα μολις κλεισω τς 37-38 θ μ τν παρουν...

ευχομαι σ ολες μας γερα παιδακια..

κ ν ειμαστε κ εμεις γερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου έχεις πολύ καιρό ακόμα για να ανέβει ο πλακούντας και δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι από τώρα την καισαρική. Επίσης καλό θα ήταν και καισαρική να γίνει, να περιμένεις να γίνει αυτόματη έναρξη τοκετού και να έρθει η μπεμπούλα σου όταν αυτή είναι έτοιμη να έρθει.

Με το καλό το 180% κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Σ ποιον πηγες τν μια κ σ ποιον τν αλλη φορα;

αν επιτρεπεται κιολας..

απλα εχω ακουσει παλι παρομοια ιστορια κ θελω ν δω αν ειναι οι ιδιοι κ τλκ αυξανονται τ λαθη..

@Minime Μια χαρα!!

ολα τελεια!!

εχουμε 180% κ οχι απλα 80% μπεμπα..!!

ενα κοριτσακι υπερδραστηριο απο τν αρχη μεχρι κ σμρ...

τ μονο κακο(γ εμενα) οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλα μ καλυπτει τν τραχηλο,κ κατα πασα πιθανοτητα παμε γ καισαρικη...

επειδη ηδη μπαινω στον 6ο σ τρεις ημερες..

ωστοσο ειπε πως ισως ανεβει μεχρι ν μπω στο μηνα μ..

μ οριστικοποιησαν κ οι δυο (πιστομποιημενος,κ ο γυναικολογος μ) μεχρι 10 Μαρτιου..

αν ομως παω μ καισαρικη κ ολα ειναι καλα μολις κλεισω τς 37-38 θ μ τν παρουν...

ευχομαι σ ολες μας γερα παιδακια..

κ ν ειμαστε κ εμεις γερα..

Κατεριναμ μου σου σου εχω απαντησει προσωπικα γιατι δε κερω αν.επιτρέπεται να αναφερονται ονοματα.....συγχαρητήρια για τη μπουμπου θα σας παρει τα μυαλα εγωε.τη κορουλα μου εχω ερωτα.....τωρα περιμενω να μαθω τθ εχω σε ενα μηνα περιπου που θα κανω β επιπεδου...κ γω εχω χαμηλο πλακουντα και.ελπιζω να.ανεβει εσενα δε σου ανεβηκε.καθολου ολο αυτο το καιρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Κατεριναμ μου σου σου εχω απαντησει προσωπικα γιατι δε κερω αν.επιτρέπεται να αναφερονται ονοματα.....συγχαρητήρια για τη μπουμπου θα σας παρει τα μυαλα εγωε.τη κορουλα μου εχω ερωτα.....τωρα περιμενω να μαθω τθ εχω σε ενα μηνα περιπου που θα κανω β επιπεδου...κ γω εχω χαμηλο πλακουντα και.ελπιζω να.ανεβει εσενα δε σου ανεβηκε.καθολου ολο αυτο το καιρο;;;;

Δυστυχως οχι..

εκει π ηταν στην αυχενικη,εκει ακριβως ειναι ακομη κ τωρα..

μ κλεινει κ τν τραχηλο..

κ μαλλον θ παμε μ καισαρικη..

Χθες ειχαμε τν απλη μηνιαια επισκεψη στο γιατρο..εχουμε θεμα κ μ τν πιεση..

κ ο αιματοκριτης απο 42 εχει φτασει 35..

αυξησαμε τν σιδηρο..κ βλεπουμε..τλκ οι αλλοι 3 μηνες θ ειναι ξαπλα,χωρις οδηγηση χωρις κουραση... Χωρις τπτ..

ευχομαι ν περασουμ γρηγορα..παρηγορουμαι στο οτι θ τν παρω αγκαλια,μαλλον πιο νωρις απο οτι περιμεναμε..δλδ μαλλον μεσα φεβρουαριου θ μας ερθει αντι γ αρχες μαρτιου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πειραζει οτι ειναι καλο.και γιαωτους δυο σας.....και γω αυτο παρακολουθω ....ανεβηκε λιγο αλλα πρεπει κ αλλο...ο γιατρος Μου ειναι αισιοδοξος.....η β επιπεδου θα μας δειξει πλεον ξεκαθαρα που οδεύουμε.....εγω μεχρι στιγμης γενναω εως 13 απριλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2017 at 12:26 ΠΜ, ο/η Stelvan είπε:

Δε πειραζει οτι ειναι καλο.και γιαωτους δυο σας.....και γω αυτο παρακολουθω ....ανεβηκε λιγο αλλα πρεπει κ αλλο...ο γιατρος Μου ειναι αισιοδοξος.....η β επιπεδου θα μας δειξει πλεον ξεκαθαρα που οδεύουμε.....εγω μεχρι στιγμης γενναω εως 13 απριλη....

ευχομαι ολοψυχα ν ανεβει καρδια μ.κ ν γεννησεις φυσιολογικοτατα....

εμας δν ανεβηκε καθολου μεχρι τωρα...2.5 μηνες μετα τν αυχενικη....

οκ κ μ τν εναν κ μ τν αλλο τροπο τ παιδακι μας θ γεννησουμε..αλλα κ εγω σαν μικρο κοριτσακι ηθελα ν νιωσω αυτο τ φυσιολογικο τοκετο....  μ εχουν  αγχωσει κ μ τν καισαρικη..κ πονας,κ δν μπορεις ν θηλασεις,κ θ χασεις τς πρωτες μερες μ τ μωρο και και και....

ωστοσο,ας ερθει γερο,κ ας ερθει οπως εκεινη θελει...κ θ ελπιζω μηπως ανεβει τελευταια στιγμη..!!

αλλωστε εχω ακουσει πως πλεον μετ απο 2+ χρονια θ γεννας μ φυσιολογικο κ ας εχεις κανει καισαροκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ευχομαι ολοψυχα ν ανεβει καρδια μ.κ ν γεννησεις φυσιολογικοτατα....

εμας δν ανεβηκε καθολου μεχρι τωρα...2.5 μηνες μετα τν αυχενικη....

οκ κ μ τν εναν κ μ τν αλλο τροπο τ παιδακι μας θ γεννησουμε..αλλα κ εγω σαν μικρο κοριτσακι ηθελα ν νιωσω αυτο τ φυσιολογικο τοκετο....  μ εχουν  αγχωσει κ μ τν καισαρικη..κ πονας,κ δν μπορεις ν θηλασεις,κ θ χασεις τς πρωτες μερες μ τ μωρο και και και....

ωστοσο,ας ερθει γερο,κ ας ερθει οπως εκεινη θελει...κ θ ελπιζω μηπως ανεβει τελευταια στιγμη..!!

αλλωστε εχω ακουσει πως πλεον μετ απο 2+ χρονια θ γεννας μ φυσιολογικο κ ας εχεις κανει καισαροκη...

Καλημέρα! Κι εγώ φυσιολογικά ήθελα πολύ να γεννήσω...Όμως δυστυχώς μετά από πάρα πολλές ώρες προσπάθειας δεν τα κατάφερα και πήγα με καισαρική. Κάτι που στην ιδέα με φόβιζε και δεν το ήθελα.....Θέλω δε να σας πω ότι πέρασα όλες τις ωδίνες του τοκετού κανονικότατα για 15ωρες.......με ορό! Τέλοσπάντων το θέμα είναι πως η εμπειρία μου με την καισαρική με εξέπληξε...ευχάριστα! Δηλαδή, όταν ξύπνησα βρήκα το παιδί στο στήθος μου να θηλάζει ήδη! Κάτι που όμως είχα ρητώς αναφέρει πολλές φορές ότι θέλω να γίνει. Βέβαια δεν περίμενα τόσο άμεσα ότι θα ήμουν σε θέση να το κάνω. Κι όμως! Ύστερα δεν είχα καμία απολύτως ενόχληση από αυτές που φανταζόμουν. Το μόνο αρνητικό είναι ότι βγήκα 1 μέρα αργότερα από την κλινική. Ούτε πόναγα,αμέσως σηκώθηκα, αμέσως έκανα τα πάντα μόνη μου σε σχέση με το παιδί από την κλινική. Αμέσως έκανα μπάνιο, όλα κανονικότατα. Τώρα όσο για τον πόνο στην αρχή τις πρώτες ώρες ή μέρες σου δίνουν παυσιπονα ενδοφλεβια και κολπικά. Εγώ ούτε καν χρειάστηκα παυσίπονα από λίγες ώρες μετά το χειρουργείο. Αλλά είναι λίγο υποκειμενικό,γενικά εγώ είμαι πολύ ανεκτική στον πόνο. Αυτά! 

Θέλω να πω με τα παραπάνω και συγγνώμη αν σας κούρασα, ότι όλα είναι υποκειμενικά και τα φανταζόμαστε τραγικά στο μυαλό μας χωρίς τελικά να είναι! Μην αγχώνεστε! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά και με το καλό τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OLY μου θα συμφωνήσω στο ότι όλα είναι υποκειμενικά....εγώ με την καισαρική μου είχα μια τελείως διαφορετική εμπειρία, που δεν θα την αναλύσω γιατί διαβάζουν κοπέλες που εγκυμονούν.

Θεωρώ ότι η καισαρική είναι μια σωτήρια χειρουργική επέμβαση, που σώζει ζωές, αλλά θα πρέπει να γίνεται όταν πραγματικά υπάρχει λόγος να γίνει και όχι επειδή είναι Χριστούγεννα ή 15αύγουστος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

OLY μου θα συμφωνήσω στο ότι όλα είναι υποκειμενικά....εγώ με την καισαρική μου είχα μια τελείως διαφορετική εμπειρία, που δεν θα την αναλύσω γιατί διαβάζουν κοπέλες που εγκυμονούν.

Θεωρώ ότι η καισαρική είναι μια σωτήρια χειρουργική επέμβαση, που σώζει ζωές, αλλά θα πρέπει να γίνεται όταν πραγματικά υπάρχει λόγος να γίνει και όχι επειδή είναι Χριστούγεννα ή 15αύγουστος!!!!

Αυτό εννοείται! Προσοχή! Όπου ακούτε ατεκμηριωτά από γιατρούς με ευκολία να μιλάνε για καισαρική.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ γω ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά. Πήγα σε μαθήματα ανώδυνου, έκανα ασκήσεις εμπέδωσης, περπάτημα, σκάλες κ όλα τα συναφή. Με πιασαν οι πόνοι στις 8/8 Στις 11 τ βραδυ ανά 5λεπτο παρακαλώ. Πήγα στο γιατρό είχα διαστολή 1. Μ λεει πήγαινε Κάνε ένα μπανάκι, έχουμε συχνότητα, μόλις δυναμώσουν φύγαμε. Ειμαι από επαρχία κ γέννησα Θεσσαλονίκη. Έμεινα ξύπνια στον καναπέ μ μέχρι τις 6.30 τ πρωί κάνοντας αναπνοές. Φύγαμε στις 7 από τ σπιτι κ στις 9 ήμουν έτοιμη με τη ρόμπα μ κ έκανα βόλτες πάνω κάτω. Να μην τα πολυλογώ έφθασα διαστολή 7 όπου κ κόλλησε γτ η μικρή έκανε πίσω τ κεφαλάκι της κ κόλλησε στη λεκάνη μου. Στος 9 τ βραδυ στις 9/8 μετά από 22 ώρες μπήκα για καισαρική με επισκληριδιο. Είδα τ μωρο κατ ευθείαν κ ρη θηλάσα μόλις πήγα στο δωμάτιο. Τ αλλο πρωί σηκώθηκα κ όλα καλα. Αν δ υπήρχε η καισαρική δ θα γεννούσα ποτέ έτσι όπως ήταν τ μωρο. Δεν έχασα στιγμή κ με τ θηλασμο τα πήγαμε κ τα πάμε τέλεια. Είχα ένα γιατρό π με περίμενε 12 ώρες. Συν 10 π έφαγα στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ κοριτσια διαβαζω τ δικα σας κ καπως περνω θαρρος...

εχω 2-3 συγκεκριμενες γυναικες στο περιβαλλον π ολη τν ωρα μ λενε ασχημες εμπειριες...ισχυουν δν ισχυουν...

ο γιατρος μ ειναι καθετος στην χρηση τς καισαρικης αν δν συντρεχει σημαντικος λογος γ εμενα η΄τ παιδι...

ευχομαι σ ολες μας ν πανε τελεια..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lini Μπορεις να μου πεις σε ποιο κέντρο πήγες ;γιατί και εγώ απο θεσσαλονικη είμαι..προλαβαίνω να το αλλάξω!

Και εγώ με καισαρική θα πάω μάλλον γιατί έχω ένα θεματακι με τον τραχηλο..Μέχρι 28 Μαρτίου μου δίνουν αλλά όπως και εσύ Κατερίνα μου είπαν θα μου το πάρουν νωρίτερα αν καταλήξουμε σίγουρα για καισαρική..Θα δούμε! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας με όποιον τρόπο και να τα φέρουμε στη ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...