Μετάβαση σε περιεχόμενο
OLY10

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΡΧΕΚΤΟΜΗ

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα! Ανέφερα και αλλού το θέμα χτές....Προσπαθούμε για το 2ο παιδάκι μας με τον άντρα μου από 8ο/2015!!!! Το Μάρτιο/2017 βρέθηκε σοβαρή φλεγμονή στον ένα όρχι. Μετά από ενέσεις και θεραπεία 1μισή μήνα,εξετάσεις και πολύ ψάξιμο τελικά η τελική διάγνωση ήταν όγκος. Τον 5ο/2017 έκανε ορχεκτομή (αφαίρεση του 1 όρχι). Τον Ιούνιο και αφού βγήκε το αποτέλεσμα για καλοήθεια αρχίσαμε και πάλι τις προσπάθειες αφού είχαμε διακόψει για 4 μήνες. Το Μάρτη έχοντας τον όγκο που όμως δεν ξέραμε τότε,έκανε ένα σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν καλό αλλά όχι τέλειο. Οριακό ας πούμε. Τώρα αυτό το μήνα θα ξανακάνει. Το ερώτημά μου είναι εάν και κατά πόσο επηρεάζει αυτό το χειρουργείο τη γονιμότητα. Οι απόψεις των γιατρών έχουν διαφορές.......

Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα:?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• ´Οχι βρε κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά θα πάνε! Εγώ έφαγα τα μούτρα μου με την ανυπομονησία μου... μα ποτέ δεν μπορώ να κρατηθώ για τίποτα... απέφυγα λίγο το κινητό μου γιατί έχω googlarei τα πάντα!!! Έχω στο σκούπισμα μόνο, ελάχιστα καφέ. Αν με βλέπατε από μία μεριά πως κατεβάζω το εσώρουχο κάθε φορά...😳. Λέω να κάνω αύριο βραδάκι ένα ακόμα τεστ... μήπως κ ... θα πάω βέβαια την Πέμπτη μετά τη δουλειά κ για την επίσημη χοριακή μου... εσύ να σκέφτεσαι θετικά... θα σου πρότεινα κ εγώ να ψάξεις να κάνεις χοριακή... μετά τις 9 μέρες θα δείξει, διαφορετικά με τεστ να είναι οπωσδήποτε από αυτά που δείχνουν 5 μέρες πριν την περίοδο.
    • Δεν έγινε τίποτα για τις 2 ημέρες, αλλά δεν το έγραψα πρώτη φορά το ενδομήτριο δεν ήταν καλό. Αλλά δεν πειράζει μωρέ ό,τι γίνει. Μπορεί να γίνει και μόνο του το καλό.  Άντε @Bloublou85 μου πες τα και εσύ. Εσύ τί κάνεις;
    • Ουπς τώρα είδα ότι θα πας αύριο. @Magaiver μου τι είναι αυτά;έτσι είπαμε μωρέ;πήγαινε στο καθρέφτη πες ειαι έγκυος δυνατά κ ξαναελα!!!
    • Ε εντάξει τι πειράζει αν γίνει ή ωορρηξία δύο μερουλες αργότερα,κι εγώ παλιά έκανα 12η μέρα,τωρα κάνω τη 16η φαντασου άλλαξε.ποτε θα ξεκινησετε να το παρακολουθείς για να ξέρεις;
    • Η δικιά μου γιατρός γενικά αδιαφορεί για τα μικρόβια.Το ξερω αυτο.Ακόμα κ για το ουρεοπλασμα που έδειξε η προηγούμενη εξέταση,το ψιλοσνομπαρε να στο πω έτσι.Απλα για την εξωσωματικη θέλω να ακουσω την άποψη της. Θα το συζήτησω κ θα σου πω!
  • Νέες συζητήσεις