Μετάβαση σε περιεχόμενο
NikhNikh

Αλλεργία και προσπάθειες για παιδάκι.

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..!!! Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που προσπαθεί η που είναι έγκυος η που ήταν και τώρα κρατάει το θεματάκι της αγκαλίτσα..

Εγώ ανακάλυψα το τελευταίο χρόνο ότι έχω αλλεργική ρινίτιδα ολοετής με εποχιακή επιδείνωση καλή ώρα οπως από το φθινόπωρο ως την άνοιξη η πιο δύσκολη εποχή ενώ το καλοκαίρι ήρεμη όχι πάντα.. ήθελα να μάθω σε αυτή την περίπτωση με θέμα εγκυμοσύνη τη γίνεται.; δλδ επηρεάζει κάπου όλο αυτό.; δλδ αν μην έγκυος θα μπορώ να πάρω φάρμακα για το θέμα της αλλεργίας.; το έχει είχε καπια κοπέλα φυσικά θα το συζητήσω με τον γυναικολόγο μου αυτό το θέμα γιατί τώρα βρήκα την αιτία και τη ακριβώς είναι.. 

Σας ευχαριστώ...!! Εκ τον προτέρων..!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι παιδι μου! Ειμαι εγκυος, εχω χρονια αλεργικη ρινιτιδα κ δεν εχει ασχοληθει καθολου ο γιατρος μου με αυτο το θεμα... Απλα φτερνιζομαι λιγο περισσοτερο!!! Βεβαια δεν εχω μεγαλο προβλημα καθως μονο 2 φορες στη ζωη μου ειχα βαλει ενα σπρει για καμια βδομαδα αν θυμαμαι καλα... Αυτες οι αλεργιες νομιζω πως ειναι απο πολυ κοινα αιτια (πχ γυρη) που δυσκολα τα αποφευγεις 100%.

• Like 1

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Οχι παιδι μου! Ειμαι εγκυος, εχω χρονια αλεργικη ρινιτιδα κ δεν εχει ασχοληθει καθολου ο γιατρος μου με αυτο το θεμα... Απλα φτερνιζομαι λιγο περισσοτερο!!! Βεβαια δεν εχω μεγαλο προβλημα καθως μονο 2 φορες στη ζωη μου ειχα βαλει ενα σπρει για καμια βδομαδα αν θυμαμαι καλα... Αυτες οι αλεργιες νομιζω πως ειναι απο πολυ κοινα αιτια (πχ γυρη) που δυσκολα τα αποφευγεις 100%.

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες..!! Κατάλαβα εγώ τον τελευταίο χρόνο με το παραμικρό μπουκομενη η μύτη μου και είναι σπαστικό αλλά βρήκα λύση για αυτό είναι πάρα πολλά τα αίτια της αλλεργίας αυτής..!! Είναι από πεύκο από γύρη από ακόμη στο σπίτι από υγρασία από ξύλα και άλλα πολλά..!! Έχω να κοιμηθώ 2 βράδυα. Από αυτό το θεμα.. με το καλό να έρθει το μωρακι σας.. μου είπαν για ομοιοπαθητική και τέτοια αλλά δεν θέλω να αφήσω κανένα χρόνο ακόμη Χωρίς Παιδί είπα ότι στο 2018 θα προσπαθήσω για Παιδί αλλά είχα έναν φόβο ότι θα έχω θέμα αν μην έγκυος με την αλλεργία αυτή.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ρεεεεεε Διωνηηηη!!! Είσαι έγκυος???  Ρε μπράβοοο!! Δεν το ήξερα-χάρηκα πάρα πολύ!! Είδες ρε συ?? Όλα καλά κύλησαν εν τέλη..! Έχεις ενα υπέροχο πλασματακι κ τώρα θα διπλασιαστεί η χαρά!! Με το καλό φίλη μου..! Να παν όλα υπέροχα! Ρε αλήθεια χάρηκα!! Δεν μπορώ να σου το εξηγήσω... Νιώθω ότι κάποιες εδώ, σας ξέρω..!  Κωνσταντια, κάθε φορά που μιλάς για τον γιο σου, ο, τι λες, το κάνω εικόνα!! Αγχώνομαι για το μέλλον μας μάνα μου!!  Η μικρή μου είναι ένα σπίρτο (σαν την μάνα της - γιατί τα υπόλοιπα είναι του πατέρα)! Καθόμαστε πολύ καιρό τώρα στα πατώματα, σέρνεται με την όπισθεν κ είναι έτοιμη να βγάλει λόγο! Λέει πάρα πολλες συλλαβές-  να, μπα, ντα, νε και... Τώρα τελευταία λέει κ με διαφορετικά φωνήεντα! Τι-τα, μπιουου!! Έχουμε κ δοντάκια! Είναι τέλειο που χαιρόμαστε τόσο με τόσο απλά πράγματα!! Πλέον αναγνωρίζει κ το φως κ τον μπαμπάς της κ όταν της λέω "που είναι" κοιτάει προς τα εκεί!! 
    • Τη παρασκευή αλλά δε θέλω φοβάμαι μήπως έχει συμβεί κατι,θα μου πει αν μπορώ ή όχι.
    • Εύχομαι το ένα το καλό... Αυτή την εξέταση για τον τράχηλο πότε θα την κάνεις;    
    • Περιμένω ή το ένα ή το άλλο ή και τίποτα😄 πάντως ξεπατωθηκα αυτές τις μέρες δε πάει άλλο.θα δεις αύριο θα σου πει όλα καλά ο γιατρός αλήθεια!
    • ´Οχι βρε κοριτσάκι μου!!! Όλα καλά θα πάνε! Εγώ έφαγα τα μούτρα μου με την ανυπομονησία μου... μα ποτέ δεν μπορώ να κρατηθώ για τίποτα... απέφυγα λίγο το κινητό μου γιατί έχω googlarei τα πάντα!!! Έχω στο σκούπισμα μόνο, ελάχιστα καφέ. Αν με βλέπατε από μία μεριά πως κατεβάζω το εσώρουχο κάθε φορά...😳. Λέω να κάνω αύριο βραδάκι ένα ακόμα τεστ... μήπως κ ... θα πάω βέβαια την Πέμπτη μετά τη δουλειά κ για την επίσημη χοριακή μου... εσύ να σκέφτεσαι θετικά... θα σου πρότεινα κ εγώ να ψάξεις να κάνεις χοριακή... μετά τις 9 μέρες θα δείξει, διαφορετικά με τεστ να είναι οπωσδήποτε από αυτά που δείχνουν 5 μέρες πριν την περίοδο.
  • Νέες συζητήσεις