Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σκέψεις


Guest

Recommended Posts

Καλημέρα μας κορίτσια! Κάθε Κυριακή με πιάνει ο οίστρος μου και αρχίζω να γράφω κατεβατά τις σκέψεις μου και τις ανησυχίες μου...

Είναι Κυριακή και κανένα παιδικό χαμόγελο δεν υπάρχει για να της δώσει περίσσια λάμψη και φως...Κανένα παιδικό μουτράκι δεν έρχεται να την αναστατώσει με τις σκανδαλιές και τις αταξίες του.Όλα είναι στη θέση τους. Ήσυχα και εκνευριστικά σιωπηλά.

Καμιά φορά αναρωτιέμαι και σκέφτομαι πως θα είναι αν αυτό συνεχιστεί για το υπόλοιπο της ζωής μου και με πιάνει ανατριχίλα!!

Σκέψεις απαισιόδοξες δυστυχώς, που όμως συχνά με γυροφέρνουν , εφόσον οι προσπάθειες για μωράκι έχουν σταματήσει ...Ακόμα και κάθε συζήτηση γ αυτό..Είναι κάτι που στο δικό μας σπιτικό δεν συζητιέται ,δεν αναφέρεται...Δεν ξέρω αν το κεφάλαιο παιδί έχει κλείσει οριστικά γ εμάς ,άλλα προς το παρόν έχει τουλάχιστον παγώσει ,όσο ο πάγος στη Σιβηρία!

Νιώθω πολύ ευγνώμον που είμαι στο σαιτ και γνώρισα όλες εσάς από εδώ μέσα...Μπορώ τουλάχιστον να μοιραστώ τις σκέψεις μου ,με κάποιους που έχουν το ίδιο όνειρο και θα με καταλάβουν...

Χαίρομαι αφάνταστα όταν ανακοινώνονται νέες εγκυμοσύνες και παρακολουθώ την πορεία σας και τις προσπάθειες σας!Και σας θαυμάζω γιατί δεν τα παρατάτε !

Μέχρι το κλάμα του μωρού να ακουστεί από την κούνια του,μέχρι να σκάσει το πρώτο του χαμογελάκι και να σας λυγίσει τα γόνατα ,μέχρι ...  μέχρι ...μέχρι...εκεί για πάντα!

Συγχωρέστε με για το κείμενο  χωρίς θέμα...Σκέψεις πρωινιάτικες ,ανάκατες...Μέσα στη ησυχία του σπιτιού και στη βαβούρα του νου μου!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες φορές έκανα τις ίδιες σκέψεις; πόσες φορές άκουγα από μανούλες ότι τ σπίτι τους είναι άνω κάτω κ υπάρχουν παντού πεταμένα παιχνίδια κ παραπονιοντουσαν ενώ για μένα κάτι τ οποίο παρακαλουσα; ένα σπίτι γεμάτο παιδιά κ ένα σαλόνι γεμάτο παιχνιδια!

Αυτή τη στιγμή που σ γράφω μετσ απο 26 μηνες προσπαθειων, ενα σωρο εξετάσεων κ γιατρων, αρκετων πηφαινε ελα στη Θεσσαλονίκη γτ ειμαδυε απο επαρχία, κρατάω στην αγκαλιά μ την μόλις 2 μηνών κόρη μου. Έχω κάνα 2 παιχνιδακια στον καναπέ κ ενώ απολαμβάνω την κάθε στιγμή έχω κ μια γλυκιά αναμονή για τ επόμενο χρόνο π θα φύγει τ τραπεζάκι από τ σαλόνι κ θα γεμίσει τ πατωμα από παιχνίδια κ μαξιλάρια.

Ξέρω ότι ο άντρας σ δ θέλει προς τ παρόν να τ συζητάει. Για τους άντρες είναι αλλιώς. Κπ στιγμή είχα διαβάσει σε μια συνέντευξη μιας ηθοποιού, δ θυμάμαι πια, ότι το ότι δ απέκτησε ποτέ παιδί ήταν γι αυτή σαν αναπηρία. Μου έχουν μείνει αυτά τα λόγια. Για τη γυναίκα π θέλει να γίνει μανούλα δεν πρόκειται να σβήσει ποτέ αυτός ο πόθος. Δώσε στον άντρα σ λίγο χρόνο. Μόλις τον δεις κ χαλαρωνει βγείτε έξω, πιείτε κανα δύο κρασακια η ποτάκια να χαλαρώσει , γυρίστε σπίτι κ Αφού κάνετε αγαπούλες πες του αυτά ακριβώς π είπες κ σε μας. Αν δ θέλει να μπείτε σε διαδικασίες κτλ υπάρχει πάντα κ η υιοθεσία. Μανούλα δ σε κάνει ο τρόπος με τ οποίο θα αποκτήσεις ένα παιδί άλλα τ ίδιο τ παιδί.

Δε ξετω τι νσ σ ευχηθω π να μην το εχειε ακουσει ηδη. Ενα μονο πραγνα να σ πω.Μην εγκαταλείπεις τ όνειρο σου είναι σαν να εγκαταλείπεις τ μελλοντικό σ  παιδάκι. Μιλά ανοιχτά κ ειλικρινά με τ αντρουλη σου. Κρατήθειτε από τ χέρι κ θα τη βρείτε την ακρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλα μου γλυκιά, ποσο ωραία έγραψες αυτά που σκεφτόμαστε όλες καμια φορά!  μετά την αποτυχία της εξωσωματικής, ο άντρας μου είπε οτι δεν είναι και το τέλος του κόσμου.. του είπα οτι δεν ειναι το τελος του κοσμου που θα με εκανε να νιωθω αυτή τη θλίψη και την απογοητευση. Του είπα οτι αυτή την συγκεκριμένη χρονική περίοδο η προσπάθεια είναι η απολυτη προτεραιότητα μου. οκ με κατάλαβε για την ώρα.

μια φίλη μου αγαπημένη, μετά απο πέντε αποτυχημενες εξωσωματικες, αποφάσισε να επισκεφτεί ψυχολόγο για να διαχειριστεί την πιθανότητα να μην κάνει παιδί.. η αποκτηση η μη ενος παιδιού δεν πρέπει να μας προσδιοριζει.. είναι όμως σημαντικό οι δυο σύντροφοι να πιάνονται σφιχτά απο το χέρι.. Και πάντα να έχουν ζωηρά στο μυαλό τους όσα εξ αρχής τους ενωσαν.. Με πολλή αγάπη και κατανόηση, κάνε μια κουβέντα με έναν ειδικό, ίσως και  μαζί με τον άντρα σου. Ίσως πανικοβαλλεται κι αυτός με όλη την διαδικασία, όλες αυτές τις ορμόνες που παίρνουμε.. Μπορεί να ειναι φάση.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθήνα μου,συγκινηθηκα πολύ με τα λόγια σου...❤❤❤

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση με την ασφάλεια βέβαια ότι έχω ήδη δύο κοριτσακια και δε ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου.... έχεις σκεφτεί την περίπτωση τις υιοθεσίας?Έχει περάσει από το μυαλό σου αυτή η σκέψη? 

Να σου πω και την περίπτωση μιας θείας μου που έκανε με εξωσωματική ενα αγοράκι και μετά από πολλά χρόνια ήρθαν φυσιολογικά δίδυμα από κει που δεν τα περίμενε!

Όλα θα γίνουν θα δεις!και το σπίτι θα το δεις ακαταστατο και θα τρέχεις και δε θα φτάνεις! !!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κανατε βρε κοριτσια !!!!!!?ποσες σκεψεις που δεν ειπαμε ποτε ποσα θελω πνιξαμε αλλα οοοοχι καμια μας δεν θα τα παρατησει καμια με ακουτε καμια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''Μην εγκαταλείπεις τ όνειρο σου είναι σαν να εγκαταλείπεις τ μελλοντικό σ  παιδάκι..''Diwni μου!Συμπλήρωσες όλα όσα δεν έγραψα..Στέκομαι σ αυτή την φράση σου γιατί με αυτήν περιγράφεις αυτό ακριβώς που αισθάνομαι...

Δεν ξέρω αν το να μην αποκτήσεις παιδί σε κάνει να αισθάνεσαι σαν ανάπηρος,το σίγουρο είναι ότι ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής σου μοιάζει να είναι μην ολοκληρωμένο..Σημαντικές εμπειρίες δεν τις έχει ζήσει και κάτι...κάτι σε πονάει βαθιά πάντα...το όνειρο σου το απραγματοποίητο.

Και η ειρωνεία είναι ότι δεν έχω πρόθεση να τα παρατήσω.Μπορώ να ''τρέξω'' ακόμα τα χιλιόμετρα που χρειάζονται για να συναντήσω το παιδάκι μου!Ο άντρας μου ''έμεινε'' από λάστιχο...Χα! Θα κάνω υπομονή λίγο ακόμα μέχρι να δω που πάει όλο αυτό και μετά θα δω πια γραμμή θα ακολουθήσω...

Σε ευχαριστώ παρα πολύ που μου έγραψες!!!!Να χαίρεσαι το μωράκι σου και να το καμαρώνεις γερό και δυνατό!!!Να είσαι κ εσύ γερή να ζεις τις όμορφες στιγμες μαζί του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Αθηνουλα μου γλυκιά, ποσο ωραία έγραψες αυτά που σκεφτόμαστε όλες καμια φορά!  μετά την αποτυχία της εξωσωματικής, ο άντρας μου είπε οτι δεν είναι και το τέλος του κόσμου.. του είπα οτι δεν ειναι το τελος του κοσμου που θα με εκανε να νιωθω αυτή τη θλίψη και την απογοητευση. Του είπα οτι αυτή την συγκεκριμένη χρονική περίοδο η προσπάθεια είναι η απολυτη προτεραιότητα μου. οκ με κατάλαβε για την ώρα.

μια φίλη μου αγαπημένη, μετά απο πέντε αποτυχημενες εξωσωματικες, αποφάσισε να επισκεφτεί ψυχολόγο για να διαχειριστεί την πιθανότητα να μην κάνει παιδί.. η αποκτηση η μη ενος παιδιού δεν πρέπει να μας προσδιοριζει.. είναι όμως σημαντικό οι δυο σύντροφοι να πιάνονται σφιχτά απο το χέρι.. Και πάντα να έχουν ζωηρά στο μυαλό τους όσα εξ αρχής τους ενωσαν.. Με πολλή αγάπη και κατανόηση, κάνε μια κουβέντα με έναν ειδικό, ίσως και  μαζί με τον άντρα σου. Ίσως πανικοβαλλεται κι αυτός με όλη την διαδικασία, όλες αυτές τις ορμόνες που παίρνουμε.. Μπορεί να ειναι φάση.. ? 

Κοριτσάκι μου !!Σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες με το θέμα μου!Εχω συμβουλευτεί ειδικό πολύ πριν ξεκινήσω τις διαδικασίες για εξωσωματική!Εδώ και 5 χρόνια ακούω ότι δύσκολα μπορώ να αποκτήσω παιδί και ειδικά μετά την παλίνδρομη ,χρειαζόμουν σίγουρα μια γνώμη ειδικού.

Τα έχω ξεκαθαρίσει τα πράγματα.Το παιδί δεν μας ανήκει.Δεν μας προσδιορίζει σίγουρα σαν ανθρώπους και δεν το κάνουμε για τον εαυτό μας παρά για την αγάπη για το παιδί γενικότερα.

Αυτό που με θυμώνει είναι να τα παρατήσω ενώ μπορώ να το παλέψω ακόμα και ενώ ξέρω ότι δεν έχω εξαντλήσει όλα τα περιθώρια...Θέλω να ξέρω ότι έκανα ΟΤΙ μπορούσα.Και αν δεν γίνει τελικά θα ξέρω οτι προσπάθησα...Εεεε τρελο κρητικια πεισματαρα...Τι τα θες.

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και μπορείς να συνεχίζεις!!!!!Να σου δίνει δύναμη ο Θεός και να τα καταφέρεις γλυκό μου κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Τι μου κανατε βρε κοριτσια !!!!!!?ποσες σκεψεις που δεν ειπαμε ποτε ποσα θελω πνιξαμε αλλα οοοοχι καμια μας δεν θα τα παρατησει καμια με ακουτε καμια!!!!!!!

Ανατριχιασα!!!Σε ευχαριστώ πολύ που συμπασχεις!!!!!Να μου προσέχεις το νινάκι σου!Θα σε έχω στο νου μου στις δύσκολες στιγμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D.δεν θα το βαλουμε κατω μεχρι να αποκτησουμε αυτο που τοσο θελουμε ενα ονειρο ζωης!!!!!και στο λεω εγω που δεν ξερω πως θα εξεληχθουν τα πραγματα γιατι απο το πρωι εχω αιμα!!! Αλλα με θετικη σκεψη ολα καλα θα πανε και δεν το βαζουμε κατω!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αθήνα μου,συγκινηθηκα πολύ με τα λόγια σου...❤❤❤

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση με την ασφάλεια βέβαια ότι έχω ήδη δύο κοριτσακια και δε ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου.... έχεις σκεφτεί την περίπτωση τις υιοθεσίας?Έχει περάσει από το μυαλό σου αυτή η σκέψη? 

Να σου πω και την περίπτωση μιας θείας μου που έκανε με εξωσωματική ενα αγοράκι και μετά από πολλά χρόνια ήρθαν φυσιολογικά δίδυμα από κει που δεν τα περίμενε!

Όλα θα γίνουν θα δεις!και το σπίτι θα το δεις ακαταστατο και θα τρέχεις και δε θα φτάνεις! !!!❤❤❤

Γειά σου κοπέλα μου!Καταρχήν να χαίρεσαι τα παιδάκια σου ,να είναι γερά και τυχερά στη ζωή τους!

Δεν εχω σκεφτεί την περίπτωση υιοθεσίας.Με όλο το τρέξιμο και τις εξετάσεις και την ελπίδα οτι θα τα καταφέρω ,δεν πέρασε απο το μυαλό μου το θέμα αυτό.Ωστόσο δεν είμαι σίγουρη αν μπορεί ο σύζυγος μου να αντέξει την διαδικασία που χρειάζεται μια υιοθεσία...Εδώ λύγισε στο να κάνουμε δικό μας παιδί...θα αντέξει και άλλες διαδικασίες και τρέξιμο;;; 

Μακάρι να γίνουν τα πράγματα όταν πάψω να επιμένω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

@Athena D.δεν θα το βαλουμε κατω μεχρι να αποκτησουμε αυτο που τοσο θελουμε ενα ονειρο ζωης!!!!!και στο λεω εγω που δεν ξερω πως θα εξεληχθουν τα πραγματα γιατι απο το πρωι εχω αιμα!!! Αλλα με θετικη σκεψη ολα καλα θα πανε και δεν το βαζουμε κατω!!!!!!???

Τι σου είπε ο γιατρος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Αθηνα συγκινηθηκα διαβάζοντας  το κειμενο σου.. εγραψες αυτα που σκεφτομαι κι εγω πολλες φορες... και σημερα παλι τα ιδια... Με εβγαλε  βολτα ο αντρουλης μου στη Πλακα που μου αρεσει πολυ..το μυαλο μου ομως κολλημενο να σκεφτεται.. να βλεπει τα μωρακια που περνουσαν απο διπλα μας.. τις ομορφες οικογενειες.. και ελεγα αραγε εγω θα καταφερω να εχω ενα μικρο πλασματακι να με φωναζει μαμα η θα μεινουμε για παντα οι δυο μας, εγω κ ο αντρας  μου; 

Το μονο σιγουρο πως δε θα εγκαταλειψω.. θα κανω τα παντα..αυτο θα κανεις κι εσυ! Δε θα εγκαταλειψεις γιατι οπως λεει και η Διωνη μας θα ειναι σαν να εγκαταλειπεις το μελλοντικο σ παιδακι. Με τον εναν η με τον αλλο τροπο θα γινεις μανουλα!

Σου στελνω μια μεγααααλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και πως συμβαινει 99% να ξεκουραστω και βλεπουμε!!!!!!!!

Οοοοοοοοοοοοοοοοοοολαααααααααα να πανε κατευχήν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γλυκια μου Αθηνα συγκινηθηκα διαβάζοντας  το κειμενο σου.. εγραψες αυτα που σκεφτομαι κι εγω πολλες φορες... και σημερα παλι τα ιδια... Με εβγαλε  βολτα ο αντρουλης μου στη Πλακα που μου αρεσει πολυ..το μυαλο μου ομως κολλημενο να σκεφτεται.. να βλεπει τα μωρακια που περνουσαν απο διπλα μας.. τις ομορφες οικογενειες.. και ελεγα αραγε εγω θα καταφερω να εχω ενα μικρο πλασματακι να με φωναζει μαμα η θα μεινουμε για παντα οι δυο μας, εγω κ ο αντρας  μου; 

Το μονο σιγουρο πως δε θα εγκαταλειψω.. θα κανω τα παντα..αυτο θα κανεις κι εσυ! Δε θα εγκαταλειψεις γιατι οπως λεει και η Διωνη μας θα ειναι σαν να εγκαταλειπεις το μελλοντικο σ παιδακι. Με τον εναν η με τον αλλο τροπο θα γινεις μανουλα!

Σου στελνω μια μεγααααλη αγκαλιά! 

Ανταποδίδω κοριτσάκι μου την αγκαλιά και τις ευχές!Είσαι κοντά στο όνειρο σου και να σκέφτεσαι αισιόδοξα!΄Να λες: Σε λίγο και εγώ θα κρατάω αγκαλιά το μωράκι μου!Πλησιάζει η ώρα ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινησα cyclacur για να φτιαξουμε το ενδομητριο..δε ξερω ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα... Οσο μπορω σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα οπως ολες μας υπαρχουν στιγμες που φοβαμαι.. 

Μακαρι να ειχα ενα μαγικο ραβδακι και να εκανα ολες τις κοπελες που θελουν μωρακι να τα καταφερουν χωρις πονο..χωρις σκεψεις..χωρις φοβο..απογοητευση..αγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αχ κοριτσια βλεπω τον αντρουλι μου και θελω να κλαψω!!!!?

Θελω να μας εισαι ηρεμη εσυ οσο μπορεις κοριτσακι μου..ηρεμη για το μικρο σπορακι..ολα θα πανε καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αχ κοριτσια βλεπω τον αντρουλι μου και θελω να κλαψω!!!!?

Γιατι κοριτσακι μου!Να χαμογελας !!!!Είναι εκει διπλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ξεκινησα cyclacur για να φτιαξουμε το ενδομητριο..δε ξερω ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα... Οσο μπορω σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα οπως ολες μας υπαρχουν στιγμες που φοβαμαι.. 

Μακαρι να ειχα ενα μαγικο ραβδακι και να εκανα ολες τις κοπελες που θελουν μωρακι να τα καταφερουν χωρις πονο..χωρις σκεψεις..χωρις φοβο..απογοητευση..αγχος..

Δεν ξερω πια ευχή να κάνω για να πιάσει ...Το μαγικό ραβδάκι είναι η καρδια σου κοπέλα μου που στέκεσαι σε κάθε κορίτσι τοσο καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 μην σκεφτεσαι ετσι... ηρθε για να μεινει! Εχω διαβασει πολλες φορες για κοπελες που ειχαν αιμα στην αρχη κ οοοολα προχωρησαν κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ε! Μακαρι τι να πω και εγω εχω ακουσει αλλα δεν ξερω λιγο η κανονικα οταν ειναι στο μπανιο!μια υρεμω μια με περνει απο κατω αλλα ολα θα γινουν!σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...