Μετάβαση σε περιεχόμενο
eleni687

ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Recommended Posts

Κορίτσια μου γειά σας!

Θα γεννήσω αρχές του νέου έτους τη μπουμπούκα μου στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων με τον κύριο Ζηκόπουλο. Θα ήθελα όσες γέννησαν πρόσφατα εκεί να μου πούνε την εμπειρία τους με το νοσοκομείο, τους γιατρούς, τις μαίες, αν γίνεται επισκληρίδιος στην καισαρική και γενικότερα τι πρέπει να ξέρω/να προσέξω ώστε να είμαι ενημερωμένη και κατάλληλα προετοιμασμένη. Ξέρω πως θα βοηθηθούν πολλές γυναίκες που βρίσκονται στη θέση μου γιαυτό και σας ζητάω να καταθέσετε τις εμπειρίες σας. Σας φιλώ και σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Συγγνώμη που απάντησα εγώ στην @Scooby!ενώ ρωτήσε την @babybaby..
    • @Scooby! σπερμστοδοσγραμμα και καλιεργιες στο Ρέα απλά να ξέρεις ότι της καλιεργιες της πληρώνεις και ας είναι γραμμένες..  Προγεννετικο έκανα κι εγώ τώρα αυτά περιλαμβάνει βαριόμουν να τα γράψω πολλά αυτά αχαχα  Πιστεύω να φαίνονται. 
    • Πολύ ωραία τα περιγράφεις!!Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!!:) Βλέπω ότι όντως βιάζεται να μεγαλώσει, κιόλας δοντάκια το θηρίο!!!:)Εμείς πριν 20 μέρες που πήγαμε στη γιατρό είχαμε 68εκ. ύψος αλλά μόνο 7200 γρ. βάρος. Δεν είναι βέβαια αδύνατος. Εμάς ξεκίνησε πολύ ζωηρό παιδάκι, μας γέλασε από τη 10η μέρα νεογνό και γέλαγε με την καρδιά του πολύ νωρίς. Όμως δεν κάνει τόσες κινήσεις όσο το δικό σου μωράκι. Στέκεται μπρούμυτα για αρκετή ώρα και κάνει προσπάθειες μπουσουλήματος. Επίσης στον πωπό του κάθεται άλλες φορές και άλλες πέφτει μπροστά.  Ήθελα να σε ρωτήσω επίσης, φάγατε καθόλου ρυζάλευρο? Παρατηρώ μια δυσκολία στα κακά από εκείνη τη μέρα που ξεκινήσαμε.... Δηλαδή κάνει ανά 3 μέρες κακά και όχι κάθε μέρα όπως έκανε. Είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα κι εσείς; Από βδομάδα θα ξεκινήσουμε λαχανικά, ελπίζω να στρώσει το εντεράκι.:)
    • @babybaby τι περιλάμβανε ο προγγενιτικος? Στον έγραψε να φανταστώ? 
    • Εγώ έκανα υστεροσκόπηση τον περασμένο μήνα για ένα πολύποδα στη μήτρα, στην οποία μου είπε ότι είδε τη μήτρα μου μια χαρά και φαινόντουσαν και οι σάλπιγγες ανοιχτές. Επίσης έχω κάνει πλήρη προγεννητικό έλεγχο. Κάτι πιο εξειδικευμένο δεν έχω κάνει, εφόσον ξεκινήσαμε τώρα θα περιμένω λίγους μήνες και μετά...
  • Νέες συζητήσεις