Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθούμε για μωρακι


Amy1991

Recommended Posts

Καλησπέρα σας πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ ελπίζω να είμαι στην σωστή ενότητα....Θα ήθελα κιεγω μία μικρή βοήθεια... Προσπαθούμε με τον σύντροφό μου για μωράκι από τον Ιούνιο αλλά όχι συστηματικά με πρόγραμμα στις γόνιμες... Ο κυκλος μου είναι  σταθερός 27 με 28 ημέρες η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 22/9 την επόμενη την  περιμένω στις 18/10 είχαμε ελεύθερες επαφές στις 30/9   3/10  5/10. 8/10. Και στις 11/10 υπάρχει λέτε πιθανότητα;;; Έχω πολύ άγχος και το σκέφτομαι συνέχεια θα ήθελα μία γνώμη...Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αμη και καλοσήρθες στην παρέα μας.Από τις μέρες επαφής που έγραψες βέβαια και υπάρχουν πολλές πιθανότητες και αν όπως λες ο κύκλος σου είναι σταθερός τότε έχεις ακόμα περισσότερες.Σου εύχομαι το πολυπόθητο αποτέλεσμα που περιμένεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για την απάντηση Έλενα .. έχω πολύ αγωνία γτ τόσο καιρό το θέλω πάρα πολύ κ δεν έρχεται κ όσο πλησιάζουν η μέρες τις περιόδου αγχωνομαι πολύ όσο και να προσπαθώ για το αντίθετο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Amy1991 , φυσικά και έχεις πιθανότητες αλλά το βασικό είναι μην αγχώνεσαι! Απόλαυσε αγκαλιτσες και θα έρθει και το μωράκι σύντομα! !!!σου εύχομαι ένα θετικοτατο τεστακι!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Amy1991 , φυσικά και έχεις πιθανότητες αλλά το βασικό είναι μην αγχώνεσαι! Απόλαυσε αγκαλιτσες και θα έρθει και το μωράκι σύντομα! !!!σου εύχομαι ένα θετικοτατο τεστακι!!!!!!???

Αχχχ ευχαριστω πολυυυ .... Προσπαθώ παρά πολύ να μην αγχώνομαι γιαυτό τον λόγο δεν έχω πει και σε κανέναν δικό μου άνθρωπο ότι προσπαθούμε για να είμαι ήρεμη αλλά όσο να πεις όταν αρχίζει να περνάει λίγο ο καιρός κάθε μήνα αγχώνεσαι και λίγο παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amy βρίσκομαι και εγώ στην ίδια φάση με εσένα! Εμείς προσπαθούμε συστηματικά  από τον Ιούλιο. Κάθε φορα λέω δεν θα αγχωθω και την τελευταία εβδομάδα που περιμένω να αδιαθετησω το σκέφτομαι συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,  θα σας μιλήσω ειλικρινά το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι αρκετό! Και το μόνο που κάνετε είναι να αγχώνεστε και να μπλοκάρετε τον οργανισμό σας,  παθουσα ήμουν. 

Νόμιζα από τον πρώτο μήνα θα έρθει το νινακι.. Κλάμα κακό,πολλά πολλά αρνητικά τεστ..  Να λέει η γυναικολόγος μετά από 1,5 χρόνο εντατικής προσπαθεία πρέπει να δούμε τι γίνεται..

Τελικά το νινακι ήρθε πραγματικά όταν είπα εγώ θα ευχαριστηθώ τον έρωτα με τον αντρα μου, θα κάνω πράγματα που αγαπώ,θα βγω θα χαρώ και πέρασα πολύ πολύ όμορφα εκείνο το μηνα. Το μυαλό μου μόνο στο μωράκι δεν ήταν. 

Υ.Σ σύντομα εγκυουλες.  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είδα τα μηνύματά σας οι μέρες πλησιάζουν και την Τετάρτη θα ξέρω αν έγινε το υπέροχο αυτό θαύμα...Και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει γίνει σε όλες μας...Ξέρω ότι το άγχος λειτουργεί αρνητικά σε όλο αυτό αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε όλες να το αποβάλλουμε εύκολα...Όσο και να λέω αυτή τι φορά θα είμαι άνετη δεν γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2017 at 2:25 ΜΜ, ο/η Amy1991 είπε:

Καλησπέρα σας πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ ελπίζω να είμαι στην σωστή ενότητα....Θα ήθελα κιεγω μία μικρή βοήθεια... Προσπαθούμε με τον σύντροφό μου για μωράκι από τον Ιούνιο αλλά όχι συστηματικά με πρόγραμμα στις γόνιμες... Ο κυκλος μου είναι  σταθερός 27 με 28 ημέρες η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 22/9 την επόμενη την  περιμένω στις 18/10 είχαμε ελεύθερες επαφές στις 30/9   3/10  5/10. 8/10. Και στις 11/10 υπάρχει λέτε πιθανότητα;;; Έχω πολύ άγχος και το σκέφτομαι συνέχεια θα ήθελα μία γνώμη...Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων...

καλημερα σε κυκλο 28 ημερον η ωορρηξια γινετε 15 μερες πριν την περιοδο οποτε ναι μπορει να υπαρχει πιθανοντητα!! αυτο που θελω να σου πω οσο μπορεις να μην ανχονεσαι γιατι το ανχος καθυστερη την εγκυμοσυνη! οσο μπορεις μην το σκευτεσαι!! ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2017 at 1:11 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,  θα σας μιλήσω ειλικρινά το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι αρκετό! Και το μόνο που κάνετε είναι να αγχώνεστε και να μπλοκάρετε τον οργανισμό σας,  παθουσα ήμουν. 

Νόμιζα από τον πρώτο μήνα θα έρθει το νινακι.. Κλάμα κακό,πολλά πολλά αρνητικά τεστ..  Να λέει η γυναικολόγος μετά από 1,5 χρόνο εντατικής προσπαθεία πρέπει να δούμε τι γίνεται..

Τελικά το νινακι ήρθε πραγματικά όταν είπα εγώ θα ευχαριστηθώ τον έρωτα με τον αντρα μου, θα κάνω πράγματα που αγαπώ,θα βγω θα χαρώ και πέρασα πολύ πολύ όμορφα εκείνο το μηνα. Το μυαλό μου μόνο στο μωράκι δεν ήταν. 

Υ.Σ σύντομα εγκυουλες.  :-)

ποσο δικιο εχεις!! κ εγω το ιδιο οταν  ξεκινησαμε προσπαθειες νωμιζα απο τον πρωτο μηνα οτι θα ειμαι εγκυος κ φυσικα δεν ειμουν..στον δευτερο μηνα ειπα αα δεν θα τρελαθω εγω οποτε θελει ας ερθει κ τσουπ ειρθε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η swtia είπε:

ποσο δικιο εχεις!! κ εγω το ιδιο οταν  ξεκινησαμε προσπαθειες νωμιζα απο τον πρωτο μηνα οτι θα ειμαι εγκυος κ φυσικα δεν ειμουν..στον δευτερο μηνα ειπα αα δεν θα τρελαθω εγω οποτε θελει ας ερθει κ τσουπ ειρθε..

Καλημέραααααα προσπαθώ παρά πολύ να μην αγχώνομαι έχω κάνει τα πάντα να το βγάλω από το μυαλό μου αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα...Ξέρω ότι είναι λάθος....Δεν έχω καθόλου άγχος όλο τον μήνα που προσπαθούμε αλλά τις μέρες που πλησιάζει η περίοδος αρχίζω να τρελαίνομαι σε σκέψεις και άγχος χωρίς να μπορώ να το αποβάλλω.... Να χαίρεσαι το μωράκι σου υγεία να έχει και ευτυχία εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η swtia είπε:

καλημερα σε κυκλο 28 ημερον η ωορρηξια γινετε 15 μερες πριν την περιοδο οποτε ναι μπορει να υπαρχει πιθανοντητα!! αυτο που θελω να σου πω οσο μπορεις να μην ανχονεσαι γιατι το ανχος καθυστερη την εγκυμοσυνη! οσο μπορεις μην το σκευτεσαι!! ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!

Κιεγω το εύχομαι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή θα προσπαθώ πολύ να μην έχω άγχος δεν τα έχω καταφέρει ακόμα αλλά που θα πάει θα βρω τρόπο να είμαι πιο ήρεμη...Φυσικά και θα σας τα πω ελπίζω σύντομα τα ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι καλή τύχη σε όλες!!! Να γίνουν όλα όπως τα επιθυμείτε. Όσο δύσκολο και αν είναι μερικές φορές να σκεφτόμαστε αισιόδοξα. Πάντα υπάρχουν λόγοι να χαμογελάμε!!! Καλό βράδυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...  neli μου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει μία εγκυμοσύνη .... να σε ρωτήσω κάτι;; Ο γιατρός αφού η εξετάσεις είναι καλές τι σου είπε για την σύλληψη;;; Έχε πίστη κορίτσι μου και σίγουρα θα έρθει ..Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι άμεσα εγκυουλα..... Εγώ σήμερα περιμένω να αδιαθετησω ελπίζω να μην έρθει ...Με έχει πεθάνει υτο άγχος.... Αν κάνω σήμερα τεστ θα φανεί τπτ η πρέπει οπωσδήποτε να έχω καθυστέρηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amy1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...  neli μου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει μία εγκυμοσύνη .... να σε ρωτήσω κάτι;; Ο γιατρός αφού η εξετάσεις είναι καλές τι σου είπε για την σύλληψη;;; Έχε πίστη κορίτσι μου και σίγουρα θα έρθει ..Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι άμεσα εγκυουλα..... Εγώ σήμερα περιμένω να αδιαθετησω ελπίζω να μην έρθει ...Με έχει πεθάνει υτο άγχος.... Αν κάνω σήμερα τεστ θα φανεί τπτ η πρέπει οπωσδήποτε να έχω καθυστέρηση;;

Νομίζω ότι θα δείξει...καλύτερα βέβαια αύριο το πρωί με πρώτα πρωινά ουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Νομίζω ότι θα δείξει...καλύτερα βέβαια αύριο το πρωί με πρώτα πρωινά ουρα.

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι αύριο θα πάω να πάρω ξέρεις κανένα αξιόπιστο;;; Γτ δεν έχω ασχοληθεί ξανά με τέστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα νελι μουυ εγώ βέβαια είμαι 26 και η αλήθεια είναι πως δεν προσπαθούμε παρά πολύ καιρό αλλά όσο και να θες να είσαι χαλαρή δεν μπορείς ειδικά όταν πλησιάζει η περίοδος σήμερα από το πρωί τρέχω κάθε μία ώρα στο μπάνιο από τον φόβο μην μου έρθει και σταματήσει η ελπίδα...Εύχομαι να μην δούμε και οι δύο μας ούτε σταγόνα ... Λέω να περιμένω και σήμερα γτ έχω πολύ πρησμένο στήθος και πόνακια περιόδου γιαυτό στεναχωριέμαι λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amy1991 είπε:

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι αύριο θα πάω να πάρω ξέρεις κανένα αξιόπιστο;;; Γτ δεν έχω ασχοληθεί ξανά με τέστ..

Τα clear blue είναι αξιόπιστα! Και εγώ περιμένω να αδιαθετησω αύριο και ψάχνω να παραγγείλω τεστ...Λέω να κάνω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! Καλή επιτυχία Amy!!! Αναμένουμε νέα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιεγω αυτό εύχομαι αύριο να έχω ευχάριστα... Πάντως τα πονακια της περιόδου που είχα δεν τα έχω από το μεσιμερακι μόνο κάτι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλια..Μπορεί βέβαια να είναι και απλά ολα στο μυαλό μου απο την λαχτάρα να είμαι έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Amy1991 είπε:

Κιεγω αυτό εύχομαι αύριο να έχω ευχάριστα... Πάντως τα πονακια της περιόδου που είχα δεν τα έχω από το μεσιμερακι μόνο κάτι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλια..Μπορεί βέβαια να είναι και απλά ολα στο μυαλό μου απο την λαχτάρα να είμαι έγκυος...

Καλημέρα κορίτσια....Μόλις έκανα τεστ και βγηκε θετικό πετάω από την χαρά μουυυ εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε σύντομα και εσείς με ένα θετικό τεστακιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Amy1991 είπε:

Κιεγω αυτό εύχομαι αύριο να έχω ευχάριστα... Πάντως τα πονακια της περιόδου που είχα δεν τα έχω από το μεσιμερακι μόνο κάτι τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλια..Μπορεί βέβαια να είναι και απλά ολα στο μυαλό μου απο την λαχτάρα να είμαι έγκυος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Amy1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Μόλις έκανα τεστ και βγηκε θετικό πετάω από την χαρά μουυυ εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε σύντομα και εσείς με ένα θετικό τεστακιιι

Συγχαρητήρια!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ!!! Να έχεις μια σούπερ εγκυμοσύνη!!! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω σήμερα αλλά δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα από χθες.. Μόνο πρήξιμο! Μακάρι να είμαι και εγώ τυχερή!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...