Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορα και αναμονη


Stavroula☺☺

Recommended Posts

Καλημερα σας κοριτσια μου... ειναι η πρωτη φορα που συμμετεχω σε κατι τετοιο... ομως νομιζω ειναι καλο να βοηθαμε η μια την αλλη!!!! Ειναι η πρωτη μου προσπαθεια με εξωσωματικη.. μεταφεραμε 2 εμβρυακια και ειμαι στην 6η ημερα της εμβρυομεταφορας... εχω εντονο πονο στο στηθος και πονους περιοδου... ακριβως οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω... δεν ξερω αν πρεπει να απογοητευτω... ο γιατρος λεει πως συμβαινει κ απο τα χαπια και απο μια πιθανη εγκυμοσυνη... και μονο η χωριακη θα μας πει... αναλογες εμπειριες εχετε βρε κοριτσια;?;?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Να μην απογοητεύεσαι καθόλου, τα συμπτώματα της περιόδου και της εγκυμοσύνης είναι ακριβώς τα ίδια.. Εγώ όταν έμεινα έγκυος απο εμβρυομεταφορα είχα συνέχεια πονάκια περιόδου, τόσο που πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο και έβλεπα αν είχα αδιαθετησει.. Καλή επιτυχία, εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και να δεις μια τεράστια χοριακή!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επυτυχια !!!ποτε κανεις εξεταση?και εγω ειχα πονους περιοδου και τρομαζα καθε φορα που πηγενα στο μπανιο!!!εγω την Δευτερα εκανα εξεταση στην 11η μερα εσυ σε ποια μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία κι από μενα κορίτσι μου! :)

Εβαλες 3ημερων ή βλαστοκύστες? πότε είναι να κανεις χοριακή?

Ευχομαι τα πονάκια να είναι εγκυμοσύνης και όχι περιόδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα!!! Να μην απογοητεύεσαι καθόλου, τα συμπτώματα της περιόδου και της εγκυμοσύνης είναι ακριβώς τα ίδια.. Εγώ όταν έμεινα έγκυος απο εμβρυομεταφορα είχα συνέχεια πονάκια περιόδου, τόσο που πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο και έβλεπα αν είχα αδιαθετησει.. Καλή επιτυχία, εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και να δεις μια τεράστια χοριακή!!  

Τωρα ξαφνικα το απογευμα δεν νιωθω τοσο εντονο πονο... ο οποιος ηταν συνεχομενος και αυτο το πρηξιμο που νιωθουμε πριν την περιοδο... παρολα αυτα εχει ηρεμησει...μακαρι να πανε ολα καλα...σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλη επυτυχια !!!ποτε κανεις εξεταση?και εγω ειχα πονους περιοδου και τρομαζα καθε φορα που πηγενα στο μπανιο!!!εγω την Δευτερα εκανα εξεταση στην 11η μερα εσυ σε ποια μερα?

Ειμαι στην 6η ημερα... την Τεταρτη θα παω για χοριακη.... πως ηταν η χοριακη σου;?;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με το καλό, καλά αποτελέσματα και υψηλή χοριακή!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλη επιτυχία κι από μενα κορίτσι μου! :)

Εβαλες 3ημερων ή βλαστοκύστες? πότε είναι να κανεις χοριακή?

Ευχομαι τα πονάκια να είναι εγκυμοσύνης και όχι περιόδου!!!

Για χωριακη παω την Τεταρτη... μακαρι να πανε ολα καλα.. τι αγωνια κ αυτη;?;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, την έχω περάσει και εγώ αυτήν την αγωνία και σε λίγο καιρό θα την περάσω πάλι!! Ο,τι και να σου πω το ξέρω οτι δεν μπορείς να το βγάλεις απο το μυαλό σου!! Επομένως το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου ευχηθώ όλα να σου πάνε όπως τα θες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stavroula☺☺ είπε:

Ειμαι στην 6η ημερα... την Τεταρτη θα παω για χοριακη.... πως ηταν η χοριακη σου;?;?

Η πρωτη ηταν 388.4 ....αρα θα κανεις 12η μερα σωστα? Βλαστοκυστες εχεις? Καλη επυτυχια ολα να πανε καλα περιμενουμε να μας πεις ευχαριστα!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω κι εγω λιγο τη "κουλή" ερώτηση της ημέρας?: Για εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων  μόνο cyclacur και προγεστερόνη δίνουν? Δε χρειάζεται κάποια ενεση στην αρχή του κύκλου για καταστολή? Διαβασα 2-3 παλιότερες αναρτησεις και εχω μπερδευτεί.. Ο γιατρός μου δεν μου ειπε κατι αντίστοιχο βεβαια αλλά εγω ετσι από μόνη μου (καθότι και τρελή ωρες ωρες :P ) εχω αγχωθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lovely ναι με βλαστοκυστες!εσυ τι κανεις πως εισαι?

@peacockεγω περνω και ενεσεις και χαπια απολα χαχχα!!!! Λοιπον περνω crinone κολπικα... Cyclacur κολπικα και απο το στομα.... Salospir.... Innohep ενεσεις.... Prolutex ενεσεις....utrogestan....prezolon..... Και απο τα χριστουγεννα που ξεκηνησα προετημασια περνω D3 και clucophage και φιλικο αυτα νομιζω χαχαχαχχα αααα και T4 των 50 και των 62!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω παίρνω διάφορα και όταν γίνει η εμβρυομεταφορά θα παίρνω κι άλλα... εχω αγχωθεί για την προετοιμασία του ενδομητρίου για να γίνει η εμβρυομετφορά. Εσυ τι επαιρνες για να προετοιμάσεις το ενδομήτριο για την εμβρυομεταφορά των κατεψυγμένων σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και τις 2 φορές που είχα κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα δεν είχα κάνει καμία ένεση, έπαιρνα μόνο cyclacur και όταν ήταν έτοιμο το ενδομήτριο ξεκινούσα τα utrogestan! Σε αυτόν τον κύκλο όμως ο γιατρός μου είπε οτι θα κάνω μια μόνο φορά την arvekap αν την γράφω σωστά, για καταστολή!! Να σημειώσω οτι είναι διαφορετικός γιατρός!! Άρα πιθανόν ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο λειτουργίας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου ειπε cyclacur και θα μου πει αργότερα να ξεκινησω προγεστερόνη.. Αrvekap είχα κάνει αντί για pregnyl στο προηγουμενο κυκλο λόγω της υψηλης οιστραδιόλης, για να αποφυγουμε την υπερδιέγερση. Πφφφ! Αγχωνομαι χωρίς λόγο ωρες ωρες... σίγουρα ο γιατρός γνωρίζει καλύτερα απλά ωρες ωρες φρικάρω! χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα αυτα τα επερνα λιγο πριν την εμβρυομεταφορα αλλα να σας πω πως η ωολυψια ειχε γινει σε αλλο κυκλο !!!!την arvekap την εκανα πριν την ωολυψια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως ο γιατρος σου ξερει και σε ξερει και σαν οργανισμο!!!εμενα μου ανεβενε πολη η οιστραδιολη στις προηγουμενες προσπαθειες!!!αλλα ο γιατρος εκει στον ιδιο κυκλο μη χασει τα λεφτα τοτε εκανα pregnyl και εγω και ο γιατρος που εχω τωρα μου ειπε με απλα λογια μπορει να τα σκοτωνε και η οιστραδιολη σου σας το λεω απλα εγω τωρα ο γιατρος το ειπε ποιοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@Lovely ναι με βλαστοκυστες!εσυ τι κανεις πως εισαι?

@peacockεγω περνω και ενεσεις και χαπια απολα χαχχα!!!! Λοιπον περνω crinone κολπικα... Cyclacur κολπικα και απο το στομα.... Salospir.... Innohep ενεσεις.... Prolutex ενεσεις....utrogestan....prezolon..... Και απο τα χριστουγεννα που ξεκηνησα προετημασια περνω D3 και clucophage και φιλικο αυτα νομιζω χαχαχαχχα αααα και T4 των 50 και των 62!!!!!

@love30 εγω σημερα πηγα για υπερηχο και την Δευτερα παω για οωληψια!

Ο γιατρουλης μ ειχε πει οτι θα τα βαλουμε βλαστοκυστες και ξατεψυγμενα τα μωρακια μου!!!!???????

Γελαω μονη μου οταν εκφραζομαι με την λεξη ξατεψυγμενα!

Τελος παντων!!

Κατ αλλα μια χαρα!!αλλα εμενα με φοβιζει πολυ η μεθη.αλλα τι να κανω??θα βγαλω τον σκασμο κ θα μπω!!

Εσυ??τι κανεις??πως εισαι?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lovelyμου σου ευχομαι καλη επυτυχια καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου και να εχεις τελεια εμβρυακια τα κατεψυγμενα μας......το λεω και λιωνω ,,,,, μη φοβασε δεν ειναι τιποτα ειναι πολη υπια μορφη ναρκωσης δεν θα καταλαβεις τιποτα εκεινη την ωρα να πας και να εισαι υρεμη ....και εγω Δευτερα ειχα κανει ωολυψια!!!!!???????σου στελνω θετικη ενεργεια την σκεψη μου και μια μεγαλη αγκαλια!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@Lovelyμου σου ευχομαι καλη επυτυχια καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου και να εχεις τελεια εμβρυακια τα κατεψυγμενα μας......το λεω και λιωνω ,,,,, μη φοβασε δεν ειναι τιποτα ειναι πολη υπια μορφη ναρκωσης δεν θα καταλαβεις τιποτα εκεινη την ωρα να πας και να εισαι υρεμη ....και εγω Δευτερα ειχα κανει ωολυψια!!!!!???????σου στελνω θετικη ενεργεια την σκεψη μου και μια μεγαλη αγκαλια!!!!?

Σ αγαπωωωωω!!!

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω!!!!??????❤❤❤??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LovelyΠου ειπαμε θα κανεις?συγνωμη αν το ειπες και το ξεχασα γενηκα δεν κραταει και πολα αυτο το κεφαλι χαχαχχααχχχαχχα ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

@LovelyΠου ειπαμε θα κανεις?συγνωμη αν το ειπες και το ξεχασα γενηκα δεν κραταει και πολα αυτο το κεφαλι χαχαχχααχχχαχχα ??????

Σε ποιο κεντρο εννοεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...