Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσοστά επιτυχιας εξωσωματικής?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η peacock είπε:

χαχαχαχα! Ενταξει! Πόσο καμένες πια! Πόσο? χαχαχα

Που ναι η τρέλα τι γέλιο θα κάναμε τώρα, δεν θα την προλάβαιναμε με τίποτα σκονηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε τρελοκομεία όλες...Τέλος. 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τον κακό του τον καιρό 41.6  ???????ούτε 99.9το ρημάδι δεν μας έβγαλε χαχα δεν ζητήσαμε ???

Κλαίω σε συ....

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

45,52% στο πρωτο κυκλο μου εβγαλε... οοοοτι να ΄ναι!

Ααααααααααα μας έφαγε όλες η @peacock. Κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Είστε τρελοκομεία όλες...Τέλος. 

Κλαίω σε συ....

Ααααααααααα μας έφαγε όλες η @peacock. Κορίτσια. 

Νηστικιά καμιά βδομάδα  θα ταν.  ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμένα μου έβγαλε 47,31% για τον πρώτο κύκλο και απο όσο βλέπω γύρω στο 70% για τον δεύτερο... Όχι και άσχημα.. Χαχαχα

@peacock μου όταν λέει κύκλο εξωσωματικής το τονίζει οτι εννοεί εξάντληση όλων των εμβρύων που δημιουργήθηκαν απο μια διέγερση... Επομένως βρίσκεσαι ακόμα στον 1ο κύκλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
στις On 11/10/2017 at 5:02 ΜΜ, ο/η elena 2 είπε:

Κορίτσια μου...ναι έχετε δίκιο.Όμως γενικά που διαβάζω και άλλα κορίτσια έχουν πετύχει μετά την 2η -3η φορά. Ακόμη και εκείνες που δεν έχουν κάποιο λειτουργικό θέμα ούτε εκείνες ούτε ο σύντροφος. Δεν ξέρω....θέλω να είμαι ρεαλιστρια. Καλες οι θετικές σκέψεις και όλα τα άλλα....αλλά....αλλά. 

Εσείς δηλαδή ξέρετε ή διαβάζετε περισσότερες περιπτώσεις που είχαν επιτυχία με την 1η?

Ναι γνωρίζω κοπέλες που πέτυχαν με την 1η φορά...κι εγώ έκανα εξωσωματική...είμαι από επαρχία και η ταλαιπωρία ήταν  μεγάλη...γιατί η εξωσωματική έγινε στην Αθήνα κάπου 600 χιλιόμετρα μακριά από την πόλη όπου ζούσα...τώρα είμαστε ακόμη πιο μακρυά...αλλά λέω να συνεχίσω γιατί έχω άλλα 4 έμβρυα σε κατάψυξη...είμαι λιγάκι δε άσχημη ψυχολογική κατάσταση...γιατί δεν μου έχει έρθει η περίοδος εδώ και 2 μήνες περίπου...δεν είμαι έγκυος...έκανα 2 χοριακές και ένα τεστ εγκυμοσύνης...και βγήκαν αρνητικά...πήγα στην γιατρό...γιατί δεν μου ήρθε η περίοδος...μου έκανε υπερηχο...δεν μου είπε κατι...απλά έδωσε να κάνω εξετάσεις για το θυρεοειδή...έχω θυροειδίτιδα hasimoto...το ήξερα και από πριν αυτό...είναι σε φυσιολογικά επίπεδα...γιατί το παρακολουθώ και παίρνω χάπι καθημερινά...κάποια μου είπε ότι ίσως μπαίνω σε κλιμακτήριο...είμαι 42 χρονών...αυτό δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι...γιατί αν δεν έχεις περίοδο πως είναι δυνατόν να κάνεις παιδιά...μπορείς...??? Δεν ξέρω. Συγνώμη για την φλυαρία μου...εύχομαι όλες που τις "καίει" το θέμα του παιδιού...να γίνουν μανούλες...@!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ε δεν νομίζω να μην είναι αξιόπιστο. Βέβαια αν νιώθεις καλύτερα να πας κάπου αλλού, να το κάνεις. Κ συνδύασε το κ λίγο σαν εκδρομή, αν βέβαια έχεις το κουραγιο😁
    • @Elk @Katiana1987 τέλεια τα νέα σας με την β επιπέδου.  Να πάνε όλα καλά τώρα για όλες μας μέχρι το τέλος εύχομαι. Εγώ κοριτσια θα έλεγα να μην αγχωνομαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο να είμαστε καλά κ εμείς κ τα παιδάκια μας την ώρα της γέννας κ μετά φυσικά! Όλα τα υπόλοιπα όπως κ να γίνουν χαλάλι! 
    • Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊 εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 
    • Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊
    • Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε.. Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου.. το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη... Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...