Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα στην ομαδα.ειμαι νεο μελος και μαμα ενος κοριτσιου 4 χρονων.ξεκινησαμε προσπαθειες για 2ο παιδακι τον μηνα που μας περασε και εχω καθυστερηση 2 μερες σε οχι ιδιαιτερα σταθερο κυκλο ομως λογω πολυκυστικων.εχω κανει τεστ πρόωρης ανισχευσης εγκυμοσυνης αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση και ηταν αρνητικά.έχω πονάκια περιόδου αρκετές μέρες και σήμερα ειναι ιδιαίτερα έντονα σε κοιλια και μεση.θελω πολυ να κανω ενα τεστ ακομα αλλα λεω να περιμένω λιγο.οταν εμεινα έγκυος στην κορη μου το τεστ είχε βγει θετικό 5 μερες πριν την καθυστέρηση. ποιες αλλες συμπασχουν? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

καλημερα!!οντως δεν πειραζει!εκανα και παραγγελια τεστ ωορρηξιας για να οργανωθω.στην κορη μου 9 μηνες προσπαθουσα ειχα αγχωθει πολυ τωρα ειμαι πιο χαλαρη.

Όλγα εγώ σου κάνω παρέα....

Πήρα και γω τα τεστ τον προηγούμενο μήνα και έπεσαν μέσα ακριβώς όπως αποδείχτηκε.

• Like 1

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Όλγα εγώ σου κάνω παρέα....

Πήρα και γω τα τεστ τον προηγούμενο μήνα και έπεσαν μέσα ακριβώς όπως αποδείχτηκε.

Οποτε τωρα ditaki θα ξερεις τι χρωμα γραμμουλας να περιμενεις αυτην τη φορα!!

@olga86 , γερά για τον επόμενο μήνα τώρα! Με ανεβασμενη διάθεση πάνω απ όλα! !!!

@ditaki μου, εμείς τα είπαμε! !!!!βουρ στο ψητό! !!!!!ξέρεις εσυ 😆😆😆😆

• Haha 1

Καλη σας μερα κοριτσια !!! Ειμαι νεα στο φορουμ και ειμαι κ γω στη φαση της αναμονης !!! Στις 4 του μηνα εκανα σπερματεγχυνση και κοντευω να σκασω μεχρι τις 19 του μηνα που θα κανω το τεστ !!! Ειναι καποια αλλη κοπελα σε παρομοια φαση ?? Εχει καποια συμπτωματα?? 

καλημερα κοριτσια!!ειμαι στην αναμονη περιοδου σε 5 με 6 μερες.ηθελα να ρωτησω κατι...ειναι φυσιολογικο 2 μερες μετα την ωορηξια να εχει πρηστει και να ποναει πολυ το στηθος μου?μπορει να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης απο τοσο νωρις?

καλημέρα olga86! Εμένα πάντα από την ωορρηξία και μέχρι την περίοδο πονάει πολύ το στήθος μου και πρήζεται. Είχα ρωτήσει και το γιατρό γιαυτό αλλά δεν το αξιολόγησε.....

• Like 1

καλημερα σας,,,,αλλοτε ναι αλλοτε οχι.... προσωπικα σε μενα δε πονουσε καθε μηνα το ιδιο μετα απο την ωορρηξια.... 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

σε εμενα ομως πρηζεται 1-2 μερες πριν την περιοδο οχι τοσες μερες πριν...

Σου εύχομαι να είναι λόγω εγκυμοσύνης! Απλώς 2 μέρες μετά την ωορρηξία είναι πολύ νωρίς για να αναζητούμε συμπτώματα.........

• Like 1

καλα δε βιαζομαι κιολας να μεινω εγκυος φοβαμαι λιγο χαχαχα!θυμαμαι τοτε που ημουν εγκυος στην κορη μου αρχισε να ποναει μετα την καθυστερηση

στις πριν 1 ώρα, ο/η olga86 είπε:

καλημερα κοριτσια!!ειμαι στην αναμονη περιοδου σε 5 με 6 μερες.ηθελα να ρωτησω κατι...ειναι φυσιολογικο 2 μερες μετα την ωορηξια να εχει πρηστει και να ποναει πολυ το στηθος μου?μπορει να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης απο τοσο νωρις?

Ειναι φυσιολογικο να πριστει το στηθος μετα την ωορρηξια, οπως ειναι φυσιολογικο να κ μην πριστει πολυ..! Αναλογα με τα επιπεδα κυριως της προγεστερονης κ αλλων ορμονων... Συμπτωμα εγκυμοσυνης ομως (ακομα κ σε γυναικα που θεωρητικα ειναι εγκυος) δεν μπορει να ειναι (δεν εχει γινει καν η εμφυτευση 2 μερες μετα την ωορρηξια)!

• Like 1

Καλησπέρα κορίτσια! τι κάνετε? Εγώ στην αναμονή και αυτό τον μήνα αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω ούτε να το σκεφτώ με τόσο τρέξιμο. Δε θα έλεγα ότι καναμε βέβαια και καμιά σοβαρή προσπάθεια αυτο τον μήνα μονο μια ελεύθερη επαφή στις γόνιμες. Περιμένω στις 2/12 νομίζω στα γενεθλια της κόρης μου! 

στις On 2/11/2017 at 1:15 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Να σου ζήσει! Κι εγώ έχω ένα γιο 3μιση.......Γιατί φοβάσαι για 2ο?

Γιατί πέρασα τα πάθη του Χριστού μέχρι να φτάσει 2.5 χρονών

• Haha 1

στις πριν 1 ώρα, ο/η olga86 είπε:

Γιατί πέρασα τα πάθη του Χριστού μέχρι να φτάσει 2.5 χρονών

Κι εγώ λόγω αϋπνιας τις νυχτες....

Kalhspera koritsia eimai kainouria sthn parea sas😀😀😀kai egw prospatho 3 mhnes alla tipota...siga siga tha erthei to mwraki ..eyxwmai se oles sas me ena mwrakiiii suntoma 😘😘😘

Τοτε γύρω στα 2.5 κοιμήθηκε συνεχόμενα και αγχωνομουν πως κάτι έπαθε.θηλασε μέχρι τα 3 και ειδικα στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα με αλλεργίες νοσηλείες αϋπνία σε σημείο λιποθυμίας και ενα μωρό να ουρλιάζει από πόνους. Ουτε να τα θυμάμαι...απορώ πως πήρα απόφαση για 2ο αν και για να πω την αλήθεια δε το έχω σκεφτεί πολύ καλά.

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστω κορίτσι μου, το ίδιο εύχομαι και σε σένα!  Ο πρώτος υπέρηχος ήταν στις πεντέμισι βδομάδες περίπου και είδαμε μόνο σάκο, ο γιατρός επιβεβαίωσε ότι ήταν ενδομήτριο αλλά είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε άλλο. Προχθές το Σάββατο ήμουν 7 βδομάδες + 2 μέρες και φαινόταν και ακουγόταν όλα πεντακάθαρα! 😍 Δε νομίζω να παίζει ρόλο η χοριακή, η τελευταία μου πάντως πριν τον πρώτο υπέρηχο ήταν 4500. εσυ ποσό υπολογίζεις ότι θα είσαι στον υπέρηχο σου;; έχω ακούσει και για περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα νωρίτερα, στην 6η βδομάδα!! Με το καλό, είναι υπέροχες στιγμές!! ❤️
    • Κορίτσιααααα!!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι περίπου 120 και ήταν 188!!! Τώρα μου είπε για μια τελευταία φορά (επειδή η μέτρηση ήταν και σε διαφορετικό διαγνωστικό και όχι ακριβώς 48 ώρες μετά), να κάνω μια τελευταία αν θέλω τετάρτη πρωί για να δούμε να διπλασιάζεται και πάλι! Μετά μου είπε θα περιμένουμε, τι να περιμένουμε δε ξέρω... Θα τον ρωτήσω την Τετάρτη να μου πει... Θέλω κι εγώ να πάμε να ακούσουμε καρδούλαααα!!! (βιάζομαι ε;;;)
    • @eriv μου σε παρακαλώ θύμισε μου σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα!! Συγγνώμη αλλά τα έχω χάσει λίγο αυτές τις μέρες!! 🤔🤔
    • @Rosemary κάτσε... 14 -9 Είναι η φυσιολογική σου πίεση? Μου φαίνεται λίγο τσιμπημενη.  Δεν ρώτησα για μονάδες αμνιακου υγρού... εκείνη τη στιγμή δε μου πήγε καν το μυαλό.  Μου είπε ότι ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια μόνο αυτό.  3 εκατοστά είπες είναι ο τράχηλος στις 28 εβδομάδες? Εγώ τώρα στις 30 έχω 3.3 εκατοστά και μου είπε ότι είναι πολύ καλά. Άρα λογικά και τα 3 εκατοστά είναι επίσης καλα... Αχ... Μην ψάχνεις άλλο στο ίντερνετ.  Σε ικετεύω.  Άσε το γιατρό σου να σου δώσει τις συμβουλές που πρέπει και ακολουθησε τις κατά γράμμα. Ξεκουράσου... ξάπλωσε... ηρέμησε... Κάνε θετικές σκέψεις.  
    • @ditaki τι ωραίο θέμα !!λοιπόν όπως και εσύ έχω και εγώ μια μπουμπού 17 μηνών (22/07/2016) το 1ο μου καλοκαιρινό μωρο !!Και περιμένω το 2ο μέχρι 10/07/2018...δεν το είχα σχεδιάσει....ηρθε 😅😅με βλέπω με το νεογέννητο σε παραλίες όχι φυσικά στ ήλιο αλλά να μη στέρησω και στο μεγάλο μου..παιδακι τη θάλασσα που τη λατρεύει!!!το 2016 δε κάναμε κανένα μπάνιο...ειμαι όμως κ εγώ καλοκαιρινή μαμα.(26/07) 😉😀😍με το καλο όλα τα μωράκια του κόσμου να'ναι γερά κ.αυτα κ οι μαμάδες τους!!!!μεταξύ μας για τα μ ωρα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη περίοδος ..καθόλου ιώσεις βγαίνεις έξω...το αστείο στη 1η εγκυμοσύνη...ημουν 8 μηνών Ιούνιος ...καυσωνας...με βλέπει μια γυναίκα περπατούσα στο δρόμο...ασε κ εγώ καλοκαίρι γέννησα την πατησα...δε τ ξανακάνα....εγω όμως τ ξανακάνω κ.φυσικα δε τ μετανιώνω !!!!φιλιά σε όλες να τα λεμε.κοριτσια 😍😍😘😘
  • Νέες συζητήσεις