Μετάβαση σε περιεχόμενο
Margo84

Vasclor -καφέ χρώμα

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια και καλή κυριακή να έχετε.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία μετά από εμβρυομεταφορά κ θετική χοριακή ,να χρησιμοποιεί vasclor-κολπική γέλη και να παρατήρησε ότι τα κομμάτια που βγαίνουν κάποιες φορές είναι άσπρα με λίφο καφέ .Θα μιλήσω κ με το γιατρό αλλά θα ήθελα κ τη γνώμη σας.Είναι φυσιολογικό?

Ετχαριστώ!!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Εγώ τη χρησιμοποίησα στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα κάποια τέτοια καφέ αλλά είχα ακούσει ότι μπορεί να συμβεί από αυτή την κρέμα. Μην ανησυχείς απλά ρώτησε το γιατρό σου. Εγώ είχα πολλες ανακατωσουρες στο στομαχι και μου είχε πει ο γιατρος ότι είναι απο την κρέμα και θα σταματήσουν όταν την τελειώσω. Έτσι κι έγινε. Σου εύχομαι να είσαι καλά :-)

στις πριν 6 ώρες, ο/η Margo84 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και καλή κυριακή να έχετε.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία μετά από εμβρυομεταφορά κ θετική χοριακή ,να χρησιμοποιεί vasclor-κολπική γέλη και να παρατήρησε ότι τα κομμάτια που βγαίνουν κάποιες φορές είναι άσπρα με λίφο καφέ .Θα μιλήσω κ με το γιατρό αλλά θα ήθελα κ τη γνώμη σας.Είναι φυσιολογικό?

Ετχαριστώ!!!!

Καλησπέρα  κορίτσι μου.ομορφο βράδυ είχα και εγω μην αγχώνεσαι και μην κάνεις  αρνητικές σκέψεις ευχές για μια τε ράστια χοριακη  

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γεια σου κοπέλα μου πριν 2 χρόνια ..ειχαμε επαφή με τον άντρα μου 12η μέρα τ κύκλου εγώ πάντα με 29αρη 30αρη κύκλο ήξερα ότι είναι αρκετά μακριά από τις φουλ γόνιμες λέω μπα αποκλείεται...ηταν η μόνη φορά δηλ δεν είχα 13η 14η μόνο τη 12η κ.μετα ξανα λιγο πριν την αναμενομενη περίοδο 26η...καπου εκεί. .εγω 1000 τοις εκατό ότι δεν είμαι ...σηκωνα βαρη έκανα δουλειές ...ερχεται η καθυστέρηση κ πάλι έλεγα διαταραχή τ κύκλου μ...δε το πίστευα ότι θα ζούσε 3 η 4 μέρες ...λεω   σιγα....ελα π έζησε κ τώρα κοιμάται στη κούνια της μια ζουζούνα !!!(να ξέρετε ότι όταν το σπέρμα ζει κ γίνει επαφή πριν την ωορηξια αυξάνονται οι πιθανότητες για κορίτσι ) τα αρσενικά σπερματοζωάρια δε ζουν πάνω από 24 ωρες...οπως κ να'χει κάθε άντρας είναι διαφορετικός όπως κ η χημεία με τη κάθε γυναίκα ...σ εύχομαι ότι καλύτερο !!!😘😘
    • Λοιπον κοπέλα μου έμαθα τέλη Οκτώβρη ότι ειμαι εγ κυος και 10 μέρες μετά κάνω γενική αίματος κ βιταμίνη D ....ειχα ανεπάρκεια είχα μόλις 18.   Τώρα παίρνω συμπλήρωμα...ο γιατρός λέει η βιταμίνη D βοηθάει στη κυτταρική διαίρεση αλλά σαν θέμα γονιμότητας δε το είχε θεσει...καλο είναι όταν θέλουμε να κάνουμε παιδάκι να είμαστε καλά στις βιταμίνες μας ..αλλα δε πιστεύω ότι αν κάποια κοπέλα δεν έχει τα καλύτερα επιπεδα θα δυσκολευτεί γι'αυτό το λόγο.ευχομαι με το Καλό!!!
    • Καλησπέρα,νομιζω πως από τη στιγμή που κατέβηκε αντί να ανέβει για βιοχημική κύηση μοιάζει,μακαρι να κανω λάθος !!
    • Σουσάμακι με το ωραίο παρατσουκλι...το πιο πιθανό απ'όσα διαβάζω είναι καθυστερημένη συλληψη ..εχεις λίγο μεγαλουτσικο κύκλο δηλ 32αρη περίπου ; τώρα διανυω την 11η εβδομαδα κύησης με 3 μέρες καθυστέρησης είχα 85 χοριακη ο μικροβιολόγος μ λέει ποτέ περιμενες; λέω πριν 3 μέρες μ λέει επανέλαβε μετά από 2 μέρες επανέλαβα είχα 240 ...δηλ ξεκίνησα με σχετικά μικρή....δεν έχει σημασία αν ξεκινήσεις και με 20 αρκεί να διπλασιάζεται...το 46 είναι θετικό ..παρακολουθησε το και μη σκέφτεσαι εβδομαδες κ τιμες είναι όλα τόσο σχετικά ...οταν είδαμε σακο ήμουν 5 εβδ και 5 ημερών κ ιιιισα π φαινόταν με έβγαζε μια εβδομάδα λιγότερο ο γιατρός είχε ανησυχησει αλλά όλα κυλάνε καλά !Στην κόρη μ 6 εβδ είχα ακούσει κ καρδιά άρα βλέπεις πόσο διαφορετικά λειτουργεί κάθε εγκυμοσύνη !!εγω εύχομαι με το καλο !!!
    • Λοιπόν τώρα στη 2η εγκυμοσύνη που έκανα ...και ξαναλέω. με καθυστέρηση όχι σαν εσένα που είσαι ακομα.χωρις καν καθυστέρηση είχα το ίδιο με αυτό άλλη μάρκα αλλά ιιιιισα π φαινόταν αν τ έβλεπε η μάνα μ θα με έλεγε τρελή ότι φαντάζομαι γραμμές ...αυτο τι σημαινει αυτά τα τεστ ανιχνεύουν τιμες από 25 κ πάνω χοριακης όταν δηλ αχνοφαίνεται όσο αχνά κ αν είναι υπάρχει ανεβασμένη χοριακη π όσο πάει κ αυξάνεται ...εγω τ κοιτούσα κ κάτω από φως κ από δω κ από κει μήπως με γελούσαν τα μάτια μ....η πρώτη χοριακη μ.ηταν 85 κ η 2η 240....κ πάει λέγοντας !!!καληνύχτα με υπέροχα νέα κ Αύριο!!!!
  • Νέες συζητήσεις