Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΛΙΚΟΙ Help


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας, γέννησα πριν 15 μέρες τον κούκλο μου! Θηλάζουμε αποκλειστικά και έχει ξεκινήσει τους κολικούς! Χθες είχε κ πάλι σήμερα! Είναι φυσιολογικό τόσο συχνά;; Κάποια συμβουλή τι μπορώ να κάνω;; 

Βοήθεια παρακαλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είναι απολύτως φυσιολογικό, συνήθως έχουν κάθε μέρα. Δυστυχώς σ μπορείς να κάνεις κ πολλά καθώς δ υπάρχει ενδεδειγμένη θεραπεία. Έμας μας βοήθησε πολύ μια αλοιφή πολύ γνωστής εταιρείας ειδική για κολικούς. Την βάζεις στην κοιλίτσα όσες φορές θέλεις. Επίσης να τον κρατάς αγκαλιά με την κοιλιά του στην κοιλιά σου κ στα δύσκολα αγκαλιά κ βόλτα με τ Αυτοκίνητο. Ελπίζω να μη σας κρατήσουν πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είναι απολύτως φυσιολογικό, συνήθως έχουν κάθε μέρα. Δυστυχώς σ μπορείς να κάνεις κ πολλά καθώς δ υπάρχει ενδεδειγμένη θεραπεία. Έμας μας βοήθησε πολύ μια αλοιφή πολύ γνωστής εταιρείας ειδική για κολικούς. Την βάζεις στην κοιλίτσα όσες φορές θέλεις. Επίσης να τον κρατάς αγκαλιά με την κοιλιά του στην κοιλιά σου κ στα δύσκολα αγκαλιά κ βόλτα με τ Αυτοκίνητο. Ελπίζω να μη σας κρατήσουν πολύ. 

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Θα τα δοκιμασω ολα! Παντως το "θετικο" ειναι οτι τον πιανουν απογευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμε κολικούς για περίπου έναν μήνα κάθε απόγευμα. Δοκιμάσαμε τις σταγόνες πρεβιοτικών και είχαμε καλό αποτέλεσμα. Σε 30 ml δικό μου γάλα έριχνα 10 σταγόνες και του το έδινα με το μπιμπερό. Επιπλέον του έκανα ελαφρύ μασαζάκι στην κοιλίτσα και τον κρατούσα με πλάτη προς το σώμα μου και το χερι μου ζέσταινε την κοιλιά του. Μακάρι να μην σου κρατήσουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...