Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη. Μήπως ήταν νωρίς;


Omninat

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας, 

Θα ηθελα τα φωτα σας :). Μετα απο εμβρυομεταφορα την 11 ημερα αντι 12η που επρεπε να κανω χοριακη εδειξε 9.34. Αρκετα χαμηλη. Ο γιατρος ειπε οτι την εκανα λιγο νωρις. Επαναληψη την Δευτερα. Εχει καμια θετικη εξελιξη με τοσο χαμηλη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα! Εχω σταθερο κυκλο 27 ημερων κραταει 3 μερες και που λετε τον σεπτεμβρη αδιαθετησα 15/9 εως και 17/9 (ναι ειμαι απο τις τυχερες ). πιθανη ημερομηνια ωορρηξιας 28/09. Στις 26/09 λοιπον ειχαμε ελευθερη επαφη με τον αντρα μου και μετα απο 7-8 μερες αρχισαν τα 'παρατραγουδα' , εντονες ζαλαδες και ναυτιες και πονοι χαμηλα αριστερα ! κοιταω το καταραμενο ημερολογιο μου (δεν ειχα παρει ειδηση οτι στις 26 ημουν στις γονιμες γιατι ελειπα σε ταξιδι και τα μυαλα μου ηταν αλλου για αλλου). Μεχρι και αυτη τη στιγμη νιωθω κουρασμενη δεν μπορω να μεινω ορθια πανω απο 10 λεπτα γιατι ποναει η μεση μου, κρυωνω και αυτη η ναυτια με τρελαινει. Σε 4 μερες περιμενω περιοδο αλλα θελω τοοοσο πολυ να τρεξω να παρω τεστ αλλα δεν μπορω να δω παλι αυτο το αρνητικο ! Ο αντρας μου ευτυχως δεν το βαζει κατω αλλα εγω δεν ξερω θελω τοσο πολυ ενα παιδακι! Ομως παρατηρησα οτι σε καθε περιοδο ποναει τρελα το στηθος μου και αυτος ο πονος αρχιζει μια βδομαδα πριν αδιαθετησω αλλα τωρα τιποτα ! εχω ολα τα αλλα εκτος απο το στηθος και απο τη μια χαιρομαι παρα πολυ αλλα απο την αλλη αγχος πολυ αγχος δεν θελω να δω την ακατανομαστη ! εσεις βρε κοριτσια τι λετε;; να περιμενω να εχω 5 μερες 
καθυστερηση και να παω για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ειμαι καινούργια εδω και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.... στις 29 Αυγούστου ήταν η τελευταία μου περίοδος... έχω κύκλο 30-31 μέρες... στις 28/9 ήταν η τελευταία επαφή... από εκεί και μετά έχω καθυστέρηση.. ήταν να μου έρθει η ακατανόμαστη 29/9... αυτή την Παρασκευή έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνη γραμμουλα.. και το Σάββατο έκανα χοριακη και βγήκε 1,4.... υπάρχει περίπτωση βα ειναι κάτι την αρχή και να μη δείχνει ανεβασμένη?εχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω οτι μου ζήτησαν επαναληπτική μετά από μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 4 ever mommy είπε:

Προσπάθησε να χαλαρωσεις... Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από το να περιμενεις λίγες μέρες ακόμα.

Χεχε ειμαι ανυπομονη ! Ευχομαι σε ολες να δουν μια τεραστια χοριακη πολυ συντομα! ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marianthi96 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ειμαι καινούργια εδω και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.... στις 29 Αυγούστου ήταν η τελευταία μου περίοδος... έχω κύκλο 30-31 μέρες... στις 28/9 ήταν η τελευταία επαφή... από εκεί και μετά έχω καθυστέρηση.. ήταν να μου έρθει η ακατανόμαστη 29/9... αυτή την Παρασκευή έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνη γραμμουλα.. και το Σάββατο έκανα χοριακη και βγήκε 1,4.... υπάρχει περίπτωση βα ειναι κάτι την αρχή και να μη δείχνει ανεβασμένη?εχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω οτι μου ζήτησαν επαναληπτική μετά από μια εβδομάδα.

   Καλημερα κοριτσι! Η χοριακη σου ειναι 100% αρνητικη. Αν περιμενες 29 περιοδο κ εκανες χοριακη με 1 εβδομαδα καθυστερηση, σιγουρα θα ειχε δειξει κατι. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το μικροβιολογικο σου ζητησε επαλελεγχο αντι να σου πει  να επισκεφτεις πχ ενα γυναικολογο.. Μαλλον εχει οικονομικες δυσκολιες το μικροβιλογικο σου(!) Θα το καταλαβαινα αν πχ η χοριακη σου ηταν 40 (πολυ μικρη δηλ αλλα θετικη). Τοτε ναι, να εκανες επανελεγχο για να εξακριβωσεις αν προχωραει καλα η κυηση η αν ειναι βιοχημικη... Αλλα με χοριακη 1,4????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Αν κάνει πάλι μια χοριακη αν συνεχιστεί η καθυστέρηση... Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα την μαρτυρία μιας κοπέλας που ενώ είχε θετικά τεστ και αρνητική χοριακη, τελικά ήταν έγκυος... Παραθέτω το απόσπασμα... 

 

"Προσωπικα ειχα παει 3 φορες σε ενα μηνα για εξεταση β' χοριακης και θα σας πώ τον λόγο. Αρχικά εκανα τεστ εγκυμοσυνης στο σπίτι μετα απο μιας εβδομαδας καθυστερηση και βγηκε θετικο....
Παω στον μικροβιολογο  για εξεταση β' χοριακης αλλα βγαινει αρνητικο... Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ειναι οτι ίσως το τεστ εγκυμοσυνης ηταν χαλασμένο. 
Περνάει άλλη μια εβδομάδα και συνεχιζω να εχω καθυστερηση....  ξανακάνω τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε παλι βγηκε θετικο...!!!
Ξαναπαω στον μικροβιολογο. Του ειπα οτι εχω 15 μέρες καθυστέρηση, οτι εκανα 2 τεστ και βγηκαν θετικα... Μου ξανακανει εξεταση β χοριακης. Το αποτελεσμα ηταν πολυ μικρο μου είπε να επαναλαβουμε την εξεταση σε 10 μερες.....Μετα απο 10 μερες αγωνίας, το αποτέλεσμα ΘΕΤΙΚΟ!!!! Ναι Ημουν έγκυος! 

Και γω ειχα διαβασει πως μια κοπελα κανει χοριακη σε ενα μικροβιολογικο και βγαινει αρνητικη αλλα ειχε 12 μερες καθυστερηση και πηγε σε αλλο και ηταν θετικη! Δε ξερω πως εγινε αυτο αλλα nevermind! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Αν κάνει πάλι μια χοριακη αν συνεχιστεί η καθυστέρηση... Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα την μαρτυρία μιας κοπέλας που ενώ είχε θετικά τεστ και αρνητική χοριακη, τελικά ήταν έγκυος... Παραθέτω το απόσπασμα... 

 

"Προσωπικα ειχα παει 3 φορες σε ενα μηνα για εξεταση β' χοριακης και θα σας πώ τον λόγο. Αρχικά εκανα τεστ εγκυμοσυνης στο σπίτι μετα απο μιας εβδομαδας καθυστερηση και βγηκε θετικο....
Παω στον μικροβιολογο  για εξεταση β' χοριακης αλλα βγαινει αρνητικο... Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ειναι οτι ίσως το τεστ εγκυμοσυνης ηταν χαλασμένο. 
Περνάει άλλη μια εβδομάδα και συνεχιζω να εχω καθυστερηση....  ξανακάνω τεστ εγκυμοσυνης και βγήκε παλι βγηκε θετικο...!!!
Ξαναπαω στον μικροβιολογο. Του ειπα οτι εχω 15 μέρες καθυστέρηση, οτι εκανα 2 τεστ και βγηκαν θετικα... Μου ξανακανει εξεταση β χοριακης. Το αποτελεσμα ηταν πολυ μικρο μου είπε να επαναλαβουμε την εξεταση σε 10 μερες.....Μετα απο 10 μερες αγωνίας, το αποτέλεσμα ΘΕΤΙΚΟ!!!! Ναι Ημουν έγκυος! 

   Ε ενταξει..! στο ιντερνετ μπορεις να βρεις κ μαρτυριες με εγκυμοσυνη χωρις επαφη!!   Δεν ειναι αποδειξεις αυτες...  Ασε που μια τετοια εγκυμοσυνη δυσκολα προχωρα γιατι προφανως δε διπλασιαζεται καμια χοριακη κ δεν αναπτυσσεται το εμβρυο... Κ να γραφτηκε ομως αυτο, μπορει να ειναι μια μυθομανης που γραφει ο,τι θελει στα φορουμ (εχουμε δει πολλες φορες τετοιες εδω μεσα) , ή μπορει να ειναι 1 εξαιρεση στο 1.000.000, η μπορει να εκανε λαθος το μικροβιολογικο. Δηλ τι? καθε φορα που θα εχουμε καθυστερηση κ η χοριακη θα βγαινει αρνητικη, εμεις θα αμφισβητουμε το αποτελεσμα?? Τοτε γιατι την κανουμε? Οπως κ να χει, η κοπελα δεν πρεπει να στηριχτει σε αυτο, αλλα να παει σε εναν γιατρο γιατι πρεπει να ξερει τον λογο της καθυστερησης για να ξαναφτιαξει κ τον κυκλο της εφ οσων θελει να γινει μανουλα.. Μακαρι βεβαια ο γιατρος της να ανακαλυψει κατι ομορφο! Μην βασιστει σε αυτα ομως το κοριτσι κ αποτρελαθει γιατι αν πιστευει αυτα καθε μηνα θα χρειαζεται αλλο γιατρο μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Καλημερα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Ναι, υπάρχει. Απλά επανέλαβε την χοριακη. Καλά αποτελέσματα εύχομαι! 

Αυτο μου είπε και ο γιατρός μου σήμερα!! Ευχαριατω πολύ!! Θα δούμε την Πέμπτη!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...