Μετάβαση σε περιεχόμενο
Omninat

Χαμηλή χοριακη. Μήπως ήταν νωρίς;

Recommended Posts

Με τελευταία επαφή στις 16 και πιθανή ωορρηξία 19, έκανα τεστ β χοριακης 27 του μηνός. Και μου βγήκε κάτω του 1. Αλλά έχω 3 μέρες καθυστέρηση! Να πάω να κάνω τεστ ξανά; Υπάρχει πιθανότητα να βιαστηκα για την πρώτη εξέταση χοριακης?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 2 ώρες, ο/η Omninat είπε:

Με τελευταία επαφή στις 16 και πιθανή ωορρηξία 19, έκανα τεστ β χοριακης 27 του μηνός. Και μου βγήκε κάτω του 1. Αλλά έχω 3 μέρες καθυστέρηση! Να πάω να κάνω τεστ ξανά; Υπάρχει πιθανότητα να βιαστηκα για την πρώτη εξέταση χοριακης?

Κοιτα καλο ειναι οτι κανουμε μετα την καθυστερηση!εσυ ξερεις το σωμα σου πηγαινε ξανα!

Είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τον προηγούμενο μήνα και όταν ήρθε εφαγα απογοήτευση. Κλάμα και κακό. Μόλις δω ότι μπαίνω στην 4η μέρα καθυστέρησης θα πάω. Σας ευχαριστώ, μακάρι!

Παίζει όμως να είναι νωρίς για χοριακη? Γενικά πλέον μόνο από μεγάλο πρόβλημα καθυστερεί η περιοδος, ακόμα και με τα αντισυλληπτικά ερχόταν 30η μέρα. Αλλα φοβάμαι να μην βιαστώ.

Ουφ, αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να έχει έρθει. Άμα δεν έρθει και αύριο, θα πάω για χοριακη να φύγει η αγωνία!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Omninat είπε:

Παίζει όμως να είναι νωρίς για χοριακη? Γενικά πλέον μόνο από μεγάλο πρόβλημα καθυστερεί η περιοδος, ακόμα και με τα αντισυλληπτικά ερχόταν 30η μέρα. Αλλα φοβάμαι να μην βιαστώ.

Καλημερα, τωρα η χοριακη σου, αποκλειεται να μην δειξει... 100% θα δειξει! Πραγματικα ομως δεν καταλαβαινω γιατι εκανες χοριακη μολις 8 ημερες μετα την ωορρηξια σου... Την επομενη φορα, κανε 2η μερα καθυστερησης (κ μετρα την καθυστερηση με βαση τους μεγαλυτερους σου κυκλους κ οχι τους μικροτερους).

• Like 1

Μήπως πρέπει τότε επειδή τον προηγούμενο μήνα είχα κύκλο των 32(αν και δεν μου έχει ξανασυμβεί) να μετρήσω βάσει αυτού ως μεγαλύτερο κύκλο?

Μου είχαν πει από το μικροβιολογικό ότι θα δείξει η χοριακη. Είδα το 1 και απογοητευτηκα

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Omninat είπε:

Ουφ, αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να έχει έρθει. Άμα δεν έρθει και αύριο, θα πάω για χοριακη να φύγει η αγωνία!

Σημαινει οτι θα επρεπε να ειχε ερθει χθες αν οντως ειχες ωορρηξια στις 19 κ θα ερθει σημερα αν ειχες ωορρηξια στις 20.. Λεω να περιμενεις 1-2 μερες γιατι στην ουσια εχεις μονο 1 μερα καθυστερησης (αν θεωρησουμε οτι ειναι ρολοι ο κυκλος σου).

• Like 2

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Σημαινει οτι θα επρεπε να ειχε ερθει χθες αν οντως ειχες ωορρηξια στις 19 κ θα ερθει σημερα αν ειχες ωορρηξια στις 20.. Λεω να περιμενεις 1-2 μερες γιατι στην ουσια εχεις μονο 1 μερα καθυστερησης (αν θεωρησουμε οτι ειναι ρολοι ο κυκλος σου).

Επειδή είμαι και λίγο σκραπας... Δεδομένου ότι μου ήρθε 03/09 με 32 μέρες κύκλου(κανονικά έχω 30 αλλά πέρασα από βαριά ασθένεια), στην χειρότερη σήμερα είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης? Είναι η πρώτη μου προσπάθεια, πριν έπαιρνα απλά προστασία και τελείωσε η υπόθεση. Συγγνώμη άμα ρωτάω βλακείες, αλλά όσο πιο σαφή μου γίνουν, τόσο πιο καλά θα ξέρω και για μετα

Καλημέρα! Σήμερα όπως το γράφεις θεωρώ ότι είναι η μέρα που περιμένεις κανονικά περίοδο. Σου εύχομαι να μην τη δεις. Πότε έκανες τελευταία χοριακή?

Kαλημέρα!!!Σήμερα όπως λεει η φίλης μας είσαι 33 μέρα του κύκλου!!!Αύριο θα δείξει η χοριακή.Η προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς!!!

Πφφ, με έβγαλε εντελώς εκτός ο προηγούμενος κύκλος δηλαδή... Τα υπολόγιζα βάσει του νορμάλ κύκλου μου, 30! Προηγούμενη χοριακη είχα κάνει πριν 8 μέρες, μου είπαν ότι φαίνεται... 

Πέρασα ασθένεια τον Αύγουστο και χρειαστηκα καθαρισμό στομαχιού με άνθρακα. Είχα να δω τόσο μεγάλο κύκλο από τα 14 μου!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Τελικά θα κάνεις αύριο ή την Δευτέρα; 

Από δευτέρα, να μην το βιάσω και μου βγει σε κακό. Σας ευχαριστώ όλες σας πολύ, μακάρι η επόμενη μου δημοσίευση να είναι χαρμόσυνη!

Λέτε? Απλά φοβάμαι μην δω πάλι αρνητικό και πικραθω. Ξέρω, πολλές προσπαθουνε μήνες και χρόνια, αλλά όταν σε πιάσει η λαχτάρα....

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Πάντως εγώ δε θα περίμενα τόσες μέρες........Θα είχα κάνει σίγουρα κι άλλη. Να μην ξέρεις?

Αχ, φοβάμαι μην βιαστώ πάλι, αυτό είναι όλο! Γιατί αύριο ειναι 34η μέρα!

στις πριν 1 ώρα, ο/η 4 ever mommy είπε:

Και εγώ! Εγώ πάντως αύριο πρωί πρωί,  3 μέρες πριν την καθυστέρηση θα κάνω ένα self clear νέας γενιάς... 

Μακάρι να βγει θετικό! Πραγματικά, περιμένουμε νεότερα!

@4 ever mommy και @OLY10 με πείσατε! Όλο και κάτι θα φανεί άμα πάω αύριο. Θα πάω για να μου φύγει το άγχος. Είναι τόση η αγωνία! Άμα πάει για μπεμπεδακι, όλο και κάτι θα δείξει λογικά! Να χαρεί το χειλάκια μας!

• Like 1

@4 ever mommy@OLY10σας ευχαριστώ για την υποστήριξη! Τον είχα φάει τον σύντροφό μου! Θα σας πω αύριο τι βγήκε, μου αρέσει πολύ που μπορώ να μιλάω μαζί σας για αυτό το θέμα!

• Like 1

Καλησπερα! Αχ πήγα, μου είπαν θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα στις 6, αλλά δουλεύω έως τις 9! Έχω τόση αγωνία! Πονάει η μέση μου από χθες, όπως και κάτω δεξιά, δεν ξέρω εάν είναι πόνος ωοθήκης όμως.. περίοδος ούτε ίχνος. Λέτε να μπορούν να μου τα πουν τηλεφωνικά?

• Like 2

Μεγάλη πίκρα..... Ναι, ίσως να πρέπει να σιγουρευτώ ότι ο οργανισμός μου είναι σταθερός πριν γίνει το καλό! Μου την έχει δώσει που δεν έρχεται, από βδομάδα σίγουρα θα πάω στην γιατρό μου

• Sad 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστω κορίτσι μου, το ίδιο εύχομαι και σε σένα!  Ο πρώτος υπέρηχος ήταν στις πεντέμισι βδομάδες περίπου και είδαμε μόνο σάκο, ο γιατρός επιβεβαίωσε ότι ήταν ενδομήτριο αλλά είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε άλλο. Προχθές το Σάββατο ήμουν 7 βδομάδες + 2 μέρες και φαινόταν και ακουγόταν όλα πεντακάθαρα! 😍 Δε νομίζω να παίζει ρόλο η χοριακή, η τελευταία μου πάντως πριν τον πρώτο υπέρηχο ήταν 4500. εσυ ποσό υπολογίζεις ότι θα είσαι στον υπέρηχο σου;; έχω ακούσει και για περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα νωρίτερα, στην 6η βδομάδα!! Με το καλό, είναι υπέροχες στιγμές!! ❤️
    • Κορίτσιααααα!!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι περίπου 120 και ήταν 188!!! Τώρα μου είπε για μια τελευταία φορά (επειδή η μέτρηση ήταν και σε διαφορετικό διαγνωστικό και όχι ακριβώς 48 ώρες μετά), να κάνω μια τελευταία αν θέλω τετάρτη πρωί για να δούμε να διπλασιάζεται και πάλι! Μετά μου είπε θα περιμένουμε, τι να περιμένουμε δε ξέρω... Θα τον ρωτήσω την Τετάρτη να μου πει... Θέλω κι εγώ να πάμε να ακούσουμε καρδούλαααα!!! (βιάζομαι ε;;;)
    • @eriv μου σε παρακαλώ θύμισε μου σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα!! Συγγνώμη αλλά τα έχω χάσει λίγο αυτές τις μέρες!! 🤔🤔
    • @Rosemary κάτσε... 14 -9 Είναι η φυσιολογική σου πίεση? Μου φαίνεται λίγο τσιμπημενη.  Δεν ρώτησα για μονάδες αμνιακου υγρού... εκείνη τη στιγμή δε μου πήγε καν το μυαλό.  Μου είπε ότι ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια μόνο αυτό.  3 εκατοστά είπες είναι ο τράχηλος στις 28 εβδομάδες? Εγώ τώρα στις 30 έχω 3.3 εκατοστά και μου είπε ότι είναι πολύ καλά. Άρα λογικά και τα 3 εκατοστά είναι επίσης καλα... Αχ... Μην ψάχνεις άλλο στο ίντερνετ.  Σε ικετεύω.  Άσε το γιατρό σου να σου δώσει τις συμβουλές που πρέπει και ακολουθησε τις κατά γράμμα. Ξεκουράσου... ξάπλωσε... ηρέμησε... Κάνε θετικές σκέψεις.  
    • @ditaki τι ωραίο θέμα !!λοιπόν όπως και εσύ έχω και εγώ μια μπουμπού 17 μηνών (22/07/2016) το 1ο μου καλοκαιρινό μωρο !!Και περιμένω το 2ο μέχρι 10/07/2018...δεν το είχα σχεδιάσει....ηρθε 😅😅με βλέπω με το νεογέννητο σε παραλίες όχι φυσικά στ ήλιο αλλά να μη στέρησω και στο μεγάλο μου..παιδακι τη θάλασσα που τη λατρεύει!!!το 2016 δε κάναμε κανένα μπάνιο...ειμαι όμως κ εγώ καλοκαιρινή μαμα.(26/07) 😉😀😍με το καλο όλα τα μωράκια του κόσμου να'ναι γερά κ.αυτα κ οι μαμάδες τους!!!!μεταξύ μας για τα μ ωρα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη περίοδος ..καθόλου ιώσεις βγαίνεις έξω...το αστείο στη 1η εγκυμοσύνη...ημουν 8 μηνών Ιούνιος ...καυσωνας...με βλέπει μια γυναίκα περπατούσα στο δρόμο...ασε κ εγώ καλοκαίρι γέννησα την πατησα...δε τ ξανακάνα....εγω όμως τ ξανακάνω κ.φυσικα δε τ μετανιώνω !!!!φιλιά σε όλες να τα λεμε.κοριτσια 😍😍😘😘
  • Νέες συζητήσεις