Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει πιθανοτητα?


Maritina89

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Καλημέρα. Ο άντρας μου μισοτελειωσε μέσα μου 3-4 φορές στις πιο γονιμες μέρες. Συγνώμη αν άφησα να εννοηθεί κάτι διαφορετικό... 

    Εξακολουθω να εχω την ιδια αποψη (αν και αυτα τα μισοτελειωσε, δεν τα καταλαβαινω). Κ κανονικα να τελειωσε, την σωστη ημερα, εφ οσων εχεις περιοδο, δεν στεκουν αυτα τα σεναρια τα οποια μπορει να εχουν 1002 διαφορετικες υποθεσεις  που μπορουν να εξηγησουν γιατι ηταν πιο παχυρευστο το αιμα σου... Ναι, 1 απο αυτες τις 1002 διαφορετικες υποθεσεις μπορει να ειναι κ η βιοχημικη οπως κ αλλα 1001 πολυ πιο πιθανα σεναρια, πχ, αλλαγη ροης λογω ορμονων, λογω καιρου, λογω ιωσης, λογω μηκυτων, λογω αυθυποβολης κ πολλα πολλα αλλα σεναρια.. Συμπερασμα παντως ετσι απλα, δεν μπορει να βγαζει καποια γυναικα κ να λεει απο μονη της " μαλλον βιοχημικη". Γνωμη μου...

   Δε θελω να συνεχισω καποια αντιπαραθεση γιατι πιστευω οτι εισαι κ σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση... Ειναι απλα η αποψη μου κ δεν εχει να κανει με 'σενα.. Απλα πιστευω πως τετοιες εμμονες συχνα κανουν  κακο στους ανθρωπους, προσδιδοντας τους ειτε παραλογα στοιχεια, ειτε στοιχιεια καταθλιψης, μυθοπλασιας, ειτε (το λιγοτερο) γραφικοτητας-ειδικα απεναντι στους συντροφους τους..

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με Rosemary ότι πρέπει να χαλαρώσεις και να μην αναζητάς παντού συμπτώματα....Για σένα, για το σύντροφο σου και για πολλούς άλλους λόγους. Εύχομαι να αποκτήστε σύντομα το παιδάκι σας. Αλλά σε παρακαλώ ηρέμησε γιατι θα τρελαθεις στο τελος!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chris24 είπε:

Γεια και από μένα...εγω στον χρόνο εμεινα έγκυος όμως  εκανα το  τεστ από τη πρώτη κιόλας μέρα καθυστέρησης και βγήκε θετικό με πολύ άχνη γραμμουλα και τώρα είμαι στην 9η βδομάδα κυησης....αν είσαι έγκυος σίγουρα θα φανει στο τεστ..καλή επιτυχία σου εύχομαι και μακάρι να ακούσουμε ευχάριστα!!

Καλησπερα. Σου ευχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη? εκανα το τεστ το Σαββατο και σχεδον αμεσως βγηκε αρνητικο...ακομα δεν εχει ερθει περιοδος και ειναι ο μεγαλύτερος κυκλος που ειχα ποτε. Δεν ξερω τι γινεται τελικα....ισως να φταιει το γεγονος πως κοντα στις ημερες τις ωορρηξιας ειχα παρα πολυ αγχος (για ασχετο θεμα βεβαια)...δεν ξερω...τα πονακια συνεχιζονται κυριως το βραδυ κ επισης εχω πολλα υγρα σε σημειο που νομιζω καθε τρεις κ λιγο οτι μου ηρθε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαριαντζελα είπε:

Εγω το βρισκω φυσιολογικο ! Η μητερα μου επιασε τον αδερφο μου απο προεκσπερματικα ! Και γενικοτερα εχω ακουσει πολλες γυναικες που εχουν συλλαβει με πολυ μικρες ποσοτητες συνηθως επειδη εσπαγε το προφυλακτικο κτλ 

Δεν ειπαμε οτι ειναι απιθανο, ειδικα αν σπασει το προφυλακτικο.. Αλλα που κολλαει αυτο?:shock: Εδω λεμε οτι η κοπελα εχει περιοδο (δεν ειναι μονο το γεγονος οτι δεν ολοκληρωνε "τελειως" ο συντροφος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Rosemary. Περίοδος και εγκυμοσύνη ποτέ παρέα!!!

Και μην ακούσω, για την ξαδέρφη, της κουμπάρας που όταν ήταν έγκυος είχε κανονικά περίοδο...ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ...απλά είχε αιμορραγία και δεν πήγε στον γιατρό να της πεις τον λόγο.

  • Like 2
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Συμφωνώ με Rosemary ότι πρέπει να χαλαρώσεις και να μην αναζητάς παντού συμπτώματα....Για σένα, για το σύντροφο σου και για πολλούς άλλους λόγους. Εύχομαι να αποκτήστε σύντομα το παιδάκι σας. Αλλά σε παρακαλώ ηρέμησε γιατι θα τρελαθεις στο τελος!  

Συμφωνω απολυτα. Με χαλαρωση ερχεται πιο αυκολα το νινι! Κι εγω πιστευω εχεις κανονικα περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπερα. Σου ευχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη? εκανα το τεστ το Σαββατο και σχεδον αμεσως βγηκε αρνητικο...ακομα δεν εχει ερθει περιοδος και ειναι ο μεγαλύτερος κυκλος που ειχα ποτε. Δεν ξερω τι γινεται τελικα....ισως να φταιει το γεγονος πως κοντα στις ημερες τις ωορρηξιας ειχα παρα πολυ αγχος (για ασχετο θεμα βεβαια)...δεν ξερω...τα πονακια συνεχιζονται κυριως το βραδυ κ επισης εχω πολλα υγρα σε σημειο που νομιζω καθε τρεις κ λιγο οτι μου ηρθε...

Να το ξανακάνεις σε 2-3 μέρες αν δεν σου έρθει...μπορεί να άργησε να γίνει η σύλληψη..αν δείξει ξανά αρνητικό θα ειναι λόγω αχγους η μπορεί και να είναι ορμονικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Όχι, τίποτα.. Πριν λίγο μου είπαν ότι είχα παλινδρομη σε αρχικό στάδιο κυησης...  Περαστικα σου... Ποσο ηταν η χοριακη σου?

Παλινδρομη?? Βιοχημικη θα εννοεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Παλινδρομη μου είπαν, σε πολύ αρχικό στάδιο. Μου έδωσαν χάπια και ευτυχώς μειώθηκε η ροή αίματος. 

Σου εγραφα περαστικα αλλα δεν εμφανιστηκε. Τι χοριακη ειχες? Μην ανησυχεις παντως. σε λιγο θα εισαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Ευχαριστώ πολύ... 21 μου είπαν. Τους ρώτησα, μήπως κάνετε λάθος και ήταν βιοχημικη; Όχι μου είπαν, παλινδρομη. 

πολλά περαστικά και να είσαι δυνατή. Όλα περαστικά είναι, όλα συμβαίνουν για κάποιον λόγο και πάμε για τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...