Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει πιθανοτητα?


Maritina89

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Καλημερα κορίτσια... 

Είμαι στην 26η μέρα με κύκλο 29-30 ημερών. Έκανα ένα self clear νέας γενιάς, αυτό που λέει από 5 μέρες μετά την συλληψη, στις 4 το πρωί... Συνέβη το εξής κουλό... Ενώ το έκανα με ποτηράκι για να είμαι σίγουρη, στο ένα λεπτό μου έβγαλε αντί για κάθετη γραμμή στο παράθυρο αποτελεσματος, οριζοντια φαρδιά αχνη... Μετά από 3-4 λεπτά δεν βλέπω τίποτα... Το κοιτούσα επί ώρα κάτω από καλό φωτισμό και σαν να είδα μια πάρα μα πάρα πολύ αχνη κάθετη γραμμουλα... Μπορεί να ήταν και ιδέα μου... Τι να πω; Πάντως η οριζοντια φαρδιά αχνη γραμμή με μπέρδεψε.... Με προβλημάτισε. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό... Περίοδο δεν περιμένω στις 9 του μήνα... 

κοιτα τα συμτωματα εγκυμοσυνης κ εμενα τοτε που ειχαν εμφανειστη 4 μερες πριν την περιοδο μου..κανε καλυτερα χωριακη ρε συ να εισαι σιγουρη οκ τα τεστ δεν πευτουν ποτε εξω αλλα καμια φορα μας μπερδευουν μου ειχε τυχη να κανω τεστ  που ελεγε οτι δειχνει απο την 6 μερα μετα την επαφη το εκανα10 μερες πριν την περιοδο κ ειχε βγει αρνιτικο εννω ειμουν εγκυος  ..μακαρι να εισαι κοπελα μου στο ευχομαι!!! αντε να κανεις την αρχη να μας φερεις  γουρι χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Παντως εμενα αυτα τα συμπτωματα πριν την καθυστερηση, μου φαινονται λιγο υπερβολικα... Οι φλεφες πχ εμφανιζονται μετα την 8η βδομαδα γιατι τοτε αρχιζει να αυξανεται η ροη του αιματος της εγκυου... Οι δε ρωγες, μεγαλωνουν κ σκουραινουν παλι κοντα στον 2ο... Το στηθος, πριζεται κ πριν την περιοδο... Δε στο λεω για να σε απογοητευσω, αλλα επειδη ανεφερες οτι ο αντρας σου δεν ολοκληρωνε καν μεσα σου αυτο τον μηνα θεωρω οτι ζοριζεις το κεφαλι σου με το να ψαχνεις συμπτωματα κ να κανεις τεστ πριν την καθυστερηση... Χαλαρωσε και θα φανει οταν ερθει!! Λιγες  μερες μειναν... Οσο για το τεστακι σου, μαλλον ηταν ελλατωματικο... Αλλωστε απ'οτι εχω δει στο φορουμ, αυτα τα τεστ που γινονται νωριτερα, μονο μπερδεμα φερνουν.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ κ περιμενετε απλα λιγες μερουλες..!!

κ εμενα απο νωρις πεταχτεικαν η φλεβες στο στηθος κ ειμουν μονο 3 εβδομαδον! ισως ειναι διαφορετικο απο γυναικα σε γυναικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Rosemary αστην ό,τι και να της πούμε.....χαχαχααχ! Κι εγώ τον πρώτο καιρό προσπαθειών όλο συμπτώματα έβλεπα. Τώρα πια είμαι πολύ πιο cool........

κ εγω το ιδιο με εσενα χαχαχαχ!!!  τωρα αυτον τον μηνα λεω οτι θελει ασ γινει δεν θα τρελαθω εγω καθε μηνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η swtia είπε:

κ εμενα απο νωρις πεταχτεικαν η φλεβες στο στηθος κ ειμουν μονο 3 εβδομαδον! ισως ειναι διαφορετικο απο γυναικα σε γυναικα

   Νομιζω οτι η mommy καταλαβε τι ηθελα να πω... Εμενα οι φλεβες μου φαινονται οταν ειμαι σε υπερενταση... Ειναι τοσο γενικα αυτα τα συμπτωματα που δεν μπορουμε να βασιζομαστε σε αυτα πριν την καθυστερηση. Πως μπορεις να εισαι σιγουρη οτι σε 'σενα οι φλεβες σου πεταχτηκαν λογο εγκυμοσυνης κ οχι για καποιο αλλο λογο? Ησουν μονο 3 βδομαδων, δηλ, ισως 2-3 μερες απο την εμφυτευση....(!).  Δε  λεω οτι δεν εγινε αυτο που λες, αλλα το πιο πιθανο ειναι να ηταν αλλος ο  λογος ή να προυπηρχε κ να μην το ειχες παρατηρησει.

   Κ εν παση περιπτωσει προκειμενου να εχει μια καλη ψυχικη υγεια καθε κοπελα που ανυπομονει να γινει μανα, δεν πρεπει να κυριευεται απο αυτη της την επιθυμια κ να μην βλεπει καθαρα... Τι θα γινει δηλ αν η φιλη μας δεν ειναι εγκυος?? Καθε μηνα θα ψαχνει συμπτωματα, θα τα βλεπει ολα υποπτα, θα κανει τεστ, θα λεει στον συντροφο της ο,τι νιωθει πως ειναι εγκυος και τελικα θα απογοητευεται?? Καλυτερα να σκεφτει λογικα κ να χαλαρωσει μεχρι την πρωτη ημερα καθυστερησης... -Εννοειται φυσικα οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, κ αλλη αγωνια εχει μια μικρη κοπελα ή μια που εχει κανει ηδη παιδια κ αλλη αγωνια μια μεγαλη σε ηλικια, ατεκνη γυναικα ή μια γυναικα που προσπαθει παρα πολλα χρονια... Παρ'ολα αυτα, και σε αυτες θα εδινα την ιδια συμβουλη.

  • Like 2
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα. Εγραψα και πιο πριν αλλα δεν το βλεπω να εμφανιζεται το μήνυμα. Ειμαι στη 46η μερα κ απ σημερα ξεκινησαν συμπτωματα περιοδου...το πρωι ειχα πονους χαμηλα, ζαλαδες και ηπιας μορφης ναυτιες...το μεσημερι υποχώρησαν τα συμπτωματα κ τωρα εχω καποια μικροπονακια...δυστυχως νομιζω θα αδιαθετησω γιατι λιγο πολυ τα εχω καθε μηνα τα συμπτωματα....η θερμοκρασια μ το πρωί 37 κ πριν λιγο 37.5....εχω παρει τεστ αλλα νομίζω αδικα...αν μεχρι αυριο δεν ερθει θα το κανω οταν ξυπνησω βεβαια. Απλα απορω πως ετυχε να κανει λαθος ο γιατρος την 24η μερα π βρηκε ωορηξια...γιατι οπως κ να χει ακομα κ αν δεν εγινε συλληψη θα επρεπε να εχει ερθει περιοδος μερες πριν αν εγινε τοτε ωορρηξία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυκλο οτι να ναι. Γενικα ειχα 30-35. Αλλα τους τελευταίους μηνες εχω κανει 36-47...βεβαια εξετασεις ολες φυσιολογικες ουτε καν πολυκυστικες... την 24η που πηγα στον γιατρο εβλεπα κ υγρά απο τις προηγουμενες ήμερες οποτε εφοσον μου το επιβεβαίωσε κ στον υπερηχο ηρεμησα οτι εκανα ωορρηξία... γι αυτο μ φαινεται παράξενο που ακομα δεν εχω δει περιοδπ εστω κ αν δεν εμεινα έγκυος...τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ερωτηση ακομα...τις τελευταίες ημέρες βλεπω υγρα ασπρα οχι πηχτα...συγνωμη κιολας για την περιγραφή αλλα τα εχει δει καμια πριν την περιοδο της? Γιατι δεν θυμαμαι να τα εχω παρατηρησει ξανα..αοσμα κ χωρις φαγουρα η ενοχλησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε...γι αυτο πηρα τεστ να κανω αυριο γιατι μου φαίνεται περιεργο να επεσε τοσο εξω ο γιατρος... ηταν ξεκαθαρος ότι εγινε ωορρηξία.... 

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Ελα ντε...γι αυτο πηρα τεστ να κανω αυριο γιατι μου φαίνεται περιεργο να επεσε τοσο εξω ο γιατρος... ηταν ξεκαθαρος ότι εγινε ωορρηξία.... 

Καλημέρα! Εφόσον ο γιατρός σου επιμένει ότι έκανες ωορρηξία δεν χωρά αμφιβολία ότι έκανες... Η ωορρηξία φαίνεται καθαρά στον υπέρηχο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@4 ever mommy , στην ίδια φάση είμαστε! Είμαι ζυγινα, έχω δύο κορίτσια και μια βιοχημικη και θέλουμε άλλο ένα μικρούλι στο σπίτι αλλά λίγο η κούραση λίγο τα παιδιά δεν προλαβαινουμε να το πάμε συστηματικά! ???

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!!!!

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η 4 ever mommy είπε:

Άρα με καταλαβαίνεις απόλυτα! Πόσο είναι τα κορίτσια σου; 

Ναι!!!!!!!!είχα και την εντύπωση ότι μια που θα πω θέλω τρίτο και μια που θα έρθει! !!!!???έλα που δεν είναι τόσο εύκολο τελικά! !!!!πάνε σχολειο οι δικές μου!8 η μεγάλη και 5 η μικρή! Εσένα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Καλημέρα! Εφόσον ο γιατρός σου επιμένει ότι έκανες ωορρηξία δεν χωρά αμφιβολία ότι έκανες... Η ωορρηξία φαίνεται καθαρά στον υπέρηχο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!

Τελικα αρνητικο το τεστ και περιοδος πουθενα ακομα. Τον επομεμο μήνα παλι. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Να τις χαίρεσαι τις ζουζουνες σου! Εμένα είναι λίγο μεγαλύτερες. Η μεγάλη μου θα γίνει 11 τον Ιανουάριο και η μικρή μου 9 στις 23/10. Η βιοχημικη μου ήταν τον προηγούμενο μήνα που ήταν ο μόνος μήνας που προσπαθησαμε. Και τις δύο τις κόρες μου τις αποκτήσαμε με τραβηγμα, χωρίς να έχω ιδέα από κύκλους και γονιμες. 

Να τις χαίρεσαι!!!!!κοντά έχουμε γενέθλια με τη μικρη σου!!!!

Εγώ τη βιοχημικη την είχα πριν 3 χρόνια περίπου.  Μετά είχαμε αλλά θέματα και δεν προσπαθουσαμε. Τώρα έχουμε μερικούς μήνες που το σκεφτόμαστε αλλά δεν έτυχε! Ούτε εγώ είχα ιδέα για γονιμες μέρες σε καμία εγκυμοσυνη μου!!!!τώρα που το ψάχνω χειρότερα είναι μου φαίνεται! 

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Τελικα αρνητικο το τεστ και περιοδος πουθενα ακομα. Τον επομεμο μήνα παλι. ? 

Αν δεν έρθει μέχρι τη Δευτέρα καλύτερα κάνε και μια χοριακή για σιγουριά...Αν έρθει χαλαρώνουμε και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφερον. Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να πεσει εξω το τεστ? Εφοσον κιολας εχουν περασει τόσες ημερες απο την ωορρηξία δεν ειναι οτι το εκανα νωρις...τι να πω...πηρα το clear blue γιατι διαβασα ότι ειναι αξιόπιστο... σημερα εν τω μεταξυ νιωθω πονακια μονο αν "ζοριστω" λιγο με καποια δουλεια... τι να πω!!!αν δεν ερθουν παω για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GABRY ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΤΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΧΤΕΣ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΜΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΑΛΛΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΑΥΤΑ! ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΚ ΔΗΛΑΔΗ? Ή ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΝΝΟΩ.........ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 13/10 ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΕΣΤ..........ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΑΤΑΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΧΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ......ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 4ever mommy μη στενοχωριέσαι! Τον άλλο μήνα. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Πως το λες για βιοχημική?

Gabry μου καλό κουραγιο μας εύχομαι και αισιοδοξία! Από εδώ θα τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι εννοώ γιαυτόν το μήνα πως σου ήρθε ότι ήταν βιοχημική! Μην απογοητεύεσαι ολα θα γίνουν! Μη σε βλέπουν και τα παιδάκια σου στενοχωρημένη!

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου τόσο γιατί μόνο κακό κάνεις. Ηρέμησε..Και ούτε με την ηλικία μην αγχώνεσαι. Έχεις άλλα δύο παιδάκια έτσι κι αλλιώς! Δε σε ηρεμεί αυτό? Όλα θα γίνουν.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2017 at 7:18 ΜΜ, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα.

Εδω κ 2-3 μηνες προσπαθουμε για μωρο. Γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο κ διάβασα για τη μεθοδο μετρησης πρωινης θερμοκρασιας μιας π ακομα δεν θελω να μπλεχτω με τεστ ωορρηξίας γιατι πιστευω θα αγχωθω. Εδω κ 2 εβδομαδες δεν πεφτει απο το 36.9-37 ενω δεν ειχα ποτε τοσο υψηλη. Στους αλλους κυκλους μετα την ωορρηξία ζητημα να εφτανε 36.8 καμια μερα γιατι γενικα η βασικη μου ειναι 36.2. Ειμαι στην 43 μερα κ επειτα απο υπερηχο την 24 βρεθηκε να εχει γινει ωορηξια. Προσπαθω να μη το σκεφτομαο γιατι Δεν θελω να ενθουσιαζομαι κ λεω να αφησω μηπως εκδηλωθει κανενα συμπτωμα (εγκυμοσύνης  η εστω περιόδου)αλλα πειτε μ εσείς στη θεση μου ποτε θα κάνατε τεστ?

Γεια και από μένα...εγω στον χρόνο εμεινα έγκυος όμως  εκανα το  τεστ από τη πρώτη κιόλας μέρα καθυστέρησης και βγήκε θετικό με πολύ άχνη γραμμουλα και τώρα είμαι στην 9η βδομάδα κυησης....αν είσαι έγκυος σίγουρα θα φανει στο τεστ..καλή επιτυχία σου εύχομαι και μακάρι να ακούσουμε ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα... Εμένα μου ήρθε... Νομίζω ότι ήταν πάλι βιοχημικη... Πονάει και η ωοθηκη μου ακόμα... 

   Συγγνωμη κοριτσια μου, αλλα δεν μπορω να μην απαντησω σε αυτο το ποστ κ μου κανει εντυπωση πως μια τετοια αναρτηση φαινεται φυσιολογικη.. Για να καταλαβω δηλαδη, αυτο το μηνα ο συντροφος σου δεν ολοκληρωνε μεσα σου, σου ηρθε κανονικα περιοδος κ εσυ επιμενεις πως εισαι εγκυος επειδη ειχες ολα τα συμπτωματα κ πως ηταν βοιχημικη? Μα ημαρτον... Ειμαι σιγουρη  οτι θα θεωρηθω απο πολλους η κακια τωρα αλλα μας διαβαζει κ κοσμος εδω μεσα, κοπελες που ισως δεν εχουν πολλες γνωσεις γιατι μολις αρχισαν να προσπαθουν κ ολα αυτα ειναι αντιεπιστημονικα κ εμμονικα σεναρια. Δεν εισαι εγκυος κ αυτη την στιγμη, ενω εχεις περιοδο, δεν μπορεις να το δεχτεις.. Πιστευω οτι χρειαζεσαι αμεσα την συμβουλη ενος γυναικολογου γιατι αν συνεχισεις ετσι θα αποκτησεις πολλες εμμονες.

  • Like 2
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Συγγνωμη κοριτσια μου, αλλα δεν μπορω να μην απαντησω σε αυτο το ποστ κ μου κανει εντυπωση πως μια τετοια αναρτηση φαινεται φυσιολογικη.. Για να καταλαβω δηλαδη, αυτο το μηνα ο συντροφος σου δεν ολοκληρωνε μεσα σου, σου ηρθε κανονικα περιοδος κ εσυ επιμενεις πως εισαι εγκυος επειδη ειχες ολα τα συμπτωματα κ πως ηταν βοιχημικη? Μα ημαρτον... Ειμαι σιγουρη  οτι θα θεωρηθω απο πολλους η κακια τωρα αλλα μας διαβαζει κ κοσμος εδω μεσα, κοπελες που ισως δεν εχουν πολλες γνωσεις γιατι μολις αρχισαν να προσπαθουν κ ολα αυτα ειναι αντιεπιστημονικα κ εμμονικα σεναρια. Δεν εισαι εγκυος κ αυτη την στιγμη, ενω εχεις περιοδο, δεν μπορεις να το δεχτεις.. Πιστευω οτι χρειαζεσαι αμεσα την συμβουλη ενος γυναικολογου γιατι αν συνεχισεις ετσι θα αποκτησεις πολλες εμμονες.

Εγω το βρισκω φυσιολογικο ! Η μητερα μου επιασε τον αδερφο μου απο προεκσπερματικα ! Και γενικοτερα εχω ακουσει πολλες γυναικες που εχουν συλλαβει με πολυ μικρες ποσοτητες συνηθως επειδη εσπαγε το προφυλακτικο κτλ 

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...