Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει πιθανοτητα?


Maritina89

Recommended Posts

Καλησπερα κ απο μενα.

Εδω κ 2-3 μηνες προσπαθουμε για μωρο. Γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο κ διάβασα για τη μεθοδο μετρησης πρωινης θερμοκρασιας μιας π ακομα δεν θελω να μπλεχτω με τεστ ωορρηξίας γιατι πιστευω θα αγχωθω. Εδω κ 2 εβδομαδες δεν πεφτει απο το 36.9-37 ενω δεν ειχα ποτε τοσο υψηλη. Στους αλλους κυκλους μετα την ωορρηξία ζητημα να εφτανε 36.8 καμια μερα γιατι γενικα η βασικη μου ειναι 36.2. Ειμαι στην 43 μερα κ επειτα απο υπερηχο την 24 βρεθηκε να εχει γινει ωορηξια. Προσπαθω να μη το σκεφτομαο γιατι Δεν θελω να ενθουσιαζομαι κ λεω να αφησω μηπως εκδηλωθει κανενα συμπτωμα (εγκυμοσύνης  η εστω περιόδου)αλλα πειτε μ εσείς στη θεση μου ποτε θα κάνατε τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια! Αν ειχες την 24η ημερα ωορρηξια, θα επρεπε να αδιαθετησεις την 38η αρα  σημερα εισαι στην 5η ημερα καθυστερησης!! Ειναι μια πολυ καλη μερα αυριο το πρωι, για να κανεις ενα τεστ..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Μακάρι και σου το εύχομαι. Με τόσα συμπτώματα που έχεις τι να πω. Αφού θέλεις γιατί δεν ολοκλήρωνε μέσα σου ο αντρας σου? Συγγνώμη για την ερώτηση απλώς μου έκανε εντύπωση. Εγώ δεν περιμένω 14/10...........Οπότε περιμένουμε πρώτα από σένα νέα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι για τη βιοχημική. Καλά κάνεις και δεν αφήνεις ανεκμετάλλευτες ευκαιρίες! Χαχαχαχα. Σε καταλαβαίνω. Όχι ότι είσαι και μεγάλη πάντως! Εγώ έχω ένα παιδάκι 3 χρονών και όταν έκλεισε χρόνο ήθελα να πάμε για το επόμενο. Ο άντρας μου έλεγε να περιμένουμε λίγο να ξεπεταχτεί και με τα πολλά από τον Αύγουστο /2015 προσπαθούμε και δεν..Δε λέω ότι αν αρχίζαμε νωρίτερα θα είχαμε καταφέρει κάτι αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια και εγώ στις 10/10....ακριβώς δύο χρόνια πριν είχα μάθει για την πρώτη εγκυμοσύνη. Μακάρι 2 χρόνια μετά....να έρθει και το δεύτερο!

  • Like 2
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η 4 ever mommy είπε:

Κορίτσια μου συνέβουν τα εξής!!!  Άρχισε να πονάει υπερβολικά πολύ το στήθος μου από το μεσημέρι, μεγάλωσαν υπερβολικά πολύ οι ρωγες μου, νιώθω τσιμπηματα και στο στομάχι  και επίσης ανέβασα 37,6. Καίγομαι σας λέω... 

καλημερα εχεις κ καθυτερηση? κοιτα την θερμοκρασια μην την λαμβανεις υποψην σου γιατι η θερμοκρασια ανεβενει στην ωορριξια αλλα ανεβενει κ οταν περιμενουμε περιοδο...τσιμπιματα στο στομαχι δεν εχω ξανα ακουσει για συμτωμα στην κοιλια ναι..αλλα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη το στηθος σου που μεγαλοσε ναι αυτο ειναι συμτωμα περιοδου!! κανε ενα τεστακι αν εχεις κ καθυστερηση η χωριακη καλα αποτελεσματα!!!

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι οδηγίες τι λένε? Μήπως δεν έκανες κάτι καλά με το τεστ?

Πάντως αυτό με τις φλέβες στο στήθος το είχα σε όλη την εγκυμοσύνη μου.

Μακάρι κορίτσια μου όλες...αλλά εμένα δεν με βλέπω αυτό τον μήνα. Δεν έχω τίποτα που να προμηνύει εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Παντως εμενα αυτα τα συμπτωματα πριν την καθυστερηση, μου φαινονται λιγο υπερβολικα... Οι φλεφες πχ εμφανιζονται μετα την 8η βδομαδα γιατι τοτε αρχιζει να αυξανεται η ροη του αιματος της εγκυου... Οι δε ρωγες, μεγαλωνουν κ σκουραινουν παλι κοντα στον 2ο... Το στηθος, πριζεται κ πριν την περιοδο... Δε στο λεω για να σε απογοητευσω, αλλα επειδη ανεφερες οτι ο αντρας σου δεν ολοκληρωνε καν μεσα σου αυτο τον μηνα θεωρω οτι ζοριζεις το κεφαλι σου με το να ψαχνεις συμπτωματα κ να κανεις τεστ πριν την καθυστερηση... Χαλαρωσε και θα φανει οταν ερθει!! Λιγες  μερες μειναν... Οσο για το τεστακι σου, μαλλον ηταν ελλατωματικο... Αλλωστε απ'οτι εχω δει στο φορουμ, αυτα τα τεστ που γινονται νωριτερα, μονο μπερδεμα φερνουν.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ κ περιμενετε απλα λιγες μερουλες..!!

  • Like 3
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ! Rosemary αστην ό,τι και να της πούμε.....χαχαχααχ! Κι εγώ τον πρώτο καιρό προσπαθειών όλο συμπτώματα έβλεπα. Τώρα πια είμαι πολύ πιο cool........

  • Like 1
  • Haha 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Έλα μου όμως που ποτέ δεν πρηζοταν το στήθος μου πριν την περίοδο.... Αυτό μου κινεί υποψίες... Μόνο τον προηγούμενο μήνα στην βιοχημικη που πρηστηκα ολόκληρη... 

   Μακαρι κοριτσι μου να εισαι εγκυος, αλλα οπως κ να εχει, πρεπει να χαλαρωσεις γιατι αυτην την στιγμη βλεπεις παντου συμπτωματα! Αυτα μπορει να συμβαινουν γαι χιλιους δυο λογους... Κ αφου εχεις κ 2 παιδακια, θα ξερεις οτι ακομα κ τα συμπτωματα εγκυμοσυνης εμφανιζονται για καποιο λογο.. Η πλατη ποναει, επειδη μεγαλωνει η μητρα κ ο σακος με αποτελεσμα να σπρωχνει το στομαχι προς τα πανω καθως κ επειδη οταν φουσκωσει αρκετα η κοιλια, αλλαζει το κεντρο βαρους της γυναικας... Αυτο γινεται συνηθος μετα τον 6ο μηνα κ σε καποιες γκαντεμισες σαν εμενα ισως γινει κ νωριτερα.. Δεν μπορει ομως ο πονος της πλατης να ειναι τοσο νωρις πια συμπτωμα εγκυμοσυνης... Θα σαλταρεις αμα παρατηρεις τοσο πολυ τα παντα καθε μηνα... Απολαυσε τους ερωτες σου, τα παιδακια σου κ κρατα τα αγχη σου για την καθυστερηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα το αποτελεσμα της προγεστερόνης 15,2 στην 20η μερα του κυκλου! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό! Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτή η εξέταση αλλά σφού άρεσε στο γιατρό, νιώθω καλά κι εγώ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

πηρα το αποτελεσμα της προγεστερόνης 15,2 στην 20η μερα του κυκλου! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό! Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτή η εξέταση αλλά σφού άρεσε στο γιατρό, νιώθω καλά κι εγώ.......

   Τιμή προγεστερόνης μεγαλύτερη των 15ng/ml την 21 ημέρα του κύκλου (για γυναικες με 28 ημερες κυκλο) είναι ενδειξη πως εχει γινει ωορρηξία!! Ο κυκλος σου ποσες ημερες ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετράω τον κάθε κύκλο και βλέπω την ωορηξία υπερηχογραφικά κάθε μήνα. Ούτε νιώθω την ωορηξία μου ούτε και έχω σταθερό κύκλο! Αυτό το μήνα ο γιατρός μου είπε ωορρηξία 28-29/9. Αυτά! Δεν ξέρω αν σε βοήθησα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2017 at 8:15 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Γεια! Αν ειχες την 24η ημερα ωορρηξια, θα επρεπε να αδιαθετησεις την 38η αρα  σημερα εισαι στην 5η ημερα καθυστερησης!! Ειναι μια πολυ καλη μερα αυριο το πρωι, για να κανεις ενα τεστ..! 

Καλησπέρα και παλι. Δεν εχω γράψει γιατι δεν έχω κανει ακομα τεστ. Το πηγαινω απο μερα σε μερα γιατι φοβαμαι θα απογοητευτω. Σημερα 46η μερα η θερμοκρασια ακομα ανεβασμενη 37 αλλα ξεκινησαν συμπτωματα περιόδου....πονοι χαμηλα ,ζαλαδες κ καποιες μικροενοχλησεις σαν ναυτιες αλλα ηπιας μορφης....το απογευμα θα παρω τεστ κ αυριο το πρωί θα το κανω αν τελικά δεν ερθει περιοδος... Να πψ την αληθεια σχεδον ολα τα παραπανω συμπτωματα τα εχω πριν αδιαθετησω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Μετράω τον κάθε κύκλο και βλέπω την ωορηξία υπερηχογραφικά κάθε μήνα. Ούτε νιώθω την ωορηξία μου ούτε και έχω σταθερό κύκλο! Αυτό το μήνα ο γιατρός μου είπε ωορρηξία 28-29/9. Αυτά! Δεν ξέρω αν σε βοήθησα.............

Αφου σε αυτον τον κυκλο ειχες 28-29 κ εκανες την μετρηση 20η ημερα, ειναι πιθανο 21η να ειναι λιγο πιο υψηλη!! Οποτε ακομη καλυτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic
Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...