Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα!!Να ρωτήσω πως σας φαίνεται  FSH:12,LH:7?Είναι μιας φίλης μου.Εχεί πολυκυστικές και tsh 3!!Γνωρίζεται αν οι πολυκυστικές ή ο θυροειδής μπορούν να επηρεάσουν αυτές τις ορμόνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gabry είπε:

TSH 3 είναι πολύ φυσιολογική σε κατάσταση μη κύησης. Προφανώς η κοπέλα προσπαθεί να μείνει έγκυος, άρα πρέπει να κατέβει γύρω στο 1,5 γιατί ειδικά στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης πρέπει να είναι κάτω από 2. Θα απευθυνθεί σε ενδοκρινολογο και πολύ εύκολα με ένα χαπάκι καθε πρωί θα ρυθμιστεί πολύ σύντομα. Το χαπάκι

3 είναι με χάπι!!η fsh εννοείς ότι αυξάνεται με την ηλικία της γυναίκας?είναι 30 χρονών!!!Πιστεύω η lh πρέπει να είναι καλή!!Αύριο έχει ραντεβού στον γιατρό!!Μου είπε με τα κορίτσια που μιλάς μπες να ρωτήσεις γιατί είχε αγωνία μέχρι να πάω στον γιατρό!!!Ευχαριστώωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Οι ωοθήκες μας δυστυχώς δεν συμβαδίζουν ηλικιακά με το υπόλοιπο σώμα μας συχνά. Συμβαίνει και σε μένα... Είμαι 34. Αλλά δεν ξέρω ειλικρινά τι σημαίνει το 12. Δεν θέλω να πω κάτι λάθος που θα την αγχωσει άδικα.

Να μην αγχώνεται γιατί το άγχος απορρυθμιζει εντελώς τις ορμόνες! 

Νομίζω ότι δεν είναι κάτι που να μην διορθώνεται.

Προσπαθείς για παιδάκι?Της είπα και γω να μην αγχώνεται!!Και πιστεύω έχει καλό γιατρό να την κατευθύνει!!!Δίπλα έγραφε μέχρι 10 και είχε 12,5!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Ναι, προσπαθώ ξανά μετά από μερικές κακοτυχιες...

Για την FSH ξέρω ότι δεν είναι καλό να είναι παραπάνω αλλά

1) δεν είναι πολύ παραπάνω και 

2) ξέρω γυναίκα που έμεινε έγκυος και γέννησε γερό παιδί στα 39 της με FSH 35!!! Ο γιατρός της δεν το πίστευε...

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!!Εύχομαι με το καλό να μείνεις εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...