Μετάβαση σε περιεχόμενο
Athena D.

Καλό Μήνα!Με ευχάριστα νέα και πολλες εγκυούλες!

Recommended Posts

Pick Store
στις πριν 4 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Αποτέλεσμα εικόνας για κΑΛΟ ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΩΡΟ ΜΟΥ

Όπως ξυπνάνε τα πρωτοβρόχια ,την διψασμένη γη,να έρθεις να ξυπνήσεις τη χαρά και όλα τα όνειρα μου!

• Like 9

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 8 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Καλο μηνα Αθηνα μου..ολα να ερθουν οπως η καθεμια μας επιθυμει....:x

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Πολλα κοριτσια μας ειναι σε αναμονη ... Απο καρδιας με ευχαριστα αποτελεσματα και πολλα πολλα χαμογελα!!!!!:x

• Like 8

Γλυκια μου @Athena D. ευχομαι πολυ πολυ συντομα να μας πεις ομορφα νεα! ❤

Καλο μηνα σε ολα τα κοριτσια..σε μανουλες και σε αυτες που προσπαθουν να γινουν...! 💖

• Like 1
  • Thanks 1

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλό μηνα με πολλά πολλά ευχάριστα για όλους! !!!!!

Μακαρι κοριτσι μου!!!!

• Like 1

Καλό μήνα κορίτσια!!! Αυτός ο μήνας να φέρει γερά μωράκια, δυνατά εμβρυάκια & πολλά κι εύχαριστα νέα!!!

• Like 3

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!! ΜΕ 2 ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΑ!!!!

• Like 6

κοριτσια μου μολις γυρισα απο το γιατρο...δυστυχως παλι παλινδρομησε...η 3η φορα μου....δεν ξερω τι να κανω.......οενας γιατρος λεει χαπια για να αποβαλλω χωρις αποξεση....ο δευτερος να περιμενω μια εβδομαδα μηπως απορροφηθει απο μονο του...ο τριτος να κανω χοριακη κ αν ειναι κατω απο 400 τοτε δεν θελω τιποτα...εσεις εχετε αποψη???///

• Sad 8

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geozak είπε:

κοριτσια μου μολις γυρισα απο το γιατρο...δυστυχως παλι παλινδρομησε...η 3η φορα μου....δεν ξερω τι να κανω.......οενας γιατρος λεει χαπια για να αποβαλλω χωρις αποξεση....ο δευτερος να περιμενω μια εβδομαδα μηπως απορροφηθει απο μονο του...ο τριτος να κανω χοριακη κ αν ειναι κατω απο 400 τοτε δεν θελω τιποτα...εσεις εχετε αποψη???///

Λυπάμαι πολύ.... σου στελνω μια μεγαλη αγκαλιά...

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

πραγματικα @geozak μου λυπαμαι πολυ. εγω στην 8η βδομαδα δεν θυμαμαι χοριακη  εκανα αποξεση. δεν ξερω τι να σου πω.

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσι μου. ...Οσο γ αποξεση ,εγω καποτε σε παρομοια περιπτωση ,την εκανα γιατι δεν μηδενιζοταν η χοριακη...Χρειαζοταν οπωσδήποτε καθαρισμος.Ευχομαι να γίνει το καλυτερο ,κ να επανέλθεις με νεες δυναμεις.

στις πριν 2 ώρες, ο/η TXRISTINA είπε:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!! ΜΕ 2 ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΑ!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!Μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η TXRISTINA είπε:

Μπράβο σου κοπέλα μου!!!

Εύχομαι σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!

• Like 1

καλο μηνα κοριτσια!! αχχ τι ωραια με το καλο!! ν εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!:x

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

Κοπέλα μου, λυπάμαι παρα πολύ...

Εγώ έχω 4 παλλινδρομησεις ως τώρα... Σε καμία δεν έκανα αποξεση και δεν είχα σε όλες τον ίδιο γιατρό. Οι περισσότεροι γιατροί που έχω μιλήσει πιστεύουν ότι αν δεν είναι απόλυτα αναγκαίο δεν κάνουν αποξεση. Ο γιατρός που έχω τώρα διαφωνεί, αλλά ευχομαι να μη χρειαστεί να τον ξαναρωτησω... 

Παίρνεις κάποια ααγωγή; Πχ utrogestan; 

Εμένα στις δύο πρώτες, είχα καφέ υγρά και σε μια-δυο μέρες είχα αίμα κανονικά, περίοδο. Και τις δύο φορές, αφού μίλησα με τον γιατρό, πήρα utrogestan, αλλά η υπόθεση ήταν τελειωμένη...

Στην τρίτη, που έφτασε ημερολογιακά ως τη 10η εβδομάδα, έπαιρνα utrogestan Απο την αρχή. Ακούσαμε καρδιά και μια και δύο φορές. Μια εβδομάδα πριν το ραντεβού μου στον γιατρό, ένιωθα τα συμπτώματα να υποχωρούν. Μαζί με τις εξετάσεις που μου είχε γράψει, έκανα και χοριακη. Αποτέλεσμα:53 χιλιάδες και κάτι ψιλά! Ωραία λέω, η ιδέα μου είναι... Δεν είχα και καθόλου καφετιά, ηρέμησα...

Πάω σε μια εβδομάδα, ψάχνουμε καρδιακή λειτουργία, τίποτα... Όλα είχαν τελειώσει κάποιες μέρες πριν κι απλά η προγεστερόνη Απο τα utrogestan, το κρατούσε κολλημένο εκεί και δεν είχα αίμα. Σταμάτησα τα φάρμακα και σε δύο μερες περίοδο. Έκανα χοριακη να βλέπουμε ότι μηδενίζεται και υπέρηχους να δούμε ότι είχε λεπτυνει το ενδομήτριο. Όλα καλά. 

Την τελευταία φορά, έπαιρνα Απο την αρχή τα πάντα, προγεστερόνη, ηπαρίνη κτλ... Κάποια στιγμή η χοριακη δεν ανέβαινε αλλά εγώ δεν είχα πάλι κανένα σύμπτωμα. Έκανα χοριακη Κάθε 2 μέρες, απογοητευση... Σταμάτησα πάλι την αγωγή, σε 2-3 μέρες πάλι περίοδος.

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλευσω, έχω κι εγώ κάνει άπειρες εξετάσεις κανένα αποτέλεσμα που να δικαιολογεί την κατάσταση.

Μόνο κουράγιο να κάνεις. Να σε στηρίζει ο άντρας σου πολύ και να είσαι μακρυά από τα ατομα που θα σε κάνουν να νιώσεις ότι κάπου φταις...

Σου στέλνω πολλή αγαπη, και να ξέρεις ότι όλα θα τελειώσουν καλά για όλες μας!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

λυπαμαι πολυ.δυναμη να εχεις..σε ποια εβδομαδα εισουν? σε ρωταω γιατι εγω οταν απεβαλα ειμουν στην 6 αλλα δεν χριαστικα ουτε αποξεση  ουτε χαπια καθαρισα απο μονη μου..

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!Μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Μ

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @NikhNikh @babybaby Ναι τα τραπέζια ίσως επειδή δεν είμαι σίγουρη για τα φαγητά μου... Χααχα όλη μέρα έκανα δουλειές κορίτσια βαρέθηκα! Καληνύχτα φιλιά πολλά.. Νωρίς νωρίς αύριο Κυριακή έχουμε κουσκούς χαχαχ 
    • γεια σου μαμα16...δε το ηξερα για τι φυσικοθεραπειες..λες να θεωρηθουν απαραιτητες?δηλ. αν καποιο παιδακι δε τις κανει απλα θα αργησει ακομα παραπανω να περπατησει η να σηκωθει ετσι?υα τη ρωτησω οπωσδηποτε να δω τι εχει να μου πει κ η ιδια...
    • γεια σου Ρενα..στα παντα εχει ορεξη κ στο φαι κ στην ομιλια κ πολλα γελια γενικα ανταποκρινεται σε ολα..το μονο που με εχει προβληματισει ειναι το οτι "τεμπελιαζει "ισως στο να σηκωθει..ναι θα τη ρωτησω πολυ αναλυτικα οταν βρεθουμε για το εμβολιο...
    • καλησπερα Κωνσταντια..σημερα φαντασου εκανε 2 βηματα παροτι κ βαρυ το παπουτσακι του..το προσπαθησε πολυ,αναμενω μπας κ θελησει να σηκωθει.η αληθεια ειναι οτι το προσπαθει πολυ,αλλα αν δει οτι δε μπορει επαναπαυεται..ελπιζω να μην ειναι κατι σημαντικο,μακαρι να ειναι απλα μια τεμπελια..εσενα ο δικος σου αν του πεις που ειναι πχ το αυτοκινητακι θα στο δειξει/?εγω τωρα ξεκιναω να σου πω την αληθεια να τον μαθαινω πραγματακια..τα πιανει γρηγορα αυτα δε μπορω να πω..κ απο ομιλια ειμαστε φουλ..δε βαζει γλωσσα μεσα του ανακαταμενα τα λεει ολα εκτος απο μπαμπα μαμα γιαγια κ καποια ονοματα ολα τ αλλα ειναι αχταρμας αλλα γενικα μιλαει..απο πολυ νωρις θα ελεγα..20 ημερων ειπε αγκου φαντασου..
    • Ρενα μου τπτ δεν ειναι απιθανο ειχα επαφη με τον αντρα μου αμεσως μετα το τελος περιόδου μια κ.τελευταια ελευθερη μετα μου διαγνωστηκε μια παθηση του θυροειδη κ ο γιατροε μας.ανεβαλε οποια προσπαθεια για δευτερο μεχρι να ρυθμιστει... φαντασου το σοκ οταν ανακαλυψα οτι ημουν έγκυος δυο μηνων.....εισαι μια χαρα εγκυος....ο γιατρός σιγουρα θα σου ξεκινησει τα καταλληλα φαρμακα...και επανελαβε χοριακη για να βεβαιωθεις οτι αυξανεται...οτι καλυτερο ευχομαι..
  • Νέες συζητήσεις