Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα!


Scooby!

Recommended Posts

Κορίτσια μ καλημέρααα..! Είμαι 5 μέρες πριν την κόκκινομουρα :P με ενοχλεί αρκετά η κοιλιά μου... Πάω περισσότερες φορές σχετικά τουαλέτα..!στήθος φαγούρα κ σαν τσιμπιες! Predictor early θα δείξει? Αύριο? Υπάρχει καμία περίπτωση να είναι ο μήνας μ? Επίσης παίρνω inofert αλλάζουν τον κύκλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Το inofert στρώνει τον κύκλο!!Συνήθως θέλει 3 μηνο θεραπεία για να στρώσει.Το τεστάκι θα δείξει λογικά!!Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα!!!Το inofert στρώνει τον κύκλο!!Συνήθως θέλει 3 μηνο θεραπεία για να στρώσει.Το τεστάκι θα δείξει λογικά!!Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Σευχαριστω πολύ για την απάντηση σου! Μακάρι! Λέω λοιπόν να το κάνω αυριο! Μ αυτά τα ψιλό συμπτώματα υπάρχουν πιθανότητες? Δηλαδή συχνοουρια τόσο νωρίς παίζει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα θα σου πρωτεινα να κανεις τεστ μετα απο μια μερα καθυστερηση γιανα εχεις σιγοθρα αποτελεσματα..αλλα κ εμενα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη την 5 μερα πριν την π-εριοδο αρχισαν τα συμτωματα καλα αποτελεσμαρα..να ρωτησω κ εγω κατι ρε κοριτσια το εχω κανει κ ποστ κ δεν μου το εχουν εγκρινι ακομα.. ακοθστε την περμτη περινα να αδιαθετησω δεν μου ειρθε περνω λιπον κ κανω ενα τεστ  το clearblue digital κ βγενει αρνητικο..κανω την παρασκευη αλλο εννα με πρωινα ουρα.ξανα αρνητικο κανω κ δυο τεστ απλα που ειχα αρνιτικα κ αυτα..τωρα ειμαι 4 μερες  με καθυστερηση.λετε να εδειξε λαθος το τεστ? να κανω κ μια χωριακη αυριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η swtia είπε:

καλημερα θα σου πρωτεινα να κανεις τεστ μετα απο μια μερα καθυστερηση γιανα εχεις σιγοθρα αποτελεσματα..αλλα κ εμενα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη την 5 μερα πριν την π-εριοδο αρχισαν τα συμτωματα καλα αποτελεσμαρα..να ρωτησω κ εγω κατι ρε κοριτσια το εχω κανει κ ποστ κ δεν μου το εχουν εγκρινι ακομα.. ακοθστε την περμτη περινα να αδιαθετησω δεν μου ειρθε περνω λιπον κ κανω ενα τεστ  το clearblue digital κ βγενει αρνητικο..κανω την παρασκευη αλλο εννα με πρωινα ουρα.ξανα αρνητικο κανω κ δυο τεστ απλα που ειχα αρνιτικα κ αυτα..τωρα ειμαι 4 μερες  με καθυστερηση.λετε να εδειξε λαθος το τεστ? να κανω κ μια χωριακη αυριο?

Εισαι 3η μερα καθυστερησης. Περιμενε μεχρι τριτη κ αν δεν ερθει παρε τηλ τον γιατρο σου η κανε χοριακη. Γι αυτο ειμαι καθετη στο να μην κανουνε νωρις τεστ. Γιατι αν βγει αρνητικο, παλι δεν ειμαστε σιγουρες κ ειτε κανουμε ξανα ειτε παμε για χοριακη. Τσαμπα το τεστ δηλαδη. Δευτερη μερα καθυστερησης κατα την γνωμη μου πρεπει να γινεται το τεστ. Κ αυτο για τις γυναικες με σταθερο κυκλο. Για τις υπολοιπες, μετα την 3 μερα. Το λεω κ για την Scooby.. Περιμενε λιγες μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rosemary εχεις δικιο τελικα αδιαθετησα πριν λιγο.. αλλα εχεις δικιο σε αυτο που λες!! κ καθε φορα λεω δεν θα κανω τεστ θα περιμενω μια εβδομαδα.αλλα με τρωει η περιεργια κ το κανω με την πρωτη μερα καθυστερησης χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η swtia είπε:

καλημερα θα σου πρωτεινα να κανεις τεστ μετα απο μια μερα καθυστερηση γιανα εχεις σιγοθρα αποτελεσματα..αλλα κ εμενα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη την 5 μερα πριν την π-εριοδο αρχισαν τα συμτωματα καλα αποτελεσμαρα..να ρωτησω κ εγω κατι ρε κοριτσια το εχω κανει κ ποστ κ δεν μου το εχουν εγκρινι ακομα.. ακοθστε την περμτη περινα να αδιαθετησω δεν μου ειρθε περνω λιπον κ κανω ενα τεστ  το clearblue digital κ βγενει αρνητικο..κανω την παρασκευη αλλο εννα με πρωινα ουρα.ξανα αρνητικο κανω κ δυο τεστ απλα που ειχα αρνιτικα κ αυτα..τωρα ειμαι 4 μερες  με καθυστερηση.λετε να εδειξε λαθος το τεστ? να κανω κ μια χωριακη αυριο?

Καλησπέρα! Είσαι ήδη στις 4 μέρες καθυστέρηση και αν δεν έρθει μέχρι αύριο μπαίνεις με το καλό στην 5η...Αν έχεις σταθερό κύκλο οι 5 μέρες είναι πολλές..Θα σου πρότεινα χοριακή το συντομότερο..όσο νωρίτερα ξέρεις τόσο το καλύτερο...Εύχομαι να μην έρθει καθόλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σας..αυτο με τα τεστ ειναι τερμα υποκειμενικα...

εγω εκανα 4 ημερες πριν αδιαθετησω και βγηκε αρνητικο..εκανα και μ 4 ημερες καθυστερηση κ πριν καν προλαβω να το ακουμπησω για να περασει η ωρα που ηθελε εδειξε θετικο..πλεον σ λιγες μερες μπαινω στον 5ο μηνα....ευχομαι ολοψυχα ολες να δειτε θετικοτατα τεστ..!!!!μια φιλη μου εκανε τεστ 5 ημερες πριν την περιοδο και βγηκε θετικο αμεσως.... αρα μαλλον παιζει ρολο κ η καθε περισταση,η καθε γυναικα και ο καθε οργανισμος...

και στις δυο η περιοδος ερχοταν με το ρολοι....

απλα εγω θ ελεγα,πως να μην κανετε πολλα τεστ,που σας αγχωνουν ή σας χαλανε τα αποτελεσματα και στεναχωριεστε...  γιατι και εγω το ιδιο επαθα αν και 8 μερες μου βγηκε αλλο αποτελεσμα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε απόλυτο δίκιο εγώ πρόλαβα κ το έκανα σήμερα βγήκε αρνητικό κλάμα κακό κ τελικά δεν είμαι κ σιγουρη περιμένω 5 τ μήνα να αδιαθετησω..δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα το ανέφερα μήπως; κάποια κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω. Πόσο εύχομαι να ήταν λάθος το αποτέλεσμα... Κ μακάρι να μην έρθει σε καμία μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Είναι η φαγούρα στο στηθος σύμπτωμα? 

Οχι βεβαια απλα πριν μεινουμε εγκυες καθε μηνα αγωνιουμε και προσπαθουμε να πιαστουμε απο καπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η φαγούρα σύμπτωμα στην εγκυμοσύνη αλλά όχι τόσο νωρίς, από το 2ο τρίμηνο και μετά.

Και τα τεστ έχουν να κάνουν και με την σύλληψη. Γι αυτό και προτείνεται τουλάχιστον μια μέρα καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εγω τελικα αδιαθετησα εχτες ..εγω ξερετε τι παθενω?ανχονομαι πολθ κ ισως γιαυτο εχω κ αυτες της καθυστερησης της διμιουργο απο το ανχος μου..ολο το λεω αλλα δεν το κανω.πφφ ευχομαι κοριτσια μου σε εσας να μην ερθει η ακατανομαστη κ να εχετε μια χωριακη η ενα τεστ θετικο συντομα να μας ανακινοσετε τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!Σίγουρα από το άγχος μας καθυστερούμε τις γόνιμες και έτσι και την περίοδο μας!!!Προσπάθησε να χαλαρώσεις αν και δεν είναι εύκολο και σύντομα να ρθεί το μωράκι σας!!!Ξεκινάει τώρα καινούργιος κύκλος προσπαθειών.Και γω αδιαθέτησα και σήμερα μου τελείωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Είναι η φαγούρα σύμπτωμα στην εγκυμοσύνη αλλά όχι τόσο νωρίς, από το 2ο τρίμηνο και μετά.

Και τα τεστ έχουν να κάνουν και με την σύλληψη. Γι αυτό και προτείνεται τουλάχιστον μια μέρα καθυστέρηση. 

Για την αρχη λεμε οκ εννοειται οτι μετα το 2ο τριμηνο εχεις φαγουρα γιατι μεγαλωνει η κοιλια και το στηθος αλλα δεν εχει καμια σχεση αυτο με την αρχη που πιστευουν καποιες!το λεω γιατι τα κοριτσια προσπαθουν να πιαστουν απο κατι κ το εχουμε περασει ολες αυτο!οταν ηδη εισαι εγκυος κ εχεις φουσκωσει εχεις εγω ειχα πολυ στην κοιλια οταν ειχα γινει τουρλα απο το τσιτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
    • κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας; με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι;  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...