Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κλείνουμε τα αυτιά μας???


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... Από τη στιγμή που έμεινα έγκυος ακούω καθημερινά ιστορίες ανθρώπων οι οποίες έχουν αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα στην εγκυμοσύνη... κυρίως αποβολές. Κάποιες μου έχουν πει ότι έχουν χάσει το παιδί ακόμα Κ στον 8ο μήνα κτλ...

Όλα αυτά με στεναχωρουν φυσικά και μιας Κ είναι πρώτο παιδί φοβάμαι μη μου συμβούν παρόμοιες καταστάσεις.  

Φαντάζομαι κάποιες αν όχι όλες σκεφτόμαστε έτσι... Πώς το αντιμετωπίζετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!πραγματικά μου συμβαίνει και εμένα το ίδιο και μάλιστα την προηγούμενη βδομάδα βίωσα(με μια γνωστή μου)μια τέτοια ιστορία..

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και με βοηθάει και πολύ ο άντρας μου σε αυτό!Γιατί κακα τα ψέμματα είναι πολύ αγχωτικό να σου λένε τέτοια πράγματα!

Με θετική σκέψη και με τη βοήθεια του Θεου είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις να ακούσεις ιστορίες...ουουου

Η ξαδέρφης μιας φίλης, η θεία μας γνωστής κ.λ.π.

Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις κάθεσαι, τα ακούς και μετά τα ξεχνάς. Είναι ένας άλλος άνθρωπος, μια δικό του ιστορικό, με διαφορετικές συνθήκες κ.λ.π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο ακριβως κ γω στην εγκυμοσυνη μου κ ειχα κ την πεθερα μου(κοριτσια νομιζω οτι εχω την πιο κακια πεθερα του κοσμου)να ρωταει συνεχεια αν ειναι καλες οι εξετασεις!ηθελε τον γιοκα της βλεπετε για τα γεραματα κ οταν εμεινα εγκυος επεσε σε καταθλιψη κ ελεγε οτι τον τυλιξα!!(που να ξερε οτι εκανα εξωσωματικη γιατι ο γιος της ειχε το θεμα κιολας.Γιατι δεν της το παμε μιλαει παντου.)μετα ακουγα τη καθεμια με τα δικα της!!!απολαυστε αυτην την περιοδο γιατι μετα ερχονται ξενυχτια!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια ειναι πως από την στιγμη που μαθαίνεις πως είσαι έγκυος μέχρι ..για πάντα! ανησυχείς αν είναι καλά το παιδί! Δεν χρειάζεται άγχος οτι ειναι να γίνει θα γίνει δεν αλλάζει κ εγώ είχα δύσκολή εγκυμοσύνη αλλά όλα πήγαν καλά κ τώρα μετάνιωνω π δεν την απόλαυσα! !με το καλό τα μωράκια σας:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Krinoula είπε:

Το ιδιο ακριβως κ γω στην εγκυμοσυνη μου κ ειχα κ την πεθερα μου(κοριτσια νομιζω οτι εχω την πιο κακια πεθερα του κοσμου)να ρωταει συνεχεια αν ειναι καλες οι εξετασεις!ηθελε τον γιοκα της βλεπετε για τα γεραματα κ οταν εμεινα εγκυος επεσε σε καταθλιψη κ ελεγε οτι τον τυλιξα!!(που να ξερε οτι εκανα εξωσωματικη γιατι ο γιος της ειχε το θεμα κιολας.Γιατι δεν της το παμε μιλαει παντου.)μετα ακουγα τη καθεμια με τα δικα της!!!απολαυστε αυτην την περιοδο γιατι μετα ερχονται ξενυχτια!!?

Αχαχαχαχαχ... την πιο κακιά!!! 

Απλά πιστεύω ότι οι κοπέλες που έχουν περάσει δύσκολα καλό θα ήταν να μη το μεταφέρουν  Κ σε αυτές που τώρα περιμένουν το μωράκι... αν και το κάνουν για να συμβουλεύουν τις νέες μητέρες ώστε να προσέξουν και να αποφύγουν παρόμοιες καταστάσεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστο που σου λεω χαχαχαχαχα μη σου τυχει!!!!Ναι μωρε για συμβουλη το κανουν καποιες!!!!Αλλα καθε γυναικα ειναι διαφορετικη και καθε εγκυμοσυνη μοναδικη!!τον πρωτο λογο ο γιατρος!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...