Μετάβαση σε περιεχόμενο

Test ωορρηξίας


Recommended Posts

Καλημέρα! Τελικά δεν κατάφερα να κάνω τεστ εχθές. 

Στις οδηγίες που διάβασα πάλι πιο προσεχτικά έλεγε ότι 24-36h μετά τις 2 σκούρες γραμμές γίνεται ωορρηξία και ότι αν κάνω τεστ και βγει αρνητικό, έχει γίνει ωορρηξία.

Τώρα θα δείξει και σήμερα...

Όπως και να έχει ευχαριστώ και μακάρι....να γίνει αυτόν τον μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Τελικά δεν κατάφερα να κάνω τεστ εχθές. 

   Δεν πειραζει..! Ασε τα τεστ κ κανε αγαπουλες!! Το θεμα ειναι να εχεις μια ιδεα για το που κινεισαι... Κανε 2-3 μηνες τα τεστ για να ξερεις στο περιππου ποτε ειναι οι μερες σου κ αν δεις οτι ειναι σταθερες, χαλαρωσε..!

    Παντως κατα την γνωμη μου, αν δεν εισαι 100% σιγουρη αν η ωορρηξια σου ειναι σημερα ή αυριο, καλυτερα να ερθεις σημερα σε επαφη γιατι πιστευω καλυτερα να ερθεις λιγο πριν την ωορρηξια παρα λιγο μετα.. (φυσικα αν θελεις κ μπορεσεις κ αυριο, εννοειται)! Ελπιζω να ειναι αυτος ο τυχερος σου μηνας.. αν δεν ειναι, να εισαι χαλαρη κ να μην βλεπεις το σεξ σαν "δουλεια" που πρεπει να γινει.. Σε εμενα τουλαχιστον αυτο, τις μετρημενες φορες που το εκανα, αποτυγχαινε. Αφου για να καταλαβεις, μετα τις αποβολες μου, ειχα ελευθερες επαφες για σχεδον εναν χρονο κ τιποτα...! Δεν ημουν με το ρολοι αλλα ειχα σταθερο  κυκλο. Τους 2 τελευταιους μηνες πριν μεινω εκανα τα hometest κ τελικα εμεινα εγκυος τον Ιουνιο, που τον ειχα ξεγραμμενο μηνα, καθως ΥΠΕΦΕΡΑ απο μυκητες (δεν ηξερα μεχρι τοτε οτι οι μυκητες μπορουν να σε τρελανουν κυριολεκτικα), ηρθα σε επαφη μονο 2 φορες σε ολο το μηνα γιατι ετσουζα, πονουσα, ματωνα κ φυσικα δεν ειχα καμια ορεξη για σεξ κ δε με ενοιαζαν κ πολυ οι μερες μερες γιατι νομιζα πως δεν ειναι κ το καλυτερο να μεινεις εγκυος ενω εχεις τοσο μεγαλο θεμα με μυκητες!! Τελικα η μια απο τις 2 επαφες ηταν μια μερα πριν την ωορρηξια μου...κ τσουπ (!!!!!!!!) εγκατασταθηκε το σπορακι μου!!! Κ μου εφυγαν κ οι μυκητες χωρις φαρμακα (ο γιατρος μου, ποτε δε δινει φαρμακευτικες θεραπειες για μυκητες ή αλλα ψιλιακινδυνα μικροβια μεσα στο καλοκαιρι-πριν τις διακοπες. Μονο ανακουφιση με φυσικες μεθοδους). Αφου ρε κοριτσια μου μπηκαν ηδεες, μηπως βοηθησαν τα γιατροσοφια που χρησιμοποιησα για τους μηκυτες....! Γιαουρτι στον κολπο, χαμομηλι, σοδονερο... Ολα τα εκανα!! Ειχα διαβασει τοτε στο ιντερνετ οτι καποια απο αυτα (δε θυμαμαι ποια) ευνοουν το ph του κολπου για να γινει συλληψη..! Καντε καμια ερωτησουλα στους γιατρους σας μηπως σαν πουν να κανετε καμια πλυση 1-2 μερες πριν την ωορρηξια!!

   (Πωπω..!! "Σκεφτομαι κ γραφω" εγραψα)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα like μόνο και μόνο για το γιαούρτι στο κόλπο!!!!

Σόρρυ, δεν είχα ποτέ θέμα με μύκητες, αλλά ξέρω από την αδερφή μου ότι είναι πολύ σπαστικό.

Βγήκε πιο αχνή η γραμμή σήμερα, οπότε θεωρώ ότι σήμερα έχω ωορρηξία. Θα το τσεκάρω και με την περίοδο αν έρθει (να μην έρθει). 

Και γω και την άλλη φορά και τώρα με τις ελεύθερες επαφές δεν κατάφερα κάτι. Νομίζω εμένα μου κάνει καλό στην ψυχολογία μου, να ξέρω πότε περίπου είναι η μέρα.

Απλά πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ αυτά και δεν ήξερα τι και πως...

Άντε με το καλό το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Ένα like μόνο και μόνο για το γιαούρτι στο κόλπο!!!!

   Aχαχαχαχα!! Κ να ξερεις αν ποτε παθεις μυκητες, το καλυτερο ειναι το αριανι!! Που ειναι κ πιο ρευστο!!!

   Τελεια! Οποτε σημερα εχεις ωορρηξια κ πρεπει να εισαι ωΟΡΕΞΑΤΗ!! Καλη συνεχεια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα ditaki μου. Μη στενοχωριέσαι.....Πάμε για Νοέμβρη(γιατι όπως με κόβω ούτε κι εγώ έκανα τίποτα αυτό το μήνα!). Δεν μπορεί που θα μας πάει? Θα μας κάτσει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

14 μέρες μετά το θετικό τεστ οωρρηξίας...ήρθε η ακατανόμαστη! :cry:

 

 Θα σου ερθει το νινακι απο 'κει που δεν το περιμενεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...