Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΡΑΤΣΙΝΓΚ - SCRATCHING...


xarikleia

Recommended Posts

κάλο μεσημέρι σε όλους κορίτσια.

εδώ είμαι πάλι, πότε δεν έφυγα απλός σας παρακολουθησα, δεν είχα την δύναμη να πάρω μέρος στις συζητήσεις σας μετά από 2 χαμένες εξωσωματικές.

αυτό που θέλω να σας πω να σας ρωτήσω αν γνωρίζει καμία την μέθοδο 

ΣΚΡΑΤΣΙΝΓΚ - SCRATCHING...

με είπε ο γιατρός να κάνουμε την μέθοδο αυτή και μετά στον επόμενο  κύκλο να κάνουμε την εμβρυομεταφορα που έχουμε 2 έμβρυα στην κρυοσυντηρηση.... που μας περιμένουν.....

πάλι προσπάθειες , πάλι άγχος, πάλι στρες....

ηρθε η ωρα.

ευχαριστώ εκ τον πρότερων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρίκλεια μου πρωτα απ΄όλα να πω πως χαίρομαι πολύ που είσαι καλα και ετοιμη να συνεχίσεις τη προσπάθεια! :)

Δεν το εχω κανει κοριτσακι μου αλλα εχω ακουσει οτι βοηθαει πολύ!!!

Μην ξεκινάς την όποια προσπάθεια κάνεις με σκέψεις του τυπου: "πάλι προσπάθειες , πάλι άγχος, πάλι στρες...."   Θα ξεκινάς με λίγο αγχος που είναι φυσιολογικό, ψυχραιμία και μπόλικη θετική σκέψη για ενα όμορφο αποτέλεσμα! 

Ευχομαι από καρδιάς να είναι η τελευταια και πετυχημενη προσπάθεια σου!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η xarikleia είπε:

κάλο μεσημέρι σε όλους κορίτσια.

εδώ είμαι πάλι, πότε δεν έφυγα απλός σας παρακολουθησα, δεν είχα την δύναμη να πάρω μέρος στις συζητήσεις σας μετά από 2 χαμένες εξωσωματικές.

αυτό που θέλω να σας πω να σας ρωτήσω αν γνωρίζει καμία την μέθοδο 

ΣΚΡΑΤΣΙΝΓΚ - SCRATCHING...

με είπε ο γιατρός να κάνουμε την μέθοδο αυτή και μετά στον επόμενο  κύκλο να κάνουμε την εμβρυομεταφορα που έχουμε 2 έμβρυα στην κρυοσυντηρηση.... που μας περιμένουν.....

πάλι προσπάθειες , πάλι άγχος, πάλι στρες....

ηρθε η ωρα.

ευχαριστώ εκ τον πρότερων.

 

Γεια σου Χαρίκλεια μου λυπάμαι για τα αποτελέσματα  και των δυο προσπαθειών σου  εύχομαι  ο επόμενος κύκλος σου να ναι ο τυχερός. Βοηθάει λένε στην εμφύτευση ,είναι αρκετές κοπέλες που έχουν κάνει πρόσφατα.Ασε τα άγχη και τα στρες  στην άκρη και συνέχισε τις προσπάθειες  σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η xarikleia είπε:

κάλο μεσημέρι σε όλους κορίτσια.

εδώ είμαι πάλι, πότε δεν έφυγα απλός σας παρακολουθησα, δεν είχα την δύναμη να πάρω μέρος στις συζητήσεις σας μετά από 2 χαμένες εξωσωματικές.

αυτό που θέλω να σας πω να σας ρωτήσω αν γνωρίζει καμία την μέθοδο 

ΣΚΡΑΤΣΙΝΓΚ - SCRATCHING...

με είπε ο γιατρός να κάνουμε την μέθοδο αυτή και μετά στον επόμενο  κύκλο να κάνουμε την εμβρυομεταφορα που έχουμε 2 έμβρυα στην κρυοσυντηρηση.... που μας περιμένουν.....

πάλι προσπάθειες , πάλι άγχος, πάλι στρες....

ηρθε η ωρα.

ευχαριστώ εκ τον πρότερων.

 

Κοπελα μου λυπαμε για τις αποτυχιες αλλα μην απογοητευεσε θελει δυναμη και πολη θαρρος και στο λεω εγω μετα απο τρεις αποτυχημενες προσπαθειες και πολλα λαθοι γιατρων !!ολα θα γινουν θα το δεις ολα για καποιο λογο γινοντε!!!! Εγω εκανα σκρατσινγκ πριν δυο εβδομαδες ειχα κανει ωολυψια τον Ιουνιο και τωρα παω για εμβρυομεταφορα την Παρασκευη!!!! Το σχρατσινγκ ειναι νεαροποιηση του ενδομυτριου το ξυνουν να στο πω απλα γιαν να εχουμε ποιο πολες πιθανοτητες εμφυτευσης!!!!καλη επυτιχια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xarikleia και εγώ έκανα scratching την ίδια μέρα με την @love30.. Όντως λένε οτι είναι κάτι που βοηθάει στην εμφύτευση, θα το δουμε!! Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση που νιώθεις γτ και εγώ το ίδιο ένιωθα μετά απο 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη την 8η εβδομάδα και αυτό που κατάφερα είναι ο γιατρός να αρνηθεί να ξεκινήσουμε καινούργια προσπάθεια!! Μου είπε πως πρέπει να είμαι δυνατή και πάνω απο όλα ήρεμη και αισιόδοξη!!

Να προσπαθείς να βλέπεις τα θετικά, ας πούμε το οτι έχεις στην κατάψυξη και δεν θα χρειαστεί να κανεις όλη τη διαδικασία απο την αρχή!! Απο εκει και πέρα σίγουρα η κάθε αποτυχία μας ρίχνει κάτω αλλά να σκέφτεσαι οτι απλώς χάσαμε μια μάχη και όχι τον πόλεμο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2017 at 3:43 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Xαρίκλεια μου πρωτα απ΄όλα να πω πως χαίρομαι πολύ που είσαι καλα και ετοιμη να συνεχίσεις τη προσπάθεια! :)

Δεν το εχω κανει κοριτσακι μου αλλα εχω ακουσει οτι βοηθαει πολύ!!!

Μην ξεκινάς την όποια προσπάθεια κάνεις με σκέψεις του τυπου: "πάλι προσπάθειες , πάλι άγχος, πάλι στρες...."   Θα ξεκινάς με λίγο αγχος που είναι φυσιολογικό, ψυχραιμία και μπόλικη θετική σκέψη για ενα όμορφο αποτέλεσμα! 

Ευχομαι από καρδιάς να είναι η τελευταια και πετυχημενη προσπάθεια σου!

Σε φιλώ!

σε ευχαριστω για ολα.

με τιμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2017 at 3:52 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σου Χαρίκλεια μου λυπάμαι για τα αποτελέσματα  και των δυο προσπαθειών σου  εύχομαι  ο επόμενος κύκλος σου να ναι ο τυχερός. Βοηθάει λένε στην εμφύτευση ,είναι αρκετές κοπέλες που έχουν κάνει πρόσφατα.Ασε τα άγχη και τα στρες  στην άκρη και συνέχισε τις προσπάθειες  σου. 

μακαρι να βοηθησει. εχω κουραστει.

πιο πολυ ψυχολογικα παρα οικονομικα.

θελω να γινω μανα .αυτο μονο.

κανω τα παντα για το παιδι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...